Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

a jaka masz obudowe? bo karta ma 32cm to sobie zmierz, czy wejdzie :). Po tym ryzenie i 32gb ram mi się coś kojarzy, że ja Ci tego kompa skladalem pod wirtualizacje?
Rozpoznałeś w końcu swoje dziecko. :) Dokładnie tak było, zestaw pod wirtualizację - sprawdził się wybornie.

SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black (SPC177) - to jest moja obudowa.
 
Chyba coś mi nie bangla @lugasek . Stara karta GTX 1060 miała podobne wyniki w benchmarkach do 3070Ti, czasem lepsze.

Porównanie starej i nowej karty w jednym z benchmarków:
 
Ciekawe, że na defaultowych ustawieniach mam wyższy wynik w Valley benchmark niż po undervolcie...
a jak ustawiłeś? i jakie roznice w wynikach?
Chyba coś mi nie bangla @lugasek . Stara karta GTX 1060 miała podobne wyniki w benchmarkach do 3070Ti, czasem lepsze.

Porównanie starej i nowej karty w jednym z benchmarków:

nawet nie wiedziałem, że tu można kartę testować :), to jest program do testu procesora.

3
2
1

ide spac
 
Last edited:
a jak ustawiłeś? i jakie roznice w wynikach?

nawet nie wiedziałem, że tu można kartę testować :), to jest program do testu procesora.

3
2
1

ide spac
W Valley Benchmark:
-default: ~5100
-undervolt: ~5000

 
W Valley Benchmark:
-default: ~5100
-undervolt: ~5000


to są żadne różnice. Tu chodzi głównie o to, że karta będzie brała dużo mniej prądu i mniej się grzała. Jak chcesz jeszcze podkręcić przy okazji to musisz nad tym posiedzieć. Daj np. 950mV i podbijaj powoli do 2000MHz. Jak przechodzi benchmark bez bledow i wynik jest wyższy to jest ok. Jak nie przechodzi, albo wynik spada to jest niestabilna i trzeba zmniejszyć MHz trochę. Napięcia wyżej jak 950mV bym nie dawał, a jak sie da to schodził bliżej 900mV. Jak wszystko ustawisz to możesz zacząć podbijać memory clock. I ten znaczek windowsa musisz musisz kliknac, zeby profil sie wczytywal sam przy starcie windows. No i pamiętaj o tym kliknieciu L to bardzo pomaga w mniej wymagających grach, bo karta nie zrzuca zegarów.
 
Last edited:
to są żadne różnice. Tu chodzi głównie o to, że karta będzie brała dużo mniej prądu i mniej się grzała. Jak chcesz jeszcze podkręcić przy okazji to musisz nad tym posiedzieć. Daj np. 950mV i podbijaj powoli do 2000MHz. Jak przechodzi benchmark bez bledow i wynik jest wyższy to jest ok. Jak nie przechodzi, albo wynik spada to jest niestabilna i trzeba zmniejszyć MHz trochę. Napięcia wyżej jak 950mV bym nie dawał, a jak sie da to schodził bliżej 900mV. Jak wszystko ustawisz to możesz zacząć podbijać memory clock. I ten znaczek windowsa musisz musisz kliknac, zeby profil sie wczytywal sam przy starcie windows. No i pamiętaj o tym kliknieciu L to bardzo pomaga w mniej wymagających grach, bo karta nie zrzuca zegarów.
@lugasek Mistrz!

Dzięki wielkie za doradzenie i sorry za męczenie buły, ale jak się pewnie domyśliłes jestem debilem w temacie.

Edit:
Co jako następne do upgrade? :)
 
@lugasek Mistrz!

Dzięki wielkie za doradzenie i sorry za męczenie buły, ale jak się pewnie domyśliłes jestem debilem w temacie.

Edit:
Co jako następne do upgrade? :)
pytaj smialo.
Co jako następne do upgrade? :)
jak w programach daje rade i bedziesz gral na monitorze 4k to nic.
Jakbyś chciał kiedyś monitor z wyzszym odswiezaniem np 240hz to mozna pomyslec o zmiane procesora.
 
@lugasek Mistrz!

