Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

@Saenchai prosiłbym o potwierdzenie stwierdzenia że bcaa nic niedaje. Prawda to?

Co sadzicie o kofeine w tabletkach? Działa jak trzeba czy raczej pic na wode?
w4ar nic nie daje o ile masz pokryte zapotrzebowanie na bialko z pelnym aminogramem.

Kofeina w tabletkach dziala.
 
@Saenchai prosiłbym o potwierdzenie stwierdzenia że bcaa nic niedaje. Prawda to?

Co sadzicie o kofeine w tabletkach? Działa jak trzeba czy raczej pic na wode?
tu masz zdanie bardzo lubianego tutaj goscia. Z tego co wiem szpilka z nim wspolpracuje. No i nawet fajnie sie go slucha
 
Dziekuje za odpowiedzi

Druga sprawa kiedys juz pytalem jednak wtedy nie dostalem odpowiedzi. Polecacie jakies ksiażki , strony o zywieniu/metodach treningowych (w sporcie).
 
Myślę, że to odpowiedni temat;
W jaki pulsometr warto zainwestować? Chodzi o trening na siłowni i bieganie.
Bardzo chętnie zapoznam się z każdą informacją na ten temat.
 
Od jakiegoś czasu czy to po dłuższej jeździe na rowerze czy po treningu judo nawalają mnie kolana, próbowałem jakieś maści ale to średnio pomaga :cry:
ma ktoś może jakieś sprawdzone patenty na taki ból ?
 
@Vic3k Moze sprobuj forflex? Druga sprawa że może zabardzo przeciazasz organizm i dobrze by bylo zrobic odpoczynek?
 
@Vic3k Moze sprobuj forflex? Druga sprawa że może zabardzo przeciazasz organizm i dobrze by bylo zrobic odpoczynek?

właśnie ostatnio nie przeciążałem się jakoś bardzo, a wręcz ćwiczyłem mniej niz zwykle a ból jakimś cudem sie pojawił. ;/ no nic sprobóje ten forflex, może akurat pomoże
 
@Vic3k a jak ma sie sprawa z rozgrzewka i rozciaganiem?Może w tym tkwi problem

Jeśli chodzi o judo to zawsze robię pełną rozgrzewkę i rozciągania wiec raczej w tym nie tkwi problem... ;/ a przed rowerem nigdy nie robiłem jakiejś specjalnej rozgrzewki, jedynie na początku robiłem mniej intensywna jazdę.
 
Jeśli chodzi o judo to zawsze robię pełną rozgrzewkę i rozciągania wiec raczej w tym nie tkwi problem... ;/ a przed rowerem nigdy nie robiłem jakiejś specjalnej rozgrzewki, jedynie na początku robiłem mniej intensywna jazdę.
Nandrolon
 
ja biore ten animal flexy i juz mnie nic nie napierdala tak jak kiedys, biore co drugi dzien
 
Ja osobiscie przeplatam cos takiego 6-7 powtorzen - 6 obowdow 10 sekund przerwy miedzy cwiczeniami i 2 min przerwy miedzy obdowami. Zajmuje mi niecale 30 min a tluszcz pale ekspresowe. To bedzie chbya moja anjszybsza redukcja na lato. Jednego dnia robie A, drugieg B, czasem cos zmienie/wywale np. Good Morning.

Complex A
Row
Clean
Front squat
Military press
Back squat
Good mornings

Complex B
Deadlift
Clean-grip high pull
Clean-grip snatch
Back squat
Good mornings
Row


3 inne przykladowe treningi :


TNT:
6 x thrusters + 6 x podciągnięć na drążku + 6 x pompki na poręczach + 6 x SPRAWLE, 1 MINUTA PRZERWY.

TOMAHAWK:
6 x zarzut siłowy + 6 x martwy ciąg + 6 x renegade row (na każdą rękę) + 6 x sprawle.
Obwody powtarzasz do załamania.
4-6 obwodów moim zdaniem max.



