Syn, dąb i... ...DOM :)

Sierpień rozkurwi, zobaczysz.
Jednak chuj, koleś się pomylił i termin na koniec sierpnia :childcry:
Dzwonie po wszystkich ale większość ma terminy na sierpień :childcry:
Jakbyś nie mieszkał tak daleko to bym Ci załatwił wszystko jednym telefonem. A ile chcą Ci za to policzyć? Ja za Sinclaira 3,5 kw z montażem w bloku, na 3 piętrze dałem 3k...
 
@torpedo koleś jest w stanie zainstalować mi w ciągu tygodnia Rotenso Roni 3,3kW. Fajne pieniądze, pytanie do Ciebie i prośba czy mógłbyś zerknąć na ten sprzęt czy to jest coś sensownego.
Jaka cena?
Rotenso bym brał. Nie jest to górna półka, ale nie jest też to jakiś syf.
Jesli cena się zgadza, masz lokalnego instalatora i serwisanta to ja bym się nie zastanawiał (no chyba że cena z chuja).
Jeszcze mam pytanie odnośnie różnicy pomiędzy 2,5 a 3,5kw. Czy jedynym „minusem” jest wyższa cena czy dochodzi do tego głośniejsze funkcjonowanie, szybsze zużycie części, częstszy serwis itd?
Dobrane powinno być mocowo dobrze, bo chociaż ona moduluje, to mając za dużą to będzie miała więcej cykli załączeniowych, a to daje po jakach sprężarce (ale nie tylko- na płytce elementy też dostają w dupę).

Dlatego warto zastanowić się nad 3.5KW ale w kontekście ochłodzenia/dogrzania kolejnego/kolejnych pomieszczeń.
Mała różnica cenowa więc warto się zastanowić (aczkolwiek nie wiem czy Rotenso też tak ma, ale powinien).

Jesli w grę wchodzi tylko i wyłącznie sypialka, to 2.5kw
 
To masz za darmo.
Panie, jeszcze bym prosił o podpowiedź. Mam człowieka co jest w stanie zamontować mi w przyszłym tygodniu sprzęt i mam do wyboru takie opcje:
1. Rotenso Ukura 3,5 kw cena kompletu 2350 zł netto

2. Haier Tundra Plus 3,5 kW
cena kompletu 2550 zł netto

3 . AUX Freedom 3,5kW
cena kompletu 1950 zł netto

4. Aux Halo 3,5 kW
cena kompletu 2400 zł netto

Co byś brał? Bo jak tak patrzę po parametrach to praktycznie wszystko to samo, ale może marka na znaczenie, dostęp części itd.
 
Panie, jeszcze bym prosił o podpowiedź. Mam człowieka co jest w stanie zamontować mi w przyszłym tygodniu sprzęt i mam do wyboru takie opcje:
1. Rotenso Ukura 3,5 kw cena kompletu 2350 zł netto

2. Haier Tundra Plus 3,5 kW
cena kompletu 2550 zł netto

3 . AUX Freedom 3,5kW
cena kompletu 1950 zł netto

4. Aux Halo 3,5 kW
cena kompletu 2400 zł netto

Co byś brał? Bo jak tak patrzę po parametrach to praktycznie wszystko to samo, ale może marka na znaczenie, dostęp części itd
Znam tylko rotenso i Haiera.
Ja bym brał Rotenso z tych zaproponowanych
 
@ninja @Betonowy Krzychu
Muszę dziś zalać te dziury gdzie miały lecieć kominy.
Mam to zazbrojone na kotwach chemicznych i chcę zalać.
Myślałem kupić worek beton b25 i się nie pierdolic z mieszanką, ale tam max grubość to 100mm, a ja mam strop 150.
Nie przejmować się i zalewac czy zrobić ręczną (cement/piasek/żwir), czy są inne jakieś?
IMG_20210623_191545_HHT.jpg
IMG_20210623_191531.jpg
 
@ninja @Betonowy Krzychu
Muszę dziś zalać te dziury gdzie miały lecieć kominy.
Mam to zazbrojone na kotwach chemicznych i chcę zalać.
Myślałem kupić worek beton b25 i się nie pierdolic z mieszanką, ale tam max grubość to 100mm, a ja mam strop 150.
Nie przejmować się i zalewac czy zrobić ręczną (cement/piasek/żwir), czy są inne jakieś?View attachment 22768View attachment 22769
ŚWIAT ZZA KRAT NIE TAKI KOLOROWY, BY NIENAWIDZIĆ PSÓW ZNÓW MIAŁEM POWÓD NOWY #PDW
 
Są. Mi wystarczy b25. Tylko ż producent gada że grubość warstwy to max 10cm, a ja potrzebuję 15cm zalać te kratki
Ja bym lał i miał w dupie zalecenia producenta, to bardzo mała powierzchnia. Bez przesadyzmu nie lejesz stropu mieszanką z worków a łatasz dziurę. Jak masz obawy to zalej wpierw mierząc od spodu 10cm. A dwa dni później od góry te brakujące 5cm, wrzuć tam jakąś siatkę z prętów fi 4,5/100/100mm co się na podłogi kładzie i tyle, żeby nie miało prawa popękać.
 
Ja bym lał i miał w dupie zalecenia producenta, to bardzo mała powierzchnia. Bez przesadyzmu nie lejesz stropu mieszanką z worków a łatasz dziurę. Jak masz obawy to zalej wpierw mierząc od spodu 10cm. A dwa dni później od góry te brakujące 5cm, wrzuć tam jakąś siatkę z prętów fi 4,5/100/100mm co się na podłogi kładzie i tyle, żeby nie miało prawa popękać.
Dzięki za odpowiedź.
W sumie będzie tego 13cm(dalem 2cm na spód styropian, żeby mieć później miejsce na uzupełnienie tynkiem, więc tym bardziej chyba luz.
 
