Syn, dąb i... ...DOM :)

A czasami piach pod naporem wody nie będzie się ubijać bardziej i tak będzie się robić skos?
Jak zagęścisz, na krawędzi zrobisz skarpę o w miarę łagodnym spadku, posadzisz trawkę to nic się nie powinno stać, chyba nie masz tam różnicy 2m na długości basenu?
 
Jak zagęścisz, na krawędzi zrobisz skarpę o w miarę łagodnym spadku, posadzisz trawkę to nic się nie powinno stać, chyba nie masz tam różnicy 2m na długości basenu?
Aż takiej różnicy nie ma. Dzięki za pomysł :conorsalute:
 
Na podłogę pozumiem styropian 100 nie 80?
W piwnicy ma 10cm a na parterze 12cm.
Do jutra muszę skończyć układanie przewodów. Nie widzę tego, tak więc kawka i pędzę (wrzucę tylko coś do podgrilowania w temacie zooma o szczepionkach, bo tam już jest taki rozpierdol że nikt nie patrzy czy ktoś trolluje czy nie :beczka: )
 
@torpedo jak tam? U mnie elektron na górę w czwartek wchodzi.

Pany, jakieś doświadeczenia organoleptyczne z z antresolkami? Ja mam bardzo niski strych (w kalenicy będzie ~160cm), a że mam długi dom to wiem że takiego długiego "korytarza" i tak nie da się jakoś w 100% użyć na magazynowanie czegokolwiek. Więc przyszedł pomysł antresoli nad jednym (nadgarażowym) pokojem, na górze byłaby "norka na materace i śpiwory dla dzieci gości jak przyjadą". Ale tak się zastanawiam czy w ogóle iść w tą strone, mam 40st dach, te 160cm to serio nisko, nawet tak teoretycznie, bez organoleptyki. Ktoś coś?
 
@torpedo jak tam?
Wczoraj panowie od tynków przywieźli sprzęt i od dziś obklejają i robią inne przygotówki.
Mi zostało w piwnicy jeszcze gniazdo siłowe założyć i jedno ośwetlenie+ pospinanie tego wszystkiego na podłodze, a na górze jeszcze nie zacząłem wkładac kabli.
Śwagier przychodzi mi pomóc o 18.30 a o 20 już go nie ma.
Ja się urywam z roboty o 14.00 i targam ile się da.
Problem w tym że mnie rozłożyło i ledwo chodzę i nie wiem czy to pociągnę do końca. Firma żadna na już ni nie wejdzie tego skończyć.
 
Wczoraj panowie od tynków przywieźli sprzęt i od dziś obklejają i robią inne przygotówki.
Mi zostało w piwnicy jeszcze gniazdo siłowe założyć i jedno ośwetlenie+ pospinanie tego wszystkiego na podłodze, a na górze jeszcze nie zacząłem wkładac kabli.
Śwagier przychodzi mi pomóc o 18.30 a o 20 już go nie ma.
Ja się urywam z roboty o 14.00 i targam ile się da.
Problem w tym że mnie rozłożyło i ledwo chodzę i nie wiem czy to pociągnę do końca. Firma żadna na już ni nie wejdzie tego skończyć.
No to grubo. Ja mam luźniej z terminami, przez to większy margines na błąd. Gdybym cisnął na ten rok to pewnie byłoby jak u ciebie.
 
Robi tu ktoś wykończeniówki?
Mam pytanie odnośnie Knauff Diamand.
Swego czasu zmieniłem wentylacje grawitacyjną na rekuperację i zostały mi dwie dziury w stropie (reszta wykorzystana jako szachty instalacyjne).
Oczywiście przy tym zapierdolu zapomniałem żeby to zazbroić i zalać przed tynkami.
Czy taki mały kawałek da się zagruntować i "zaciepać" po tynkach?
Teraz nawet jak bym to zalał to już po ptokach, bo tynkarze już działają, a mi to jeszcze z tydzień/dwa pewno na podporze by było podparte. Do tego czasu ich nie będzie.
 
@torpedo
A nie mozesz tam osadzic odpowiednio wycietą płytę GK albo butowlaną? Na klej/pianke, bo pewnie na wkrety czy jakies inne bolce nie da rady tak, zeby bylo zlicowane w miare z sufitem.

Tylko nie wiem czy taka "oddychajaca" warstwa na bylym kanale wentylacyjnym nie bedzie chlonac wilgoci, wiec moze jakas folia paroizolacyjna? Tak rozkminiam, nie znam sie...
 
@torpedo
A nie mozesz tam osadzic odpowiednio wycietą płytę GK albo butowlaną? Na klej/pianke, bo pewnie na wkrety czy jakies inne bolce nie da rady tak, zeby bylo zlicowane w miare z sufitem.

Tylko nie wiem czy taka "oddychajaca" warstwa na bylym kanale wentylacyjnym nie bedzie chlonac wilgoci, wiec moze jakas folia paroizolacyjna? Tak rozkminiam, nie znam sie...
Ja to muszę zazbroic i zalac bo na tym będzie stała półka na drewno do kozy i koza.
Drugi znajduje się w pralni, więc wilgoć itd. Tak więc obie do zazbrojenia i zalania.
 
