Social Media

Dobrych parę lat temu, próbowałem przekonać znajomych, że facebook będzie czymś przeogromnym. Będą powstawały firmy specjalizujące się w nim i obracające dobrym sianem. Myślałem nad tym wtedy poważniej, ale z braku czasu odpuściłem. Tymczasem ludzie z COHONES (dosłownie :) ) chwytają byka za rogi. Sukcesów @F. Georgiew !
 
Jak ustalana jest kolejnosc osob na tej liscie osob po prawej stronie na fb?

Częściowo affinity (wspólna przeszłość i częstotliwość kontaktów / podglądania), częściowo efekt świeżości kontaktów, częściowo loteria FB, częściowo osoby bliskie Twoim bliskim i z tego osoby online. Dużo czynników, podobnie jak te 9 osób, które wyświetlają się na profilu pod zdjęciem profilowym.

Franek po co oni utrzymują Naszą Klasę? Zarabiają na tym czy po prostu znalazł się frajer, który wierzy w zmartwychwstanie?
Ja pierdole-2015 rok a oni wciąż wyglądają gorzej niż Grono.

Zarabiają. To produkt dla specyficznej grupy, gdzie nadal można trochę zarobić na reklamach. Jeszcze chwila minie, zanim to zupełnie opustoszeje - w "niższych sferach", wśród osób trochę starszych i na prowincji jest nadal dużo aktywnych użytkowników.

Dobrych parę lat temu, próbowałem przekonać znajomych, że facebook będzie czymś przeogromnym. Będą powstawały firmy specjalizujące się w nim i obracające dobrym sianem. Myślałem nad tym wtedy poważniej, ale z braku czasu odpuściłem. Tymczasem ludzie z COHONES (dosłownie :) ) chwytają byka za rogi. Sukcesów @F. Georgiew !

Dzięki serdeczne. Jeszcze nie jest za późno - myślę, że to temat, w który wciąż warto wchodzić. Ale ostrzegam, że z konkurencją jedziemy krótko - może kariera w Social Tigers? ;)
 
Częściowo affinity (wspólna przeszłość i częstotliwość kontaktów / podglądania), częściowo efekt świeżości kontaktów, częściowo loteria FB, częściowo osoby bliskie Twoim bliskim i z tego osoby online. Dużo czynników, podobnie jak te 9 osób, które wyświetlają się na profilu pod zdjęciem profilowym.
Wlasnie mnie zdziwlo, ze dosc wysoko na tej liscie sa osoby z ktorymi nie pisalem nigdy
 
Wlasnie mnie zdziwlo, ze dosc wysoko na tej liscie sa osoby z ktorymi nie pisalem nigdy

A są tam ludzie, którzy potencjalnie mogą Cię stalkować? ;) Albo studiowałeś z nimi, jakieś inne rzeczy Was do siebie zbliżają? Nie żeby to było jakieś ważne, sam pytam tylko z ciekawości, bo na tym się nie da zarobić.
 
A są tam ludzie, którzy potencjalnie mogą Cię stalkować? ;) Albo studiowałeś z nimi, jakieś inne rzeczy Was do siebie zbliżają? Nie żeby to było jakieś ważne, sam pytam tylko z ciekawości, bo na tym się nie da zarobić.
Wspolne studia sa, sporo wspolnych znajomych tez, a jak jedna by mnie stalkowala to w sumie nie mial bym nic przeciwko.

Jak ktos mnie katuje zaproszeniami na wydarzenia to pewnie tez wplyw na jego obecnosc na liscie
 
@F. Georgiew CV wlasnie poszlo. Przepraszam za zwloke, ale troche sie rozchorowalem w weekend i nie bylem zbyt twarzowy do zdjecia (z reszta teraz w sumie tez nie bylem, ale mniejsza) :D
 
@F. Georgiew czy osoba którą mam w znajomych na FB będzie widziała, że przestałem/zacząłem ponownie ją obserwować (funkcja obserwuj) ? ;)
 
Pytanie do wszystkich:
czy dla Was obecnie rzeczywistość wirtualna jest naprawdę wirtualna, alternatywna, czy może jest taka sama jak rzeczywistości fizyczna?

