Syn, dąb i... ...DOM :)

Kuźde kombinuje jak bramę ustawić. Garaż mam 3,5m, brama na rysunku ma 4,0m. Furtki dałem po 1m. Już usłyszałem że kwiaty w donicach do wyrąbania, więc tym się nie przejmujcie, ja to robię żeby ogólną wizję zacząć sobie robić.
kIUJsm8.png



Jest jakieś inne sensowne ustawienie bramy suwanej? No chyba że śmietniki bym wyrąbał w zupełnie inne miejsce...
Ja u siebie zrezygnowałem z furtki. Mam tylko bramę przesuwna. ( napęd Nice z opcją furtki).
nie wiem jak często z furtki u siebie będziesz korzystał, bo głownie autem sie wjeżdża i wyjeżdża. U znajomego furtka była prawie nie używana to sie zblokowała na stałe.
 
U mnie swego czasu jezdzili po wioskach i bardzo chetnie wymieniali dechy ze stodoły na nowe... Juz wiem dlaczego... :beczka:
Jeden pokój będzie w takim stylu. Niestety przy takim doborze materiałów nie można nic znaleźć z paneli. Przeważnie to są właśnie deski, a te pod podłogówkę się nie nadają.
 
Na Techu i z pompą Kolton (nie znałem tej marki przed tym filmem)
Wyliczeń nie chcę analizować, ale ciekawa opcja instalacji pompy poza domem.


I trochę w okolicach ciepła: czy ktoś z was w ogóle zamiast salonowego kominka rozważał piec kaflowy lub murowany kumulacyjny? Żonka będzie salon "ubierała" ale tak się zastnawiałęm czy coś jej w tym kierunku podpowiadać.
 
Widziałem kiedyś płytki z podobnym wzorem. Rozumiem, że płytek nie chcesz?
Nie. Do pokoi chcę winyle/laminaty.

@ninja jaki ciężar wytrzyma ściana działowa z pustaków ceramicznych?

Śwagier mi zamówił szafę Rack która ma z 50kg (nie wiem po chuj mi tak duża szafa, ale to już inny temat) i zastanawiam się czy wytrzyma.
 
Nie. Do pokoi chcę winyle/laminaty.

@ninja jaki ciężar wytrzyma ściana działowa z pustaków ceramicznych?

Śwagier mi zamówił szafę Rack która ma z 50kg (nie wiem po chuj mi tak duża szafa, ale to już inny temat) i zastanawiam się czy wytrzyma.
Wytrzyma w chuj, 50 kilo to jest żaden ciężar.
 
Nie. Do pokoi chcę winyle/laminaty.

@ninja jaki ciężar wytrzyma ściana działowa z pustaków ceramicznych?

Śwagier mi zamówił szafę Rack która ma z 50kg (nie wiem po chuj mi tak duża szafa, ale to już inny temat) i zastanawiam się czy wytrzyma.
kolega uprzedził, spokojnie
 
Są projekty
Te domki do 70m2 to najgłupsze rozwiązanie wprowadzone w nowym PB. Nic to nie zmienia poza tym, że nie potrzebujesz kierownika budowy (co jest jakimś promilem kosztowy budowy). Dalej macie na głowie patologię w postaci PINBu, wydziałów Urbanistyki itd. I interpetowania przepisów wedle uznania urzędnika.
A i jakby ktoś chciał w takiej procedurze robić to pamiętajcie, że budowa nowych instalacji gazowych i tak wymaga powołania KB (i prowadzenia dziennika) . Tak więc i tak bedzie trzeba z hajsu wyskoczyć.
 
Ja to się zastnawiam czy to w czyms pomoże w budowie murowanego garażu czy domku narzędziowego (np podpiwiniczonego) na działce na której już dom jest?

Swoją drogą jak to wygląda z ziemiankami? Trzeba to jakoś zgłaszać?

