Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

@lugasek
Dziadek potrzebuje laptopa do "corel draw" (lub innego podobnego prostego programu graficznego) i do przeglądania internetu .
Chcę polecić jeden z poniższych:

Ma to sens? Budżet ~3k
 
Ja mam właśnie navitela R700 Dual.

Z tym ze złącze kamerki do uchwytu (a idzie przez to zasilanie) "się" wycyckało i kamera 1) drga 2) i co chwila się resetuje.

Jak się wkurze to na poxilinę dam i tyle. Powinno działać, choć nie będzie można jej łatwo wypiąć.
Nie musisz dawać poxiliny, są kleje do szkła czy tam gumy, w sumie silikony też są, no i będzie lepiej wyglądać i działać :jarolaugh:
 
LOL.

Jeśli chodzi o wideorejestratory samochodowe to widze ze w tych nowszych (2CH/tył+przód, najlepiej 4K, ewentualnie 2K) jest jakas moda na montaz "klejony". Ja absolutnie nie chce niczego do szyby przyklejac, wiec wiekszosc produktow odpada (iRoad, MIO, Viofo, BLACKVUE).

Malo tego - nie idzie dokupic osobno uchwytów na przyssawkę. No chyba ze ja cos zle szukam (alledrogo).

Jedyną kamerę 4K do której idzie dokupić przyssawkę to 70mai Dash Cam A800S 4K (ale tylną trzeba już kleić, lol).

No serio tylko jeden produkt pasuje w moje chyba nieskomplikowane wymagania?
Wydaje mi się, że jest to spowodowane łatwiejszym montażem. Po prostu łatwiej jest dokleić niż przewiercić, albo rozbierać osłony. Ogólnie ciężko znaleźć coś fajnego (2 kamerki) w rozsądnej cenie. Mnie i tak najbardziej zastanawia brak regulacji zarówno na przedniej jak i tylniej kamerce, w większości jest to jedna konstrukcja, wiadomo, że się nie poluzuje, ale jednak ciężko skorygować by było odpowiednie ułożenie kamery.
 
Wuut?
Właśnie odkryłem że S21 i S22 (włącznie z ultra) nie ma slotu na kartę pamięci???

Ja pierdolę, kto to wymyśla?

Kurde nie znam sie na tych nowych chińskich nołnejmach, ale serio sie załamałem...

Jeżeli nie zależy Ci koniecznie na flagowcu, to Samsungi A52s 5G i A73 5G mają slot na kartę pamięci współdzielony z drugim slotem na kartę SIM. Motorola G82 też ma.
 
Wuut?

Właśnie odkryłem że S21 i S22 (włącznie z ultra) nie ma slotu na kartę pamięci???

Ja pierdolę, kto to wymyśla?

Kurde nie znam sie na tych nowych chińskich nołnejmach, ale serio sie załamałem... No nic trza szukać 8/256...

@Luke @w4ar
A S20 FE 8/256 ma jeszcze sens? Note 20 8/256?
No cos pomiedzy te 2-3k
 
Wuut?

Właśnie odkryłem że S21 i S22 (włącznie z ultra) nie ma slotu na kartę pamięci???

Ja pierdolę, kto to wymyśla?

Kurde nie znam sie na tych nowych chińskich nołnejmach, ale serio sie załamałem... No nic trza szukać 8/256...

@Luke @w4ar
A S20 FE 8/256 ma jeszcze sens? Note 20 8/256?
No cos pomiedzy te 2-3k
Jeśli chcesz S20 FE to polecałbym wersje 5g. Mimo wszystko teraz łatwiej naleźć S21 FE, który ma dłuższe wsparcie. Na minus, że S21 FE nie posiada wejścia na karty microSD. Reszta na korzyść S21 FE, mimo, że lekko to za dopłatę +- 500 zł wolałbym dłuższe wsparcie.

