Polityka

Tens: Mieszasz rozne rzeczy. Ja rowniez nie mam zamiaru sie przejmowac kulturoznawcami. Nick nie moze walczyc we wlasnej organizacji, bo ma wylacznosc na UFC. Moze prowadzic wlasny klub co robi. Bracia Diaz tak czy siak sa w dobrej sytuacji. Mowie tylko, ze Nate prawdopodobnie zarabia dla organizacji wiecej niz dotaje, tak proporcjonalnie. Jego wartosc marketingowa jest wieksza niz 60+60, natomast wartosc sportowa to pewnie tyle albo i mniej.



Jedyne co mowie, to proste rzeczy - to co otrzymujesz nie jest zawsze proporcjonalne temu co zarabiasz dla pracodawcy, tylko temu co wynegocjujesz, pracodawca oczywiscie chce Ci dac jak najmniej, a Ty chcesz dostac jak najwiecej, czasami osoba ktora gorzej negocjuje a zarabia dla firmy tyle co Ty dostaje mniejsza pensje. Nie placze nad tym, nie mowie ze trzeba to zmieniac - to sa fakty i tyle, ja jestem z nimi pogodzony, nie chce tego zmieniac. Jedyne o co prosze, to nie przeklamywanie rzeczywistosci. System nie jest idealny i nie mowmy ze jest, nie znamy lepszego, wiec niech bedzie taki. Czlowiek powinien dostawac tyle ile wynegocjowal. Jedyne co dopuszczam, to pewne ograniczenia w postaci klauzul zakazanych jak np. samoprzedluzajace sie umowy ktore blokuja zawodnikow i nie maja drog wyjscia. To co bylo z Alvarezem... no fuck... w takich przypadkach zawodnik powinien wygrywac w sadzie - moim zdaniem powinny byc prawne zabezpieczenia broniace przed takimi sytuacjami, jednak nawet mimo takich zabezpieczen trudno jest zwyklemu fighterowi wygrac z ogromnom korporacjom, dysponujaca miliardmi (Viacom).
 
Jakub Bijan: Tak - naiwnosci i pewnych umolmnosci intelektualnych zwiazanych z wiekiem. Dla mnie ten gosc, ktory wykorzystuje naiwnosc staruszki niczym sie nie rozni od dresiarza ktory wyrywa tej samej staruszce torebke na ulicy. Jeden wykorzystuje naiwnosc i ulomnosc intelektualna, drugi wykorzystuje slabosc i ulomnosc fizyczna. Oczywiscie mozna mowic, ze to wina staruszki ze nie zasiegnela opinii prawnika w pierwszym przypadku, a w drugim ze nie wynajela ochroniarza, albo nie chodzi na spacery z silnym wnuczkiem...
 
W tych dwóch przypadkach jest zasadnicza różnica. Staruszka nie miała wpływu na to, że osiłek jej wyrwał torebkę - nie mogła tego uniknąć. Natomiast podpisania niekorzystnej umowy mogła uniknąć bezproblemowo.



Oczywiście nie bronię oszustów, po prostu rozważam samą sytuację. Pracowałęm 2 tyg, zaraz po szkole, jako "naganiacz" od C+ - dwa tygodnie i się zwolniłem. Co się naoglądałęm przez ten czas, to długo opowiadać.
 
Hola Hola Krzywizna ogórka? sprawdzmy ile to kosztowalo zamiast napychać GIGANTYCZNE piniadzę pe to niech lepiej ci co tak walczą o gospodarke rzucili je społczeństwu bo oni je po prostu marnuje i oddanie tej kasy lub innaczej nie zabieranie jej lepieju by wspomogąło konkurencje a nie krzywizna ogórka czy moc odkurzaczów Ja wole miec tańsze ogorki niż droższe i nie wydawac 100 mld na przygotowanie takich pierdól przestańmy Się kłocić tylko spojrzmy obiketywnie W POLSCE jest słabo jest pewna zależnośc im dłuzej w UE tym gorzej- to jak ona nam pomoaga gdzie, że moge wyjechać do Angli pracowąć na zmywaku po ukończonychm Uniwersytecie Ekonomicznym, bo mi tam bedzie lepiej ?
 
