1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Social Media

Discussion in 'Cohones' started by F. Georgiew, Oct 6, 2015.

1. halibut

halibut UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    18,034
    Zdobyte Lajki:
    16,252
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Śląsk/Warszawa
    Pytanie do wszystkich:
    czy dla Was obecnie rzeczywistość wirtualna jest naprawdę wirtualna, alternatywna, czy może jest taka sama jak rzeczywistości fizyczna?

Przykład: czasy przed FB. Zakładając konta w sieci zwykle pełniły rolę wirtualnych avatarów - nie podpisywalismy się imieniem, naziwskiem, rozmawialiśmy z obcymi ludźmi(czy to last.fm, fora tematyczne czy myspace) z którymi łączyły nas wspólne zainteresowania.
    To była dosłownie rzeczywistość wirtualna. Bardzo często całkowicie wymyślona i nie mająca nic wspólnego z naszym rzeczywistym JA. Z realem łączyła się tylko w takich sytuacjach jak np umówienie się w realu na randke za pomoca portalu randkowego.

Jednak dziś media społecznościowe polegają na czymś innym. FB to tylko platforma - rozmowa ze znajomymi na FB to taka sama rozmowa jak ta na korytarzu na uczelni. Przecież nie czyni rozmowy z grupka znajomych w barze, na korytarzu sama forma fizyczna - liczy się przekaz informacyjny, zgodny z rzeczywistością naszej osoby.
    FB jest dla mnie tym samym - rozmawiam z tymi samymi ludźmi, jestem tą samą osobą co w świecie fizycznym. Różni się tylko forma przekazu - jednak zasadniczo jest to tym samym co rozmowa i funkcjonowanie w "rzeczywistości. "
    Czy nie uważacie, że dziś social media są własnie rzeczywistością - że różnica między "realem" a "wirtualem" już nie istnieje? Zwłaszcza, że w dobie smarfonów towarzyszy nam real jak i internet cały czas. Czym się różni załatwianie spraw i przekazywanie włąsnego JA poprzez facebooka, czy telefon i real?

2. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,054
    Punkty:
    3,790

To jest jakiś real???

halibut likes this.
  3. Masu

Masu UFC
    Heavyweight

Komentarze:
    19,524
    Zdobyte Lajki:
    17,438
    Punkty:
    1,790
    Czy ktoś może nie chcieć na FB wyświetlać się w liście znajomych znajomego? Jest takie ustawienie?

4. Martin

Martin Główny Historyk Cohones

Komentarze:
    4,111
    Zdobyte Lajki:
    1,850
    Punkty:
    1,790
    Madryt.

allan77, KO-hunter and halibut like this.
  5. Ruff Ryder

Ruff Ryder EFC Africa
    Flyweight

Komentarze:
    2,689
    Zdobyte Lajki:
    810
    Punkty:
    2,790
    Miasto:
    łódzkie
    Mam takie pytanie, korzystając z Facebooka na telefonie jest tam taka opcja, ze widac kiedy ktos ostatnio wchodzil na facebooka, np. 10 minut temu..... i teraz moje pytanie, czy da się coś zrobić żeby ludziom nie pokazywało kiedy byłem?

6. Fresh

Fresh UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,594
    Zdobyte Lajki:
    5,862
    Punkty:
    1,790
    Mam pytanko o Instagrama - jak radzicie sobie z obsługą kilku kont, aplikacja nie na androida nie przewiduje opcji logowania do wiecej niz 1 konta, uzywacie instwograma ?

Educja zdjecia w Instagarmie bez udostepnienia - kiedys byla taka opcja ze przy wylaczonym dostepie do Internetu - na przyklad tryb samolotowy mzona bylo edytowac zdjecie , wcisnac udostepnij, zdjeie sie nie dodawalo ale zapisywalo na "rolce" aparatu, z tego pozomu mozna bylo juz dodac obrobione na odpowiednie konto na FB - teraz zdjecia mi sie nie zapisuja

7. Arteck

Arteck Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,118
    Zdobyte Lajki:
    840
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    Kurde, chyba 3 razy ustawiałem, że nie chce obserwować pewnej osoby a dalej pojawia mi się w powiadomieniach. Jak zrobić to raz a dobrze ?

8. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,054
    Punkty:
    3,790
    Odp:

Raz, a dobrze! :smile:

Masu likes this.
  9. Fresh

Fresh UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,594
    Zdobyte Lajki:
    5,862
    Punkty:
    1,790
    monika.png
    tak robisz ? :)

10. Arteck

Arteck Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,118
    Zdobyte Lajki:
    840
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    tak, nawet podałem FB jako powód, że są irytujące :smile:
    ps. to akurat nie Monika, ale też na M. ;)

11. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    Jak "w powiadomieniach"? Postów nie powinieneś już widzieć, jeśli przestałeś ją obserwować. Gdzie ją widzisz?

