Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

ok bebechy to co dales, ale jak do grafiki to ważniejszy dobry ekran, a one sa kiepskie w tych modelach. Pc nie wchodzi w grę? :D
Nie wchodzi niestety. Generalnie dziadkowi planuje zewnętrzny monitor podłączyć na potrzebe stacjonarnego korzystania.
 
Panowie eksperci, czy to się nadaje? Dla mnie czasami coś kliknąć (choć rzadko), dla młodego żeby czasem na jutubie coś obejrzał albo zagrał w jakąś gierkę typu "oko-ręka" (nie to co myślicie :nono: ). Przeczyta na tym jakiś komiks albo ebooka?

Czy znacie coś lepszego jako tablet do "zabawy"

Dobra, ten chyba będzie lepszy:


a do niego takie etui


i powinno trochę przetrwać
 
Dziadek tak pół na pół korzysta stacjonarnie i mobilnie z lapka - na 13" może dziadkowi dioptrii nie wystarczyć.


3299zł
 
Last edited:
Dobra, ten chyba będzie lepszy:


a do niego takie etui


i powinno trochę przetrwać
Endriu ja bym brał 1900x1200
Ramu 4gb
Jak nie potrzebujesz LTE to też szkoda płacić za coś co nie będziesz używał
 
Hakery mam pytanie, chciałem telefon zmienić na iPhona 13 lub 13pro, bardziej przychylam się do wersji pro. W połowie września wychodzi nowy model i jak myślicie cena 13 trochę spadnie czy będzie się trzymać? I którego łykać 128 czy 256?

Wiadomo że siajomi najlepsze :bleed:
 
Hakery mam pytanie, chciałem telefon zmienić na iPhona 13 lub 13pro, bardziej przychylam się do wersji pro. W połowie września wychodzi nowy model i jak myślicie cena 13 trochę spadnie czy będzie się trzymać? I którego łykać 128 czy 256?

Wiadomo że siajomi najlepsze :bleed:
mają zdrożeć
 
Hakery mam pytanie, chciałem telefon zmienić na iPhona 13 lub 13pro, bardziej przychylam się do wersji pro. W połowie września wychodzi nowy model i jak myślicie cena 13 trochę spadnie czy będzie się trzymać? I którego łykać 128 czy 256?

Wiadomo że siajomi najlepsze :bleed:
Tylko iPhone :fjedzia: Na większości rynków mają podnieść ceny w najbliższym czasie wiec nie ma co oczekiwać na większe obniżki. Możesz sobie sprawdzać teraz promki na pepperze bo od czasu do czasu coś wpada i można zaoszczędzić kilka stówek. Co do 13 vs pro to jest ogromna różnica w aparacie wiec jeśli na tym Ci zależy to bierze wersje pro.
 
Last edited:
Tylko iPhone :fjedzia: Na większości rynków mają podnieść ceny w najbliższym czasie wiec nie ma co oczekiwać na większe obniżki. Możesz sobie sprawdzać teraz promki na pepperze bo od czasu do czasu coś wpada i można zaoszczędzić kilka stówek. Co do 13 vs pro to jest ogromna różnica aparacie wiec jeśli ja tym Ci zależy to bierze wersje pro.
Tak głównie chodzi o aparat. A jak z pamięcią? Warto dopłacić do 256?
 
Mialem dwa iphony i juz nie wroce do iosa, placisz w chuj za marke. Serwisy nie chca tego robic, a jak sie podejma z czymkolwiek to za kupe hajsu za byle pierdole.
Ja mam non stop iPhone od 5s i jeszcze nigdy nie musiałem nic robić w serwisie :fjedzia: Nie chce tutaj znowu rozpętać rozmowy o wyższości jednego nad drugim bo uważam, że oba mają swoje zalety i wady.
 