Note 20 to już trochę wiekowy sprzęt. Jeśli miałbym już iść w coś to może poniższą opcję: S22 Ultra z oficjalnego sklepu Samsung-a. Można wziąć dodatkowo na raty.

Nadal da radę zejść z ceny 5499 do ok. 4560 zł (-10% zniżki studenckiej oraz -5% samsung member oraz -3% kod który dają po dodaniu produktu do koszyka) i do odebrania słuchawki, które można sprzedać za +- 200-250 zł oraz na goodie cashback chyba 50-70 zł. Po odliczeniu wszystkiego będzie ok 4200-4300 za S22 Ultra, który starczy na lata. Trochę szkoda, że wcześniej nie dałeś znać bo 12.08.2022 r. dałoby radę za ok 3700, ale osobiście zrezygnowałem.

Ps. Aktualnie chyba tylko Xperia ma slot na kartę.
 
Wuut?

Właśnie odkryłem że S21 i S22 (włącznie z ultra) nie ma slotu na kartę pamięci???

Ja pierdolę, kto to wymyśla?

Kurde nie znam sie na tych nowych chińskich nołnejmach, ale serio sie załamałem... No nic trza szukać 8/256...

@Luke @w4ar
A S20 FE 8/256 ma jeszcze sens? Note 20 8/256?
No cos pomiedzy te 2-3k
Dlatego ja wyrwałem 8/256gb, a jest to niewielka różnica w cenie.
 
@w4ar
S20 raczej z przyczyn budzetowych :) a nie technicznych.
Ten z fold z linku tez ma tylko 128 :/

O tego chodzilo?

Czy ten?

No i ja FV a nie student :(

Kurde szkoda mi tyle kasy :( ja nic wyjatkowego na tel nie robie, www, twitter, yt, foty.
Nie mogę otworzyć linków, które wstawiłeś, jakby wygasły.

Niemam pojęcia czy FV też by weszło, ale można próbować. Jeśli jednak się zdecydujesz daj znać to podeśle kod -10% i resztę spróbuję się ogarnąć.

Ciężko mi doradzić bo każdy zarabia inaczej i inaczej liczy wydatki. Jeśli stary telefon się sypie potrzeba nowego jest możliwość i raczej nie jesteś osobą, która wymienia telefon co dwa-trzy lata to pewnie wziąłbym, bo dany model ma wszystko co potrzeba (oprócz mini jacka i kart microsd).

Mimo wszystko jeśli opcja budżetowa to z S20 Fe/S21 FE - brałbym S21 FE jako bardziej przyszłościowy zakup.
 
Nie mogę otworzyć linków, które wstawiłeś, jakby wygasły.
Z telefonu, pewnie sie nie skopiował cały url, np ten jest 12/256.

Jak to sprawdzic czy bedzie FV? Przynajmniej w koszty wrzuce...

Ok, czyli bez promocji telefon w tej wersji kosztuje 5999,00

Opis z peppera z promki którą wrzuciłem:
Pierwsza wchodzi z automatu czyli 50PLN rabatu za każde 500PLN. Druga to zniżka studencka 10% gdzie trzeba mieć konto na StudentBeans i pobrać kod rabatowy.

Jeśli ktoś nie jest studentem to na internecie można znaleźć jak założyć konto bez weryfikacji przez uczelnię.

Jednym ze sposob jest założenie konta na adres email w domenie interia.pl (nie wiem jak z innymi domenami bo ja akurat mam taką i wiem, że na pewno w domenie gmail.com nie pójdzie) podczas rejestracji i wybranie uczelni KUL w Lublinie.

Dla mnie okazja jest dobra bo za 5200PLN nie znajdziemy nigdzie wersji 12/258 z legitnego źródła. Jedynie na allegro z nieznanego pochodzenia można kupić w podobnej cenie. Do tego na stronie są trzy dodatkowe kolory których po za ich sklepem nigdzie nie kupimy ale uwaga, czas oczekiwania na te specjalne kolory wynosi 4 tygodnie.