Przykład: czasy przed FB. Zakładając konta w sieci zwykle pełniły rolę wirtualnych avatarów - nie podpisywalismy się imieniem, naziwskiem, rozmawialiśmy z obcymi ludźmi(czy to last.fm, fora tematyczne czy myspace) z którymi łączyły nas wspólne zainteresowania.
To była dosłownie rzeczywistość wirtualna. Bardzo często całkowicie wymyślona i nie mająca nic wspólnego z naszym rzeczywistym JA. Z realem łączyła się tylko w takich sytuacjach jak np umówienie się w realu na randke za pomoca portalu randkowego.

Jednak dziś media społecznościowe polegają na czymś innym. FB to tylko platforma - rozmowa ze znajomymi na FB to taka sama rozmowa jak ta na korytarzu na uczelni. Przecież nie czyni rozmowy z grupka znajomych w barze, na korytarzu sama forma fizyczna - liczy się przekaz informacyjny, zgodny z rzeczywistością naszej osoby.
FB jest dla mnie tym samym - rozmawiam z tymi samymi ludźmi, jestem tą samą osobą co w świecie fizycznym. Różni się tylko forma przekazu - jednak zasadniczo jest to tym samym co rozmowa i funkcjonowanie w "rzeczywistości. "
Czy nie uważacie, że dziś social media są własnie rzeczywistością - że różnica między "realem" a "wirtualem" już nie istnieje? Zwłaszcza, że w dobie smarfonów towarzyszy nam real jak i internet cały czas. Czym się różni załatwianie spraw i przekazywanie włąsnego JA poprzez facebooka, czy telefon i real?
 
Pytanie do wszystkich:
czy dla Was obecnie rzeczywistość wirtualna jest naprawdę wirtualna, alternatywna, czy może jest taka sama jak rzeczywistości fizyczna?

Przykład: czasy przed FB. Zakładając konta w sieci zwykle pełniły rolę wirtualnych avatarów - nie podpisywalismy się imieniem, naziwskiem, rozmawialiśmy z obcymi ludźmi(czy to last.fm, fora tematyczne czy myspace) z którymi łączyły nas wspólne zainteresowania.
To była dosłownie rzeczywistość wirtualna. Bardzo często całkowicie wymyślona i nie mająca nic wspólnego z naszym rzeczywistym JA. Z realem łączyła się tylko w takich sytuacjach jak np umówienie się w realu na randke za pomoca portalu randkowego.

Jednak dziś media społecznościowe polegają na czymś innym. FB to tylko platforma - rozmowa ze znajomymi na FB to taka sama rozmowa jak ta na korytarzu na uczelni. Przecież nie czyni rozmowy z grupka znajomych w barze, na korytarzu sama forma fizyczna - liczy się przekaz informacyjny, zgodny z rzeczywistością naszej osoby.
FB jest dla mnie tym samym - rozmawiam z tymi samymi ludźmi, jestem tą samą osobą co w świecie fizycznym. Różni się tylko forma przekazu - jednak zasadniczo jest to tym samym co rozmowa i funkcjonowanie w "rzeczywistości. "
Czy nie uważacie, że dziś social media są własnie rzeczywistością - że różnica między "realem" a "wirtualem" już nie istnieje? Zwłaszcza, że w dobie smarfonów towarzyszy nam real jak i internet cały czas. Czym się różni załatwianie spraw i przekazywanie włąsnego JA poprzez facebooka, czy telefon i real?


To jest jakiś real???
 
Czy ktoś może nie chcieć na FB wyświetlać się w liście znajomych znajomego? Jest takie ustawienie?
 
