Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Rozważam zakup kina domowego, proszę o poradę. Chce kupić z 2 ręki i na spokojnie wyhaczyc okazję na poszczególne elementy: Wzmak, Głośniki przód + środkowy. Źródło sygnału to komputer, pokój niewielki 4.5/5m. Głośniki jedynie bookshelf i będą blisko ściany, więc chyba ważne żeby miały bass reflex z przodu (?) Na razie mam na oku głośniki Monitor Audio BX2, czyli elementy w tych okolicach cenowych, np. B&W 602 S2, Wharfedale 10.1, etc. Cel: Filmy plus muza. Dzięki za porady.
 
Rozglądam się za nowym telefonem, budżet +/- 2000zł.
Wpadł mi w oko S20 FE, coś lepszego w tym budżecie znajdę?
 
Potwierdzam poco x3 pro
Używam jakiś tydzień, ale żebym wykorzystywał jego możliwości to nie. Trochę ciężki. Przesiadłem się z Redmi note 7 i on był idealny, ale po 2 latach bateria już nie trzymała. Teraz bateria top
 
Używam jakiś tydzień, ale żebym wykorzystywał jego możliwości to nie. Trochę ciężki. Przesiadłem się z Redmi note 7 i on był idealny, ale po 2 latach bateria już nie trzymała. Teraz bateria top
Najgorsze, że coraz większe te telefony produkują
 

Attachments

  • Bez nazwy.png
    Bez nazwy.png
    1.3 MB · Views: 11
  • Like
Reactions: osk
Najgorsze, że coraz większe te telefony produkują
Korzystasz z dzielenia ekranu? Masz jakieś problemy? Bo u mnie właśnie tylko z tym mam komplikacje. Czasami ikonki rozjechane albo część ekranu na czarno. Nie działa to jak powinno
 
Korzystasz z dzielenia ekranu? Masz jakieś problemy? Bo u mnie właśnie tylko z tym mam komplikacje. Czasami ikonki rozjechane albo część ekranu na czarno. Nie działa to jak powinno
Nie używam dzielonego ekranu. Czasem sam się uruchamia, bo mam wyzwalanie przez przytrzymanie przycisku cofania funkcji i czasem niechcący zbyt długo trzymając ten przycisk. Nie powiem Ci czy ikonki się rozjeżdżają, bo nie mam doswiadczenia z tym.
Wkurza mnie rozmiar, bo cięzko to w jakąś kieszeń wpakować.
 
Że ikonki zostają na swoim miejscu.
Ikonki zostają na swoim miejscu, gdziekolwiek się to ustawia.

Screenshot_2021-08-21-20-42-57-360_com.mi.android.globallauncher.jpg
Screenshot_2021-08-21-20-43-02-239_com.mi.android.globallauncher.jpg


Tak to wygląda. Nie mogę się dorwać do reszty aplikacji/smsów/wykazu połączeń np podczas dzielenia ekranu. W Redmi note 7 działało idealnie kiedyś to było

Screenshot_2021-08-21-20-45-39-367_com.mi.android.globallauncher.jpg
 
Ale co? Nie wysuwa się szuflada aplikacji?
Z szuflady w ogóle nie korzystam, jestem staroświecki. Chodzi mi np o aplikację których ikonki znajdują się jeszcze pod youtube, Spotify. Do nich, przy próbie dzielenia ekranu, już dostępu nie mam pomimo że obsługują dzielenie ekranu. Dobra nie ważne, da się z tym żyć a sobotni wieczór to nie odpowiedni czas na rozwiązywanie tego typu problemów
 
@lugasek
ty to z glowy takie rzeczy mowisz, ile by kosztował porównywalny (mini)PC (nie licząc dysków)

5k za takie pudlo to troszke duzo...
 
@lugasek
ty to z glowy takie rzeczy mowisz, ile by kosztował porównywalny (mini)PC (nie licząc dysków)

5k za takie pudlo to troszke duzo...
2k
 
Cześć. Nie wiedziałem, czy zapytać tutaj, czy w promocjach... Mianowicie taka sprawa.

Mama potrzebuje zmienić smartfon. Wybór padł na Galaxy A52S 5G. Model ten kosztuje obecnie jakieś 1999 zł. I tak się zastanawiamy, czy już nabyć ten sprzęt (możemy poczekać), czy też uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 26 listopada na Black Friday. Jak sądzicie? Maksymalnie ile % mógłby być ten smarfon tańszy np. w takim Euro RTV? 200 zł ? Opłaca się czekać Waszym zdaniem?
 