Nic mi w tych kwotach sie nie zgadza 11*50 (bo 12sta 50ka jest niepełna o złotówkę) to 550.

5999,00-550,00 = 5 449,00

I teraz z tego 10% to 544,90 zł.

Czyli 5449,00 - 544,90 = 4 904,10.

No jezeli
a) FV
a) ta cena
b) raty + 4mce odłożonych płatności

to przy tej inflacji może bym się skusił XD :)

Zresztą jak rozumiem dotyczy tro wszystkich modeli w oficjalnym sklepie samsunga?
 
Z telefonu, pewnie sie nie skopiował cały url, np ten jest 12/256.

Jak to sprawdzic czy bedzie FV? Przynajmniej w koszty wrzuce...

Ok, czyli bez promocji telefon w tej wersji kosztuje 5999,00

Opis z peppera z promki którą wrzuciłem:


Nic mi w tych kwotach sie nie zgadza 11*50 (bo 12sta 50ka jest niepełna o złotówkę) to 550.

5999,00-550,00 = 5 449,00

I teraz z tego 10% to 544,90 zł.

Czyli 5449,00 - 544,90 = 4 904,10.

No jezeli
a) FV
a) ta cena
b) raty + 4mce odłożonych płatności

to przy tej inflacji może bym się skusił XD :)

Zresztą jak rozumiem dotyczy tro wszystkich modeli w oficjalnym sklepie samsunga?
Kurde, to dobrze sobie żyjesz skoro telefon potrzebujesz tylko do www, twittera, yt i fotek - a chcesz dać za niego 6k PLN :corn:

Szacun, oby tak dalej :bleed:
 
Kurde, to dobrze sobie żyjesz skoro telefon potrzebujesz tylko do www, twittera, yt i fotek - a chcesz dać za niego 6k PLN :corn:

Szacun, oby tak dalej :bleed:
No wlasnie nie chce :(
Mam prawie 5cio letniego GN9 kupionego za 2600 na FV. Mozna wiec powiedziec ze 500/rok a ludziska co 2 lara zmieniajacy telefon za 1k placa tyle samo.
#cebula
 
Z telefonu, pewnie sie nie skopiował cały url, np ten jest 12/256.

Jak to sprawdzic czy bedzie FV? Przynajmniej w koszty wrzuce...

Ok, czyli bez promocji telefon w tej wersji kosztuje 5999,00

Opis z peppera z promki którą wrzuciłem:


Nic mi w tych kwotach sie nie zgadza 11*50 (bo 12sta 50ka jest niepełna o złotówkę) to 550.

5999,00-550,00 = 5 449,00

I teraz z tego 10% to 544,90 zł.

Czyli 5449,00 - 544,90 = 4 904,10.

No jezeli
a) FV
a) ta cena
b) raty + 4mce odłożonych płatności

to przy tej inflacji może bym się skusił XD :)

Zresztą jak rozumiem dotyczy tro wszystkich modeli w oficjalnym sklepie samsunga?
Chyba te 50 za każde 500 już nie aktualne. I jedyne wyjście to te co podałem wyżej. Niewiem tylko czy jak weźmiesz studencką zniżke to będzie można FV. Zawsze można spróbować, ale nie znalazłem informacji czy ktoś brał na fv
 
Chyba te 50 za każde 500 już nie aktualne. I jedyne wyjście to te co podałem wyżej. Niewiem tylko czy jak weźmiesz studencką zniżke to będzie można FV. Zawsze można spróbować, ale nie znalazłem informacji czy ktoś brał na fv
@Dzihados zawsze możesz Fold4 z tymi promocjami i odsprzedać swojego Note-a 9 (wycena ok 1000 zł za stan dobry). Miałbyś za ok 6000 najnowszy telefono-tablet. Etui z rysikiem podobno za 1 zł :D
 
Ekran mojego umiera powoli, acz systematycznie :( jakby byl sprawny to bym czekal...