EDIT:
A nie już widzę "w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych" czyli urzędnik będzie decydował czy ja naprawdę do zycia potrzebuję a, b lub c. :/ LOL
 
Last edited:
Ja to się zastnawiam czy to w czyms pomoże w budowie murowanego garażu czy domku narzędziowego (np podpiwiniczonego) na działce na której już dom jest?

Swoją drogą jak to wygląda z ziemiankami? Trzeba to jakoś zgłaszać?
Ten przepis dotyczy nowo budowanych obiektów, jak już masz dom na działce to normalne garaż na zgłoszenie.
Nie wiem jak zdefiniować ziemiankę, jeżeli jako budynek gospodarczy to na zgłoszenie trzeba robić.
 
Te domki do 70m2 to najgłupsze rozwiązanie wprowadzone w nowym PB. Nic to nie zmienia poza tym, że nie potrzebujesz kierownika budowy (co jest jakimś promilem kosztowy budowy). Dalej macie na głowie patologię w postaci PINBu, wydziałów Urbanistyki itd. I interpetowania przepisów wedle uznania urzędnika.
A i jakby ktoś chciał w takiej procedurze robić to pamiętajcie, że budowa nowych instalacji gazowych i tak wymaga powołania KB (i prowadzenia dziennika) . Tak więc i tak bedzie trzeba z hajsu wyskoczyć.
No i jeszcze jak się weźmie ciekawą ekipę do roboty to nawet ten mini domek tak spierdolą, że głowa mała.
 
Czy ktoś w ogóle z was rozważał ponowne używanie wody szarej do czegokolwiek?

Coś w ten deseń?
a3-1.jpg



Ciągle też myślę o zbieraniu deszczówki (do podlewania ogrodu np), ktoś ma jakieś przemyślenia, doświadczenia?

Przez pierwsze kilka lat szambo, ale potem na pewno będzie opcja wodociągów.
 
Ja mam
skorzystalem z pregramu moja woda narazie zamkniety program
co che wiedziec?
Odnośnie deszczówki to czy bierzesz wodę z wszystkich połaci dachu, jaki zbiornik zastosowałeś (beton? tworzywo sztuczne?) jaki rozmiar, blisko domu, czy gdzieś w centrum ogrodu? Jakieś pompki, filtry, cuda wianki? Jak to się sprawdza? Zarasta? Trzeba to chemią co jakiś czas?
 
Odnośnie deszczówki to czy bierzesz wodę z wszystkich połaci dachu, jaki zbiornik zastosowałeś (beton? tworzywo sztuczne?) jaki rozmiar, blisko domu, czy gdzieś w centrum ogrodu? Jakieś pompki, filtry, cuda wianki? Jak to się sprawdza? Zarasta? Trzeba to chemią co jakiś czas?
Ja to niewiem




Mam dopiero zamontowane
montowałem sam
2500l kupiony w Castoramie
Od początku chciałem rynny schowane w ziemi wiec zakopalem rury wczesniej
mam wszystkie rynny w 1 zbiornik ale mam rów blisko wiec nadmiar do rowu
dobra buża i 1 dzień pełne

proponuje w starostwie spytac jakie papiery trzeba na zbiornik
niektore starostwa wymagaja pozwolenie na budowe a inne tylko zgłoszenie
 
Jak podała Grupa PSB Handel, w styczniu br. ceny wzrosły średnio o prawie 28 proc. rdr. Wzrosty odnotowano we wszystkich 20 grupach towarowych: izolacje termiczne (+68 proc.), płyty OSB (+54 proc.), sucha zabudowa (+54 proc.), ściany, kominy (+27 proc.), dachy, rynny (+27 proc.), otoczenie domu (+22 proc.), izolacje wodochronne (+21 proc.), instalacje, ogrzewanie (+20 proc.), wykończenia (+18 proc.), ogród i hobby (+17 proc.), oświetlenie, elektryka (+16 proc.), płytki, łazienki, kuchnie (+16 proc.), narzędzia (+16 proc.), stolarka (+15 proc.), wyposażenie, AGD (+14 proc.), chemia budowlana (+13 proc.), dekoracje (+12 proc.), motoryzacja (+10 proc.), farby, lakiery (+10 proc.) oraz cement, wapno (+6 proc.).
 