Mam takie pytanie, korzystając z Facebooka na telefonie jest tam taka opcja, ze widac kiedy ktos ostatnio wchodzil na facebooka, np. 10 minut temu..... i teraz moje pytanie, czy da się coś zrobić żeby ludziom nie pokazywało kiedy byłem?
 
Mam pytanko o Instagrama - jak radzicie sobie z obsługą kilku kont, aplikacja nie na androida nie przewiduje opcji logowania do wiecej niz 1 konta, uzywacie instwograma ?

Educja zdjecia w Instagarmie bez udostepnienia - kiedys byla taka opcja ze przy wylaczonym dostepie do Internetu - na przyklad tryb samolotowy mzona bylo edytowac zdjecie , wcisnac udostepnij, zdjeie sie nie dodawalo ale zapisywalo na "rolce" aparatu, z tego pozomu mozna bylo juz dodac obrobione na odpowiednie konto na FB - teraz zdjecia mi sie nie zapisuja
 
Kurde, chyba 3 razy ustawiałem, że nie chce obserwować pewnej osoby a dalej pojawia mi się w powiadomieniach. Jak zrobić to raz a dobrze ?
monika.png

tak robisz ? :)
 
Jak "w powiadomieniach"? Postów nie powinieneś już widzieć, jeśli przestałeś ją obserwować. Gdzie ją widzisz?
W powiadomieniach. Przed chwilą po raz n-ty przestałem obserwować, po raz kolejny odpowiadając fb co jest powodem...nam nadzieje ze po raz ostatni:wall:
 
W powiadomieniach. Przed chwilą po raz n-ty przestałem obserwować, po raz kolejny odpowiadając fb co jest powodem...nam nadzieje ze po raz ostatni:wall:

No rozumiem, tylko co jest w tych powiadomieniach? Komentuje coś, zaprasza Cię gdzieś, czy może jest nadal w "close friends" i wyskakuje Ci wszystko, co robi z gwiazdeczką? ;)
 
Ja mam natomiast pytanie, czemu w formach powiadomień wyświetlaja mi się informacje, że Fabricio Werdum, Wanderlei Silva i Zbyszek Stonoga prowadzą transmisję live? Nigdzie ich nie ustawiałem jako tych, których "obserwuję bardziej". @F. Georgiew

Educja zdjecia w Instagarmie bez udostepnienia - kiedys byla taka opcja ze przy wylaczonym dostepie do Internetu - na przyklad tryb samolotowy mzona bylo edytowac zdjecie , wcisnac udostepnij, zdjeie sie nie dodawalo ale zapisywalo na "rolce" aparatu, z tego pozomu mozna bylo juz dodac obrobione na odpowiednie konto na FB - teraz zdjecia mi sie nie zapisuja
Wiem o czym piszesz. U mnie to działa na takiej zasadzie, że dodaję normalnie zdjęcie, skaluję, ustawiam filtr i jak przechodzę do kolejnych opcji (opis, lokalizacja itd), to zdjęcie mi się zapisuje automatycznie w albumie. Wtedy mogę wyjść, nie dając opisu i zjdęcie jest na rolce, więc wracam do tego później. Zobacz w ustawieniach aplikacji czy masz zaznaczone opcj "zapisz oryginał zdjęcia" i :zapisuj filmy po publikacji".

Mam takie pytanie, korzystając z Facebooka na telefonie jest tam taka opcja, ze widac kiedy ktos ostatnio wchodzil na facebooka, np. 10 minut temu..... i teraz moje pytanie, czy da się coś zrobić żeby ludziom nie pokazywało kiedy byłem?
Czytałem o tym kiedyś i wynikało z tego, że nie da się tego wyłączyć. Kiedyś to kiedy kto był dostępnby było też widać na czacie z prawej strony na komputerze, teraz tego nie ma. Na messengerze niestety dalej jest. Ja sposobu nie znalazłem, moze ktoś inny jest?
 
