Social Media

Nie tylko na Facebooku. Ale ludzie komunikowali się tak przez większość historii, więc nie ma w tym nic złego :)



Od biedy Canva czy Pixlr, zależy co chcesz robić. Ale myślę, że jednak warto ogarnąć PS za te 12 euro miesięcznie, Photoshop jest i pewnie jeszcze długo będzie podstawowym narzędziem do obróbki grafiki i można w nim zrobić naprawdę dużo i łatwo. A tej wiedzy już nikt Ci nie zabierze. Ja po kilku latach zupełnie luźnego używania bez specjalnego wysiłku, ogarniam już całkiem nieźle :)

Ok, postaram się zatem zgłębić te tajniki. :D
 
odnosnie czasu publikacji moge dodac od siebie ze nie ma tez zlotych zasad, fani jednego profilu są aktywni w dni robocze od rana bo siedza przy komapch w biurze i robią "prasowke" a innego sa wtedy w szkole .
 
Franek, możesz napisać kilka zdań więcej o tym co napisałeś ostatnio w Hyde Parku, czyli o tym, że Facebook co chwilę coś zmienia, żebym nie czuł stagnacji?

I druga sprawa - dajmy na to, że prowadzimy fanpejdz mma czy siłowni i promujemy poszczególne posty - jak ma się podział na mężczyzn i kobiety? Wiadomo, że kobiety są mniejszością w tych tematach - stąd pytanie, w takich przypadkach lepiej promować posty wyłącznie dla mężczyzn, czy mężczyźni i kobiety?

@F. Georgiew
 
Franek, możesz napisać kilka zdań więcej o tym co napisałeś ostatnio w Hyde Parku, czyli o tym, że Facebook co chwilę coś zmienia, żebym nie czuł stagnacji?

I druga sprawa - dajmy na to, że prowadzimy fanpejdz mma czy siłowni i promujemy poszczególne posty - jak ma się podział na mężczyzn i kobiety? Wiadomo, że kobiety są mniejszością w tych tematach - stąd pytanie, w takich przypadkach lepiej promować posty wyłącznie dla mężczyzn, czy mężczyźni i kobiety?

@F. Georgiew
Mniejszością? Osiedlowa siłka chyba? I bez aerobiku?
 
@midern osobiście znam więcej ćwiczących kobiet niż mężczyzn. chyba ze chodzi ci o typowo kulturystykę i masowanie. Ja do siłowni tez zaliczam te wszystkie aerobiki itp..
 
Franek, możesz napisać kilka zdań więcej o tym co napisałeś ostatnio w Hyde Parku, czyli o tym, że Facebook co chwilę coś zmienia, żebym nie czuł stagnacji?

Ciężko mi tutaj rozwinąć myśl. Masz zmiany interfejsu, ikonek, dźwięków, algorytmu co Ci się wyświetla, nowe typy postów (gify, wideo, 360* wideo, karuzelowe posty, karuzelowe posty wideo, posty, po których można rysować, jakieś filtry dla gimbazy - tego jest sporo, niektóre dopiero wchodzą w Polsce), teraz wyrażanie emocji pod postami po ikonkach emoji (to, co miało być dislikiem). To wszystko służy temu, żebyś się fejsem nie znudził. Trochę więcej będzie o tym w Grupie Początkującej, bardziej pod kątem algorytmu fejsa, który decyduje co komu pokazać i pod kątem celów FB.

I druga sprawa - dajmy na to, że prowadzimy fanpejdz mma czy siłowni i promujemy poszczególne posty - jak ma się podział na mężczyzn i kobiety? Wiadomo, że kobiety są mniejszością w tych tematach - stąd pytanie, w takich przypadkach lepiej promować posty wyłącznie dla mężczyzn, czy mężczyźni i kobiety?

To jest ciekawsze pytanie. Ja osobiście tworzę posty pod reklamy, a nie reklamy pod posty. Czyli kobiecy przekaz idzie na profil siłowni do wszystkich fanów. Ale potem reklama idzie tylko na laski zainteresowane sportem, odchudzaniem i zdrowym żarciem w okolicy. Kobiecy przekaz z wysmukloną sylwetką, która przedstawia ich ambicje i motywacje. Drugi komunikat pokazuje męskie motywacje i mówi męskim językiem, a promowane jest tylko do facetów. I zdjęcia są robione na żywca na miejscu, wysokiej jakości, a nie jakieś tam google grafiki z pseudo motywacją ;)
 
1. Jak szybko skasować polubienia na fanpejdżu? Kiedyś kasowałem ręcznie, zajmowało dużo czasu, ale dawało radę. Obecnie FB coś zmienił, pasek przesuwa mi się do użytkowników którzy polubili stronę do 8 miesiecy wstecz i więcej nie da rady. A mnie interesuje usunięcie polubień kilku ludzi, którzy dali lajka ponad rok, albo dwa lata temu. Jest jakis sposób?

