Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

Moze dac niezle rezulaty jesli chodzi o utrate tkanki tluszczowej, natomiast jesli chodzi o rozbudowe muskulatury to w mojej opinii 2x/tyg trening silowy to zbyt malo. Oczywiscie to wszystko przy zalozeniu, ze dana osoba trzyma odpowiednia diete.

Oj, znam paru takich co cwicza 2 razy w tygodniu na mocnym FBW i wygladaja lepiej, ciagle sie rozwijajac niz te wszystkie chude szczury ktora katuja klatobica 4 razy w tygodniu. Nie jest to optymalne rozwiazanie ale nadal daje duze bodzce dla miesni przy dobrej misce.
 
Tak serio to jakieś 90% fighterów ma zajebiste sylwetki więc nie ma się co martwić. Ci więksi od koksu tzn genetyki a za to ci szczuplejsi są sprawniejsi zdrowsi i skuteczniejsi. Jedno co jest pewne to, że przy niskim facie każdy wygląda jak gladiator czy to Buakaw czy Ali czy Dodson. Wiem, że każdy chce być większy i cięższy ale czy na serio nie lepiej miec marzenie by zamiast barów jak armatnie kule byc jak jeden z tych "cieniasów":
 
Akurat ja wolałbym mieć sylwetkę jak Northcutt niż jak Kali Muscle i do takiej bym chciał dążyć. Wiadomo, że nigdy takiej nie dorównam, ale chce w tym kierunku zmierzać. Mi bardziej zależy na zwinności, szybkości, niż na byciu nabitym turem.
 
Oj, znam paru takich co cwicza 2 razy w tygodniu na mocnym FBW i wygladaja lepiej, ciagle sie rozwijajac niz te wszystkie chude szczury ktora katuja klatobica 4 razy w tygodniu. Nie jest to optymalne rozwiazanie ale nadal daje duze bodzce dla miesni przy dobrej misce.
Mysle, ze chude szczury na takim FBW 2x/ tydzien tez nieduzo urosna. Zawsze trzeba miec na uwadze, ze sa ludzie ktorzy rosnac od wszystkiego, mysle, ze prawie kazdy z nas zna/spotkal taka osobe, ktora nie ma pojecia co robi albo robi cos kompletnie bez pojecia a i tak ma kapitalne rezultaty.
 
Mysle, ze chude szczury na takim FBW 2x/ tydzien tez nieduzo urosna. Zawsze trzeba miec na uwadze, ze sa ludzie ktorzy rosnac od wszystkiego, mysle, ze prawie kazdy z nas zna/spotkal taka osobe, ktora nie ma pojecia co robi albo robi cos kompletnie bez pojecia a i tak ma kapitalne rezultaty.

Pelna zgoda, ale akurat nie mialem na mysli freakow, ktorzy robia 45 w lapie na zyle popijac jogurt po treningu. Wiekszosc pracujacych osob z ktormi chodzilem na boks/bjj cisnelo silke 2 razy w tygodniu i w porownaniu do tych kotrzy nie chodzili w ogole mieli duzo lepsza sylwetke. Spokojnie chodzac te 2 razy w tygodniu idzie dobic do tej 40 w lapie przy dobrym poziomie fatu, a to moim zdaniem juz sylwetka w sam raz na lato :)
 
Co wedlug was jest najlepsze na klatke. Wyciskanie, dips, pompki?
Już miesiąc nie byłem na siłce, ale ćwicze klate robiąc różne warianty pompek i imo idzie lepiej niż przy wyciskaniu. Robie krótkie, głebokie, wąsko, szeroko, na pięściach, płasko, z wybiciem, klaśnięciem oraz z bratem na plecach i idzie fajnie.
 
Już miesiąc nie byłem na siłce, ale ćwicze klate robiąc różne warianty pompek i imo idzie lepiej niż przy wyciskaniu. Robie krótkie, głebokie, wąsko, szeroko, na pięściach, płasko, z wybiciem, klaśnięciem oraz z bratem na plecach i idzie fajnie.
ja lubie robic na palcach pompki i ostatnio z odwroconymi dlonmi. Wyciskania strasznie nie lubie/
 
Mięsień klatki piersiowej dzieli się na 4 segmenty, złotego środka raczej brak aby pobudzić wszystkie partie, najbardziej uniwersalnym ćwiczeniem wydaje się wyciskanie sztangielek na ławce poziomej. Ewentualnie przy braku sprzętu pompki w różnych wariantach + dipy.
 
Fitneska mnie dzisiaj na podciąganiu zagięła. I to taka z gatunku pierwszy sort. Smuteczek
 
Ja najbardziej na klatke lubie wyciskanie sztangi na lawce plaskiej. W wiekszosci polskich silowni (tych komercyjnych) na sztangielkach dlugo sobie nie poprogresujecie bo obciazenie jest do 40 kg (aczkolwiek sztangielki na hipertrofie prawdopodobnie lepsze niz sztanga).
 
