1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Syn, dąb i... ...DOM :)

Discussion in 'Cohones' started by Dzihados, Apr 30, 2019.

1. andrzej_t.

andrzej_t. UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,682
    Zdobyte Lajki:
    19,607
    Punkty:
    490
    Ile razy myślę o swoim własnym domu. . . wchodzę w ten temat i od razu mi przechodzi :lol:

s3pp, bombel147, mighty and 2 others like this.
  2. Marcin Jabłoński

Marcin Jabłoński Bellator
    Welterweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    4,387
    Zdobyte Lajki:
    2,457
    Punkty:
    1,790
    Nic nie słychać, napieram w FIFE20 z synem i córa obok nie narzeka. Zwrocilbym uwagę gdyby było coś słychać. Przy okazji dźwięków... strop tylko teriva, nie lany bo będziesz słyszal jak dzieci biegają na górze

Dzihados likes this.
  3. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    https://www.youtube.com/watch?v=ANPsHKpti48
    Miasto:
    Września to stolica, reszta okolica!
    Home Page:
    Pany, a jak będziecie montować rolety? Nad oknem - (nadproże wyżej) czy przed oknem (nadproże do wewnątrz)?
    Zady i walety?

Natynkowych nie rozważam, chce mieć schowane w bryle.

Jak rozumiem najcielplejsza jest wersja z ociepleniem (nadprożem cofniętym):

Last edited: Oct 8, 2019
  4. torpedo

torpedo UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,193
    Zdobyte Lajki:
    19,570
    Punkty:
    1,790
    Dobre pytanie.
    Ciekawi mnie też jakie wybieracie pod względem zabezpeczeń.
    Jest chyba poziom od 1 do 6.

5. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Sasiad ma tak ze przesunal nadproze do wewnatrz, lukę zlicowal styropianem, na to calkowicie wystajaca roleta, ale z zasiegu dachu wnioskuje ze bedzie mial styropian 25cm (warto?) i to przykryje ta rolete. Wiec izolacja iles cm na zewnatrz rolety, iles cm wewnatrz.

Co do zabezpieczen - jutro bede wiedzial wiecej, ide do firmy sprzedajacej okna.

6. torpedo

torpedo UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,193
    Zdobyte Lajki:
    19,570
    Punkty:
    1,790
  7. ninja

ninja PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,630
    Zdobyte Lajki:
    6,991
    Punkty:
    2,790
    No i ja będę ruszał, biorę szkieletówkę, pierdolę, nie mam energii się z 15toma podwykonawcami pierdolić.Wartość piniondza spada, trzeba wydać na dom póki jeszcze mnie stać. W tym roku w tej firmie co biorę poszły o 35 tysi do góry w przyszłym ma być to samo, więc cieszę się, że umowę podpisałem w tym roku.
    Firma robi od a do z, nawet opcja z pompą ciepłą jest.
    Sam sobie muszę adaptować projekt :) kurwa jak mi się nie chce tego za darmo dla siebie robić hehe

s3pp, torpedo and Dzihados like this.
  8. s3pp

s3pp EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,823
    Zdobyte Lajki:
    3,890
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Olsztyn
    Powiesz co za fy
    Powiesz co za fyrma?

9. ninja

ninja PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,630
    Zdobyte Lajki:
    6,991
    Punkty:
    2,790
    Dzihados likes this.
  10. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    Nie no, wiekszosc ekip (nieduzych firm) moze zrobic fundamenty, murarke, stropy, ocieplenie ale i nawet więźbę, dachówkę, plytki, tynki (?). No chyba ze rzeczywiscie do wszystkiego chcesz wynajmowac pojedynczych speców, to wtedy kociol.

Tak naprawde potem to elektryk, hydraulik, okna - w drewnianym podobnie. No chyba ze kupujesz pod klucz, ale to juz niezaleznie od technologii...

Wlasnie na co jestes z nimi umowiony? Jak szacujesz m2 poszczegolnych etapów? Dla przykladu moj cel za m2 SSO (pełen dach) to ok 1100zł. Niestety potem się dopiero zacznie...