Jak podała Grupa PSB Handel, w styczniu br. ceny wzrosły średnio o prawie 28 proc. rdr. Wzrosty odnotowano we wszystkich 20 grupach towarowych: izolacje termiczne (+68 proc.), płyty OSB (+54 proc.), sucha zabudowa (+54 proc.), ściany, kominy (+27 proc.), dachy, rynny (+27 proc.), otoczenie domu (+22 proc.), izolacje wodochronne (+21 proc.), instalacje, ogrzewanie (+20 proc.), wykończenia (+18 proc.), ogród i hobby (+17 proc.), oświetlenie, elektryka (+16 proc.), płytki, łazienki, kuchnie (+16 proc.), narzędzia (+16 proc.), stolarka (+15 proc.), wyposażenie, AGD (+14 proc.), chemia budowlana (+13 proc.), dekoracje (+12 proc.), motoryzacja (+10 proc.), farby, lakiery (+10 proc.) oraz cement, wapno (+6 proc.).
kurwy nie ludzie
 
Chcę robić nową kuchnię "(meble) w domu. Zadzwoniłem do gościa co robił mi kiedyś z zapytaniem o terminy. Zaczął rozmowę "wiesz taka średnia kuchnia zaczynała się od 15 tyśi na początku stycznia, dziś już od 18tyś.

:zakręcony: Czyli co jakaś troszkę większa i nienajgorsza od 30 czy 40 ??

Przecież to trochę płyt wiórowych i parę stalowych zawiasów.
 
Chcę robić nową kuchnię "(meble) w domu. Zadzwoniłem do gościa co robił mi kiedyś z zapytaniem o terminy. Zaczął rozmowę "wiesz taka średnia kuchnia zaczynała się od 15 tyśi na początku stycznia, dziś już od 18tyś.

:zakręcony: Czyli co jakaś troszkę większa i nienajgorsza od 30 czy 40 ??

Przecież to trochę płyt wiórowych i parę stalowych zawiasów.
Ja chciałem w kuchni wymienić tylko fronty. Dzisiaj policzył mi tyle ile tych kilka lat temu za całą kuchnię.
 
Chcę robić nową kuchnię "(meble) w domu. Zadzwoniłem do gościa co robił mi kiedyś z zapytaniem o terminy. Zaczął rozmowę "wiesz taka średnia kuchnia zaczynała się od 15 tyśi na początku stycznia, dziś już od 18tyś.

:zakręcony: Czyli co jakaś troszkę większa i nienajgorsza od 30 czy 40 ??

Przecież to trochę płyt wiórowych i parę stalowych zawiasów.
Mi na szczęście brat robi, więc sam materiał po pełnym rabacie.
17.000 zł.(akryl, frezowany)
Podwyżka na materiały była w styczniu jedna. 7%

Prawda jest taka że teraz dotarli do punktu wyjścia.
Wibor z 0.1 do 2.75 (czwórkę na bank przeskoczy, a jest możliwość że więcej).
Materiały zawyżone, robocizna to nawet nie gadam.

Dużo ludzi u mnie wystawia domy na sprzedaż w stanie surowym zamkniętym, dużo zawiesza budowę.
Nowi się nie kwapią (co zrozumiałe).
Dodatkowo ceny gazu x 3.5 szykują kolejne podwyżki.
Natomiast dużo producentów czeka teraz bida jak po chuju.
To co się nachapali przez ostatnie dwa lata, teraz będą na stracie.
Bezrobotne Stefany co pozakładały firmy i windowali ceny większe niż profesjonalne firmy już idą z powrotem tam gdzie byli.
Ten rok jeszcze Ci co mają dobudować to dobudują (co dają radę), a potem będzie na rynku nieciekawie.
 
Sam się trochę boję w jaką stronę to pójdzie, więc kończę stan zero i na razie poczekam. Wolę dozbierać gotówki niż pakować się w kredyty. Zobaczymy co czas pokaże.
 
Back
Top