12. Arteck

Arteck Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,118
    Zdobyte Lajki:
    840
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    W powiadomieniach. Przed chwilą po raz n-ty przestałem obserwować, po raz kolejny odpowiadając fb co jest powodem...nam nadzieje ze po raz ostatni:wall:

13. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    No rozumiem, tylko co jest w tych powiadomieniach? Komentuje coś, zaprasza Cię gdzieś, czy może jest nadal w "close friends" i wyskakuje Ci wszystko, co robi z gwiazdeczką? ;)

14. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,075
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Lębork
    Ja mam natomiast pytanie, czemu w formach powiadomień wyświetlaja mi się informacje, że Fabricio Werdum, Wanderlei Silva i Zbyszek Stonoga prowadzą transmisję live? Nigdzie ich nie ustawiałem jako tych, których "obserwuję bardziej". @F. Georgiew

Wiem o czym piszesz. U mnie to działa na takiej zasadzie, że dodaję normalnie zdjęcie, skaluję, ustawiam filtr i jak przechodzę do kolejnych opcji (opis, lokalizacja itd), to zdjęcie mi się zapisuje automatycznie w albumie. Wtedy mogę wyjść, nie dając opisu i zjdęcie jest na rolce, więc wracam do tego później. Zobacz w ustawieniach aplikacji czy masz zaznaczone opcj "zapisz oryginał zdjęcia" i :zapisuj filmy po publikacji".

Czytałem o tym kiedyś i wynikało z tego, że nie da się tego wyłączyć. Kiedyś to kiedy kto był dostępnby było też widać na czacie z prawej strony na komputerze, teraz tego nie ma. Na messengerze niestety dalej jest. Ja sposobu nie znalazłem, moze ktoś inny jest?

15. Arteck

Arteck Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,118
    Zdobyte Lajki:
    840
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    W powiadomieniach pojawiają się zmiany statusu, najczęściej check-iny czyli co i gdzie robi. Czy jest w moich close friends i czy pojawia się gwiazdka przy powiadomieniach - na to nie zwracałem uwagi :) No ale bez kitu nie rozumiem czemu zaprzestanie obserwowania nie przynosi rezultatu...

16. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
    FB pokazuje w Polsce wszystkie transmisje, bo u nas mogą to robić jeszcze tylko zweryfikowani użytkownicy. Też mam powiadomienia na temat Stonogi, ale pewnie da się to wyłączyć "x"-em obok powiadomienia o tej transmisji. W UK, w USA w grudniu już udostępnili użytkownikom, będzie jutro na fanpage'u Social Tigers w podsumowaniu miesiąca.

Tu niestety nie pomogę, ja wyłączam czat dla wszystkich i się nie przejmuję, co się tam pokazuje. A mam też wygodną wymówkę, jak ktoś mi powie, że cały dzień siedzę na FB.

Rozwiń powiadomienia i zrób "turn off notifications" oprócz zaprzestania obserwowania. Zerknij po lewej na listę bliskich przyjaciół i usuń mendę! Nigdy więcej się nie pojawi! NIGDY! ;)[/QUOTE]

17. midern

midern UFC
    Bantamweight

Komentarze:
    8,075
    Zdobyte Lajki:
    2,114
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Lębork
    To znaczy wiesz, jak Ty wyłączysz czat dla wszystkich, lub dla danej osoby a jestes cały czas zalogowany, to z tego co sam testowałem z ziomkami, u innych jest cały czas, ze Ty byłeś "1 min temu". Cały czas. Jak zaczniesz komuś coś odpisywać, to robisz się dostępny, a jak skończysz, to znowu jest "1 min temu".

Czekam na podsumowanko Tigerów :)

18. Arteck

Arteck Shark Fights
    Featherweight

Komentarze:
    1,118
    Zdobyte Lajki:
    840
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Warszawa
    [/QUOTE]
    mam tylko opcje : przestan obserwować i włącz powiadomienia
    Ok wszedłem na listę znajomych.
    Ta osoba nie jest w bliskich znajomych, jest tak jak inni po prostu w "znajomych" ale miałem przy niej "odfajkowane" otrzymywanie powiadomień, odhaczyłem to, może pomoże...straszne kombinacje na tym fb...:confused:

19. F. Georgiew

F. Georgiew BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    958
    Zdobyte Lajki:
    533
    Punkty:
    1,190
    Miasto:
    Warszawa
    Home Page:
  20. Peer

Peer BAMMA
    Bantamweight

Komentarze:
    766
    Zdobyte Lajki:
    100
    Punkty:
    2,790
    Jest jakiś grafik na forum, bądź ktoś, kto się grafiką jara i się na niej zna? Potrzebuję zrobić projekt koszulki, oczywiście nie za darmo, więc proszę o kontakt osoby ogarniające temat ;)

Ps. Nie widziałem innego odpowiedniego tematu, więc wrzucam tutaj i do tematu 'Hyde Park'.

Share This Page