Cześć. Nie wiedziałem, czy zapytać tutaj, czy w promocjach... Mianowicie taka sprawa.

Mama potrzebuje zmienić smartfon. Wybór padł na Galaxy A52S 5G. Model ten kosztuje obecnie jakieś 1999 zł. I tak się zastanawiamy, czy już nabyć ten sprzęt (możemy poczekać), czy też uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 26 listopada na Black Friday. Jak sądzicie? Maksymalnie ile % mógłby być ten smarfon tańszy np. w takim Euro RTV? 200 zł ? Opłaca się czekać Waszym zdaniem?
z8208639Q,Wrozka-ze-szklana-kula.jpg
 
Cześć. Nie wiedziałem, czy zapytać tutaj, czy w promocjach... Mianowicie taka sprawa.

Mama potrzebuje zmienić smartfon. Wybór padł na Galaxy A52S 5G. Model ten kosztuje obecnie jakieś 1999 zł. I tak się zastanawiamy, czy już nabyć ten sprzęt (możemy poczekać), czy też uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 26 listopada na Black Friday. Jak sądzicie? Maksymalnie ile % mógłby być ten smarfon tańszy np. w takim Euro RTV? 200 zł ? Opłaca się czekać Waszym zdaniem?
W Polsce na black friday są chuj, a nie promocje.
 
Cześć. Nie wiedziałem, czy zapytać tutaj, czy w promocjach... Mianowicie taka sprawa.

Mama potrzebuje zmienić smartfon. Wybór padł na Galaxy A52S 5G. Model ten kosztuje obecnie jakieś 1999 zł. I tak się zastanawiamy, czy już nabyć ten sprzęt (możemy poczekać), czy też uzbroić się w cierpliwość i poczekać do 26 listopada na Black Friday. Jak sądzicie? Maksymalnie ile % mógłby być ten smarfon tańszy np. w takim Euro RTV? 200 zł ? Opłaca się czekać Waszym zdaniem?
Jeśli potrzebujesz na już to niema co czekać. W takim modelu na Amazonie może będzie promocja 200-400 zł, więc zależy czy dla takiej kwoty chcesz czekać. Osobiście polował bym na s20 fe 5g, które w Black friday powinny być w tej cenie teraz są po 2200 za wersję 4g. Z ciekawych modeli do 2 tys. Nord 2, Pixel 4a/5a, Moto 20 edge, Realme GT master edition, poco f3, oneplus 8t i inne flagowe modele podczas promocji Black friday np. s20, oneplus 9
 
Kurde jak widzę takie kablowisko...


...to troche entuzjazm odchodzi. Ja to i tak bym robił na 7-pinowym SATA bezpośrednio (po co to robić przez USB), przez jakąś płytkę PCIe, np.:

Tutaj projekt na innej płytce, ma 4 wewnętrzne porty SATA

Tylko, kurka woda, nawet jak to wypali to będzie ulepem :/

W kwestii PC/miniPC to się nie znam, są jakieś ładne obudowy, co by 2 lub 4 dyski 3,5 wzięły "na raz"? Tam zakładam już jakiś zasilacz można sensowny wrzucić, schować to w obudowę, a nie tak na stole... Kurka, malina ma jakiś urok, ale majsterkowy a nie użytkowy (w takich "większych" projektach)...
@lugasek coś konkretnego byś polecił tutaj?

EDIT:
O, tu jakaś ciekawa obudowa, ale kurna 800 cebulionów
Hmmm, czyli słowo kluczowe Hot Swap.

Sa jeszcze jakies Icy Docki i Fat Cage-e
 
Last edited:
Jeśli potrzebujesz na już to niema co czekać. W takim modelu na Amazonie może będzie promocja 200-400 zł, więc zależy czy dla takiej kwoty chcesz czekać. Osobiście polował bym na s20 fe 5g, które w Black friday powinny być w tej cenie teraz są po 2200 za wersję 4g. Z ciekawych modeli do 2 tys. Nord 2, Pixel 4a/5a, Moto 20 edge, Realme GT master edition, poco f3, oneplus 8t i inne flagowe modele podczas promocji Black friday np. s20, oneplus 9
S 20 fe 4g ale wersja snapdragon kosztuje 2099
 
Back
Top