Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Poradnik był 720p60fps i nie chodził mi na starym kompie:) pro sobie zalutowalem, wersja z września. I jest spoko, a poradnik obejrzę dzisiaj.
kurła, aż taki zawodnik jesteś :)
youtube.com/playlist?list=PLykpkrQ1xVu0vk40HOkhYEBWu40rQten_

zrób tak, tylko nie instaluj power planu, bios i podkrecanie Cię nie interesuje. Sterowniki ze strony hp to wcisnij tego asystenta i sam Ci wyszuka co trzeba.
 
Przed chwilą testowałem u siebie. Mam klucz win7 z obudowy kompa i bez problemu aktywowałem nim win10.
Na weekend sprawdzę, ja próbowałem puścić aktualizację do win 10 z poziomu komunikatu o braku wsparcia dla win7.
 
Home z tego co widzę jest to licencja oem
a to nie bedzie działać chyba. A weź odpal edytor rejestru

Komputer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform

i zobacz czy tam nie ma klucza pod BackupProductKeyDefault



Nowego kompa już instaluj wsadź pendrive i odpalaj. Wybierze wersje home. Do biosu raczej nie musisz wchodzić, pomiń.

 
Udało się aktywować, tylko miałem mały problem, musiałem zmienić przy instalacji format dysku na gpt
to teraz lutuj




zrób jak mówi, tylko tego nie używaj.
9 Install Power Plan
10 Disable Hibernate (Run As Admin)
14 Registry Tweaks

No i tam bios, podkręcenie to Cię nie interesuję.
 
to teraz lutuj




zrób jak mówi, tylko tego nie używaj.
9 Install Power Plan
10 Disable Hibernate (Run As Admin)
14 Registry Tweaks

No i tam bios, podkręcenie to Cię nie interesuję.

Dziś już nie mam na to czasu ogarnę pewnie bliżej weekendu.
 
@lugasek zrobilem undervolting jak na tym filmiku moge cos wiecej czy to juz wystarczy? lapki te z 5 4500 i 16 gb spoko smigaja, niektorzy narzekaja, ze to plastik, ale jest ok, sa lekkie i za ta cene polecalbym kazdemu, jesli szuka biznesowego. Jedyne co mnie troche razi to slaby wyswietlacz, strasznie ciemny jak leca filmy, mozna to jakos zmienic? chociaz mam jasnosc w systemie ustawiona na maxa.
 
@lugasek zrobilem undervolting jak na tym filmiku moge cos wiecej czy to juz wystarczy? lapki te z 5 4500 i 16 gb spoko smigaja, niektorzy narzekaja, ze to plastik, ale jest ok, sa lekkie i za ta cene polecalbym kazdemu, jesli szuka biznesowego. Jedyne co mnie troche razi to slaby wyswietlacz, strasznie ciemny jak leca filmy, mozna to jakos zmienic? chociaz mam jasnosc w systemie ustawiona na maxa.

250nitów to szału nie będzie. Budżetowe lapki tak mają. Na słońcu będzie lipa, ale normalnie w pokoju nie powinno być problemu. Na filmach tylko ciemny, a normalnie ok? Może film rozjaśnij w odtwarzaczu :).
 
250nitów to szału nie będzie. Budżetowe lapki tak mają. Na słońcu będzie lipa, ale normalnie w pokoju nie powinno być problemu. Na filmach tylko ciemny, a normalnie ok? Może film rozjaśnij w odtwarzaczu :).
powiem ci, ze mam lapka z 10 lat temu kupionego i wyswietlacz ma lepsza jakosc. Tak tylko na filmach, ale co ja tu ogladam, czasem jakis serial, teraz chcialem zalutowac cos w 4k i ciemny obraz. Ale z drugiej strony na tym sie nie oglada filmow w 4k :) ale undervolting jest konieczny w tej serii, bo jednak sa glosne nawet jak nie robisz nic wymagajacego.
 
powiem ci, ze mam lapka z 10 lat temu kupionego i wyswietlacz ma lepsza jakosc. Tak tylko na filmach, ale co ja tu ogladam, czasem jakis serial, teraz chcialem zalutowac cos w 4k i ciemny obraz. Ale z drugiej strony na tym sie nie oglada filmow w 4k :) ale undervolting jest konieczny w tej serii, bo jednak sa glosne nawet jak nie robisz nic wymagajacego.
jak podłączysz do prądu to tez ciemny?. Może zmniejsza jasnosc z automatu na baterii.
 
Back
Top