Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Zapoda ktoś laptopa do 5000 pln spełniającego poniższe wymagania?

-przekątna ekranu od 15 cali wzwyż
-dysk SSD 1TB /lub/ dysk SSD minimum 64 GB + magnetyczny minimum 1TB
-procesor intel core i7
-ram 16 GB minimum
-Windows 10 Pro zainstalowany lub bez systemu
 
Zapoda ktoś laptopa do 5000 pln spełniającego poniższe wymagania?

-przekątna ekranu od 15 cali wzwyż
-dysk SSD 1TB /lub/ dysk SSD minimum 64 GB + magnetyczny minimum 1TB
-procesor intel core i7
-ram 16 GB minimum
-Windows 10 Pro zainstalowany lub bez systemu
@Grzechu
 
Panowie, jako, że mój laptop jest już bardzo leciwy to postanowiłem kupić sobie jakiegoś nowego. A że ze spraw elektronicznych jestem noga to proszę o pomoc oblatanych w tym temacie. Da radę kupić jakiś sprzęt solidny za około 2.5 klocka. Mam tylko jeden wymóg. Wiedźmin 3 ma na tym chodzić, bo od dłuższego czasu mam chrapkę na tą grę.

Dell inspiron 5567 i5. Obecnie z systemem kupisz za 2600. Grafika to tylko R7 m445, ale na najniższych pograsz w 30 fps. Ewentualnie dopłacisz do 3000 i masz Lenovo Ideapad 510-15 z trochę lepszą kartą(940mx). Nic lepszego w tym zakresie cenowym nie znajdziesz.
 
Zapoda ktoś laptopa do 5000 pln spełniającego poniższe wymagania?

-przekątna ekranu od 15 cali wzwyż
-dysk SSD 1TB /lub/ dysk SSD minimum 64 GB + magnetyczny minimum 1TB
-procesor intel core i7
-ram 16 GB minimum
-Windows 10 Pro zainstalowany lub bez systemu
W sensie, że ma być dual drive? Czy może być SSD w środku, a HDD jako zewnętrzny?
 
mam GPS i przyslugują mi w nim 4 darmowe aktualizacje map w roku, problem ze nie umiem sam tego zrobić zbytnio, ile takie cos kosztuje w tzw. punktach gdzie to robią, wie ktoś ?
 
mam GPS i przyslugują mi w nim 4 darmowe aktualizacje map w roku, problem ze nie umiem sam tego zrobić zbytnio, ile takie cos kosztuje w tzw. punktach gdzie to robią, wie ktoś ?
Co to za szajs kupiłeś?

Zwykle to tak działa: podłączasz pod kompa włączoną nawigację, pobierasz program, pobierasz aktualizację i wgrywa ci się na nawigację. Choć mam nadzieję, że Larka nie masz, bo mają kiepski serwis i nie wiem, czy już czasem kompletnie nie upadły te ich "dożywotnie" aktualizacje. A jak masz na WinCE to lepiej wgraj Automapę na kartę i podaj ścieżkę domyślną dla Automapy zamiast defaultowej mapki. Ogarniesz.
 
W sensie, że ma być dual drive? Czy może być SSD w środku, a HDD jako zewnętrzny?

Dual drive, chyba że sam SSD będzie miał 1TB.

Ale ogólnie chujnia z tymi laptopami. Będę chyba musiał wziąć jakiegoś Lenovo, bo nie ma żadnej lepszej konfiguracji. Albo za mały SSD, albo za mały magnetyczny, albo za mała ilość rdzeni w procku albo same z poinstalowanym gównianym windows 10 home.
 
Last edited:
Co to za szajs kupiłeś?

Zwykle to tak działa: podłączasz pod kompa włączoną nawigację, pobierasz program, pobierasz aktualizację i wgrywa ci się na nawigację. Choć mam nadzieję, że Larka nie masz, bo mają kiepski serwis i nie wiem, czy już czasem kompletnie nie upadły te ich "dożywotnie" aktualizacje. A jak masz na WinCE to lepiej wgraj Automapę na kartę i podaj ścieżkę domyślną dla Automapy zamiast defaultowej mapki. Ogarniesz.

