Social Media

Czy jest jakaś aktualnie działająca apka/widget która pozwala śledzić tylko powiadomienia z fb ? Wydaje mi się, że fb zablokował taką możliwość dla niezależnych aplikacji...
 
Czy jest jakaś aktualnie działająca apka/widget która pozwala śledzić tylko powiadomienia z fb ? Wydaje mi się, że fb zablokował taką możliwość dla niezależnych aplikacji...

Nie do końca rozumiem pytanie @Arteck. Jakie dokładnie powiadomienia chciałbyś otrzymywać? Jakich byś nie chciał? Czego nie wyświetla Ci aplikacja FB, co byś chciał otrzymywać?
 
Nie do końca rozumiem pytanie @Arteck. Jakie dokładnie powiadomienia chciałbyś otrzymywać? Jakich byś nie chciał? Czego nie wyświetla Ci aplikacja FB, co byś chciał otrzymywać?
Aplikacji FB oficjalnej nie używam bo mi zamula fon za bardzo. Kiedyś używałem takiego widgeta, który mi pokazywał na ekranie głownym wszystkie ważne powiadomienia (newsfeed, komentarze, urodziny znajomych itp) ale od jakiegoś czasu takie aplikacje przestały działać mi na telefonie z powodu problemu połączenia z kontem FB.
 
Czy jest jakaś aktualnie działająca apka/widget która pozwala śledzić tylko powiadomienia z fb ? Wydaje mi się, że fb zablokował taką możliwość dla niezależnych aplikacji...
Znajomy ma taką apke. Po świętach się dowiem i dam znać. Jakbym zapomniał przypomnij się za kilka dni.
 
@F. Georgiew mam plany stworzenia fan page na FB, content jest, zarysy planu na najbliższe miesiące również. Można się z Tobą jakoś skontaktować, żebyś pomógł to wszystko ogarnąć, spiąć, by FP jak najszybciej osiągnął jak największy zasięg i zrobił dużo szumu? :)
 
@F. Georgiew mam plany stworzenia fan page na FB, content jest, zarysy planu na najbliższe miesiące również. Można się z Tobą jakoś skontaktować, żebyś pomógł to wszystko ogarnąć, spiąć, by FP jak najszybciej osiągnął jak największy zasięg i zrobił dużo szumu? :)

Tak. Pisz na fanpage Social Tigers, od razu pisz o co dokładnie chodzi, jaki jest ten plan, jakie są Twoje główne wątpliwości techniczne i strategiczne.

Znajomy ma taką apke. Po świętach się dowiem i dam znać. Jakbym zapomniał przypomnij się za kilka dni.

@Arteck - sprawdziłem temat i dużo osób narzeka na bany za używanie tego typu aplikacji. Ja pomimo wszystkich minusów korzystałbym z FB.
 
Snapchat to gorący temat i zaraz powstanie mnóstwo martwych kont na tym portalu, bo to co sexy nie zawsze oznacza zwrot inwestycji, a ten dla panów prezesów jest najważniejszy ;)

 
ten caly snapchat wcale nie trafia do mnie wysyła się coś tylko na parę sekund niby wiec ludzie instaluja apki ktore zapisuja te wiadomosci i wychodzi nam instagram. zwłaszcza teraz po wydłużeniu długości filmów instagram jest o wiele lepszy. Reklamy na instagramie są lepsze bo przewijasz sobie foty i co kilkanaście reklama i lecisz dalej.
 
Jeśli chodzi o Snapa to przede wszystkim powstrzymuje mnie fakt, że kurewsko drenuje baterię w fonie. A ja już mam takie prądożerne apki jak Fejs, Messenger, Twitter, Instagram. Snapowa to by chyba sprawiła, że musiałbym ładować fona co pół dnia. Także dziękuję, postoję.

A szkoda - bo miałbym parę fajnych koleżanek do obserwacji. :bayan:
 
@F. Georgiew planujesz może jakieś szkolenie w Łodzi ? Z chęcią bym się wybrał aby usystematyzować wiedzę. Plus, jeśli byś chciał, mogę udostępnić miejsce na szkolenie/warsztaty.
 
@F. Georgiew planujesz może jakieś szkolenie w Łodzi ? Z chęcią bym się wybrał aby usystematyzować wiedzę. Plus, jeśli byś chciał, mogę udostępnić miejsce na szkolenie/warsztaty.

23 maja, Warszawa już klepnięta.

