Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

S 20 fe 4g ale wersja snapdragon kosztuje 2099
Zapomniałem dodać, że lepiej polować na snapdragona niż exynosa. Na Amazonie można czasem trafić w Warehouse na wersję 5g za ok 2300-2400. Myślę, że jeśli ma to być telefon na lata to lepiej dorzucić trochę i mieć spokój, w razie czego Samsunga raczej będzie łatwo odsprzedać. S20 fe jest na pewno bardziej kompletny niż a52s. Pytanie tylko czy mama potrzebuje tak highendowy smartfon. Mimo wszystko jeśli ceny są tak zbliżone to lepiej kupić bardziej kompletnego s20 fe. Dodatkowo niedługo wyjdzie chyba m52, który będzie tym co a52 tylko z większą baterią. Może warto się zastanowić na tym modelem. W ostatnich dwóch latach telefony miały mało zmian. Tak naprawdę wszystkie flagowe modele z 2020 a nawet 2019 powinny wystarczyć większości. Teraz w większości jedyne zmiany to punkty w AnTuTu, lepsze zdjęcia w nocy i coraz mniejsze ramki.
 
Kurde jak widzę takie kablowisko...


...to troche entuzjazm odchodzi. Ja to i tak bym robił na 7-pinowym SATA bezpośrednio (po co to robić przez USB), przez jakąś płytkę PCIe, np.:

Tutaj projekt na innej płytce, ma 4 wewnętrzne porty SATA

Tylko, kurka woda, nawet jak to wypali to będzie ulepem :/

W kwestii PC/miniPC to się nie znam, są jakieś ładne obudowy, co by 2 lub 4 dyski 3,5 wzięły "na raz"? Tam zakładam już jakiś zasilacz można sensowny wrzucić, schować to w obudowę, a nie tak na stole... Kurka, malina ma jakiś urok, ale majsterkowy a nie użytkowy (w takich "większych" projektach)...
@lugasek coś konkretnego byś polecił tutaj?

EDIT:
O, tu jakaś ciekawa obudowa, ale kurna 800 cebulionów
Hmmm, czyli słowo kluczowe Hot Swap.

Sa jeszcze jakies Icy Docki i Fat Cage-e

Nie wiem, nie znam się na tym.
 
Warto kupic lapka w uk, czy ceny sie zrownaly? ktos cos? dodam, ze przesylka za darmo bo brejdak wpada we wrzesniu.
 
@lugasek mistrz sprzęt wart swojej ceny?

https://www.cebit.pl/pl/p/Dell-Precison-7520-i7-HQ16GB240gb-ssdM2200W10-PRO/31932

Zastosowanie praca biurowa czyli głównie net, office i AutoCad, oraz Hirołsy 3. Zależy mi głównie na tym, żeby .dwg chodziły możliwie jak najpłynniej, bo czasami jak niektórzy projektanci napierdolą jakichś warstw i podkładów to nawet przyzwoity sprzęt może przycinać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym mogę nie znaleźć niczego co gwarantowałoby mi brak przycinek ale im ich mniej tym lepiej
 
@lugasek mistrz sprzęt wart swojej ceny?

https://www.cebit.pl/pl/p/Dell-Precison-7520-i7-HQ16GB240gb-ssdM2200W10-PRO/31932

Zastosowanie praca biurowa czyli głównie net, office i AutoCad, oraz Hirołsy 3. Zależy mi głównie na tym, żeby .dwg chodziły możliwie jak najpłynniej, bo czasami jak niektórzy projektanci napierdolą jakichś warstw i podkładów to nawet przyzwoity sprzęt może przycinać. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym mogę nie znaleźć niczego co gwarantowałoby mi brak przycinek ale im ich mniej tym lepiej
jak zależy Ci na wydajności to za tyle samo kupisz 4x mocniejszy nowy laptop gejmingowy.
 
jak zależy Ci na wydajności to za tyle samo kupisz 4x mocniejszy nowy laptop gejmingowy.
A jesteś w stanie podać jakiś przykład? Na co należy zwrócić uwagę? Procesor, Ram, karta graficzna i coś jeszcze? Za jakimi procesorami i kartami graficznymi w tym przedziale cenowym powinienem się rozglądać?
 
@lugasek najtańszy lapek do montażu filmów z drona. Kiedyś coś wrzucałeś jakieś polisingowe?
Teraz mam takie cudo
 

Attachments

  • IMG_20210829_084435.jpg
    IMG_20210829_084435.jpg
    426 KB · Views: 21
w jakiej rozdzielczości montujesz i jaki budżet?
Ogólnie teraz planuje kupić drona z 4K ale zdaje sobie sprawę że do obróbki takiej rozdzielczości już konkretniejszy sprzęt jest potrzebny. Myślę że HD będzie chyba dobre.
Nad budżetem będę myślał jak coś polecisz.
Będzie jakaś używka 1000- 1500?
 