Tens: Mieszasz rozne rzeczy. Ja rowniez nie mam zamiaru sie przejmowac kulturoznawcami. Nick nie moze walczyc we wlasnej organizacji, bo ma wylacznosc na UFC. Moze prowadzic wlasny klub co robi. Bracia Diaz tak czy siak sa w dobrej sytuacji. Mowie tylko, ze Nate prawdopodobnie zarabia dla organizacji wiecej niz dotaje, tak proporcjonalnie. Jego wartosc marketingowa jest wieksza niz 60+60, natomast wartosc sportowa to pewnie tyle albo i mniej.




Bo podpisał taki kontrakt!!!

Jedyne co mowie, to proste rzeczy - to co otrzymujesz nie jest zawsze proporcjonalne temu co zarabiasz dla pracodawcy, tylko temu co wynegocjujesz




Umiejętności negocjacyjne, to dalej umiejętności. Czasami wystarczya lepsza aparycja, dobry/zły dzień szefa, czy łut szczęścia. Ja tego nigdy nie konstestowałem.

pracodawca oczywiscie chce Ci dac jak najmniej, a Ty chcesz dostac jak najwiecej,




Niekoniecznie. Trendy w zarządzaniu się zmieniły, niestety w Polsce jeszcze trzeba na to poczekać.




System nie jest idealny i nie mowmy ze jest


Nigdzie tak nie napisałem.




To co bylo z Alvarezem... no fuck... w takich przypadkach zawodnik powinien wygrywac w sadzie


Tu się różnimy.




staruszka wpływ na umowe o prad,gaz, uslugi pocztowe , wode , smieci i inne ma zaden


Nie dość, że to monopoliści, to jeszcze często państwowi.
 
Tak ale ta staruszka ma Wnuczka np mnie i już kilkukrotnie mojej BAbci pomagąłem w róznych sprawach co wiecej co miesiac dokłądam jej do emerytury bo towary sa coraz drozsze bo padatek przekąłda sie na finalnego obiorece czy mojaj babacie a Rząd ją raczy 1000 zł emerytury zresztą widac co sie dzieje z budzetem teraz p tych podwyżkach
 
Erick, już pisałem, że mała konkurencja jest wynikiem regulacji rynku - tych, które tak zachwalasz - i właśnie bezpośrenią przyczyną skostniałych i jednolitych umów, z którymi potem Unia walczy. Z problemem, który sama najpierw tworzy.
 
Erick, już pisałem, że mała konkurencja jest winą regulacji rynku - tych, które tak zachwalasz - i właśnie bezpośrenią przyczyną skostniałych i jednolitych umów.


Nic dodać nic ując samoniszczacy się mechanizm .



Taka Ku... konkurencja, że eksport trzeba dotowac bo jak nie dotujesz to nie sprzedaż a jak nie sprzedaż to pkb bedzię na poziomie 1 procenta czy nie ??:D
 
Naganiacz od C+ - na czym to polega, co to ?



Tens: Umiejetnosci negocjacyjne to dalej umiejetnosci - oczywiscie, co nie zmienia tego o czym pisalem :) czyli, ze nie zawsze dostajesz tyle ile jest marketingowo wart :) czasami jak sam napisales ma wplyw na to dobry/zly dzien szefa, aparycja czy lut szczescia.



Znam goscia ktory jest prezesem firmy wodociagowej w jednym z miast, siedzi na fotelu, slucha caly dzien muzyki, czasami przyjmie kogos ze zwiazku zawodowego posluchac zazalen, jak sam mowi atmosfera w firmie przypomina film Miś... komuna panowie, komuna ! Oczywiscie kase zarabia dobra, polityk, teraz sprobuje sie przenies do europarlamentu, bo tam jeszcze lepiej i tez nic nie bedzie trzeba robic. Dlatego jestem za prywatyzacja tego dziadostwa, on oczywiscie jest przeciwnikeim prywatyzacji, bo jak sam twierdzi - co za roznica, woda i tak dochodzi... :D
 
