Siłownia ( rzeźba, spalanie) pytanie :)

@Buczi Co do diety, zapraszam na priv :) Jeśli chodzi o trening, to z autopsji mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami, zwłaszcza jeśli chodzi o wychodzenie z otyłości. Widzę , że lecisz trening tzw"split", czyli połączenie 2 partii mięśni na jednym treningu. Metoda treningowa całkiem ok, ale przy redukowaniu tłuszczu na Twoim miejscu spróbowałbym pobawić się trochę treningiem FBW, czyli popularnym ogólnorozwojem. Postawiłbym na 4 dni w tygodniu , oraz dwa zestawy treningowe na przemian A / B A / B. Ćwiczenia od największej partii mięśniowej do najmniejszej, czyli Nogi , plecy, klatka, barki, triceps, biceps + jakiś brzuch przed aero. Umieszczenie aerobów po treningu siłowym całkiem sensowne, w zasadzie chyba najlepsze rozwiązanie, sam je praktykuje. Co do suplementów.. nie widzę osobiście potrzeby suplementacji, znacznie większy priorytet postawiłbym na jadłospis. To klucz, bez odpowiedniego odżywiania znacznie opóźniasz efekty. Dwa lata pracowałem w sklepie z suplementami, i tak jak zaczynając mój entuzjazm był dość spory jeśli chodzi o suplementacje, tak kończąc - zdanie mam już zupełnie inne. Zrozumiem jeszcze jakiegoś shake'a w biegu, jeżeli ktoś ma problem z dokręceniem makrosów z różnych względów, ale cała reszta jest moim zdaniem zbędna. Patrząc na chłopaków uzależnionych od przetreningówek smutno się robi, że naturalna motywacja gdzieś tam przestała się objawiać.
Sam kiedyś nadużywałem tego sprzętu, układ nerwowy ostro dostaje po dupie. Przed treningiem kawa, albo jakaś yerba mate, i można sobie jakoś poradzić. W okresie budowania masy mięśniowej nie pogardzę też kreatyną.
Aminokwasy, czy to cały kompleks, czy BCAA, EAA, sama leucyna itp na pewno poprawiają komfort psychiczny przy redukowaniu. Ale jeżeli deficyt kcal nie jest jakiś ogromny ( przynajmniej nie powinien być ), to nie ma co się martwić.
Żarciem możesz sobie załatwić szczupłą sylwetkę.

Pozdrosy!
 
@Miniu czyli ćwiczenie jedno drugiemu nie równe i po wymianie ćwiczenia po skończonym mikrocyklu nie przejmować się, że objętość się zmniejszyła, tylko dbać, aby z każdym takim samym treningiem się zwiększała? Dzięki za podpowiedź.

Umieszczenie aerobów po treningu siłowym całkiem sensowne, w zasadzie chyba najlepsze rozwiązanie, sam je praktykuje.

Podobno, gdy trening aerobowy trwa ponad 10min, a już jak trwa ponad 20-30, to organizm zaczyna rozumieć, że potrzebny jest nam tlen. Wtedy zaczyna się tak przekształcać, żeby tego tlenu dostawać jak najwięcej, co powoduje, że mięśnie, które tego tlenu bardzo potrzebują robią się przeszkodą, i organizm utrudnia budowanie masy mięśniowej, bo zabiera ona potrzebny podczas długiego treningu aero tlen. W takim wypadku trzeba skrócić trening aero do max. 10min i zintensyfikować go, a tu z pomocą przychodzi trening interwałowy(HIIT) w bardzo skondensowanej wersji - Tabata, czyli 4min bardzo intensywnego treningu, który potrafi rozkręcić metabolizm nawet na 36h, przy czym spala równie dużo kcal w krótszym czasie, oczywiście przy odpowiedniej intensywności.

Co do supli, to też staram się ograniczyć do minimum. Poza witaminami/minerałami tylko białko i przedtreningówka(nie chodzi o brak motywacji, tylko np. ciężki dzień i/lub ogólne zwiększenie jakości treningu, natomiast mam zamiar przerzucić się na kofeinę/guaranę i zobaczyć jaka różnica), ew. jeszcze BCAA.
 
