Syn, dąb i... ...DOM :)

@mighty

@Autovidol gadałem dziś z tynkarzami bo byłem sobie zobaczyć ich robotę.
Robią czysto i równo, ale zastanowiła mnie niejednorodna faktura w niektórych miejscach.
Powiedział żjak to wszystko wyschnie to tego nie będzie.
Powiedział też że Diamand się popsuł i nie jest już tak jak kiedyś i dużo ludzi przechodzi na Dolinę Nidy chociaż jest tańszy i uznawany za gorszy od Diamandu.
Masz jakoeś rozeznanie w tym temacie?
 
A więc tak. Dziś mieli zamontować okna.
Nie zamontują bo wylewki pod ciepłymi parapetami mają różnice w poziomie do 7mm.
Chuj im do dupy. Dwa miesiące mieli jebańce żeby to sobie obejrzeč.
Druga ekipa (staram się dublować zawsze) powiedzieła że nie wiedzą w czym tamci widzą problem i to zrobią ale w przyszłym tygodniu najszybciej.
Tynkarze do przełożnia (tu pół biedy bo są też o 4 dni opóźnieni), ale jebany Tauron i licznik leży w takim razie.
Do tego dziś założyli mi 7 szwów w ryju i nie mogę pracować przez kilka dni w ogóle żeby to nie popękało.
No i się rozjebało.
 
@mighty

@Autovidol gadałem dziś z tynkarzami bo byłem sobie zobaczyć ich robotę.
Robią czysto i równo, ale zastanowiła mnie niejednorodna faktura w niektórych miejscach.
Powiedział żjak to wszystko wyschnie to tego nie będzie.
Powiedział też że Diamand się popsuł i nie jest już tak jak kiedyś i dużo ludzi przechodzi na Dolinę Nidy chociaż jest tańszy i uznawany za gorszy od Diamandu.
Masz jakoeś rozeznanie w tym temacie?
Nie znam się za bardzo na wykończeniówce. Może kwestia złego rozmieszania zaprawy, albo chłopaki zrobili pół worka i go wcześniej nie przetrzepali (po długim składowaniu mogą się posortować frakcje), ew. może być taki efekt jak masz styk materiałów o różnej chłonności.
Generalnie mogę Ci poradzić, żebyś się nie nastawiał na to, że wszystko będzie idealnie i tak nie będzie a się tylko nawkurwiasz.
 
Swoją drogą zadzwoniła mi babka z biura projektowego odnośnie tego styropianu.
Zmiana jest taka do poprzedniego wyjaśnienia, że od zachodniej jest jednak wełna od samego dołu, ale reszta podtrzymana, czyli nawet odkryte ściany na aqua i grubość 10cm.
Screenshot_2021-05-07-22-36-11-703_cn.wps.moffice_eng.jpg

Nie wiem czemu aqua i czemu tylko 10cm.ale jeśli to podtrzymuja to tak zrobię.
 
Swoją drogą zadzwoniła mi babka z biura projektowego odnośnie tego styropianu.
Zmiana jest taka do poprzedniego wyjaśnienia, że od zachodniej jest jednak wełna od samego dołu, ale reszta podtrzymana, czyli nawet odkryte ściany na aqua i grubość 10cm.
View attachment 20558
Nie wiem czemu aqua i czemu tylko 10cm.ale jeśli to podtrzymuja to tak zrobię.
Na chuj ona tam wełnę daje?
 
Do kredytu na dzień dzisiejszy który wziąłem z dwa miesiące temu z poziomu SSO będę musiał dopłacić około 50k żeby wykończyć dom na gotowo.
 
Bo to jestprzy granicy budowane i musi być jako ściana p.poż.
Bardziej mnie zastanawia na chuj aqua na całkowicie osłoniętej ścianie z piwnicy.
Ja bym pierdolił i robił normalnie styropianem - tańszy i lepsze parametry. Przy domku jednorodzinnym i tak nikt Ci tego nie sprawdzi
 
A dałbyś tam 15, czy 20? (parter ma 20cm).
Jeżeli to ściana odsłonięta to tyle samo co na pozostałych odsłoniętych bez względu na to czy to parter, piętro czy piwnica częściowo odsłonięta.
 
Dziś tam może podjadę to pozbieram wztki
Najtaniej co widzę to ekranowany (U/FTP) Cat 6A (do 500Mhz, do 10Gb/s) na czysto miedzianym drucie (nie na lince) to chyba to:

300m powinno mi styknąć, podobno to taka norma na domek jednorodzinny.