2. W jaki sposób można zmienić profil publiczny na fanpejdż? O ile w ogóle można? Pamiętam, że Martin Lewandowski tak zrobił kiedyś. Chodzi mi o przekształcenie lokalnego profilu OSP na fp. To zależy od ilości znajomych, czy od tak można sobie zrobić? Czy po prostu musze od zera założyć fanpejdż?
 
1. Jak szybko skasować polubienia na fanpejdżu? Kiedyś kasowałem ręcznie, zajmowało dużo czasu, ale dawało radę. Obecnie FB coś zmienił, pasek przesuwa mi się do użytkowników którzy polubili stronę do 8 miesiecy wstecz i więcej nie da rady. A mnie interesuje usunięcie polubień kilku ludzi, którzy dali lajka ponad rok, albo dwa lata temu. Jest jakis sposób?

W chwili obecnej chyba tylko zablokowanie tego użytkownika w ustawieniach. Albo czekać na kolejne czystki FB jeśli to jacyś kupieni na Allegro Hindusi ;)

2. W jaki sposób można zmienić profil publiczny na fanpejdż? O ile w ogóle można? Pamiętam, że Martin Lewandowski tak zrobił kiedyś. Chodzi mi o przekształcenie lokalnego profilu OSP na fp. To zależy od ilości znajomych, czy od tak można sobie zrobić? Czy po prostu musze od zera założyć fanpejdż?

Skorzystaj z tego linka - https://www.facebook.com/pages/create.php?migrate. Musisz wcześniej nadać admina na grupach, które porzuci prywatne konto oraz zapisać wszystko, co nie zostanie przeniesione na nowy FP i będziesz za tym tęsknić.
 
Mały syf mi się zrobił. Edytowałem konto prywatne na fanpejdż. Podałem wszystkie dane, zrobiłem też jakieś "pobranie danych" w razie co. Wyświetlił się komunikat, że przez kilka dni konto będzie zablokowane. Zalogowałem się ponownie, pojawiła się informacja, ze muszę podać skan dowodu. Oczywiscie nie podałem. Wysłałem zdjęcie odznaki OSP z neta, ale to raczej nic nie da. Tak wygląda ta procedura? Że podczas zmiany trzeba czekać?
 
Mały syf mi się zrobił. (...)

Oznaczaj mnie albo cytuj proszę na przyszłość - strasznie się do tej funkcjonalności przyzwyczaiłem :P Wyślij im ten dowód, oni naprawdę nie robią z tym NIC złego, a wgląd do tego mają tylko zautomatyzowane boty.

---

<--- tutaj jest link do szkolenia dla trenerów personalnych (i nie tylko), które będę prowadził. Jeśli możecie zaprosić znajomych z branży, to będzie mi bardzo, bardzo miło, bo mam sporo konkretów i gotowych pomysłów do przekazania i im więcej osób skorzysta, tym lepiej.

A już niedługo gruuube podsumowanie miesiąca w social mediach z toną konkretów - jak co miesiąc. W ogóle to ONE FC było ostatnio wykorzystane jako case study do zwiększania sprzedaży z PPV przez social media.
 
Oznaczaj mnie albo cytuj proszę na przyszłość - strasznie się do tej funkcjonalności przyzwyczaiłem :P Wyślij im ten dowód, oni naprawdę nie robią z tym NIC złego, a wgląd do tego mają tylko zautomatyzowane boty.

---

<--- tutaj jest link do szkolenia dla trenerów personalnych (i nie tylko), które będę prowadził. Jeśli możecie zaprosić znajomych z branży, to będzie mi bardzo, bardzo miło, bo mam sporo konkretów i gotowych pomysłów do przekazania i im więcej osób skorzysta, tym lepiej.

A już niedługo gruuube podsumowanie miesiąca w social mediach z toną konkretów - jak co miesiąc. W ogóle to ONE FC było ostatnio wykorzystane jako case study do zwiększania sprzedaży z PPV przez social media.

ja czekam na najświeższy #TIGERtip odnośnie e-maili ;)
Dołączyłem, później zaproszę kogoś.
 
Dziękówka! Tigertipów mam kilka gotowych, ale pomimo zasuwania od rana do nocy, nie miałem chwili żeby je wrzucać - między innymi dlatego, że Tomek Mączka zorganizował mi na blisko termin to szkolenie, a chciałbym naprawdę dać czadu ;)
trzymam kciuki :)
z autopsji mogę polecić szkolenia z Tobą w ciemno, pzdr!
 
