Street Workout

Tak apropos drążków: w styczniu znalazłem takie w Krakowie. Ktoś sobie pod blokiem przy Małych Bagrach/Stawie Płaszowskim postawił. Inwestycja kilka tysi a tyle radości i to jeszcze z widokiem na jezioro

photo uploader
 
2016-08-29 00.28.29.png


Nawet dziś pocwiczyłem :)
 
U mnie w grę wchodzi tylko wtorek i czwartek, bo w środę robie brzuch, a piątek jadę na wieś.
 
Aaa fakt, nie załapałem. I faktem jest też, że siedzę jak zombie i gapię się w monitor, bo nie mam danych, a muszę coś rzeźbić...
 
Podrzucam fajne, ale ciężkie ćwiczenie na brzuch - unoszenie prostych nóg z poziomki do drążka.
Wygląda to tak, że zaczynamy z poziomki (pozycja wyjściowa):
stock-photo-fit-woman-raising-her-straight-legs-hanging-on-gym-bar-228735145.jpg
Następnie unosimy proste nogi do drążka
stock-photo-fit-girl-training-abs-by-raising-legs-on-a-horisontal-bar-fitness-woman-workout-doing-exercises-at-370175642.jpg
i powracamy do pozycji wyjściowej (nie opuszczamy nóg niżej!).

Wyczytałem gdzieś, że tak wykonywane ćwiczenie angażuje wyłącznie mięśnie brzucha, podczas gdy klasyczne unoszenie nóg (z opuszczeniem do samego dołu) angażuje w pierwszej fazie głównie zginacze bioder i bęben już się tak nie napracuje. Ale tak jak mówiłem ćwiczenie dość ciężkie, dlatego na początek można zacząć z nogami ugiętymi do kąta prostego.

No, także polecam i pozdrawiam,
Fitness Coach, J-Son.
 
Podrzucam fajne, ale ciężkie ćwiczenie na brzuch - unoszenie prostych nóg z poziomki do drążka.
Wygląda to tak, że zaczynamy z poziomki (pozycja wyjściowa):
stock-photo-fit-woman-raising-her-straight-legs-hanging-on-gym-bar-228735145.jpg
Następnie unosimy proste nogi do drążka
stock-photo-fit-girl-training-abs-by-raising-legs-on-a-horisontal-bar-fitness-woman-workout-doing-exercises-at-370175642.jpg
i powracamy do pozycji wyjściowej (nie opuszczamy nóg niżej!).

Wyczytałem gdzieś, że tak wykonywane ćwiczenie angażuje wyłącznie mięśnie brzucha, podczas gdy klasyczne unoszenie nóg (z opuszczeniem do samego dołu) angażuje w pierwszej fazie głównie zginacze bioder i bęben już się tak nie napracuje. Ale tak jak mówiłem ćwiczenie dość ciężkie, dlatego na początek można zacząć z nogami ugiętymi do kąta prostego.

No, także polecam i pozdrawiam,
Fitness Coach, J-Son.
Zabraknie mi z 50% rozciagniecia
 
Jak dla mnie to wszystko pracuje w tym ćwiczeniu nie tylko brzuch. Ostatnimi czasy to robiłem ale w zmodyfikowanej wersji bo ręce same mi się uginają jak do podciągania a żeby to zrobić z pełnego zwisu z wyprostem w łokciach to... ni ma chuja
 
Jak dla mnie to wszystko pracuje w tym ćwiczeniu nie tylko brzuch.
Na pewno dłonie i przedramiona pracują, oj pracują... :smile: u mnie ćwiczenia w zwisie wychodzą dość słabo ze względu na relatywnie słaby chwyt i bujanie ciałem...
 
Bardziej miałem na myśli pracę dynamiczną (w kontekście pracy mięśni brzucha). Wiadomo, że wiele grup pracuje również izometrycznie (pomocniczo).
 
Ja dupce jak mam dość tej kontuzji-wczoraj znowu 300 przysiadów w interwałach plus 40 min na jebanym rowerku i dzisiaj ledwo chodzę.

A i tak mnie kusi żeby dzisiaj nogi na maszynach porobić.
 
Back
Top