Ja to muszę zazbroic i zalac bo na tym będzie stała półka na drewno do kozy i koza.
Drugi znajduje się w pralni, więc wilgoć itd. Tak więc obie do zazbrojenia i zalania
Pręty wklej na CXa i zalewaj, nie wiem na ile będzie szczelne to połączenie (pewnie nie będzie) możesz sobie dookoła trochę tego tynku zawsze zbić i później uzupełnić.
 
Możesz użyć kotew, ale w twoim przypadku wystarczy zaprawa CX-5 albo CX-20 (różnią się czasem wiązania) kup sobie 5kg worek i styknie.
Kotwa mi została więc i tak muszę ją użyć bo za miesiąc będzie i tak do wyjebania, ale tego CXa też kupię, bo na wszystkie mi na bank nie starczy.
Dzięki za pomoc :beer:
 
Zjebałem temat ze zbiornikiem na deszczówke
nie dodalismy przy pozwoleniu na budowe
teraz chciałbym dodac to do aktualnego pozwolenia zeby nie robic nowego pozwolenia, da rade?
czy musze od nowa robic pozwolenie
@ninja ty chyba siedzisz w tym
 
Zbiornik na deszczówkę nie wymaga pozwolenia na budowę, przynajmniej tak to interpretują w starostwie na terenie którego działam.
Na zgłoszenie robót wystarczy.
 
Zbiornik na deszczówkę nie wymaga pozwolenia na budowę, przynajmniej tak to interpretują w starostwie na terenie którego działam.
Na zgłoszenie robót wystarczy.
Hujograjce w moim powiecie pierdolo ze ma byc zezwolenie dlatego pytam własnie czy da sie dopiac do aktualnego zgłoszenia
 
Zbiornik na deszczówkę nie wymaga pozwolenia na budowę, przynajmniej tak to interpretują w starostwie na terenie którego działam.
Na zgłoszenie robót wystarczy.

Hujograjce w moim powiecie pierdolo ze ma byc zezwolenie dlatego pytam własnie czy da sie dopiac do aktualnego zgłoszenia
M. in. za to nienawidzę tej roboty :beczka:
 
Hujograjce w moim powiecie pierdolo ze ma byc zezwolenie dlatego pytam własnie czy da sie dopiac do aktualnego zgłoszenia
A puszczałeś dom na pozwolenie, czy na zgłoszenie?
Jak na pozwolenie, to idź do swojego projektanta, niech załatwi pozwolenie zamienne - w zakresie dokumentów będzie tylko projekt zagospodarowania terenu z narysowanym zbiornikiem (zapłacisz kilka stów i po problemie),
jak na zgłoszenie to mogą być problemy jak urząd jebnięty :D
 
A puszczałeś dom na pozwolenie, czy na zgłoszenie?
Jak na pozwolenie, to idź do swojego projektanta, niech załatwi pozwolenie zamienne - w zakresie dokumentów będzie tylko projekt zagospodarowania terenu z narysowanym zbiornikiem (zapłacisz kilka stów i po problemie),
jak na zgłoszenie to mogą być problemy jak urząd jebnięty :D
Na pozwolenie normalnie
a czy musi to robic ten sam projektant czy moze byc inny?
 
Na pozwolenie normalnie
a czy musi to robic ten sam projektant czy moze byc inny?
Ja wprawdzie nie ze zbiornikiem, ale dałem do zrobienia mury oporowe.
Też oczywiście projekt. Może robić każdy inny projektant, ale warto u tego samego.
Opracowanie do projektu to kilkanaście stron, a sam projekt dotyczący samych murów to kilka stron.

Swoją drogą myślałem że będę musiał wylewać zbrojone elki, a tam mam tylko mam do wymurowania z bloczków betonowych.
 
Jak tam panowie ceny?
1622712803115.png

:awesome:
 
:triggered: :brainoverload::childcry: tyle powiem huj wi czy czekac czy co
Sytuacja bez wyjścia.
Teraz trza jak najszybciej to wybudować, by za dwa lata zacząć płacić ratę dużo większą ze względu na wibor.

Pierdolnie to zdrowo i nie mam co do tego wątliwości, ale nie warto czekać. Ci co budowę zaczynają jeszcze teraz, potrzebują materiałów więc jest z kogo doić.
Dopiero łańcuszek przerwą imo właśnie kredyty i wtedy dopiero będzie trach.
 
Styropian jest po drugiej obniżce.
Po pierwszej zarzekali się że nie ma co liczyć na następne tylko brać- to są aktualnie najwięksi złodzieje w Polsce.

Co roku kurwy nakręcają na forach panikę że nie ma styrenu i straszą podwyżkami, a potem jak ludzie rzucają się jak pojebani po produkt to dźwigają ceny o kilkadziesiąt procent i okazuje się że pomimo tego da się obsłużyć taką ilość ludzi, z takim naddatkiem (bo zamawiali nawet Ci, co nie potrzebowali na już tylko wystraszyli się podwyżki).
 
Sytuacja bez wyjścia.
Teraz trza jak najszybciej to wybudować, by za dwa lata zacząć płacić ratę dużo większą ze względu na wibor.

Pierdolnie to zdrowo i nie mam co do tego wątliwości, ale nie warto czekać. Ci co budowę zaczynają jeszcze teraz, potrzebują materiałów więc jest z kogo doić.
Dopiero łańcuszek przerwą imo właśnie kredyty i wtedy dopiero będzie trach.
Ja mam to w :gdzie:
Nie brałem kredytu
 
Back
Top