Lol, policzylem 5cio letnia srednia inflacje 10% i wyszlo mi ~4k (od 2.6k) XD
 
Ekran mojego umiera powoli, acz systematycznie :( jakby byl sprawny to bym czekal...

Lol, policzylem 5cio letnia srednia inflacje 10% i wyszlo mi ~4k (od 2.6k) XD
256gb - 6592.51
512gb - 7090.12 (tutaj mozna mniej jak sie ma stary kod 3% z maila i zamiast prl to kod na pamiec wyzsza)
Najlepsza kombinacja na folda wiec flipa pewnie tez:
1. kod z baneru 3% w koszyku
2. kod student 10%
3. kod members 5%
4. kod prl- 200zl
5. kod nowefoldy 250zl
Zestaw z zegarkiem sie nie oplaca i lepiej osobno tel osobno watch ale tutaj boli te 20% mozliwe wiec chyba z watchem lepiej poczekac az samsung da zachete bo sluchawki za 200zl nie sa mi potrzebne.
Najlepsza kombinacja(chyba poki co) na watchs:
1. student
2. PASEK22
3. budsy za 1zl (bez kodu)
4. kod z baneru nir dziala bo zakup min 2500
5. inne kody z mrmbers np.5% tez nie dzialalaja (Edytowano)

- darmowe słuchawki i bajerancki tel. na lata jeśli ekran wytrzyma. A tak serio jakbym miał kase na folda to pewnie bym kupił bo wydaje się naprawdę fajnym wyborem do pochłaniania wiadomości. Jak nie to z wymienionymi przezemnie zniżkami ok 4300 za S22 Ultra też nie wygląda źle. Biorę również pod uwagę coraz wyższą cenę elektroniki.
 
@Dzihados zawsze możesz Fold4 z tymi promocjami i odsprzedać swojego Note-a 9 (wycena ok 1000 zł za stan dobry). Miałbyś za ok 6000 najnowszy telefono-tablet. Etui z rysikiem podobno za 1 zł :D
A możesz wydać tysiaka czy dwa i również oglądać na nim yt, robić fotki czy przeglądać strony www. Tylko po co, skoro można przepłacić 4k za maszynę spełniającą niewygórowane oczekiwania? :tysonhappy:

Kurde, chyba muszę naprawdę zmienić zawód na taki, w którym będę miał w dupie czy za prosty telefon wydam 2k, czy 6k... :roberteyeblinking:

@Dzihados - nie masz jakiejś prostej roboty dla takiego kombajnisty jak ja? Może być na fv, wystarczą mi jakieś marne grosze, ot - aby można było wyrzucić w błoto 4k pln i mieć to gdzieś :jarolaugh:

Ewentualnie zostanę Kaczyńskim i wtedy będę wydawał pieniądze podatników lekką ręką :bleed:
 
A możesz wydać tysiaka czy dwa i również oglądać na nim yt, robić fotki czy przeglądać strony www. Tylko po co, skoro można przepłacić 4k za maszynę spełniającą niewygórowane oczekiwania? :tysonhappy:

Kurde, chyba muszę naprawdę zmienić zawód na taki, w którym będę miał w dupie czy za prosty telefon wydam 2k, czy 6k... :roberteyeblinking:

@Dzihados - nie masz jakiejś prostej roboty dla takiego kombajnisty jak ja? Może być na fv, wystarczą mi jakieś marne grosze, ot - aby można było wyrzucić w błoto 4k pln i mieć to gdzieś :jarolaugh:

Ewentualnie zostanę Kaczyńskim i wtedy będę wydawał pieniądze podatników lekką ręką :bleed:
Niby tak, ale jednak. Powiem szczerze. Aktualnie uważam, że warto kupić flagowca, bo starczy na spokojnie trzy lata. Za 1-2 tys można kupić fajne zeszłoroczne flagowce i jeśli komuś to starczy to jak najbardziej jest to opłacalny zakup. Mimo wszystko 120 Hz kamera z 3 krotnym zoomem 5g, aktualnie 4 lata wsparcia dla modelu, jest moim zdaniem warte wydania jednokrotnie kwoty w wysokości ok 3 tys. Oczywiście z foldem to już fanaberia, ale raczej ich ceny w związku z technologią szybko nie spadną a po zniżce ceny są znośne jak na taki przeskok technologiczny. Mimo wszystko budżetowe modele często zwłaszcza w szybkości działania ustępują modelom flagowym.
 