Ja mam wersje 128 + iCloud 200gb i skonfigurowaną chmurę rodzinną
Zadowolony jesteś z tego modelu? Nie za mało pamięci?
Mialem dwa iphony i juz nie wroce do iosa, placisz w chuj za marke. Serwisy nie chca tego robic, a jak sie podejma z czymkolwiek to za kupe hajsu za byle pierdole.
Znam parę osób co mają iPhona i nikt nigdy nie narzekał że mu się coś zepsuło chyba że się nie przyznają do tego bo lipa :beczka:
 
Zadowolony jesteś z tego modelu? Nie za mało pamięci?
Tak, jestem zadowolony a przesiadłem się z xs. Co do pamięci to gier na telefon nie ściągam, zdjęć też nie robię bardzo dużo i tak jak napisałem wyżej dodatkowo mam iCloud 200gb. Starsze zdjęcia i backup komunikatorów robi się bezpośrednio do chmury a to zajmowało u mnie najwiecej miejsca
 
Hakery mam pytanie, chciałem telefon zmienić na iPhona 13 lub 13pro, bardziej przychylam się do wersji pro. W połowie września wychodzi nowy model i jak myślicie cena 13 trochę spadnie czy będzie się trzymać? I którego łykać 128 czy 256?

Wiadomo że siajomi najlepsze :bleed:
Najprawdopodobniej jak pisał @lugasek z informacji, które gdzieś obiegły internety ceny raczej nie będą tańsze, ponieważ już teraz rynek telefonów zdrożał a zapotrzebowanie na podzespoły jest coraz większe. Iphone 14 będzie tym samym co 13, największe zmiany zajdą w wersji 14 PRO, ale cena pewnie będzie zaporowa jak za to co oferuje. Do Iphone trzeba się przyzwyczaić. Podobno to intuicyjny system (dla mnie osobiście android jest bardziej przejrzysty). Główne wady i zarówno zalety to zamknięty system.

Co zauważalne to psychiczne uzależnianie użytkowników iphone-a. Chociażby małe pamięci - jeszcze niedawno w swojej ofercie mieli 64 GB gdy androidy miały już 128 GB. Dodatkowo w wielu wypowiedziach ludzie po zmianach z Iphone na Androida narzekają na tak błache sprawy jak inny kolor w "wiadomościach" Iphone-Iphone (kolor niebieski?) Android-Iphone (zielony?) - taka trochę przynależność społeczna. Technologicznie zwłaszcza w ekranie, ładowaniu Iphone jest w tyle jeśli chodzi o podobne cenowo modele androidów. Na plus na pewno wideo i zdjęcia, ale to już kwestia gustu i scenariusza w którym użyjesz urządzenia. Na największy plus moim zdaniem to brak utraty wartości. Jeśli będziesz chciał zmienić to raczej nie stracisz na tej transakcji.
 


3299zł
Zanim przedyskutowałem opcję z Asusem Dziadek zalutował Acera z i5. xD

Dzięki wielkie za rady - jak zawsze:
@lugasek Mistrz!
 
Tak, jestem zadowolony a przesiadłem się z xs. Co do pamięci to gier na telefon nie ściągam, zdjęć też nie robię bardzo dużo i tak jak napisałem wyżej dodatkowo mam iCloud 200gb. Starsze zdjęcia i backup komunikatorów robi się bezpośrednio do chmury a to zajmowało u mnie najwiecej miejsca
Ja na tą chwilę używam mi 9t pro więc jeśli przejdę na 13pro to będzie dla mnie kolosalna różnica i od zawsze jestem team android tak samo jak team natural :bleed:
Bawiłem się parę razy 13 to jakoś mi się przeszkadzał inny system. W gry nie gram na telefonie więc chyba ten 128 mi wystarczy.