Dzięki serdeczne za propozycję, raczej nie będę robił tak blisko Warszawy tak niedaleko od innego szkolenia, chyba że o innym profilu (zazwyczaj robimy profil sportowy, skierowany głównie na trenerów personalnych). Jeśli masz jakieś konkretne potrzeby to daj znać, może skroimy pod to szkolenie - robiłem już w kilkunastu branżach i mam jakiś tam przekrój tego, co działa, co nie, a wiele zasad jest uniwersalnych.

Gdzieś dalej ruszę dopiero po wakacjach, na razie mnóstwo roboty w Social Tigers, po 11 miesiącach zaczynam mieć poczucie, że mam wszystko w miarę pod kontrolą ;)

@kamerling ja odkąd mam zawsze komputer i ładowarkę przy sobie kompletnie nie zwracam na baterię uwagi. Snapchat to fajna rzecz, ale nie ma żadnych znamion niezbędności dla osoby prywatnej, jak i firmy.
 
Miałem Was nie spamować, ale tutaj pokazujemy jak w praktyce ściągnęliśmy ludzi na wydarzenie na żywo w weekend, powodując kolejki w knajpie, które trwały od rana do nocy. Może się Wam przydać. Dodam, że inwestycja w reklamę na poziomie 70zł, co przeliczając na ilość paragonów wychodzi 2-6gr za paragon (zależy jak liczyć). Nawet wliczając koszt miesięcznej obsługi total to wychodzi 1zł za paragon w knajpie, a przecież jest 30 innych dni w miesiącu, gdzie je generujemy :)

 
Miałem Was nie spamować, ale tutaj pokazujemy jak w praktyce ściągnęliśmy ludzi na wydarzenie na żywo w weekend, powodując kolejki w knajpie, które trwały od rana do nocy. Może się Wam przydać. Dodam, że inwestycja w reklamę na poziomie 70zł, co przeliczając na ilość paragonów wychodzi 2-6gr za paragon (zależy jak liczyć). Nawet wliczając koszt miesięcznej obsługi total to wychodzi 1zł za paragon w knajpie, a przecież jest 30 innych dni w miesiącu, gdzie je generujemy :)


Spamuj ile wlezie w końcu od tego jest ten temat. PS nawet czytaj dalej jest tak zrobione ze generuje ruch na facebook:applause:
 
Spamuj ile wlezie w końcu od tego jest ten temat. PS nawet czytaj dalej jest tak zrobione ze generuje ruch na facebook:applause:

Niezależnie od tego czy klikniesz czytaj dalej tutaj, czy bezpośrednio na FB, to sygnał, że treść jest interesująca dla użytkowników i zasięgi bezpłatne idą w górę. Dlatego mamy zdjęcia, które dużo osób powiększa żeby sobie zobaczyć i zamknąć i dłuższe tipy, od samego klikania osoby, które nie zostawiają lajków nabijają nam mocno zasięg i dotarcie do pozostałych fanów strony (zamiast do 20% docieramy do 80-300%).
 
Niezależnie od tego czy klikniesz czytaj dalej tutaj, czy bezpośrednio na FB, to sygnał, że treść jest interesująca dla użytkowników i zasięgi bezpłatne idą w górę. Dlatego mamy zdjęcia, które dużo osób powiększa żeby sobie zobaczyć i zamknąć i dłuższe tipy, od samego klikania osoby, które nie zostawiają lajków nabijają nam mocno zasięg i dotarcie do pozostałych fanów strony (zamiast do 20% docieramy do 80-300%).
mój mały osobisty rekord, w naturalnym zasięgu posta na FP, który ma 50 fanów to 1499 odbiorców - około 3000% bez grosza na reklamę :)
 
Koniec z zasadą max 20% tekstu na grafice reklamy na FB ?
Dotychczas jeżeli algorytm lub pracownik FB uznał że tekst na grafice zajmuje więcej niż 20% powierzchni publikacji reklamy została wstrzymywana. FB odchodzi od tej polityki jednak nie bez zastrzeżeń - nadal jeśli tekstu będzie za dużo może się to odbić na zasięgu jak i cenie.
 
Koniec z zasadą max 20% tekstu na grafice reklamy na FB ?
Dotychczas jeżeli algorytm lub pracownik FB uznał że tekst na grafice zajmuje więcej niż 20% powierzchni publikacji reklamy została wstrzymywana. FB odchodzi od tej polityki jednak nie bez zastrzeżeń - nadal jeśli tekstu będzie za dużo może się to odbić na zasięgu jak i cenie.

