Syn, dąb i... ...DOM :)

Uuu, będzie bogol :awesome:
Racze jdalej nie bedzie za co stawiac... :jon:
Czytalem zeby przeksztalcic dzialke ktora jest wpisana jako las to jest ciezki temat mimo ze mialbym skad podciagnac wode i prad.
A dzialeczka rolna jest jakies 300-400 metrow od najblizszej wioski, miejsce jest przezajebiste widac cala okolice ale znowu tutaj bedzie problem z mediami.
:płacz: - w skrocie...
 
Ech... Isoveru 15cm 0,33 nie ma w hurtowniach moich lokalnych, starczylo na pierwsza warstwe, a trza drugą... Jest 0,35, jednak do 0,33 ~%5 "gorszy"...
Kurna sam nie wiem czy czekac nie wiadomo ile, czy jednak brac tą 0,35?

Maja chlopaki 0,32 Ursusa tez, ale niestety nie na calosc, wiec juz w ogole ulep by byl...


EDIT:

Ktoś korzystał z tego kalkulatora? Zgadza się mniej więcej?
 
Last edited:
Ech... Isoveru 15cm 0,33 nie ma w hurtowniach moich lokalnych, starczylo na pierwsza warstwe, a trza drugą... Jest 0,35, jednak do 0,33 ~%5 "gorszy"...
Kurna sam nie wiem czy czekac nie wiadomo ile, czy jednak brac tą 0,35?

Maja chlopaki 0,32 Ursusa tez, ale niestety nie na calosc, wiec juz w ogole ulep by byl...


EDIT:

Ktoś korzystał z tego kalkulatora? Zgadza się mniej więcej?
A kupujesz to sam i kładziesz sam czy przez wykonawcę usługi? W mojej okolicy jak zaczęły się braki to hurtownie budowlane miały towar tylko „dla swoich”…
 
@Mnichu
Wykonawca, rodzinna firma, ojciec dekarz, syn fundamenty, ocieplenia drugi syn.

W mojej okolicy jak zaczęły się braki to hurtownie budowlane miały towar tylko „dla swoich”…
Być może też tak jest, ale nie wyczułem niczego takiego - wygląda na to że serio towaru nie ma :(
 
Ktoś używał jakichś apek do projektowania ogrodu?
Jak to:

 
Ktoś używał jakichś apek do projektowania ogrodu?
Jak to:

Czeka mnie to, ale na razie nie podchodzę nawet.
Orientuje się jakie światło zastosować w jakim pomieszczeniu? Ciepłe/zimne, jakiej mocy na m²?
 
Racze jdalej nie bedzie za co stawiac... :jon:
Czytalem zeby przeksztalcic dzialke ktora jest wpisana jako las to jest ciezki temat mimo ze mialbym skad podciagnac wode i prad.
A dzialeczka rolna jest jakies 300-400 metrow od najblizszej wioski, miejsce jest przezajebiste widac cala okolice ale znowu tutaj bedzie problem z mediami.
:płacz: - w skrocie...
Wiesz jak wygląda obecnie przekształcenie rolnej w budowlaną? Dużo zachodu? Długo to trwa?
Bo mam 2 rolne i przymierzam się jedną w tym roku opędzlować, żeby kupić następne mieszkanie póki cen jeszcze nie wyjebało poza skalę.
 
Wiesz jak wygląda obecnie przekształcenie rolnej w budowlaną? Dużo zachodu? Długo to trwa?
Bo mam 2 rolne i przymierzam się jedną w tym roku opędzlować, żeby kupić następne mieszkanie póki cen jeszcze nie wyjebało poza skalę.
@torpedo wspominal gdzies wyzej, ja sie jeszcze za to nie bralem i nie wiem czy bede bo z mediami mam problem do 200 metrow moga podciagnac prad, pozniej za kazdy metr placisz dodatkowo :boystop:
 
Na działce nie mam prądu, do energetyki mam się zgłosić o zrobienie przyłącza ? Czytałem ze do 200m i za ok 12kW jakieś 2000zł trzeba zapłacić. I cały wykop i przyłącze wraz z postawieniem u mnie skrzynki z licznikiem robi energetyka ?
 
Kuźde kombinuje jak bramę ustawić. Garaż mam 3,5m, brama na rysunku ma 4,0m. Furtki dałem po 1m. Już usłyszałem że kwiaty w donicach do wyrąbania, więc tym się nie przejmujcie, ja to robię żeby ogólną wizję zacząć sobie robić.
kIUJsm8.png



Jest jakieś inne sensowne ustawienie bramy suwanej? No chyba że śmietniki bym wyrąbał w zupełnie inne miejsce...
 
Na działce nie mam prądu, do energetyki mam się zgłosić o zrobienie przyłącza ? Czytałem ze do 200m i za ok 12kW jakieś 2000zł trzeba zapłacić. I cały wykop i przyłącze wraz z postawieniem u mnie skrzynki z licznikiem robi energetyka ?
Składasz wniosek o określenie warunków przyłącza wraz z potrzebnymi dokumentami i czekasz na odpowiedź. Robią do skrzynki, od skrzynki do domu sam musisz zrobić.
 
Płacisz jak już będzie zrobione przyłącze. Ja za 70 metrów zapłaciłem 677 zł dwa miesiące temu.
 
Wniosek lepiej jak najszybciej skladac, maja niby na to dwa lata, ale jak im cos nie lezy to moze to potrwac dluzej :lol:
Moj braciak czekal 3,5 roku :facepalm:
 
Planujecie jakieś zbiorniki na deszczówkę? U mnie jest sporo gliny i woda stoi jeśli mocniej popada, więc zbiornik musiałoby być szczelny...
Podbijam.

Czy ma sens taki zbiornik umieścić pod tarasem? Ewentualnie pod kostką brukową (na tyłach domu, więc częstych/dużych obciążeń)?
Jakie są minusy jakie plusy takiego rozwiązania?
 
Podbijam.

Czy ma sens taki zbiornik umieścić pod tarasem? Ewentualnie pod kostką brukową (na tyłach domu, więc częstych/dużych obciążeń)?
Jakie są minusy jakie plusy takiego rozwiązania?
Nie znam się ale się wypowiem.

Ja bym nie zakopywał nic pod kostką lub tarasem bo nigdy nie wiesz czy nie będziesz musiał tego kiedyś wykopywać. Choćby za 15 lat, pojawi się jakaś nieszczelność albo się czymś zapcha i co wtedy? Będziesz rozjebywał taras albo kostkę?
 
Panowie, czy nie potrzebuje ktoś balkonu o wymiarach płyty balkonowej 2700*1100 ? Balkon dostawiany do ściany. Został mi jeden z tegorocznego dużego zlecenia. Stalowy, cynkowany ogniowo, lakierowany proszkowo( RAL 9006) Płyta balkonowa z Fundermax'a Exterior Hexa 20mm.??
 
Screenshot_2022-01-16-18-57-55-875_com.android.chrome.png

Szukam od jakiegoś czasu paneli winylowych lub laminowanych w stylu retro i za chuja nie ma.
To powyżej to deska i nie nada się na podłogówkę. Może ktoś kiedyś coś widzial podobnego?
 
Back
Top