Te 10GB to jakoś wielce nie jest mi potrzebne w sumie, obecnie dostępne 4K/UHD to technicznie tylko 25Mb/s (choć zalecane jest łącze 300Mb/s) :) ale jakoś wolę teraz trochę więcej dać niż potem rozkminiać czy kuć :)
 
Last edited:
No i cyk, wyliczone - co prawda przez kolegę na oko - 15k na tynki poszło w pieruny. Ze wszystkim 25k :( Muszę wyrównać płytą budowlaną przy oknach, oraz zakryć drewniane słupy, no i metraż zrobił swoje :(
 
Ja to chyba jednak pójdę w coś takiego



chociaż nie wiem czy zasnę w takim domu, chyba, że na fotelu z karabinem na kolanach :boystop:
 
No i cyk, wyliczone - co prawda przez kolegę na oko - 15k na tynki poszło w pieruny. Ze wszystkim 25k :( Muszę wyrównać płytą budowlaną przy oknach, oraz zakryć drewniane słupy, no i metraż zrobił swoje :(
Rozumiem że liczyłeś na 15k a wyjdzie 25k?
Dziś w końcu zamontowali okna.
Dawałeś pod okna "ciepłe parapety" (w sumie nie wiem czy już Cię o to nie pytałem.
Jutro o 14.00 mają wyłączyć mi licznik z tymczasowego prądu ze słupa i założyć już 3fazowy na taryfie G11. Tynki przełożone na poniedziałek.
Wodociągi zatwierdziły mi projekt wod-kan.
Tyle dobrego.

Ze złych to mury oporowe mialy być w czwartek gotowe (w zeszłym tygodniu), a ten się za to jeszcze nie zabrał.
Do tego drzwi do salki w piwnicy przyszły nie te- otwierają się tylko od środka :brainoverload:
 
Rozumiem że liczyłeś na 15k a wyjdzie 25k?
Taaa, to tak bylo troche niedoszacowane, to wiedzialem, ale nie wiedzialem ze az tyle. W sumie sam mogle metry policzyc i wiedziec ze nie ma szans sie zmiescic w tej kwocie.

Dawałeś pod okna "ciepłe parapety"
Tak, mam. Już boję się nadciągającego pytania :)

Ogolnie widze ze walka trwa u ciebie.

Ja mam "tylko" rozkminy z:
- budzetem #isnormal
- drenami (muszę się z sąsiadem dogadać jak i w którą stronę to puszczać, ale to dochodzi jeszcze gadka z włodarzami infrastruktury)
- izolacją/impregnacją fundamentów
- generalnie już widze kilka rzeczy które zrobiłbym inaczej
 
Ja to chyba jednak pójdę w coś takiego



chociaż nie wiem czy zasnę w takim domu, chyba, że na fotelu z karabinem na kolanach :boystop:

Anżej, tego się nie wyklepie.

Weź coś bardziej tradycyjnego - ładniej!

Raczej bym nie obstawiał że te kontenery robił ktoś bogaty... ;) ;) ;) To tak nawiązując do karabinu :)

Mogę Ci polecić firmę Weber.
903 jako podkład, a na składkę płyty z cokołem dodatkowo superflex 10.
Drogie ale zajebiste.
Ja styro już mam, teoretycznie wszystko jest jak powinno być
U mnie rozkminy są dwie:
- czy dokładać folię bąbelkową? (=odkopać, dołożyć)
- czy dysperbit został dobrze rozsmarowany ( :) )
 
Anżej, tego się nie wyklepie.

Weź coś bardziej tradycyjnego - ładniej!

Raczej bym nie obstawiał że te kontenery robił ktoś bogaty... ;) ;) ;) To tak nawiązując do karabinu :)


Ja styro już mam, teoretycznie wszystko jest jak powinno być
U mnie rozkminy są dwie:
- czy dokładać folię bąbelkową? (=odkopać, dołożyć)
- czy dysperbit został dobrze rozsmarowany ( :) )
Co do tego karabinu, chodziło mi nawet nie o ochronę jakichś dóbr tylko, że w domu który połowę ścian ma ze szkła a przez drugą połowę przejdziesz z młotkiem w ręce to z moją paranoją bym nie zasnął normalnie w łóżku :beczka:
 
Panowie pytanie jest, chciałem kupić basen na stelażu ale jest problem, cały teren wokół domu jest pochyły i nie mam równego terenu żeby go postawić. Jakieś pomysły lub rady?
 
Panowie pytanie jest, chciałem kupić basen na stelażu ale jest problem, cały teren wokół domu jest pochyły i nie mam równego terenu żeby go postawić. Jakieś pomysły lub rady?
podsyp se w tym miejscu
 
Back
Top