Ogólnie teraz planuje kupić drona z 4K ale zdaje sobie sprawę że do obróbki takiej rozdzielczości już konkretniejszy sprzęt jest potrzebny. Myślę że HD będzie chyba dobre.
Nad budżetem będę myślał jak coś polecisz.
Będzie jakaś używka 1000- 1500?
w takim budżecie to pc byłby dużo lepszy.
 
w takim budżecie to pc byłby dużo lepszy.
Ja będzie trzeba to rozważę.
Ogólnie ogarnąłem na swojego lapka program, który nie muli i w miarę idzie pogrzebać.
Także na chwile obecną będę testował. Jak nie będzie dawał rady to się odezwę.
 
Cohones podpowiedzcie coś. może macie coś godnego polecenia…
potrzebuje zakupić TV
65-70 cali.
Budżet +/- 3000 zł.
No i zeby strim world działał :)

android tv - kto z Was korzysta? Bo nie wiem czy warto z tym szukać.

Bóg zapłać za wszystkie podpowiedzi.
 
Android TV 4k - Box Canal + (Netflix, HBO, Youtube, Android, Kodi, Goggle asystent) + 2 miesiące Canal+
allegro 169 zł + 32 monety (32 zł)

>KLIK KLIK<

Szukam aktualnie, jakiejś przystawki do drugie telewizora ( nie mam tam smarta ). Zastanawiałem się między chromecastem za 300 zł, a zwykłym mi stickiem za 100-150 zł. Dopiero dzisiaj dowiedziałem się o istnieniu tego boxa od canal+, ale tak naprawdę to jest normalny Android TV box w super cenie (nawet jest asystent google z pilota). Z monetami allegro wychodzi 135 zł. Nie ma żadnego abonamentu canal+ i urządzenie jest nasze. Opinie ma bardzo dobre, więc ja go lutuje.
Używa go ktoś albo jakiejś innej przystawki do TV?

Przyszło mi dzisiaj i testuje, ale powiem wam, że stos sprzęcik. Okazuje się, że oprócz ethernetu ma jednak WIFI. Wszystko działa sporo szybciej niż Tizen w moim jednym Samsungu, więc docelowo muszę chyba dokupić drugi. Fakt faktem, że to dopiero pierwsze wrażenie, ale jest lepiej niż się spodziewałem
 
Siemanko.
Orientuje się ktoś w temacie hulajnóg elektrycznych? Przeprowadziłem się i w nowym miejscu jak znalazł. Kiedyś czytałem że dobre są te Xiaomi m365 a jak ktoś potrzebuje ciut szybciej to m365 pro. Pierwsza teraz to ok 1500 zł, druga 2200. Znajdę coś lepszego? Ważę 80 kg, teren u mnie mocno pagórkowaty, nachylenia ok. 10 stopni miejscami. Czasami (okazuje się że teraz na nielegalu) chce podrzucić dzieciaka do szkoły po chodniczku spokojnie. Pozdro
 
Siemanko.
Orientuje się ktoś w temacie hulajnóg elektrycznych? Przeprowadziłem się i w nowym miejscu jak znalazł. Kiedyś czytałem że dobre są te Xiaomi m365 a jak ktoś potrzebuje ciut szybciej to m365 pro. Pierwsza teraz to ok 1500 zł, druga 2200. Znajdę coś lepszego? Ważę 80 kg, teren u mnie mocno pagórkowaty, nachylenia ok. 10 stopni miejscami. Czasami (okazuje się że teraz na nielegalu) chce podrzucić dzieciaka do szkoły po chodniczku spokojnie. Pozdro
 
Odpalę FMa z przynajmniej trzema ligami xD
A tak poważnie, na coś konkretnego zwracać uwagę czy wyjść z założenia, że jeśli się nie kopci to działa?
Z takich prostych rzeczy. To po prostu obejrzeć dokładnie zewnętrznie. Sprawdzić matryce na białym i czarnym tle. Sprawdzić temp podzespołów pod obciążeniem i czy nie hałasuję zbyt mocno.
 
Z takich prostych rzeczy. To po prostu obejrzeć dokładnie zewnętrznie. Sprawdzić matryce na białym i czarnym tle. Sprawdzić temp podzespołów pod obciążeniem i czy nie hałasuję zbyt mocno.
A jakaś myszkę polecisz? Żadna tam profesjonalna do gier, tylko sprawdzona i wygodna.
Ewentualnie podkładki chłodzące używasz? Ja przy moim starym Lenovo miałem dwie i może dlatego dożył tak leciwego wieku bez żadnych awarii.
 
A jakaś myszkę polecisz? Żadna tam profesjonalna do gier, tylko sprawdzona i wygodna.
Ewentualnie podkładki chłodzące używasz? Ja przy moim starym Lenovo miałem dwie i może dlatego dożył tak leciwego wieku bez żadnych awarii.
jak ma być wygodna to myszkę się dobiera do rozmiaru dłoni i rodzaju chwytu . Podkładki uważam za zbędne. Jak laptop ma wloty, lub wyloty od spodu to wystarczy coś pod niego podłożyć, żeby był prześwit między lapkiem, a podłożem. Dużo lepiej wymienić paste na cpu, gpu i zrobić undervolting.
 
Polecacie jakiś tel do 2k ? mam wysłużonego Mi9 ale bateria już krótko trzyma, używam tez iphony 11, więc tej marki nie biorę pod uwagę.
 
Back
Top