@Miniu czyli ćwiczenie jedno drugiemu nie równe i po wymianie ćwiczenia po skończonym mikrocyklu nie przejmować się, że objętość się zmniejszyła, tylko dbać, aby z każdym takim samym treningiem się zwiększała? Dzięki za podpowiedź.



Podobno, gdy trening aerobowy trwa ponad 10min, a już jak trwa ponad 20-30, to organizm zaczyna rozumieć, że potrzebny jest nam tlen. Wtedy zaczyna się tak przekształcać, żeby tego tlenu dostawać jak najwięcej, co powoduje, że mięśnie, które tego tlenu bardzo potrzebują robią się przeszkodą, i organizm utrudnia budowanie masy mięśniowej, bo zabiera ona potrzebny podczas długiego treningu aero tlen. W takim wypadku trzeba skrócić trening aero do max. 10min i zintensyfikować go, a tu z pomocą przychodzi trening interwałowy(HIIT) w bardzo skondensowanej wersji - Tabata, czyli 4min bardzo intensywnego treningu, który potrafi rozkręcić metabolizm nawet na 36h, przy czym spala równie dużo kcal w krótszym czasie, oczywiście przy odpowiedniej intensywności.

Co do supli, to też staram się ograniczyć do minimum. Poza witaminami/minerałami tylko białko i przedtreningówka(nie chodzi o brak motywacji, tylko np. ciężki dzień i/lub ogólne zwiększenie jakości treningu, natomiast mam zamiar przerzucić się na kofeinę/guaranę i zobaczyć jaka różnica), ew. jeszcze BCAA.

okej, to jak to sie dzieje, ze Karmowski (nie mam lepszego przykladu, ale widze czesto innych duzych ludzi robiacych cardio 20min+) wazy teraz 120kg nakurwiajac po 40min cardio i to z gruba intesywnoscia? pomijamy 'suplementacje'? :v
 
@Dooży&Grooby odnosnie zmiany cwiczen, zeby szokowac miesnie to powtorze po madrzejszych od siebie glowach - miesnie to nie ludzie, zeby je szokowac i najlepsza metoda jest po prostu zwiekszac obejetosc. Nie znaczy to, ze cwiczen nie powinno sie zmieniac wcale, jezeli ktores jest niewygodne albo po prostu juz nim rzygasz to zmieniasz na inne, dobierasz ciezar i z tego miejsca zaczynasz progresowac. Swoja droga strasznie duzo robisz na te lapy, rozumiem ze kazda partie przetrenowujesz tylko raz w tyg? Polecam odpuscic troche tej objetosci treningowej na rzecz czestotliwosci (oczywiscie zakladajac, ze cwiczyc bez towaru) bo jak trenowac na bombie sie nie wypowiem bo...tylko #naturalpowerbuilding brah

Ciekawa dyskusja na temat cardio dlatego podsylam bardzo ciekawy link -

Jeszcze a propos objetoci i czestotliwosci
 
okej, to jak to sie dzieje, ze Karmowski (nie mam lepszego przykladu, ale widze czesto innych duzych ludzi robiacych cardio 20min+) wazy teraz 120kg nakurwiajac po 40min cardio i to z gruba intesywnoscia? pomijamy 'suplementacje'? :v

Ta teoria o której pisałem dotyczy "naturali". Jak przez Twój organizm jest przepuszczony ocean SAA, to nie można go porównywać wg mnie, i to zaznacza autor tej teorii, której sam nie wymyślił oczywiście. P.S. Ja wolę 4min na ostro niż 20-40min nudy, do tego to okrutna strata czasu. Tu nadmienię, że ludzie na redukcji, dopóki metabolizm nie zwalnia, nie powinni wcale robić cardio, bo w teorii celem nadrzędnym jest utrata tłuszczu, ale równie ważnym celem jest zachowanie maximum masy mięśniowej, bo utracić wagę to banał, sztuką redukcji jest utrzymanie MM przy jednoczesnej stracie tłuszczu, a cardio podobno w tym przeszkadza wg teorii adoptowania się organizmu do regualrnego i długotrwałego wysiłku aerobowego.