No sa dzialy gospodarki , ktore musza byc monopolem , a niekiedy panstwowym. Twoja retoryka bez urazy Jakubie przypomina mi wyklad profesora prawa z Wenezueli , ktory krytykowal system prawny ue :)
 
Karateka, sprzedawca Cyfry Plus jeszcze wówczas, domokrążca - ja to nazywam naganianiem, bo generalnie ze sprzedażą ma mało wspólnego.
Nie zapomnę jak raz z kolesiem (tym co mnie przyuczał) trafiliśmy do mieszkania jakiejś rodziny - jedynie stary już ojciec był w miarę zdrowy intelektualnie, matka, plus kilkoro dzieci ewidentnie upośledzeni. Brudne talerze na podłodze, tapczanie itd. Po prostu strasznie biedna - i materialnie i życiowo - rodzina.

Gość jak gdyby nigdy nic wcisnął im złoty pakiet na dwa lata, plus montaż za 300 zł (coś, co przy zakupie C+ w punkcie robią za darmo) - że niby przyłącz grupowy na osiedlu jest i straszna okazja - i trzeba podpisać. To był mój ostatni dzień w tej pracy, autentyczna sytuacja.

Erick, jakie to działy gospodarki "muszą być monopolem"? Konkretnie proszę, bo nie podoba Ci się moja retoryka, podczas gdy sam rzucasz ogólnikiem dwa słowa i nie masz argumentów na ich poparcie - jak z ową średnią długością życia choćby - a jedynym Twoim argumentem jest właściwie to, że nie podoba Ci się moja retoryka:) - tak jakby to miało jakikolwiek wpływ na słuszność/nie słuszność prezentowanych przeze mnie opinii.
 
No sa dzialy gospodarki , ktore musza byc monopolem , a niekiedy panstwowym.


Prawo pracy regulowane czy nie ? Polacy zadowoleni z plac ? Które muszą być monoplem a które nie ?







Nie można mówic o konkurencji kiedy tworzy sie system UE w ktorej mogą być biedniejsze i bogatsze "stany" obwarowane taki barierami jak jezyk kultura czy historia
 
Erick: Rowniez jestem ciekawy jakie dzialy gospodarki musza miec monopol panstwowy



Jakub Bijan: Czyli sam widzisz ze podpisana umowa z Cyfrą + nie byla korzystna dla obu stron :) No niestety, o miedzy innymi takich przypadkach pisalem. Chcialbym zeby takie osoby mogly liczyc na ochrone prawna.
 
przepraszam , ze tak lakonicznie, ale akurat pisze cos terminowego do pracy :) fajnie ze na forum mma mozna i na inne tematy ciekawie pogadac
 
Ale dlaczego musza być monopolem ? na jakiej podstawie takie wniosek wysuwasz ? dlaczego dwie formy walczaćych pocztówych albo dwie firmy enegretyczne albo 3 nie będą lepszę niż jedna państwowa dlaczego brak konkurencji jest lepsze ?



Obroń tą teze ja nie chcę Cie atakować po porstu jestem ciekaw



No Ja powiem, że skonczyłem UE w Pozniau wydział Ekonomii i niesłyszałem od profesora Jarmulowicza tego, że coś musi być monopolem
 
Operatorzy pocztowi? A niby z jakiej paki Poczta Polska ma miec monopol? To jest skandal, ze ma ! Konkurujace ze soba firmy pocztowe sa w stanie dac znacznie tansze i szybsze uslugi niz monopolista - Poczta Polska. Trzeba zniesc te skandaliczne regulacje, ktore uniemozliwiaja prywatnym dostawcom dostarczanie lekkich przesylek pocztowych, zwyklych listow.



Jesli chodzi o energie, to niestety ale juz jednego prezesa opisalem wyzej - to jest jak w Misiu, skonczmy z tymi pozostalosciami po komunizmie. Wiem ze poszukiwnai
 
ja studiowalem co innego , wiec patrze inaczej. Ze względu bezpieczeństwa , a nie gospodarki. In post wygral przetarg na sady i prokuratury i dobrze wiemy , ze to nie jest dobry pomysl. Operator publiczny musi obslugiwac urzedy taka jest prawda, bo ma regulacje , placowki i metodyke, a jego motywem nie sa tylko najnizsze koszty przy maksymalnym zysku.
 