Oznaczaj mnie albo cytuj proszę na przyszłość - strasznie się do tej funkcjonalności przyzwyczaiłem :P Wyślij im ten dowód, oni naprawdę nie robią z tym NIC złego, a wgląd do tego mają tylko zautomatyzowane boty.

---

<--- tutaj jest link do szkolenia dla trenerów personalnych (i nie tylko), które będę prowadził. Jeśli możecie zaprosić znajomych z branży, to będzie mi bardzo, bardzo miło, bo mam sporo konkretów i gotowych pomysłów do przekazania i im więcej osób skorzysta, tym lepiej.

A już niedługo gruuube podsumowanie miesiąca w social mediach z toną konkretów - jak co miesiąc. W ogóle to ONE FC było ostatnio wykorzystane jako case study do zwiększania sprzedaży z PPV przez social media.

Była opcja wysłania dwóch innych dowodów, wysłałem, nie przyjęli. Porzuciłem temat, założyłem fanpejdz normalnie, tamto konto po prostu straciłem.

W listopadzie w Gdańsku ma być niby jakieś szkolenie odnośnie Social Media, planuje się tam wybrać.
 
Była opcja wysłania dwóch innych dowodów, wysłałem, nie przyjęli. Porzuciłem temat, założyłem fanpejdz normalnie, tamto konto po prostu straciłem.

W listopadzie w Gdańsku ma być niby jakieś szkolenie odnośnie Social Media, planuje się tam wybrać.

Ale niewysłanie Twojego dowodu jest dla Ciebie ważniejsze niż tamto konto? Bo nawet gdybyś był ścigany listem gończym, to wrzucenie tego dowodu nie zaszkodzi. Pamiętasz czyje to szkolenie?
 
Ale niewysłanie Twojego dowodu jest dla Ciebie ważniejsze niż tamto konto? Bo nawet gdybyś był ścigany listem gończym, to wrzucenie tego dowodu nie zaszkodzi. Pamiętasz czyje to szkolenie?
Tamto konto i tak dużo nie miało, więc nie straciłem wiele. Rozkręcam od zera i leci powoli. Nie pamiętam kogo, widziałem coś na FB. W domu sprawdzę i Ci napiszę.

Co im wysłałeś?? :o o::smile::smile:
Źle się wyraziłem. Wysłałem znalezioną w internecie jakąś naszywke ze straży, żeby zobaczyć co będzie
W każdym razie nic nie było.
 
Wysłałem znalezioną w internecie jakąś naszywke ze straży, żeby zobaczyć co będzie
W każdym razie nic nie było.
Hehe - spoko.
Ja im wysłałem skan mojego dowodu osobistego, gdzie zasłoniłem nr dowodu i zostawiłem tylko pierwszą literę nazwiska i nie przeszło. Więc nie jet łatwo z nimi się targować. Tak, jak wcześniej wspominałem, miałem tam spoooro zawodników, redaktorów, trenerów. Prowadziłem konwersacje mniej lub bardziej prywatne i w jednej chwili , chuj bombki strzelił, bo jakiejś mendzie, coś zaczęło przeszkadzać w tym koncie.
Teraz mi przeszło w sumie , ba, nawet tego Mamedowego FP (mamed w UFC) , już przestałem prowadzić ( a tam koło 6k polubień jest ) .
Cóż - życie :)
Pondro
 
Ale @F. Georgiew u mnie była jeszcze inna sprawa - jaki dowód miałem wysłać? Swój? Wcześniej profil był o nazwie OSP i nazwa mojego miasta. Przekształcalem go na fp o tej samej nazwie. Więc w taki sposób powinienem wysyłać swój dowód, jako, że ja zmieniam? Bo to mi też nie grało. W każdym razie już tego zmieniać nie będę.
 
Ale @F. Georgiew u mnie była jeszcze inna sprawa - jaki dowód miałem wysłać? Swój? Wcześniej profil był o nazwie OSP i nazwa mojego miasta. Przekształcalem go na fp o tej samej nazwie. Więc w taki sposób powinienem wysyłać swój dowód, jako, że ja zmieniam? Bo to mi też nie grało. W każdym razie już tego zmieniać nie będę.

A to już w ogóle pomieszanie z poplątaniem. Być może swój by wystarczył, ale bot może oczekiwać dowodu OSP (suchar - może myśli, że to skrót o Ovince St Preux) i nie zaspokoić się żadnym innym. W takim wypadku konieczny kontakt z supportem.