@Dooży&Grooby odnosnie zmiany cwiczen, zeby szokowac miesnie to powtorze po madrzejszych od siebie glowach - miesnie to nie ludzie, zeby je szokowac i najlepsza metoda jest po prostu zwiekszac obejetosc. Nie znaczy to, ze cwiczen nie powinno sie zmieniac wcale, jezeli ktores jest niewygodne albo po prostu juz nim rzygasz to zmieniasz na inne, dobierasz ciezar i z tego miejsca zaczynasz progresowac. Swoja droga strasznie duzo robisz na te lapy, rozumiem ze kazda partie przetrenowujesz tylko raz w tyg? Polecam odpuscic troche tej objetosci treningowej na rzecz czestotliwosci (oczywiscie zakladajac, ze cwiczyc bez towaru) bo jak trenowac na bombie sie nie wypowiem bo...tylko #naturalpowerbuilding brah

Zwiększenie ciężaru to również metoda zaskakiwania mięśni, pewnie nawet najskuteczniejsza. Tak, trenuję klasycznym splitem, każda partia 1xtyg. 10 serii na tric/bic to dużo? Mam czas na 3 treningi w tyg, czasem też nie, więc nie ma szans robić jakąś partię 2xtyg. Teraz wygląda to tak: Plecy - 14 serii, Barki - 18s(niski zakres powt.(8)), Klatka - 16s, Bic - 10s, Tric - 10s, Nogi - 14s + 8s - Łydki. Oczywiście trenuję bez towaru. Co do tych filmików mógłbyś skrócić sens niczym Mrozu konferencje UFC, bo mój englisz na pewno coś ważnego pominie.
 
Dzisiaj będzie pierwszy trening od kilku miesięcy. Oczywiście FBW i ciężary na poziomie chłopca z podstawówki, aby nie umrzeć w trakcie!
@baju JADĘ Z TEMATEM!
 
Dzisiaj będzie pierwszy trening od kilku miesięcy. Oczywiście FBW i ciężary na poziomie chłopca z podstawówki, aby nie umrzeć w trakcie!
@baju JADĘ Z TEMATEM!

tumblr_maxzycoCfI1rvomhzo1_500.gif


@Saenchai nogi robilem w sobote - dzisiaj ledwo chodze, a jutro wypada ich drugi trening... haha, kosmos.
 
@Saenchai
Widzę, że znasz sylwetkę Zyzz'a.
Na redukcji ładował on ogromne ilości wody, co o tym sądzisz?
Picie 2l+ wody na dzień przyśpieszy spalanie tłuszczu?
 
@Sedno ja pije niekiedy 5-6 l wody, a min 4l dziennie. Picie wody nie bedzie mialo wplywu na spalanie tluszczu, ale odwodnienie negatywnie wplynie na funkcjonowanie twojego organizmu i szybko przestaniesz byc efektywny. Ludzie musza sobie przestac wmawiac, ze trzymaja wode pod skora, prawda jest taka ze pod skora mozna trzymac ok 3 mm wody, wiec jesli nie ma formy kosy to dlatego, ze jest sie grubym, a nie dlatego ze pod skora jest woda. Plus woda pomagac stwarzac iluzje pelnego zoladka, co pomaga opanowac apetyt.
 
@Saenchai
To ja dziennie 2l wypijam, muszę pić więcej.
Przy kreatynie w sumie wskazane.
A nie jest tak, że woda przyśpiesza metabolizm poprzez szybszy rozkład jedzenia w żołądku?
 
Z tego co mi wiadomo, to powinno się pić wodę chwilę przed jedzeniem, aby ruszyć nerki do pracy. A popijanie jedzenia nie jest wskazane ze względu na rozrzedzanie kwasów żołądkowych i tym samym spowolnienie procesów trawiennych.
 
