Polityka

:juanlaugh:

A Wy? Plecak na front już macie spakowany?



Jako taki pół-preppers pozwolę sobie tutaj wtrącić, że ideą takiego plecaka (zwanego "bug-out bag") nie jest napchanie tam rzeczy umożliwiającej ucieczkę za granicę, tylko upchanie tam takiej ilości rzeczy która może wystarczyć na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb na 2-3 dni - czyli czasu potrzebnego na oddalenie się do schronu czy ucieczki z miejsca klęski żywiołowej.

Chyba nikt nie wierzy, że minister nie ma w czasie wojny procedury innej niż plecak :). Tygryskowi jak zwykle nie wychodzi operowanie słowem.

A do posiadania takiego plecaka zachęcam każdego.

 
Macie swoje upragnione KPO KO-frajerzy @spa @Karateka@ i reszta tych co się nie do końca odkryli ale o znanych poglądach.
:beczka:
Właściwie wydane pieniążki z pożyczki na dziesiątki lat, prawda?

Mościcki mało ogarnia, a teraz nie ogarnia że nigdy w planach nie było dofinansowania do elektrowni atomowych z pieniędzy z KPO.

Część kpo to nisko oprocentowane pożyczki, a nie całość.
 
Część kpo to nisko oprocentowane pożyczki, a nie całość.
Z zaplanowanym ich wydatkiem nie przez Polaków a przez unijnych watażków w kuluarach.
Prawda?
Czy Polska może wydać te środki na co tylko uważa za słuszne?
Bierzesz kredyt gotówkowy możesz wydać pieniążki na co chcesz, prawda?
Ta część nieoprocentowana środków z KPO to również nasze wpłaty obowiązkowe do wspólnego unijnego gara, prawda?

Więc o czym Ty do jasnej cholery piszesz i jak możesz tego bronić?
To był skandal, że przyznanie naszych pieniędzy, które bezprawnie były nam blokowane odtrąbia się jako sukces tej władzy a nie wał na najwyższych unijnych stołkach.
:beczka:

Pamiętaj, że to, że jakiś czas dostawaliśmy więcej niż wpłacaliśmy było obwarowane tym, że obcy inwestorzy (głównie niemieccy i francuscy) dostali u nas furtkę i mogli sobie u nas inwestować do woli (kupować naszą ziemię za grosze w porównaniu do cen w państwach zachodniej unii itd., korzystać z bardzo taniej siły roboczej nabijając kabzę przeróżnym Wolfgangom czy Macronom), wpuszczając masę zachodnich przedsiębiorstw, które podatki płaciły w swoich krajach i wspierały budżet swoich państw, więc de facto bilans wyglądał i dalej wygląda na korzyść państw EU?
A te środki poszły również na rozbudowę dróg żeby inwestorom niemieckim lepiej się biznesy prowadziło. O dziwo główne inwestycje drogowe były w poziomie Polski nie w pionie.
Tak, że to nie jest tak, że ktoś nam dawał bo był dla nas dobry. Miał w tym interes dlatego tak walczą o ukrainę, kolejny rozwój sieci kaufland czy lidl może pójść tylko w kierunku wschodnim.
Nie twierdzę, że to źle, ale takie są fakty.
 
Last edited:
Macie swoje upragnione KPO KO-frajerzy @spa @Karateka@ i reszta tych co się nie do końca odkryli ale o znanych poglądach.
:beczka:
Właściwie wydane pieniążki z pożyczki na dziesiątki lat, prawda?
@ninja gdzie byles jak pisowski obajtek wysylal 1.6 MLD pln (1600 mln pln ) pieniedzy Polakow 20 latkowi z Chin?

Tutaj przynajmniej masz szanse sobie kupic tanszego elektryka. Tam nawet kuponu na aliexpress nie dostaniesz.
 
@ninja gdzie byles jak pisowski obajtek wysylal 1.6 MLD pln (1600 mln pln ) pieniedzy Polakow 20 latkowi z Chin?

Tutaj przynajmniej masz szanse sobie kupic tanszego elektryka. Tam nawet kuponu na aliexpress nie dostaniesz.
W domu.
:fjedzia:
To nagle konfederacja onuce = PIS?
:beczka:
Przypominam, ja głosowałem na konfę, Ty na rudego.
 