Dzięki wielkie za doradzenie i sorry za męczenie buły, ale jak się pewnie domyśliłes jestem debilem w temacie.

Edit:
Co jako następne do upgrade? :)
jak do gier to najlepsze co możesz wsadzić na te plyte(choc nie ma 100% pewnosci, bo biosy są w wersji beta, ale raczej nie powinno być problemów) to ryzen 5800x3d, a tak cena/moc to 5700x. Ale to tak jak pisalem wyzej nie ma potrzeby raczej.
 
Samsung galaxy s21fe czy iphone 11? I dlaczego?
Bierz S21fe w cenie do 2tys. niema nic lepszego. Iphone zwłaszcza 11 to aktualnie zabytek. Bateria raczej podobnie czyli 4-5 SoT. Aparat dla Samsunga, dodatkowo obiektyw tele. Aktualizacje Samsung bo nowszy model. Cena zbliżona, ale patrząc na nowsze podzespoły, wsparcie, aparaty możliwość sprzedaży w przeszłości, albo wymiany na nowy model. Ekran jeśli porównasz oba to zobaczysz różnice jak pomiędzy telewizorem 4k a telewizorem z lat 90.... Tak serio to nie, ale odświeżania 120 klatek i brak amoleda robi jednak różnice, dodatkowo Samsung niema problemów z odczytywaniem w słońcu.
 
Bierz S21fe w cenie do 2tys. niema nic lepszego. Iphone zwłaszcza 11 to aktualnie zabytek. Bateria raczej podobnie czyli 4-5 SoT. Aparat dla Samsunga, dodatkowo obiektyw tele. Aktualizacje Samsung bo nowszy model. Cena zbliżona, ale patrząc na nowsze podzespoły, wsparcie, aparaty możliwość sprzedaży w przeszłości, albo wymiany na nowy model. Ekran jeśli porównasz oba to zobaczysz różnice jak pomiędzy telewizorem 4k a telewizorem z lat 90.... Tak serio to nie, ale odświeżania 120 klatek i brak amoleda robi jednak różnice, dodatkowo Samsung niema problemów z odczytywaniem w słońcu.
Ogólnie to go mam, ale zastanawiam się nad wymiana bo przedni aparat wydaje mi się mega dziwny i jak nagrywam to tak jakby się zacinało no i nie podoba mi się to jak w tym aparacie wyglądam, próbowałam go jakoś ustawić ale średnio się znam na telefonach, może ty wiesz co zrobić? I dlaczego mam wrażenie, że ta jakość jest gorsza mimo, że ma więcej tych megapikseli?
 
Ogólnie to go mam, ale zastanawiam się nad wymiana bo przedni aparat wydaje mi się mega dziwny i jak nagrywam to tak jakby się zacinało no i nie podoba mi się to jak w tym aparacie wyglądam, próbowałam go jakoś ustawić ale średnio się znam na telefonach, może ty wiesz co zrobić? I dlaczego mam wrażenie, że ta jakość jest gorsza mimo, że ma więcej tych megapikseli?
Co zrobić skoro jesteś brzydki?
:jump: :roberteyeblinking:
 
Niestety w kolejce kilka urządzeń do kupienia.

Padła mi kamerka samochodowa, no i wiele lat służący aparat "wodny" (CANON POWERSHOT S95 + WP-DC38 CASE) jednak zamókł :(

Mam jakieś filtry na pepperze ustawione ale jestem otwarty na komentarze, sugestie.

Co do aparatu: myślę o GoPro 360 - foty to czesto mozna pykac z telefonu, a to 360 zdaje sie byc niezlym bajerem. Ktos uzywal? Warty swojej ceny bajer?

Co do kamerki to chodzi o przód + tył, ktoś poleca producenta, konkretne modele?

EDIT:
YOLO. Czy ma sens rozważanie drona pod gopro? W sumie nie potrzebuje, ale jestem ciekaw czy coś tam dronujecie...
 
Last edited:
Niestety w kolejce kilka urządzeń do kupienia.

Padła mi kamerka samochodowa, no i wiele lat służący aparat "wodny" (CANON POWERSHOT S95 + WP-DC38 CASE) jednak zamókł :(

Mam jakieś filtry na pepperze ustawione ale jestem otwarty na komentarze, sugestie.