11. ninja

ninja PRIDE FC
    Welterweight

Komentarze:
    6,630
    Zdobyte Lajki:
    6,991
    Punkty:
    2,790
    Kwestia wielkości firmy. Nadzoruję budowy i widzę jak to wygląda. Firmy budujące np. z prefabrykatów mają oddzielne ekipy od: fundament, ściany+strop, dach, wykończenie z GK+termo +elewacje, elektryk, hydraulika, wykończeniówka.
    To tak średnio 7-8. Plus koparkowy na telefon do budowy domu, potem do ogarnięcia działki, utwardzenie terenu kolejna firma, ogrodzenie+brama. Jak fotowoltanika to kolejna firma, pompa ciepła itd.

Ja liczę, że stan deweloperski z wszystkimi instalacjami zamknę się w cenie 3200-3400zł,
    ale to pewnie mrzonka,
    jak zacznie wydziwiać małżonka.
    :bayan:

Last edited: Oct 9, 2019
    Dzihados likes this.
  12. torpedo

torpedo UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,193
    Zdobyte Lajki:
    19,570
    Punkty:
    1,790
    https://m.olx.pl/oferta/bloczki-fun...24-12cm-CID628-IDAAJBq.html#position=1&page=1

@ninja @Betonowy Krzychu czy bloczki fundamentowe mają jakieś atesty? Na co patrzeć?
    Mam 2km od siebie firmę, która produkuje bloczki. Cena na dzień dzisiejszy to 3.23zł za 1szt.

Moja znalazła firmę Małro w Sośnicowicach (około 20km od mojej miejscowości) gdzie mają bloczki po 2.60zł. za 1szt. Zapytam ile transport itd.ale zastanawia mnie właśnie co dany producent takich bloczków musi posiadać, żeby je sprzedawać, bo cena atrakcyjna.

13. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    @ninja
    poszukaj mojej wrzutki w TSNS, matematyka dowodzi, że woman = money^2 ;)

Popytaj ekip, oni wiedza co się kruszy, łamie czy tam pije wodę. Atesty/certyfikaty to chyba musi mieć każdy? Moja miała certyfikat z CEBET, ale w szkiełkach widzę, że są inne.

Pamiętaj, że z betoniarni możesz wziąć nie tylko bloczki, ale i beton na fundamenty (B25 - u mnie 27m3), stropy (B20 - u mnie 16,5m3), nadproża, pustaki i belki stropowe, kształtki więc warto porównać nie tylko to.

Transport jest drogi, choć 20km betoniarnie robią bez problemu i większych kosztów.

No i ważna sprawa - 23% czy 8% :)

ninja and torpedo like this.
  14. Rycho

Rycho Heavy Weight

Komentarze:
    2,845
    Zdobyte Lajki:
    3,064
    Punkty:
    1,790
    W poniedzialek badalem temat u mnie na skladzie sztuka 3.7 a jakies 100km dalej oferta na alledrogo po 3pln z dostawa ale pozniej kaucja za palety dochodzi albo ich zwrot a to juz kłopot i koszta

Pytalem tez goscia co troche bawi sie murarke i bloczek bloczkowi nie rowne
    Jedne rowne a inne hujnia bo formy hujowe majo

No ale ze u ciebie bloczki tansze jak na wschodzie??
    :childcry:

15. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
  16. Rycho

Rycho Heavy Weight

Komentarze:
    2,845
    Zdobyte Lajki:
    3,064
    Punkty:
    1,790
    :childcry:

torpedo likes this.
  17. Betonowy Krzychu

Betonowy Krzychu Bellator
    Middleweight

Komentarze:
    4,584
    Zdobyte Lajki:
    14,537
    Punkty:
    1,190
    Główny parametr to wytrzymałość na ściskanie (w projekcie powinieneś mieć sprecyzowane jaka minimalnie powinny mieć w Twoim przypadku), ewentualnie mogą się różnić wymiarami (powinieneś porównać cenę materiału na m2 ściany) albo np. kształtem, tj. zwykle prostopadłościenne które wymagają zaprawy w spoinie pionowej albo takie laczone na "pióro-wpust" w których w pionie nie daje się zaprawy. I tak jak pisze @Rycho mogą być duże różnice w jakości wykonania.
    Jak chcesz porównać produkty to poproś dostawcę o deklaracje właściwości użytkowych, albo deklarację zgodności albo kartę techniczną czy coś w tym stylu - każdy materiał powinien jakiś tego typu dokument posiadać.