W domu.
:fjedzia:
To nagle konfederacja onuce = PIS?
:beczka:
Przypominam, ja głosowałem na konfę, Ty na rudego.
Co to ma za znaczenie na kogo glosowales? Pytam czemu nie umiem znalezc Twojego wpisu, gdzie wyzywasz pisowcow i tych co na nich glosowali od frajerow?

No chyba, ze nagle PIS = Tusk.
 
@ninja gdzie byles jak pisowski obajtek wysylal 1.6 MLD pln (1600 mln pln ) pieniedzy Polakow 20 latkowi z Chin?

wrzucić Ci drugi raz listę wałów z poprzedniej 8latki PEDO? Czy znowu leków nie wziąłeś dziadek i pamięć szwankuje?
Wy macie naprawdę pamięć złotej rybki.

ALE PIS! ALE KORWIN!
:putinlaugh:
Tutaj przynajmniej masz szanse sobie kupic tanszego elektryka.
:juanlaugh:
 
A kto teraz rządzi, Tusk czy pis, co to za logika?
:zakręcony:
No, ale dopiero teraz waly wychodza. Wedlug Twojej logiki to wszyscy Ci, ktorzy glosowali na PIS przez ostatnie 8 lat to frajerzy.
wrzucić Ci drugi raz listę wałów z poprzedniej 8latki PEDO? Czy znowu leków nie wziąłeś dziadek i pamięć szwankuje?
Wy macie naprawdę pamięć złotej rybki.

ALE PIS! ALE KORWIN!
:putinlaugh:

:juanlaugh:
Wrzucaj. Mnie bardzo cieszy, ze jestescie tacy aktywni i patrzycie wladzy na rece. Tylko trzeba byc jeszcze troche bardziej obiektywnym.

Konfederacja poki co nie dostala szansy nawet powachac publicznych pieniedzy, wiec ciezko cokolwiek powiedziec i latwo jest wtedy zgrywac cwaniakow.
 
No, ale dopiero teraz waly wychodza. Wedlug Twojej logiki to wszyscy Ci, ktorzy glosowali na PIS przez ostatnie 8 lat to frajerzy.

Wrzucaj. Mnie bardzo cieszy, ze jestescie tacy aktywni i patrzycie wladzy na rece. Tylko trzeba byc jeszcze troche bardziej obiektywnym.

Konfederacja poki co nie dostala szansy nawet powachac publicznych pieniedzy, wiec ciezko cokolwiek powiedziec i latwo jest wtedy zgrywac cwaniakow.
Powtarzam, nie głosowałem na PIS ani teraz ani 4 lata temu, 8 lat temu nie pamiętam, chyba nie byłem w ogóle głosować bo coś mi wtedy wypadło, chyba urlop.

Czyli teraz wg Ciebie Polska ma żyć wałami pisu, które wyszły na światło dzienne, żebraniną KPO z ue a nie dbać o swoje główne strategiczne inwestycje i to im poświęcać przede wszystkim energię. By nasze dzieci żyły w dostatnim, bezpiecznym energetycznie państwem.
Spoko można i tak. W kółko mielić głupoty a sprawy ważne abortować albo olewać.
Tematy zastępcze powinny dziać się gdzieś w tle tej całej poltyki a nie być laurką działań rządu.
 
No, ale dopiero teraz waly wychodza. Wedlug Twojej logiki to wszyscy Ci, ktorzy glosowali na PIS przez ostatnie 8 lat to frajerzy.

Wrzucaj. Mnie bardzo cieszy, ze jestescie tacy aktywni i patrzycie wladzy na rece. Tylko trzeba byc jeszcze troche bardziej obiektywnym.
Ale każdy tutaj kto prowadzi działalność jebał pis aż miło za nowy ład. Za działanie w czasie c19 tak samo. Za przepierdalanie kasy na socjal i na banderowców tak samo.

Byłeś na protestach kowidowych albo na orlenie na który tak kurwisz? Nie byłeś, bo takie z was chojraki. Jebac pis ale tylko przez internet.