Co do aparatu: myślę o GoPro 360 - foty to czesto mozna pykac z telefonu, a to 360 zdaje sie byc niezlym bajerem. Ktos uzywal? Warty swojej ceny bajer?

Co do kamerki to chodzi o przód + tył, ktoś poleca producenta, konkretne modele?

EDIT:
YOLO. Czy ma sens rozważanie drona pod gopro? W sumie nie potrzebuje, ale jestem ciekaw czy coś tam dronujecie...
Z kamerek to Viofo ma dobre pozycje, przód-tył też mają do wyboru ale to już byś musiał głębszy risercz sam zrobić

Mam kamerkę na przód kupioną parę lat temu i wtedy był w topce jak chodzi o nagrania. Czy dalej są dobrym wyborem, nie wiem bo od tamtego czasu moja działa bez zarzutu i nie zagłębiałem tematu, nie mam potrzeby wymiany.
 


Kiedyś coś takiego rzuciło mi się w oczy i sam się zastanawiałem, ale nie zdążyłem i oferta wygasła. Ogólnie z tego co zrobiłem research dużo zależy od kwoty i oczekiwań. Na ten moment ciężko znaleźć porządny zestaw do 500 zł o ile w dzień jakość jest dobra to w nocy jest już gorzej.

Wygrzebałem dodatkowo urządzenie na które kiedyś polowałem bo sporo osób polecało. Niestety aktualnie chyba ciężko je dostać:
Vantop H610
 
Samsung galaxy s21fe czy iphone 11? I dlaczego?

Pozostałe wsparcie/aktualizacje:
S21 FE - ~4 lata > IP 11 - ~2 lata
Obsługa 5G:
S21 FE - Tak > IP 11 - Nie
Aparat:
S21 FE > IP 11
Ekran:
S21 FE - AMOLED 120Hz z HDR, ~400ppi >>> IP 11 - IPS LCD 60Hz, ~325ppi
Procesor:
S21 FE > IP 11
Pamięć RAM:
S21 FE - 6/8GB > IP 11 - 4GB
Bateria:
S21 FE - 4500mAh > IP 11 - 3110mAh
Ładowanie:
S21 FE - 25W > IP 11 - 18W
Ładowanie indukcyjne:
S21 FE - 15W > IP 11 - 5W
Ładowanie zwrotne:
S21 FE - Tak > IP 11 - Nie

Odpowiadając na Twoje pytanie: Samsung, to ogólnie lepszy telefon. Jak widzisz, wygrywa z iPhone'em we wszystkich kategoriach (pod względem jakości ekranu - wręcz miażdżąco). Jednak nie ma się co dziwić biorąc pod uwagę fakt, że zadebiutował nieco ponad pól roku temu, a iPhone 11 z kolei jest już na rynku od 3 lat.
Warto się przesiąść chociażby dla dopasionego ekranu, 5G, sporo pojemniejszej baterii czy lepszego aparatu.
 
LOL.

Jeśli chodzi o wideorejestratory samochodowe to widze ze w tych nowszych (2CH/tył+przód, najlepiej 4K, ewentualnie 2K) jest jakas moda na montaz "klejony". Ja absolutnie nie chce niczego do szyby przyklejac, wiec wiekszosc produktow odpada (iRoad, MIO, Viofo, BLACKVUE).

Malo tego - nie idzie dokupic osobno uchwytów na przyssawkę. No chyba ze ja cos zle szukam (alledrogo).

Jedyną kamerę 4K do której idzie dokupić przyssawkę to 70mai Dash Cam A800S 4K (ale tylną trzeba już kleić, lol).

No serio tylko jeden produkt pasuje w moje chyba nieskomplikowane wymagania?
 
Mam, polecam. Znajomy ma, też poleca.
Ja mam właśnie navitela R700 Dual.

Z tym ze złącze kamerki do uchwytu (a idzie przez to zasilanie) "się" wycyckało i kamera 1) drga 2) i co chwila się resetuje.

Jak się wkurze to na poxilinę dam i tyle. Powinno działać, choć nie będzie można jej łatwo wypiąć.
 
Back
Top