No rozumiem, tylko co jest w tych powiadomieniach? Komentuje coś, zaprasza Cię gdzieś, czy może jest nadal w "close friends" i wyskakuje Ci wszystko, co robi z gwiazdeczką? ;)
W powiadomieniach pojawiają się zmiany statusu, najczęściej check-iny czyli co i gdzie robi. Czy jest w moich close friends i czy pojawia się gwiazdka przy powiadomieniach - na to nie zwracałem uwagi :) No ale bez kitu nie rozumiem czemu zaprzestanie obserwowania nie przynosi rezultatu...
 
Ja mam natomiast pytanie, czemu w formach powiadomień wyświetlaja mi się informacje, że Fabricio Werdum, Wanderlei Silva i Zbyszek Stonoga prowadzą transmisję live? Nigdzie ich nie ustawiałem jako tych, których "obserwuję bardziej". @F. Georgiew

FB pokazuje w Polsce wszystkie transmisje, bo u nas mogą to robić jeszcze tylko zweryfikowani użytkownicy. Też mam powiadomienia na temat Stonogi, ale pewnie da się to wyłączyć "x"-em obok powiadomienia o tej transmisji. W UK, w USA w grudniu już udostępnili użytkownikom, będzie jutro na fanpage'u Social Tigers w podsumowaniu miesiąca.

Czytałem o tym kiedyś i wynikało z tego, że nie da się tego wyłączyć. Kiedyś to kiedy kto był dostępny było też widać na czacie z prawej strony na komputerze, teraz tego nie ma. Na messengerze niestety dalej jest. Ja sposobu nie znalazłem, moze ktoś inny jest?

Tu niestety nie pomogę, ja wyłączam czat dla wszystkich i się nie przejmuję, co się tam pokazuje. A mam też wygodną wymówkę, jak ktoś mi powie, że cały dzień siedzę na FB.

W powiadomieniach. Przed chwilą po raz n-ty przestałem obserwować, po raz kolejny odpowiadając fb co jest powodem...nam nadzieje ze po raz ostatni:wall:

Rozwiń powiadomienia i zrób "turn off notifications" oprócz zaprzestania obserwowania. Zerknij po lewej na listę bliskich przyjaciół i usuń mendę! Nigdy więcej się nie pojawi! NIGDY! ;)[/QUOTE]
 
Tu niestety nie pomogę, ja wyłączam czat dla wszystkich i się nie przejmuję, co się tam pokazuje. A mam też wygodną wymówkę, jak ktoś mi powie, że cały dzień siedzę na FB.
To znaczy wiesz, jak Ty wyłączysz czat dla wszystkich, lub dla danej osoby a jestes cały czas zalogowany, to z tego co sam testowałem z ziomkami, u innych jest cały czas, ze Ty byłeś "1 min temu". Cały czas. Jak zaczniesz komuś coś odpisywać, to robisz się dostępny, a jak skończysz, to znowu jest "1 min temu".

Czekam na podsumowanko Tigerów :)
 
Rozwiń powiadomienia i zrób "turn off notifications" oprócz zaprzestania obserwowania. Zerknij po lewej na listę bliskich przyjaciół i usuń mendę! Nigdy więcej się nie pojawi! NIGDY! ;)
[/QUOTE]
mam tylko opcje : przestan obserwować i włącz powiadomienia
Ok wszedłem na listę znajomych.
Ta osoba nie jest w bliskich znajomych, jest tak jak inni po prostu w "znajomych" ale miałem przy niej "odfajkowane" otrzymywanie powiadomień, odhaczyłem to, może pomoże...straszne kombinacje na tym fb...:confused:
 
Jest jakiś grafik na forum, bądź ktoś, kto się grafiką jara i się na niej zna? Potrzebuję zrobić projekt koszulki, oczywiście nie za darmo, więc proszę o kontakt osoby ogarniające temat ;)

Ps. Nie widziałem innego odpowiedniego tematu, więc wrzucam tutaj i do tematu 'Hyde Park'.
 
Back
Top