Syn, dąb i... ...DOM :)

Dzieląc da się pomnożyć?

:eddieconspiracy:
Screenshot_20210710-151101_Firefox.jpg


Jezus mógł mnożyć przez mnożnik >1 lub dzieląc przez dzielnik < 1. :)
 
Ja mam jakiegoś demona za 500 zł. 1000m kwadratowych do golenia i daje radę, ale jak nie jesteś majsterkowiczem to nie polecam ;)
 
To zdjęcie całkowicie rozregulowane, ale pokazuje chaszcze obok sławojki i płotu. 160-170cm a a gdzieniegdzie jeszcze wyżej.

Wiadomo dojście do sławojki kluczowe :)
Vi0YhQt.jpg


k0KLtFs.jpg


Kosa daje radę ale przyznam że fabryczna żyłka (taka pomarańczowa, z tworzywa sztucznego, w miarę cienka i lekka, ale mocna) chyba lepsza niż tą którą dokupiłem (też Stihla, 2.4mm, z jakiegoś włókna szklanego czy cuś, wielokolorowa)
 
Muszę dawać folię przed styropianem również na parterze nad piwnicą?
Ja dałem, ale robili mi odwierty na rekuperacje i zalali mi wszystko w pizdu i jeden syf tam jest. I nie tylko na folii, ale i pod, więc biorąc pod uwagę że będzie tam 12cm.styropianu to tak średnio szybko to wyparuje.
 
To zdjęcie całkowicie rozregulowane, ale pokazuje chaszcze obok sławojki i płotu. 160-170cm a a gdzieniegdzie jeszcze wyżej.

Wiadomo dojście do sławojki kluczowe :)
Vi0YhQt.jpg


k0KLtFs.jpg


Kosa daje radę ale przyznam że fabryczna żyłka (taka pomarańczowa, z tworzywa sztucznego, w miarę cienka i lekka, ale mocna) chyba lepsza niż tą którą dokupiłem (też Stihla, 2.4mm, z jakiegoś włókna szklanego czy cuś, wielokolorowa)
Na żyłce nie żyduj a będzie ok.
 
Zastanawiam się nad styropianem na elewacje.
Do wyboru: biały, grafit, albo mieszanina tych dwóch.
Myślałem o tym ostatnim, wykluczam jednocześnie sam grafit ze względu na łatwą możliwość spierdolenia przez fachowców.
Teraz zastanawiam się nad samym białym.

Różnica między tym mieszanym a białym to jakieś 20zł za m².

Na mieszanym lambda 0.31 na białym 0.39

Pytanie czy te 0.8 różnicy na lambdzie jest warte podniesienia kwoty o 20zł za 1m²?
 
Zastanawiam się nad styropianem na elewacje.
Do wyboru: biały, grafit, albo mieszanina tych dwóch.
Myślałem o tym ostatnim, wykluczam jednocześnie sam grafit ze względu na łatwą możliwość spierdolenia przez fachowców.
Teraz zastanawiam się nad samym białym.

Różnica między tym mieszanym a białym to jakieś 20zł za m².

Na mieszanym lambda 0.31 na białym 0.39

Pytanie czy te 0.8 różnicy na lambdzie jest warte podniesienia kwoty o 20zł za 1m²?
Możesz porównać ile kosztuje m2K/W oporu cieplnego (R) dla każdej z przegród. Rozumiem, że porównujesz cenowo takie same grubości materiału? Opór cieplny przegrody liczysz ze wzoru d/lambda (d- grubość styropianu). Załóżmy, że masz styropian grubości 10 cm, wtedy dla białego styropianu masz R=0,26 m2K/W, dla mieszanego masz R=0,32 m2K/W. Teraz jak podzielisz cenę każdego ze styropianów przez jego współczynnik R to Ci wyjdzie jednostkowa cena za opór cieplny, inaczej mówiąc ile kosztuje Cię każdy m2K/W dla poszczególnych rozwiązań - oczywiście teoretycznie bardziej opłacalne jest to co wychodzi taniej.
Mam nadzieję, że nic nie popierdoliłem bo ostatnio robiłem to na studiach.
 
Ktoś z was zdecydował się na ocieplanie poddasza pianką? Czy nie zawracać sobie tym głowy i iść w sprawdzoną wełnę?
 
Back
Top