A możesz wydać tysiaka czy dwa i również oglądać na nim yt, robić fotki czy przeglądać strony www. Tylko po co, skoro można przepłacić 4k za maszynę spełniającą niewygórowane oczekiwania? :tysonhappy:

Kurde, chyba muszę naprawdę zmienić zawód na taki, w którym będę miał w dupie czy za prosty telefon wydam 2k, czy 6k... :roberteyeblinking:

@Dzihados - nie masz jakiejś prostej roboty dla takiego kombajnisty jak ja? Może być na fv, wystarczą mi jakieś marne grosze, ot - aby można było wyrzucić w błoto 4k pln i mieć to gdzieś :jarolaugh:

Ewentualnie zostanę Kaczyńskim i wtedy będę wydawał pieniądze podatników lekką ręką :bleed:
Są trzy najważniejsze powody:

1. Bo chce
2. Bo może
3. Bo go stać

Serio, żaden więcej powód nie jest nikomu potrzebny. Lżej się żyje jak się to zapamięta :conorsalute:
 
Moje poco ma prawie 2 lata. Dałem za nie około 1000. Zamiast fona za kilka tysi mam kilka takich poco. Czym flagowiec przebija w podstawowych funkcjach ten mój? Zazwyczaj wymieniam telefon gdy potrzaskam przy robocie. Z tańszym stres mniejszy
 
Owszem, ale można też z czystej ciekawosci dopytać co ludźmi kieruje
W głównej mierze, kompaktowość, wsparcie, dobre aparaty i promocja na tamten czas. Z drugiej strony jak powiedział @Mnichu każdy ma swój powód. Jeśli już patrzymy co ludźmi kieruje to uważam, że to samo co z wyborem innych przedmiotów. Auto to auto po co nowe auto z systemami, innym silnikiem skoro i takim 1.0 jak i 2.0 dojedziesz do celu. To samo z meblami po co kupować w różnych kolorach różnych producentów przecież możesz wybrać najtańsze też będziesz tam trzymać przybory kuchenne. Podobną filozofie można zastosować do wszystkiego. Niektórzy kupią rower za 1000 inni za 10 tys. i ktoś powie, że to przecież to samo tylko tańsze. Jednak komfort będzie raczej większy na droższym modelu.
 
Są urządzenia które psuje. Np. do takich należą zegarki, nawet te niby się nie psujące XD

Mam Timexa za 200zł i znosi wszystko, raz tylko pasek wymieniałem. A najwiekszy lol, ze ludzie mysla ze to jakies nie wiadomo co :)
Co kupiłem droższy zegarek to albo opaske zerwałem, albo szkiełko nierysowalne porysałem, albo korona tak zniszczona i porysana ze wstyd z tym na łapie chodzić.
A tak nosze 24/7 i wyjebongo, nie zdejmuje praktycznie nigdy, myję w tym naczynia, nurkuję, naprawiam i wkładam łapę gdziekolwiek chcę (:deniro:)

Co do telefonu, z racji zawodu może, to troche mam ciśnienie, żeby to cosik nowego było, to oczywiscie.
Druga sprawa nie lubie czesto przenosic, instalowac, konfigurowac, odzyskiwiac kopie (:deniro:) - wole kupic raz a dobrze.
Tym bardziej ze jak to policze, to z typowym Januszem finansowo wychodzi - na moim konkretnym przykladzie z GN9 - to samo, albo niewiele drożej. A mam flagowca, z tym ze kupuje poza abonamentem (ktory wtedy jest tanszy!) i staram sie uzywac tak dlugo jak sie da.