Wiesz co wydaje mi się że ten kolo ma pojęcie. Cały jego kanał sobie przejrzyj:

 
Last edited:
Ty wrzuciłeś w którymś momencie fotę jakiegoś mega wyciętego gościa i chyba piszący w tym temacie ludzie uznali, że to Twoja sylwetka i regularnie padają stwierdzenia, że masz ciało greckiego boga :D
 
@Saenchai

robie te 6 treningow w tygodniu, jako, ze chcialem juz zaczac zrzucac dokladam cardio (300kcal) co trening praktycznie (jakies 0.5kg poszlo w te 2tygodnie prawie) - teraz pytanie - czy nie za duzo? w sensie czy robic po kazdym treningu orbitrek czy jednak np. 4?
 
Panowie, krótko i na temat. Co sądzicie o l-glutaminie? Pomaga? Karmowski twierdził, że to jedyny suplement bez którego sobie nie wyobraża treningu i ma największe znaczenie dla niego.
 
Panowie, krótko i na temat. Co sądzicie o l-glutaminie? Pomaga? Karmowski twierdził, że to jedyny suplement bez którego sobie nie wyobraża treningu i ma największe znaczenie dla niego.

Ma sens, ale w ilościach półhurtowych. Poza tym to co jest dobre dla MK, nie musi być wcale dobre dla Ciebie i przede wszystkim Tobie potrzebne. On nie jest naturalem.
 
1. W jakim wg was tętnie przy treningu cardio spala się najwięcej tkanki tłuszczowej? niskim 55-65%(tętna max), średnim 75-85 czy wysokim >90%?

2. Czy na treningu z dodatnim bilansem(masa) jest sens robić cardio, żeby się nie zalać czy absolutnie odpuścić i regulować to dietą?
 
Mi by się przydało, aby coś pomagało mi chronić tkanki przed urazami, jako że mam dużo skłonności ku łapaniu urazów, nawet tych drobnych, ale co chwilę.
 
20-35 gram dziennie, w zależności od wagi. Poszukaj o tym w necie. W dawkach sugerowanych przez producenta, wpłynie to delikatnie na regeneracje.

E: Może ten ARTYKUŁ rozwieje Twoje zapędy. Ograniczaj suplementy, a nie dodawaj. Ja zawsze byłem potworem suplementacyjnym i kupe kasy w błoto. Dieta, dieta i dieta będę powtarzał do znudzenia.
 
Last edited by a moderator:
czy jednak np. 4?
moim zdaniem jezeli bez cardio zeszla Ci waga to powinienes z cardio poczekac, bo jak zaczniesz krecic go od samego poczatku duzo, to w momencie kiedy nadejdzie stagnacja, a zawsze nadchodzi bedziesz mial wiecej opcji.

@Dooży&Grooby cardio na masie ma sens jezeli chcesz jesc wiecej i w ten sposob minimalizowac dodatni bilans kaloryczny. nie bedzie zadnego spalania fatu na masie. nie ma sensu sobie dupy zawracac jakims tetnem bo po co? ok robiac odpowiednie cardio spalasz fat powiedzmy 10 min, ale jesli masz diete dobra to poza treningiem nawet siedzac na dupie spalasz fat. Liczy sie siatka kaloryczna - jesli jestesmy na deficycie to wiekszosc dnia palimy tluszcz.
 
moim zdaniem jezeli bez cardio zeszla Ci waga to powinienes z cardio poczekac, bo jak zaczniesz krecic go od samego poczatku duzo, to w momencie kiedy nadejdzie stagnacja, a zawsze nadchodzi bedziesz mial wiecej opcji.