Jutro podam model itp, mam nadzieje ze ogarne ale skad bd mial pewnosc ze sie udalo...;)
 
Dell inspiron 5567 i5. Obecnie z systemem kupisz za 2600. Grafika to tylko R7 m445, ale na najniższych pograsz w 30 fps. Ewentualnie dopłacisz do 3000 i masz Lenovo Ideapad 510-15 z trochę lepszą kartą(940mx). Nic lepszego w tym zakresie cenowym nie znajdziesz.
Na r7 to moze bedzie mial z 15 klatek w Wiedzminie 3.
 
Dual drive, chyba że sam SSD będzie miał 1TB.

Ale ogólnie chujnia z tymi laptopami. Będę chyba musiał wziąć jakiegoś Lenovo, bo nie ma żadnej lepszej konfiguracji. Albo za mały SSD, albo za mały magnetyczny, albo za mała ilość rdzeni w procku albo same z poinstalowanym gównianym windows 10 home.
Szukaj więc czegoś gejmingowego albo z dodatkowym M2. Druga opcja to włożenie do lapka HDD zamiast napędu optycznego(są kieszenie). Dyski SSD ok. 1GB to koszt blisko 1,5tys. więc kiepsko trochę. Tutaj też nieco ogranicza cię 15", bo zwykle są to "cieńsze" laptopy. Konfiguracja 16GB zamiast 8 nie jest problemem.

I mam tu na myśli takie coś: https://www.x-kom.pl/p/341295-noteb...ix-gl753ve-i7-7700-16gb-1tb-win10-1050ti.html
- 16GB RAM
- dysk 1TB + slot M2
- i7
- dodatkowa grafika

Coś takiego: https://www.x-kom.pl/p/345661-notebook-laptop-173-msi-gl72-i7-6700hq-8gb-1tb-gtx950m-fhd.html Myślę, że nie ma problemu zrobić w nim 16GB RAM

Coś takiego(propozycja chyba nr. 1 bo dwa dyski): https://www.x-kom.pl/p/335105-noteb...00-17-i7-6700-16gb-2401000-win10-gtx950m.html Z Home na Pro bez problemu przejdziesz.

W spoiler wrzucam 15,6"
 
Last edited:
20 fps w niskiej rozdzielczosci :)

Dopisałem pod filmem po edycji. Gra jest płynna, nadal piękna, no i trudno znaleźć nowego lapka do 2500 z systemem, który poradzi sobie lepiej z Wiedźminem. Wiadomo, jak chce pograć na wyższych ustawieniach , to będzie musiał wydać sporo więcej. Starałem się tylko doradzić coś w tej niewielkiej sumie, co pozwoli zagrać w miarę płynnie, nie przekraczając jednocześnie ustalonej kwoty. Poza tym ten r7 w niektórych grach spisuje się lepiej od 940mx.
 
Dopisałem pod filmem po edycji. Gra jest płynna, nadal piękna, no i trudno znaleźć nowego lapka do 2500 z systemem, który poradzi sobie lepiej z Wiedźminem. Wiadomo, jak chce pograć na wyższych ustawieniach , to będzie musiał wydać sporo więcej. Starałem się tylko doradzić coś w tej niewielkiej sumie, co pozwoli zagrać w miarę płynnie, nie przekraczając jednocześnie ustalonej kwoty. Poza tym ten r7 w niektórych grach spisuje się lepiej od 940mx.
To co @lugasek wrzucił jest wystarczające na ok. 30 fps w średnich na 1080p, a w low ok. 45 fps.
 
mam GPS i przyslugują mi w nim 4 darmowe aktualizacje map w roku, problem ze nie umiem sam tego zrobić zbytnio, ile takie cos kosztuje w tzw. punktach gdzie to robią, wie ktoś ?

Pewnie masz tam Automapę w środku. Pewnie trzeba będzie wejść na stronę Automapy i zarejestrować się. Potem zaktualizujesz sobie. Mapę wygrasz albo do pamięci urządzenia,albo na kartę pamięci tego urządzenia. Jest opcja aktualizacji istniejącej już wersji albo skasowanie poprzedniej i wgranie najnowszej. Kwestia wyboru.
Ps. Chyba że nie masz Automapy, to nie wiem
 
To co @lugasek wrzucił jest wystarczające na ok. 30 fps w średnich na 1080p, a w low ok. 45 fps.