Taka lol ciekawostka, do GN9 mialem pancerną obudowę i ludzie zawsze mysleli ze to cegła, mimo że to (był XD) flagowiec.
 
Są urządzenia które psuje. Np. do takich należą zegarki, nawet te niby się nie psujące XD

Mam Timexa za 200zł i znosi wszystko, raz tylko pasek wymieniałem. A najwiekszy lol, ze ludzie mysla ze to jakies nie wiadomo co :)
Co kupiłem droższy zegarek to albo opaske zerwałem, albo szkiełko nierysowalne porysałem, albo korona tak zniszczona i porysana ze wstyd z tym na łapie chodzić.
A tak nosze 24/7 i wyjebongo, nie zdejmuje praktycznie nigdy, myję w tym naczynia, nurkuję, naprawiam i wkładam łapę gdziekolwiek chcę (:deniro:)

Co do telefonu, z racji zawodu może, to troche mam ciśnienie, żeby to cosik nowego było, to oczywiscie.
Druga sprawa nie lubie czesto przenosic, instalowac, konfigurowac, odzyskiwiac kopie (:deniro:) - wole kupic raz a dobrze.
Tym bardziej ze jak to policze, to z typowym Januszem finansowo wychodzi - na moim konkretnym przykladzie z GN9 - to samo, albo niewiele drożej. A mam flagowca, z tym ze kupuje poza abonamentem (ktory wtedy jest tanszy!) i staram sie uzywac tak dlugo jak sie da.

Taka lol ciekawostka, do GN9 mialem pancerną obudowę i ludzie zawsze mysleli ze to cegła, mimo że to (był XD) flagowiec.
I co, jak tam, podjęta jakaś decyzja po przemyśleniach? W razie czego do tych 4200+ mogę spróbować ogarnąć te kody zniżkowe, ale z tym FV to nie obiecuję bo nie wiem czy dałoby wtedy radę.
 
I co, jak tam, podjęta jakaś decyzja po przemyśleniach? W razie czego do tych 4200+ mogę spróbować ogarnąć te kody zniżkowe, ale z tym FV to nie obiecuję bo nie wiem czy dałoby wtedy radę.
Prowadze wewnetrzna walke XD

Ktora wersja za 4.2? Ultra 8/256 czy normalny s22? Bo serio sie pogubilen.

Fv przy takixh kwotach to sporo, prawie 8 stow oszczednosci.
 
Prowadze wewnetrzna walke XD

Ktora wersja za 4.2? Ultra 8/256 czy normalny s22? Bo serio sie pogubilen.

Fv przy takixh kwotach to sporo, prawie 8 stow oszczednosci.
S22U te 4200-4300 to po wstępnym wyliczeniu (jak w pierwszej wiadomości) wraz ze sprzedażą słuchawek. Zdaje sobie z tego sprawę, mimo wszystko nadal prawie 1000 rabatu. Jeśli masz chwilę to można przeszukać w tych 19 stronach co nabili komentarzy w tej okazji, może ktoś brał FV. Wczoraj przejrzałem pobieżnie i nikt nie odpowiedział na to pytanie.
 
Panowie eksperci, czy to się nadaje? Dla mnie czasami coś kliknąć (choć rzadko), dla młodego żeby czasem na jutubie coś obejrzał albo zagrał w jakąś gierkę typu "oko-ręka" (nie to co myślicie :nono: ). Przeczyta na tym jakiś komiks albo ebooka?

Czy znacie coś lepszego jako tablet do "zabawy"

 
@lugasek
Dziadek potrzebuje laptopa do "corel draw" (lub innego podobnego prostego programu graficznego) i do przeglądania internetu .
Chcę polecić jeden z poniższych:

Ma to sens? Budżet ~3k
aktualne?
 
Back
Top