Dlatego nowy profil prowadź już prawilnie i zgodnie z regulaminem - będzie dużo mniej takich sytuacji. A Ty, @kaczka41 też nie rozumiem zawziętości w wysyłaniu fałszywek. Jedyne sensowne wytłumaczenie, to jeśli jesteś poszukiwany przez służby specjalne i to raczej CIA niż te polskie ;)
 
A Ty, @kaczka41 też nie rozumiem zawziętości w wysyłaniu fałszywek

Jakich fałszwek. Wszak napisałem, że wrzuciłem mój DO , a tylko nazwisko delikatnie ukryłem. Po prostu mam 1 profil waściwy, na imię i nazwisko i nie chciałem, żeby i na tym odgórnie wrzucili moje nazwisko. Pisałem z nimi, ale jednak nie da się inaczej. Ale juz nie ważne. Było - minęło.
Pozdrawiam! :friends:
 


To dziś mały tip jak wyświetlają się galerie na fejsie. Po tym jak jedna z mniejszych organizacji wrzuciła galerię zdjęć z gali, którą ilustruje karetka i trzy fotki z parkingu, uznałem że warto podzielić się tym ze światem ;)
 
Franek bierzecie klientów z innych miast? Chodzi o nowy portal ogólnopolski. I czy pracowałeś z deweloperami. Te dwa pytania się wiążą ze sobą.
 
@F. Georgiew bardzo dobra robota ze zdjęciami, sam zwróciłem na to uwagę, u Was dowiedziałem się wszystkiego.

Sorki, wyleciało mi z głowy, poniżej masz to wydarzenie z Social Media, o których wspominałem, jako, że chciałem do Gdańska się wybrać:


BTW. Facebook znowu się zmienił. Niby szczegóły, ale mnie to razi w oczy. W ostatnim czasie dużo się zmienia.
 
Franek bierzecie klientów z innych miast? Chodzi o nowy portal ogólnopolski. I czy pracowałeś z deweloperami. Te dwa pytania się wiążą ze sobą.
1. Tak.
2. Tak, pracowałem z developerami w agencji reklamowej. Teraz są fajniejsze możliwości dla nich - np. lead ads, które pozyskują leady dla sprzedawców, którzy finalizują sprzedaż.

@F. Georgiew bardzo dobra robota ze zdjęciami, sam zwróciłem na to uwagę, u Was dowiedziałem się wszystkiego.

Sorki, wyleciało mi z głowy, poniżej masz to wydarzenie z Social Media, o których wspominałem, jako, że chciałem do Gdańska się wybrać:


BTW. Facebook znowu się zmienił. Niby szczegóły, ale mnie to razi w oczy. W ostatnim czasie dużo się zmienia.


To szkolenie jest spoko, trochę jak wykład, nie za dużo sztuczek i rozkmin, tak żeby ogarnąć temat i możliwości.

Co do zmian na fejsie, jutro wrzucam duuuuże podsumowanie :)
 
1. Tak.
2. Tak, pracowałem z developerami w agencji reklamowej. Teraz są fajniejsze możliwości dla nich - np. lead ads, które pozyskują leady dla sprzedawców, którzy finalizują sprzedaż.



To szkolenie jest spoko, trochę jak wykład, nie za dużo sztuczek i rozkmin, tak żeby ogarnąć temat i możliwości.

Co do zmian na fejsie, jutro wrzucam duuuuże podsumowanie :)
Zaczynam robić coś nowego i na dniach będę wiedział jaka skala tego tematu. Prawdopodobnie marketing dwóch sporych deweloperów. Pozwolę sobie zagadać np przez twittera i może zaprosić was na prezentacje jk będziecie zainteresowani.
 
Zaczynam robić coś nowego i na dniach będę wiedział jaka skala tego tematu. Prawdopodobnie marketing dwóch sporych deweloperów. Pozwolę sobie zagadać np przez twittera i może zaprosić was na prezentacje jk będziecie zainteresowani.
Chętnie :) a tymczasem wracam do walki z trollami na Twitterze
 
Muszę przyznać, że firma dla której pracuję zna się na robocie-praktycznie każde wejście na fejsa, czy gdzieś gdzie działają reklamy Google kończy się wyświetleniem jej banneru. A z tego co wiem konwersja jest gigantyczna dzięki dobremu targetowaniu. Naprawdę zaczyna mnie ta branża ciekawić.
 
Jak właściwie działa twitter? Czy cenzura tam w ogóle nie obowiązuje - można swobodnie promować zacjhęcanie do mordowania, nazizm itd?

Mianowicie chodzi mi w tym wypadku o profile radykalnych ekstremistów i ISIS. Swobodnie tworzą swoje hasztagi i zachęcają do mordowania, cieszą się, prowadzą swoje oficjalne, pół oficjalne i nieoficjalne profile. Na FB każdy taki profil zaraz po zgłoszeniu by został zablokowany. Jaka jest polityka twittera?
 
Back
Top