Smartfony, tablety, laptopy, telewizory, GPS i inna elektronika.

Polecicie jakiegoś dobrego lapka do 3k żeby ogarnąć potencjalne zdalne nauczanie, zeby był w miarę wydajny i nie musiałby być wymieniany przez najbliższe kilka lat.
 
Windows koniecznie, grane będzie pewnie sporadycznie, ale fajnie by było jakby gry w miarę śmigały gdyby młodej latorośli przyszło do głowy w coś ciupać.
Znaczy chodzi mi, czy system musi być zainstalowany? Czy sam sobie zalutujesz?

Jak dla dzieciaka to to była najlepsza oferta w ostatnim czasie


ale była :). Jak się trafi coś dobrego to Cię oznaczę. Chyba, że Ci się spieszy to wieczorem poszukam.
 
Kurde ale mi Chrome po ostatniej aktualizacji zamula. WTF?
Co tam używacie teraz? Brave?

No trochę kolunio pojechał bo sporo można namieszać takim urządzeniem...
 
Jakaś kamerka sportowa, takie połączenie mały budżet jakość ok? Póki co nie interesuje mnie jakość obrazu igła typu 4K, bo i tak tego nie przerobie. Póki co nie chcę wydać dużo kasy i stwierdzić, że na chuj mi to i nie będę używał.
 
Jakaś kamerka sportowa, takie połączenie mały budżet jakość ok? Póki co nie interesuje mnie jakość obrazu igła typu 4K, bo i tak tego nie przerobie. Póki co nie chcę wydać dużo kasy i stwierdzić, że na chuj mi to i nie będę używał.
Używane GoPro
 
Ktoś ogarnia Raspberry Pi? Kusi mnie żeby NASa sobie zbudować...

Tutaj kolunio fajnie złożył...


... z tym że ja bym raczej chciał wykorzystać stare a nieużywane paroterabajtowe dyski SATA które mam po szufladach...

Na AliExpress widzę są nawet kity gotowe, ale może ktoś coś podpowie?
 
Ktoś ogarnia Raspberry Pi? Kusi mnie żeby NASa sobie zbudować...

Tutaj kolunio fajnie złożył...


... z tym że ja bym raczej chciał wykorzystać stare a nieużywane paroterabajtowe dyski SATA które mam po szufladach...

Na AliExpress widzę są nawet kity gotowe, ale może ktoś coś podpowie?


@lugasek
Kurcze tak mysle.

W tej chwili mam starego QNAPa w RAID 1 z dyskami SATA 7200RPM 3+4TB (oczywiscie RAID 1 jest dla 3TB, wiec trace 1TB).
Mam tez stary, nieuzywany dysk 2TB.

Brakuje mi miejsca i kombinuje jak tu przestrzen sobie powiekszyc.

1. Drugi, nowszy dwuzatokowoy NAS (QNAP czy tam Synology), dokupuje 1 dysk (np 4TB) i mam dwa urządzenia po dwa dyski ((2x)4TB i (2x)2TB).
2. Drugi, nowszy czterozatokowy NAS, stary NAS na smietnik a w nowym RAID 0+1 czy tam 1+0 (wiec z nowym dyskiem 4TB moglbym miec (2x)4TB + (2x)2TB).
3. Projekt Raspberry
4. Projekt MiniPC
5. Projekt na starym lapku.
6. Cloud. Bo na 1-5 jednak trzeba bedzie sypnac kasa i sam dysk 4TB @7200rpm to 400-500zl, malina/minipc to juz w ogole. Za to juz mozna kupic jakies TB w chmurze przez jakis czas.

Co myslisz?

PS. No ewentualnie to mozna isc w jakis nowy mozg i SSD (chrobotanie talerzowców mnie dobija), , ale to juz w ogole cebuliony inne...
 
@lugasek
Kurcze tak mysle.

W tej chwili mam starego QNAPa w RAID 1 z dyskami SATA 7200RPM 3+4TB (oczywiscie RAID 1 jest dla 3TB, wiec trace 1TB).
Mam tez stary, nieuzywany dysk 2TB.

Brakuje mi miejsca i kombinuje jak tu przestrzen sobie powiekszyc.

1. Drugi, nowszy dwuzatokowoy NAS (QNAP czy tam Synology), dokupuje 1 dysk (np 4TB) i mam dwa urządzenia po dwa dyski ((2x)4TB i (2x)2TB).
2. Drugi, nowszy czterozatokowy NAS, stary NAS na smietnik a w nowym RAID 0+1 czy tam 1+0 (wiec z nowym dyskiem 4TB moglbym miec (2x)4TB + (2x)2TB).
3. Projekt Raspberry
4. Projekt MiniPC
5. Projekt na starym lapku.
6. Cloud. Bo na 1-5 jednak trzeba bedzie sypnac kasa i sam dysk 4TB @7200rpm to 400-500zl, malina/minipc to juz w ogole. Za to juz mozna kupic jakies TB w chmurze przez jakis czas.

Co myslisz?

PS. No ewentualnie to mozna isc w jakis nowy mozg i SSD (chrobotanie talerzowców mnie dobija), , ale to juz w ogole cebuliony inne...
co tam przechowujesz?
 
co tam przechowujesz?
ważne pierdoły

EDIT
W sumie to sam musiałbym się zaudytować co tam jest, ale jakieś backupy windowsowe z kilku lapków, zdjęcia, filmy, no trochę się uzbierało.

Pytasz o sieciowy ruch w kontekscie chmury? Czy co?
 
ważne pierdoły
jak ważne to nie pierdoły.
W sumie to sam musiałbym się zaudytować co tam jest, ale jakieś backupy windowsowe z kilku lapków, zdjęcia, filmy, no trochę się uzbierało.
To możesz jak zrobisz audyt to się okaże, że połowy tych plików nie potrzebujesz i problem się rozwiążę.
Pytasz o sieciowy ruch w kontekscie chmury? Czy co?
Tak. Pytam w kontekście, czy korzystasz z tego na co dzień i musisz mieć stały dostęp do tych plików.
 
Na czym najlepiej zarchiwizować dane, żeby przetrwały kilkadziesiąt lat? Chciałbym sobie zachować zdjęcia, ale zwykłe płyty mają ponoć trwałość do kilkunastu lat. Widzę, że są specjalne do długotrwałego archiwizowania danych o trwałości ponad 100 lat ale z tego co czytam to wymagają specjalnej nagrywarki. Są jakieś inne opcje, że jak sobie teraz na to zgram to jak w przyszłości będę chciał wnukom to pokazać to będę miał pewność, że odpali?
 
Na czym najlepiej zarchiwizować dane, żeby przetrwały kilkadziesiąt lat? Chciałbym sobie zachować zdjęcia, ale zwykłe płyty mają ponoć trwałość do kilkunastu lat. Widzę, że są specjalne do długotrwałego archiwizowania danych o trwałości ponad 100 lat ale z tego co czytam to wymagają specjalnej nagrywarki. Są jakieś inne opcje, że jak sobie teraz na to zgram to jak w przyszłości będę chciał wnukom to pokazać to będę miał pewność, że odpali?
Papierowy album wytrzyma kilkaset lat
 
Papierowy album wytrzyma kilkaset lat
No wiadomo, że najlepsze sobie wywołam, ale jak bym miał wywołać wszystkie to zebrałoby się tego kilkanaście grubych tomów. Do tego dochodzą filmiki, które też chciałbym zachować.
 
Back
Top