To przedwcześnie na jakąś grupę social media wrzuciłem. Eksperymentują z tym, tak jak eksperymentowali z reakcjami i innymi rzeczami, zanim powszechnie udostępnili. Nadal blokują takie reklamy - może to i dobrze, bo nowi reklamodawcy by tego nadużywali, a nie ma nic gorszego niż te zadrukowane plakaty na FB ;)

My dziś dopięliśmy kolejne dwa spore deale, zwiększam dwukrotnie budżet na promocję naszych tipów, bo to znajduje fajny oddźwięk i dobrze nas pozycjonuje.
 
Czy mogę wstawić nowe foto profilowe tak, aby u innych nie wyświetliło się zdarzenie o tym na wallu?
 
Czy mogę wstawić nowe foto profilowe tak, aby u innych nie wyświetliło się zdarzenie o tym na wallu?

Ciężko, możesz ukryć posta od razu po, ale nadal część osób to zobaczy. Polecam "nocną zmianę" z natychmiastową zmianą widoczności na najbardziej restrykcyjną (nie pamiętam, czy można "tylko ja" przy avatarze) i ukryciem tuż po ;)


Facebook zablokował wyświetlanie filmów na forum, by po prostu wchodzić bezpośrednio na Fejsa, czy ki wuj?
@F. Georgiew

Pewnie tak. Aczkolwiek to może być tymczasowe, bo trend jest taki, żeby filmy na stronach wyświetlały się łatwiej i lepiej - tak jak mówiłem z rok temu, FB Video coraz lepiej plasuje się względem YT i ostatnim bastionem mogą być właśnie www, na które wciąż ludzie umieszczają filmy z YT.

BTW, w międzyczasie pojawiło się parę fajnych tipów. Podsumowanie miesiąca poniżej, a na fanpage'u jeszcze porządki na fejsie, żeby wyświetlały się nam posty, które nas interesują, zawężanie reklam cz. 1 i 2, przemyślenia o rynku reklamy i rocznica firmy ;)

 
@F. Georgiew czemu jak wrzucam fotki na Fejsa z komórki to tracą na jakości i jak dam na cały ekran, to i tak jakieś małe są. Jak je przerzuca na kompa i z kompa na Fejsa, to są duże...
 
@kaczka41 być może wrzuca Ci miniatury, albo telefon kompresuje zdjęcia pod kątem niższego transferu danych. Kiedy z kompa wybierasz ręcznie, to są już oryginały.

FB kompresuje zdjęcia większe niż 1mb, ale z reguły to nie jest zauważalne dla niewprawnego oka. Nie sądzę żeby o to tutaj chodziło. Idealnie wrzucić zdjęcie kwadrat lub poziomy prostokąt o krótszym boku 1000-1200px i całkowitym rozmiarze tuż pod 1mb.
 
@kaczka41 być może wrzuca Ci miniatury, albo telefon kompresuje zdjęcia pod kątem niższego transferu danych. Kiedy z kompa wybierasz ręcznie, to są już oryginały.

FB kompresuje zdjęcia większe niż 1mb, ale z reguły to nie jest zauważalne dla niewprawnego oka. Nie sądzę żeby o to tutaj chodziło. Idealnie wrzucić zdjęcie kwadrat lub poziomy prostokąt o krótszym boku 1000-1200px i całkowitym rozmiarze tuż pod 1mb.
Coś musi zmniejszać. Jak zapisuje np jakąś fotkę na telefon z Fejsa to ma 49 KB.
Jak tę samą zapisuję z Fejsa na lapka, to ma ok 250 kb
 
Dodałem muzę do swojego wideło na YT. Nie mam żadnej informacji, że coś wyciszyli albo poblokowali. Na lapku działa normalnie, na komórce, tablecie - wyświetla się komunikat, że wideło nie może być oddtworzone, ale bez szczegółów dlaczego. Jak na m.youtube wejdę i dam wersję na kompa, wówczas działa. Czy chuje cuś ograniczyli @F. Georgiew ze względu na muzę? Czytałem, że niby mogą, ale myślałem, że jakiś będzie taki komunikat właśnie ( tak przynajmniej w necie widziałem). Jakiś inna przyczyna może być jeszcze?
 
@kaczka41 nie wiem, nie spotkałem się jeszcze na YT z powiadomieniami, które nie wyjaśniają przyczyny problemu, a trochę tych filmów wrzuciłem. Mogę strzelać i być może bym trafił, ale zakładam po prostu, że zaraz zablokuje Ci muzę wszędzie po prostu.
 
Back
Top