Iphone 14 będzie tym samym co 13, największe zmiany zajdą w wersji 14 PRO, ale cena pewnie będzie zaporowa jak za to co oferuje.
Czytałem że różnica cenowa pomiędzy 13-14 ma być 100$ ale wiadomo jak to bywa:fjedzia:
 
Ja na tą chwilę używam mi 9t pro więc jeśli przejdę na 13pro to będzie dla mnie kolosalna różnica i od zawsze jestem team android tak samo jak team natural :bleed:
Bawiłem się parę razy 13 to jakoś mi się przeszkadzał inny system. W gry nie gram na telefonie więc chyba ten 128 mi wystarczy.



Czytałem że różnica cenowa pomiędzy 13-14 ma być 100$ ale wiadomo jak to bywa:fjedzia:
Powiem szczerze, że ciężko stwierdzić co wymyśli Apple. Podobno będą ceny jak 13 dla wersji normalnej. Pro podobno ma podrożeć o 100$. Mimo wszystko 14 a 13 to ten sam telefon. Ogólnie jeśli miałbym bawić się w tych kwotach to chyba wolałbym postawić na innowację typu Fold 4. Jakoś nie rozumiem tej mody na Iphony. Jedyne czym wyróżniał się kiedyś iphone to szybkość, świetne zdjęcia, ekosystem. Aktualnie jedyne w czym ustępuje mu android to ekosystem i video. Reszta na równie, albo ze wskazaniem dla androida. W niższej cenie niż wersja PRO mogę dostać telefon na lata, który może mi służyć jako przenośny komputer, notatnik, i ma lepsze możliwości fotograficzne (S22 Ultra) a dodatkowo jest prawie 800 zł tańszy. Dodam do tego, że często osoby z iphone-mi mają problem z ładowarką. Od jakiegoś czasu androidy (wszystkie) mają wejście USB-C, natomiast lighting to archaiczna technologia, która wykorzystywana jest jedynie w celu zarobkowym.
 
Powiem szczerze, że ciężko stwierdzić co wymyśli Apple. Podobno będą ceny jak 13 dla wersji normalnej. Pro podobno ma podrożeć o 100$. Mimo wszystko 14 a 13 to ten sam telefon. Ogólnie jeśli miałbym bawić się w tych kwotach to chyba wolałbym postawić na innowację typu Fold 4. Jakoś nie rozumiem tej mody na Iphony. Jedyne czym wyróżniał się kiedyś iphone to szybkość, świetne zdjęcia, ekosystem. Aktualnie jedyne w czym ustępuje mu android to ekosystem i video. Reszta na równie, albo ze wskazaniem dla androida. W niższej cenie niż wersja PRO mogę dostać telefon na lata, który może mi służyć jako przenośny komputer, notatnik, i ma lepsze możliwości fotograficzne (S22 Ultra) a dodatkowo jest prawie 800 zł tańszy. Dodam do tego, że często osoby z iphone-mi mają problem z ładowarką. Od jakiegoś czasu androidy (wszystkie) mają wejście USB-C, natomiast lighting to archaiczna technologia, która wykorzystywana jest jedynie w celu zarobkowym.
Teraz czytałem że pomiędzy 13pro a 14pro będzie mniej więcej 1k różnicy u nas w polszy wiadomo tutaj wszystko drożej:iamdone:
Co do ładowarek to faktycznie robią wszystkim pod górę nie przechodząc na typ C.
 
Teraz czytałem że pomiędzy 13pro a 14pro będzie mniej więcej 1k różnicy u nas w polszy wiadomo tutaj wszystko drożej:iamdone:
Co do ładowarek to faktycznie robią wszystkim pod górę nie przechodząc na typ C.
Niestety, w niektórych przypadkach traktuje się nas jak trzeci świat (Google) w innym jak chyba jeden z najbogatszych (ceny wyższe niż w niemczech). Ja to się nadal dziwie, że jeszcze nikt im nie wytyka tego lightinga (Unia, która zawsze przecież chce wszystko ujednolicić). Najwidoczniej coś za coś.
 
Back
Top