Panowie mojemu przyszłemu teściowi lekarz polecił stosować odżywki ( kreatyna + BCAA):
- co sądzicie o kreatynie cm3
- jakie bcaa polecacie ?
@Saenchai @
 
@spontan kreatyna jak kreatyna. Najlepiej mono podobno. Jednak niektorzy podobno są uczuleni na mono i wtedy lepiej jabłczan. Firm jest dużo w wiekszosci raczej niema znaczenia bo to prawie to samo(roznia sie tylko dodatkami).
Hmm z o Cm3 moge powiediec że smak jest ok jesli ktoś lubi słodkie rzeczy.
 
Panowie mojemu przyszłemu teściowi lekarz polecił stosować odżywki ( kreatyna + BCAA):
- co sądzicie o kreatynie cm3
- jakie bcaa polecacie ?
@Saenchai @
Kreatyna jeden uj, najlepiej jak najtańsza, w zasadzie bez znaczenia, czy to mono, czy jabłczan, czy brzoskwinian.
Bcaa - strata pieniędzy, niech sobie kupi wpc (leucyna, izoleucyna i walina też jest w każdym aminogramie wpc)
 
Panowie mojemu przyszłemu teściowi lekarz polecił stosować odżywki ( kreatyna + BCAA):
- co sądzicie o kreatynie cm3
- jakie bcaa polecacie ?
@Saenchai @
Sądze, ze kreatyna cm3 jest co najwyzej niegorsza niz mono, a zatem po co przeplacac. Polecam bcaa z Hi teca, dobre Bcaa ma tez Amarok i z tego co kojarze cena jest dosc fajna. Moge zapytac z jakiego powodu lekarz zalecil stosowanie tych suplementow?
 
@Saenchai
Moge zapytac z jakiego powodu lekarz (jednak rehabilitant) zalecil stosowanie tych suplementow?
ogólnie to na wzmocnienie organizmu... Teściu ma 49 lat i gra 3-4 razy w tygodniu w siatke plaża/hala ( ogólnie to gra w siatkę ze 35 lat)
Sądze, ze kreatyna cm3 jest co najwyzej niegorsza niz mono, a zatem po co przeplacac
czyli jednak mono i patrzeć na cenę
 
@Saenchai

ogólnie to na wzmocnienie organizmu... Teściu ma 49 lat i gra 3-4 razy w tygodniu w siatke plaża/hala ( ogólnie to gra w siatkę ze 35 lat)

czyli jednak mono i patrzeć na cenę
Bardziejbym się skupił na diecie + dorzuciłbym cos na stawy. Orange Triad, MSM, SAM'e, omega 3, Wit c, Wit d3 itp. itd. Jak już wrzucasz kreatyne to dorzuć też beta alaninę. No i bardziej celowałbym w jablczan, bo mono zawsze cos tam podleje, a w siatkówce raczej większa waga się nie przyda.
Najlepiej to dowalić teściowi teścia :). Serio.
http://www.klinikahormonalna.pl/
 
Bardziejbym się skupił na diecie + dorzuciłbym cos na stawy. Orange Triad, MSM, SAM'e, omega 3, Wit c, Wit d3 itp. itd. Jak już wrzucasz kreatyne to dorzuć też beta alaninę. No i bardziej celowałbym w jablczan, bo mono zawsze cos tam podleje, a w siatkówce raczej większa waga się nie przyda.
Najlepiej to dowalić teściowi teścia :). Serio.
http://www.klinikahormonalna.pl/
Dokładnie. Testosteron to dobro a nie zło. Na pewno lepszy niż kreatyna.
 
Niestety w pewnym wieku jest to już wręcz koniecznosc. W Polsce nadal jest to czarna magia, ale pojawia się powoli światełko w tunelu. Chocby wymieniona przeze mnie w poprzednim poscie klinika.
 
Niestety w pewnym wieku jest to już wręcz koniecznosc. W Polsce nadal jest to czarna magia, ale pojawia się powoli światełko w tunelu. Chocby wymieniona przeze mnie w poprzednim poscie klinika.
U żony w aptece pojawia sie coraz więcej dziadków z receptami.
 
Bardziejbym się skupił na diecie + dorzuciłbym cos na stawy. Orange Triad, MSM, SAM'e, omega 3, Wit c, Wit d3 itp. itd. Jak już wrzucasz kreatyne to dorzuć też beta alaninę. No i bardziej celowałbym w jablczan, bo mono zawsze cos tam podleje, a w siatkówce raczej większa waga się nie przyda.
Najlepiej to dowalić teściowi teścia :). Serio.
http://www.klinikahormonalna.pl/
Ok to poprosze o wyjasnienie w jaki sposob mono podlewa a CM3 nie podlewa.
 
@Saenchai prosiłbym o potwierdzenie stwierdzenia że bcaa nic niedaje. Prawda to?

Co sadzicie o kofeine w tabletkach? Działa jak trzeba czy raczej pic na wode?
 
Back
Top