Grappler by sie porzygal Wodyna:

A-1. wyciskanie nad glowe stojac sztangielkami

10 powtorzen ,
-10 sek przerwy

A-2. podciaganie na drazku podchwytem z ciezarem 10 powtorzen

-10 sek przerwy
A-3. Przysiad ATG z podwojnym dnem 10powt

-10 sek przerwy
A-4. Pompki na poreczach z ciezarem 10 powt

- 120 sek przerwy

4 max 6 obwodow.
 
Przerwy między seriami mają, aż takie duże znaczenie jak niektórzy mówią? Ile powinny mniej więcej wynosić?
 
Przerwy między seriami mają, aż takie duże znaczenie jak niektórzy mówią? Ile powinny mniej więcej wynosić?
W pierwszym zdaniu miało być "Czy długość przerw między seriami ma, aż tak duże znaczenie jak niektórzy mówią?" Ile powinny wynosić i czy rzeczywiście trzeba z zegarkiem odmierzać?
 
Chyba tylko takie, że robiąc na siłę trzeba odczekać te 2-3 minuty między seriami bo nie wyrobisz podnosić co minutę tony żelastwa.
Inne cele treningowe mają swoje przedziały czasowe co do przerw ale nie sądzę żeby zegarek był potrzebny. Chyba żeby młody napalony dzik nie robił serii co 30 sekund to wtedy tak.
 
Panowie, mam problem. Potrzebuję ćwiczenia na dwugłowe uda, bo zepsuł mi się sprzęt do uginania nóg w leżeniu, a nie mam możliwości odwodzenia nogi na wyciągu, martwego na prostych trochę się boję robić, ze względu na plecy. Jest jakieś inne ćwiczenie aktywujące dwugłowy mięsień uda, czy jestem skazany na martwy ciąg na prostych nogach? Dodam, że najlepiej na wolnych ciężarach, bo ćwiczę na "swojskiej" siłowni aktualnie.
 
Panowie, mam problem. Potrzebuję ćwiczenia na dwugłowe uda, bo zepsuł mi się sprzęt do uginania nóg w leżeniu, a nie mam możliwości odwodzenia nogi na wyciągu, martwego na prostych trochę się boję robić, ze względu na plecy. Jest jakieś inne ćwiczenie aktywujące dwugłowy mięsień uda, czy jestem skazany na martwy ciąg na prostych nogach? Dodam, że najlepiej na wolnych ciężarach, bo ćwiczę na "swojskiej" siłowni aktualnie.
Unikanie cwiczen na wolnych ciezarach w moim przekonaniu na dluzsza mete tylko prowadzi do kontuzji i dysbalansow stabilizacyjnych. Rob martwy ciag na prostych. mozesz tez robic mostkowanie ze sztanga ktore w duzej mierze oprocz posladkow aktywuje dwojki.
 
W pierwszym zdaniu miało być "Czy długość przerw między seriami ma, aż tak duże znaczenie jak niektórzy mówią?" Ile powinny wynosić i czy rzeczywiście trzeba z zegarkiem odmierzać?
Przerwy powinny trwac tak dlugo ile danej osobie potrzeba do przerzucenia odpowiedniego ciezaru na zalozona liczbe potworzen. Bedzie to zalezalo od tego w jakim przedziale intesywnosci (tj. % naszego 1 rm) pracujemy, ile mamy powtorzen w serii i naszej kondycji (tak kondycji). Generalnie na ciezkie ruchy wielostawowe w zakresie 3-6 powtorzen (od 3-6 min) 8-15 (od 1,5 min do 3 min).
 
Unikanie cwiczen na wolnych ciezarach w moim przekonaniu na dluzsza mete tylko prowadzi do kontuzji i dysbalansow stabilizacyjnych. Rob martwy ciag na prostych. mozesz tez robic mostkowanie ze sztanga ktore w duzej mierze oprocz posladkow aktywuje dwojki.

Napisałem, że najlepiej aby to było na wolnych ciężarach, nie że ich unikam :D
 
Back
Top