@Dooży&Grooby cardio na masie ma sens jezeli chcesz jesc wiecej i w ten sposob minimalizowac dodatni bilans kaloryczny. nie bedzie zadnego spalania fatu na masie. nie ma sensu sobie dupy zawracac jakims tetnem bo po co? ok robiac odpowiednie cardio spalasz fat powiedzmy 10 min, ale jesli masz diete dobra to poza treningiem nawet siedzac na dupie spalasz fat. Liczy sie siatka kaloryczna - jesli jestesmy na deficycie to wiekszosc dnia palimy tluszcz.

bez cardio stalo 87, teraz zeszlo te 0.5kg bodajze. plan jest taki, ze odpuszcze cardio w pushday, 4 cardio w tygodniu, 2 'zwykle', 2 hiity (ktorych musze sie 'nauczyc' :smile:). zobacze jak to pojdzie, na ten moment patrze szczegolnie na lustro i jest jakies tam 'zejscie'.
 
Doozy, ale ja nie korzystam z żadnych supli właśnie i teraz szukam pomocy, aby coś zrobić żeby co dwa tygodnie nie wypadać z treningów.
 
@baju wywal jeden LISS (jak to okreslasz zwykle cardio) i jeden HIIT (ten, ktory zostanie rob w dzien nog, poniewaz to jest trening, ktory potrafi zawkasic i lepiej sobie mocniej dac po garach w ten jeden dzien, niz miec dodatkowy trening po ktorym musisz sie regenerowac) Jak wygladaja makro?
 
@baju wywal jeden LISS (jak to okreslasz zwykle cardio) i jeden HIIT (ten, ktory zostanie rob w dzien nog, poniewaz to jest trening, ktory potrafi zawkasic i lepiej sobie mocniej dac po garach w ten jeden dzien, niz miec dodatkowy trening po ktorym musisz sie regenerowac) Jak wygladaja makro?

to co, robic 2 razy tylko cardio na 6 treningow?

trzymam ponad 180g bialka praktycznie, ~300g wegli, 70-80g tluszczy moze. obcialem przede wszystkim ten gainer wiec waga jakos tam schodzi.

smiesznie to brzmi, ale ciezko mi wegle sie nabija, nie wiem, czasem mam dni, ze nie dojadam tych 250g nawet... :v

najczesciej jem 4jaja, ~400g piersi, 200g ryżu/makaronu, jakies pieczywo (najczesciej 3-4 bułki), 200g wolowych burgerow, pomarancze/banany/owoce dokladam. tak sobie trzymam od tego tygodnia+.
 
6 mocnych treningow w tyg + 2x cardio to powinno byc wystarczajaco. Nie wiem z jakiego pkt startujesz ale powiedzmy 1% masy ciala na tyg to powinno byc dobre tempo na utratę wagi na poczatku, w pozniejszym okresie moze nieco wolniej. Nie dojadasz wegli? Chcialbym tak :P
 
Doozy, ale ja nie korzystam z żadnych supli właśnie i teraz szukam pomocy, aby coś zrobić żeby co dwa tygodnie nie wypadać z treningów.

BCAA, Kreatyna, Tauryna, Bela-alanina i stymulanty + preparaty wit/min istotnie działają. Reszta to fake. A w czym masz problem tak w ogóle?
 
6 mocnych treningow w tyg + 2x cardio to powinno byc wystarczajaco. Nie wiem z jakiego pkt startujesz ale powiedzmy 1% masy ciala na tyg to powinno byc dobre tempo na utratę wagi na poczatku, w pozniejszym okresie moze nieco wolniej. Nie dojadasz wegli? Chcialbym tak :P
to na ten moment tak to wlasnie wyglada z utrata. :) cardio obetne, wystartowalem z 'wysokiego poziomu' jak pisalem, ale teraz sie troche uspokoje zeby zostawic sobie wlasnie ten 'limit' na pozniej. ogolnie nigdy tak ze mnie nie lecialo przy cardio, haha.

wiem, ze to dziwne, ale jakos po prostu gubie te wegle. zaczne chyba robic zamiast 200g ryzu do kuraka 300 i rozloze na dwa obiady przez co nie poczuje duzej roznicy, a jakos tam wejdzie. :)
 
Back
Top