Samorozwój (rozwój osobisty, psychologia)

Z ciekawości chciałem zobaczyć jak w tym teście wyjdzie moja druga połówka i w sumie odwzorowuje to rzeczywistość.

zpR2zbc.jpg
 
@cRe uważaj, bo przeciwieństwa się przyciągają, a jestem 100% odwrotnością Twojej drugiej połówki. Postępny i rozkminiający "Myśliciel" ;)
 
Tak, tylko bada się inny fragment inteligencji człowieka.

Ja w innym sensie pytalem.

Tak jak pytania w testach na IQ czesto sa niespojne (dobry przyklad typu pytania: "ktora z odpowiedzi nie pasuje do reszty"), mierza inne wartosci niz inteligencja (pytanie: co jest rownoczesnie kolorem, owocem i bronia? Banal, ale to pytanie o wiedze a nie test inteligencji), lub w ogole mieszaja typy inteligencji w jednym tescie, tak w tym tutaj, sami skalujemy przestrzen odpowiedzi (bazujac na 1) naszej interpretacji siebie 2) naszym srodowisku jako referencji), a przeciez kalibrowal te odpowiedzi ktos inny, majac swoj charakter, swoje referencyjne srodowisko (tj. wg tej osoby, gdyby zajrzala do naszego wnetrza, powinnismy zaznaczyc inna odpowiedz, niz uwazamy my). Malo tego: dlaczego w reprezentacji graficznej wyniku cechy w przestrzeni ulozone sa tak a nie inaczej? Pomijam juz fakt, ze charakter czlowieka sprowadzono do dwoch wymiarow :)

Nie to zebym nie poklikal pijac wieczorna herbate, tak tylko mowie.
 
Ja w innym sensie pytalem.

Tak jak pytania w testach na IQ czesto sa niespojne (dobry przyklad typu pytania: "ktora z odpowiedzi nie pasuje do reszty"), mierza inne wartosci niz inteligencja (pytanie: co jest rownoczesnie kolorem, owocem i bronia? Banal, ale to pytanie o wiedze a nie test inteligencji), lub w ogole mieszaja typy inteligencji w jednym tescie, tak w tym tutaj, sami skalujemy przestrzen odpowiedzi (bazujac na 1) naszej interpretacji siebie 2) naszym srodowisku jako referencji), a przeciez kalibrowal te odpowiedzi ktos inny, majac swoj charakter, swoje referencyjne srodowisko (tj. wg tej osoby, gdyby zajrzala do naszego wnetrza, powinnismy zaznaczyc inna odpowiedz, niz uwazamy my). Malo tego: dlaczego w reprezentacji graficznej wyniku cechy w przestrzeni ulozone sa tak a nie inaczej? Pomijam juz fakt, ze charakter czlowieka sprowadzono do dwoch wymiarow :)

Nie to zebym nie poklikal pijac wieczorna herbate, tak tylko mowie.
Zgodzę się. Pytań jest zbyt mało, a do tego są one zbyt tendencyjne. No, ale w ostatecznym rozrachunku dostajemy jakąś namiastkę wyników.

A to właśnie chyba o to chodzi. Nie żeby otrzymać psychologiczną analizę, tylko jakiś średnio poprawny wynik, pokazujący mniej więcej wynik. Załóżmy, że nawet błąd tego badania jest 25%, to i tak spełnia on swoje zadanie.
Pi razy oko wynik pokazuje rzeczywistość, tak przynajmniej mnie się zdaje (choć artystą nie jestem w żadnym razie).
 
25% (pelnej srednicy) na kazdej z "mini osi", hmmm... Nie zebym narzekal, ale pewnie rownie dobrze mozna wycisnac saszetke z herbata nad talerzykiem :) Dawniej mniej wiecej tak robiono :)
 
25% (pelnej srednicy) na kazdej z "mini osi", hmmm... Nie zebym narzekal, ale pewnie rownie dobrze mozna wycisnac saszetke z herbata nad talerzykiem :) Dawniej mniej wiecej tak robiono :)
Oj tam, herbata też wiele powie. Jak np. jest zielona, to test pokaże, że jest mi zielono. A jak będzie czarna, to będę smutny. Wsio się zgadza.
 
W tym teście wychodzi mi 130.
Chyba nie jest najgorzej.
Sam test dosyć ciekawy.
To jest ponoc test mensy. Mi za pierwszym razem, 5 lat temu, pyklo 126 i mysle, ze to dosyc akuratny wynik, bo nie mialem wczesniej obeznania z takimi "zagadkami". Niestety troszke takich zadan mozna sie poduczyc IMO jak wiesz jakich prawidlowosci szukac, wiec kolejne juz nie sa tak miarodajne.
 
To jest ponoc test mensy. Mi za pierwszym razem, 5 lat temu, pyklo 126 i mysle, ze to dosyc akuratny wynik, bo nie mialem wczesniej obeznania z takimi "zagadkami". Niestety troszke takich zadan mozna sie poduczyc IMO jak wiesz jakich prawidlowosci szukac, wiec kolejne juz nie sa tak miarodajne.
Właśnie.
Rzuciło mi się w oczy, że większość zagadek polega na: przeanalizuj rząd 1, porównaj z rząd 2. Regułę zastosuj w rząd 3. Czasami zmienione były porównywane kolumny, albo po diagonali, ale ogólnie to wciąż to samo, tylko różnice trudniejsze do zauważenia (jak się znalazło właściwe do porównania obrazki, to w większości znalezienie reguły jest banalne).
 
118, choć źle rozłożyłem czas i na ostatnie zabrakło , by rozkminić ;)
Pierwsze pytanie jest zabójcze. Straciłem na nim dobrą minutę :arab:

W ogóle taką mam teorię, że widzowie sportów walki są inteligentni. Ale to tylko moja seksistowska teoria.
 
Sorry jeśli było, nie śledzę tego tematu bo mnie takie rzeczy nie interesują zupełnie. Niech mi ktoś powie czy takie akcje to normalka w świecie "rozwoju osobistego" ?? Kurwa ten koleś w czerwonym od 1:42. Co to za sekta i to jeszcze na SGH ?!

 
Sorry jeśli było, nie śledzę tego tematu bo mnie takie rzeczy nie interesują zupełnie. Niech mi ktoś powie czy takie akcje to normalka w świecie "rozwoju osobistego" ?? Kurwa ten koleś w czerwonym od 1:42. Co to za sekta i to jeszcze na SGH ?!


Też tak czasem robiliśmy z kumplami. Po pijaku. Wiedziałem, że chlanie nie idzie na marne.
 
Kto to ten Kamil? Czy ja dobrze widze, ze roczna prenumerate swojej obecnosci w moim zyciu wycenia na 200tys?

@Wewiur
chodzi ci o charakter? Jak np: radosna? zainteresowania? jak np. sporty walki?
 
Last edited:
Czy ja dobrze widze, ze roczna prenumerate swojej obecnosci w moim zyciu wycenia na 200tys?
Ja jestem tańszy. Za 50 tys. zł opowiem ci, jak osiągnąć swoje najśmielsze cele i szybko dorobić się wielkiego majątku. Oczywiście na swoim przykładzie.
 
Back
Top