Tylko on wrzucił używkę, która ma ponad 9 miesięcy. To bardzo dużo jak na laptopa. Ja pisze o nowym sprzęcie z salonu. W sumie @krolik nie określił się czy szuka nowego, czy może być również używany. Jeśli używany, to lepiej już brać konsole.
 
Tylko on wrzucił używkę, która ma ponad 9 miesięcy. To bardzo dużo jak na laptopa. Ja pisze o nowym sprzęcie z salonu. W sumie @krolik nie określił się czy szuka nowego, czy może być również używany. Jeśli używany, to lepiej już brać konsole.
Nie, to nie jest dużo jeśli chodzi o lapka. Szczególnie, że dalej na gwarancji + dodatkowe ubezpieczenie. Określił się, że szuka nowego, a ten jest praktycznie z salonu. Jedyna niepewność to sprzedający. A konsola jest tylko do gier, lapka możesz używać nawet do pracy.

@kaczka41, proces aktualizacji map praktycznie w każdej nawigacji przebiega podobnie. Albo wgranie na wewnętrzną pamięć często z użyciem dodatkowego oprogramowania, aby ułatwić, albo wgranie na kartę i określenie ścieżki dostępu. Mapy bardziej wgrywa się nowe niż aktualizuje stare.
 
Nie, to nie jest dużo jeśli chodzi o lapka. Szczególnie, że dalej na gwarancji + dodatkowe ubezpieczenie. Określił się, że szuka nowego, a ten jest praktycznie z salonu. Jedyna niepewność to sprzedający. A konsola jest tylko do gier, lapka możesz używać nawet do pracy.

Pozwolę się nie zgodzić, trwałość laptopów, szczególnie tych na których się gra nigdy nie dorówna blaszakowi. Jeśli coś jest użytkowane przez 9 miesięcy, to nie można tego nazwać "prawie z salonu". Nie wiadomo w jakich warunkach wcześniej pracował poprzedni właściciel, a królik go przecież nie otworzy(lapka, nie właściciela), żeby chociaż poczyścić, bo straci prawo do reklamacji. Byłbym ostrożny co do używek, choć oczywiście to są pieniądze królika i sam zadecyduje w co je zainwestuje.
 
Pozwolę się nie zgodzić
Pozwalam się nie zgodzić :) Ale mimo wszystko między 960M, a M445 jest przepaść. Co do wyboru do gier nie ma wątpliwości. A lapek niekoniecznie musi być ten, ale jednak karta minimum 960M.
 
Ale mimo wszystko między 960M, a M445 jest przepaść

Pełna zgoda, jednak w tych pieniądzach tylko używka wchodzi w grę. Mam nadzieję, że koledze jakoś pomogliśmy, a przynajmniej nie namieszaliśmy jeszcze bardziej w głowie. :lol:
 
Panowie - najlepsza stosunkiem cena/jakość oferta na abonament telefoniczny obecnie? Pakiet internetowy kilka GB wystarczy, rozmowy/sms bez limitu.
Te opcje typu PLUSH czy NJU warte rozważenia?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, dzięki!

Numer przenoszony.
 
Panowie - najlepsza stosunkiem cena/jakość oferta na abonament telefoniczny obecnie? Pakiet internetowy kilka GB wystarczy, rozmowy/sms bez limitu.
Te opcje typu PLUSH czy NJU warte rozważenia?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie, dzięki!

Numer przenoszony.
Poszukaj na telepolis. Ja wyrwałem no limit wszystko plus kilka kanałów tv za 25 miesiąc w Play
 


Mialem kilka kabli usb i pierwszy tylko ladowal, drugi dopiero polaczyl mnie z laptopem i pojawilo sie to co na tym filmiku, ale potem pojawilo sie ze brak miejsca..i nie mialem juz czasu.

W tym moim gps jest wlozona jakas karta z pojemnoscia?
 
Mialem kilka kabli usb i pierwszy tylko ladowal, drugi dopiero polaczyl mnie z laptopem i pojawilo sie to co na tym filmiku, ale potem pojawilo sie ze brak miejsca..i nie mialem juz czasu.

W tym moim gps jest wlozona jakas karta z pojemnoscia?
Jak wsadziłeś to pewnie masz :)
 
Back
Top