Pany, macie powierzchnie użytkowe nad garażem? Ocieplacie sufit w garażu?

U mnie zaraz wjeżdzają tynki, i w sumie trochę z tym przyspałem. Jeżeli bym docieplał to chyba nie ma sensu tynkować (stracę 1-2cm wysokości, no i $$$)?

Myślałem o 5cm, na to by pewnie poszła jakaś siatka i na to gips?
 
No i za dobrze szło i się zesrało :iamdone:
Dziś mi kopał gość pod gaz.
Już 20-30cm poniżej płyty pojawiła się woda.
Pytanie czy gruntowa, czy napływowa. Najpierw w ogóle myślałem że szambo ktoś spuszcza bo jebało, ale ta dzielnica jest cała na namułach więc raczej to (tym bardziej że kanaliza jest u nas kilkanaście lat. Podkopałem pozostałe rogi i tam też się pojawia, tylko że od pół metra, ale ta jedna strona to z 20cm.
Pytanie czy jest przez to zagrożona konstrukcja budynku? W sensie że może mi płytę podmyć, ale cała może pojechać z domem w pizdu?

Mam działkę ze spadem i tylko jedna strona piwnicy jest zasypana, a pozostałe całkowicie odkryte, więc będą zasypane tylko na wysokość płyty czyli jakieś 40cm.
@ninja
@Betonowy Krzychu
@Autovidol
 
Dzięki za szybkie odpowiedzi :suchykarol:
Zbadałem sobie wodę w pracy. PH 5.5, twardość 14 stopni niemieckich i zatężenie niecałe 700.

Czyli na 90% woda gruntowa (wodociągow nie, bo mamy twardość w sieci 4 stopnie, a deszczówka nie była by na takim kwasie i nie miala twardości).

Gadałem z projektantem i powiedzial ż wody gruntowe się w chuj podniosły wszędzie i chociaż mam działkę ze spadkiem i ogólnie jakby patrzeć na moją dzielnicę to jest cala w dole, to mam się nie przejmować, bo by musiała tam rzeka wyjebać prosto w ta chałupę żeby ją podmyło.

Mam ją na szczęście całą okopaną i oprócz Weber 901 zastosuję Weber superplex10 na całą płytę i ściany pod ziemią (miałem ją tylko na skłodkę pomiędzy płytą a murem).
 
@torpedo
No walcz tam, bo temat masz nie fajny. Jak mnie podtopiło na wiosne to tez nie do końca wiedziałem (i w sumie nadal nie wiem) w którą stronę iść....

Swoją drogą ja nie mam bednarek jeszcze, żadnych szpil i kolunio coś mi o koparce mówił (bo jak mówiłem o tym przy laniu fundamentów to mi ekipa mówiła "później później" :( )? Serio aż kopara teraz potrzebna? Mówił coś o odkopaniu ziemi blisko fundamentów w czterech rogach budynku...
 
@torpedo
No walcz tam, bo temat masz nie fajny. Jak mnie podtopiło na wiosne to tez nie do końca wiedziałem (i w sumie nadal nie wiem) w którą stronę iść....

Swoją drogą ja nie mam bednarek jeszcze, żadnych szpil i kolunio coś mi o koparce mówił (bo jak mówiłem o tym przy laniu fundamentów to mi ekipa mówiła "później później" :( )? Serio aż kopara teraz potrzebna? Mówił coś o odkopaniu ziemi blisko fundamentów w czterech rogach budynku...
Zabij szpilki i przed pomiarem zalej ziemię osoloną wodą.
:rutekajak:
 
Swoją drogą ja nie mam bednarek jeszcze, żadnych szpil i kolunio coś mi o koparce mówił (bo jak mówiłem o tym przy laniu fundamentów to mi ekipa mówiła "później później"
Ja się podłączyłem z bednarką do rdzenia. Rdzeni mam 19 na dole, 17 na górze, więc wszystko co stal więc płyta, strop, stropodach, a więc kilkanaście ton jest ze sobą powiązane.
Myślę że wystarczy, ale pomiarów jeszcze nie robiłem więc wyjdzie w praniu.
 
Nie ma za co. :lesnarhappy: A na poważnie to nikt poważny na podstawie zdjęcia i kilku opisowych zdań nie wyda żadnej opinii w takiej sprawie.
Mi nie chodziło o zrobenie ekspertyzy na podstawie opisu i zdjęcia, a raczej o to jak w praktyce macie na budowach, bo podejrzewam że macie też jakieś budowy na działkach spadkowych.
 
Pany, macie powierzchnie użytkowe nad garażem? Ocieplacie sufit w garażu?

U mnie zaraz wjeżdzają tynki, i w sumie trochę z tym przyspałem. Jeżeli bym docieplał to chyba nie ma sensu tynkować (stracę 1-2cm wysokości, no i $$$)?

Myślałem o 5cm, na to by pewnie poszła jakaś siatka i na to gips?
Ja nie tynkowalem sufitu w garażu i kotłowni. Dam wełnę garażowa na sufit 5-10cm. Garaż będzie miał wprawdzie podłogowkę ale ustawiona na 18 stopni, zakładam, że przez brama też spowoduje utratę ciepła. Można ją od razu malować. Nad tymi pomieszczeniami (30m2) mam sypialnie, garderobę i gabinet, więc zależy mi też na izolacji akustycznej.
 
Smarujecie pierwsza warstwę pustaka nad ziemią jakimś szlamem mineralnym? Co dajecie na podłogę na chudziak jaki izolację pod styropian? Folia? Papa? Katja sprint? Jakis szlam?
 
Back
Top