Co do energii to w USA z tego co wiem to wydobywaniem ropy naftowej zajmuja sie prywatne firmy. W Polsce poszukiwaniem z pwnosci, nie wiem jak z wydobywaniem
 
Karateka, tu o takiej sytuacji pisałem:

Zresztą nawet kiedy wspomniana starsza pani podpisze taką umowę z oszustem, to nie dla tego, że lubi być naciągana, tylko dlatego, że ten naopowiadał jej bajek i uwierzyła, że będzie miała tanio/dobrze/etc. - że odniesie z tego powodu korzyść. A to, że wcale tak nie będzie... a wręcz że będzie dokładnie odwrotnie, jest winą jej naiwności, która jest wykorzystywana przez nieuczciwego sprzedawcę.


W momencie popisywania umowy byli najszczęśliwszymi osobami w tym bloku, niestety kupili produkt nie zapoznając się z nim i czar szybko prysł.



Erick, z lasami bym się jeszcze mógł zgodzić ewentualnie. Reszta może być, i powinna być, jak najbardziej prywatna. A twierdzenie, że należy wprowadzić w niektórych sektorach monopol, jest całkowicie absurdalne. Jedyny monopol jaki państwo powinno posiadać, to monopol na przemoc - ale to z gospodarką ma niewiele wspólnego.



Przetarg w którym wygrał In Post, tak jak każdy przetarg zresztą, był ustawiony pod cenę - a nie pod najlepszego dostawcę. W prywatnych wyborach nie zawsze przecież kierujemy się ceną, bo liczy się także jakość świadczonych usług. Pani od mycia klozetu pewnie też dałaby najniższą cenę na przyrządzanie sushi - i pewnie by taki przetarg wygrała. Tylo trudno by się było potem dziwić, że sushi przypomina pomidorową.
 
Bo przetarg to jest najgorsza mozliwa forma która ma nabić komuś kieszenie ;/ zresztą w monopolu bariery wejscia na rynek są ogrmone więc pierw trzeba go zlikiwdowąć żeby mowić o konkurencji.



Problem leży właśnie w wieleu regulajach jakiś idota powiedział, "że żeby istaniaj wolny rynek musi istnieć wile regulacji " czy cos takiego



To mniej więcej analogia taka, że przywiże psa na 10metrowym na łancuchu i powiem, że jest wolny



Problem lw tym, że to system jest lekko mowiąc zły poczta polska też jest zła sprawdz ile z tych Paśńtwowych biznesu przynosi Strarty jeśli ktoś nie umie czegoś robić to niech tego nie robi i na siłe szuka argumetów jak minister finasnów np



Jesli przyjedziesz do mnie po porade podatkową finansową badz to moim zadaniem jest spłenić to w określony sposób abyś Ty był zadowolony bo innaczej nie wrócisz a monopol ma to gdzieś bo nie masz wyboru.



A tak a propo tych umów to co nasz Paśńtwo niby robi bo ja znam przypadki ludzi któzy zostałi oszukani podpisali umowe i co ? i nic ?



czy są regulacje czy nie oszuści bedą zawszę Ja npbędę płaicł mniej podatków niż Ty bo wiem jak ich unikać zgdonie z prawe Kreatywna ksiegowośc to się nazywa dzieki temu, że są podwyższanę Ci którzy chcą zawsze mogą coś wymyślić i regulacje nie mają tutaj znaczenie chociazby akcyza ost
 
gdyby wszyscy płacili podatki bez szukania ulgi i unikania na każdym kroku to by vat mógł pewnie być na poziomie 15 % : P
 
"Zeby mogl istniec wolny rynek musi istniec wiele regulacji" Piotr Szumlewicz hahhaa :) ten to jest komediant :)


Posłuchaj Jana Guza też OPZZ albo Ikonowicza. To są dopiero komedianci.



Za Tyszkiewicza bezrobocie w Nowej Soli zmniejszyło się z około 45 % do 15%, a brat Gesslerowej i tak próbuje go przedstawić jako kawał gnoja.







 
Back
Top