torpedo likes this.
  18. torpedo

torpedo UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,193
    Zdobyte Lajki:
    19,570
    Punkty:
    1,790
    Normalnie po 3.80 idą. Najtaniej mają właśnie Ci, co koło mnie produkują(3.23). Natomiast moja połowica wyhaczyła właśnie te(2.60) i mam rozkminę, bo 20km, to nie ma daleko. Nie wiem ile jednorazowo mi HDSem mogą przywieźć. Ja potrzebuję na 140km². 18szt. podają, że jest na 1m², więc jakieś 2500 bloczków.

Z rana zobaczę sobie w projekcie. Może zrobię sobie nawet w sobotę wolnę z trzy godz.i pojadę tam zobaczyć jak to wygląda i czy inne rzeczy też mają tańsze.
    Deklarują na stronie, że mają nową linię produkcyjną do bloczków, więc zobaczymy.

Last edited: Oct 9, 2019
  19. s3pp

s3pp EFC Africa
    Lightweight

Komentarze:
    2,823
    Zdobyte Lajki:
    3,890
    Punkty:
    490
    Miasto:
    Olsztyn
    Realnie liczysz. Ja też założyłem na deweloperskie podobna kwotę. Jazda z polowica zaczyna się przy wykonczeniu:) Chociaż ja mam jazdę od początku, od ilości metrów zaczynając, że przez hs i ich cenę a na rodzaju dachu kończąc.

20. Dzihados

Dzihados UFC
    Middleweight
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    13,146
    Zdobyte Lajki:
    13,833
    Punkty:
    2,790
    Occupation:
    Miasto:
    Home Page:
    temat: drzwi suwane (albo harmonijkowe?) pomiędzy kuchnią a salonem.

Chcielibyśmy mieć opcję szerokiego otwarcia kuchni na salon, ale też i zamknięcia ("gotowanie ryb", albo ktoś po prostu chce w kuchni porozmawiać a inna osoba coś ogląda)

W projekcie mamy drzwi przesuwne chowane w ścianie (tak żeby móc sobie jakiegoś Rembrandta powiesić przy kominku, a z drugiej strony szafki).

Warto zwrócić uwagę że z jednej strony jest kominek (to stanowi ograniczenie szerokości chowanych drzwi) a z drugiej ściana prostopadła.

Zastanawiałem się też nad połączeniem okien (kuchenne i salonu), ale suwane drzwi docierające do szyby to słaby pomysł, nigdy nie widziałem czegoś takiego. Dochodzi jeszcze problem dwóch prostopadłych nadproży, więc pewnie się nie da, ale jak ktoś ma pomysł niech zapoda.

Szukam w szkiełkach jakichś rozwiązań dla drzwi chowanych w ściany, ale pełno g. mi wyskakuje. Jak byście do tego podeszli? Na razie nic nie murować i pomyśleć potem?

Fajnie by było gdyby były dwie szyny na dwie połówki drzwi, bo wtedy można by poszerzyć łączenie kuchnia-salon, ale z kolei nie wiem jak z szczelnością (zapach, dźwięk) na łączeniu połówek.

Polecacie jakieś rozwiązania?

Obraz poglądowy (przy scianie na szkielecie):

EDIT:
    Przykłady poniżej

W sumie nie trzeba szyny na dole, nawet lepiej.

Ciekawy sposób wykorzystania "pokrywy" szafy jako drzwi

Ba, można nawet zasuwać całą szafę :)

Last edited: Oct 11, 2019

Share This Page