Konfederacja poki co nie dostala szansy nawet powachac publicznych pieniedzy, wiec ciezko cokolwiek powiedziec i latwo jest wtedy zgrywac cwaniakow.
Jebiesz pis to czemu Uśmiechnięta władza nie zniosła nowego ładu?

Za to pedo w pół roku się popisało

-Nie spełnienie swojej obietnicy kwoty wolnej Za to dali hajs na banderowców,
-kredyt 0
-ujebanie cpk
-ujebanie atomu
-ujebanie portu w Świnoujściu
-podwyżka VAT
-podwyżka cen energii
-pakt migracyjny

Zaraz pakt WHO.

Skoro mają kasę z kpo i tak dbają o was to czemu nie zamrozili cen energii dla zwykłych biednych ludzi? Za to będziesz mógł kupić z łaski Pana używanego szrota z Niemiec.
Przeczytaj jak to żałośnie brzmi. Mi by było wstyd się przyznać rodzinie, że swoim głosem im taką przyszłość wybrałem, ale dla was jest tylko ALE PIS ALE KONFA ALE RUSCY AGENCI

Takie są wasze amicje? Być pachołami Europy?
 
Przecież elektorat pisu i po ta sama banda baranów, która by się nawzajem pozagryzała widząc machlojki i nielogiczności wrogiej partii, a będąc ślepym na analogiczne zachowania we własnym obozie.
Niestety. Dlatego trzeba odejsc od plemiennosci i powinnismy dawac wyraz niezadowolenia za kazdym razem, kiedy jakakolwiek partia u wladzy cos odjebie.
Powtarzam, nie głosowałem na PIS ani teraz ani 4 lata temu, 8 lat temu nie pamiętam, chyba nie byłem w ogóle głosować bo coś mi wtedy wypadło, chyba urlop.

Czyli teraz wg Ciebie Polska ma żyć wałami pisu, które wyszły na światło dzienne, żebraniną KPO z ue a nie dbać o swoje główne strategiczne inwestycje i to im poświęcać przede wszystkim energię. By nasze dzieci żyły w dostatnim, bezpiecznym energetycznie państwem.
Spoko można i tak. W kółko mielić głupoty a sprawy ważne abortować albo olewać.
Dla mnie poczatek rzadow obecnej wladzy to dramat.

Jestem zwolennikiem CPK, elektrowni atomowych,budowania oraz modernizacji polskich portow.

Nie mam nic przeciwko rozliczaniu złodziei i niegospodarnosci, ale nie jest to dla mnie rzecz najwazniejsza. Przynajmniej nie cos, czym by mieli sie zajmowac przez pol roku.

Wszelkiego rodzaju doplaty uwazam, za marnowanie pieniedzy. Jezeli sie przeznaczy je na inwestycje, to przynajmniej jest szansa, ze wzbogaci sie nasze spoleczenstwo i nie bedzie potrzebowalo zadnych juz doplat, ulg, 500+, itd. bo bedzie je na wiekszosc rzeczy stac. Nawet na zielona energie i ochrone przyrody.

Jezeli oni tego nie rozumieja to sa wlasnie frajerami i skoncza jak lewica zepchnieta na margines polityki. Nie wygrali wyborow bo ludzie jakos chetnie glosowali na PO. Wygrali bo ludzie, ktorzy byli po srodku, wahajacy sie, zdecydowali sie oddac glos na PSL/Holownie, bo PISowi zaczelo odwalac, czuli sie bezkarni i nie do ruszenia.

Moga teraz zaklinac rzeczywistosc. Tlumaczyc sie, ze to wyborcy PO glosowali na 3droge, zeby ratowac wynik wyborow, ale nikt normalny chyba w to nie wierzy.

@Siwy25_1 UE nie jest doskonala. Mam nadzieje, ze po wyborach dojdzie do glebokich reform. Dla Polski, wedlug mnie, nie ma innej drogi. No chyba, ze teskinimy za czasami po 2 WS.
Odnosnie cen pradu to ma byc jakis bon? Wiadomo jak to sie przeklada na realna ulge w rachunkach?
 
Jezeli oni tego nie rozumieja to sa wlasnie frajerami i skoncza jak lewica zepchnieta na margines polityki. Nie wygrali wyborow bo ludzie jakos chetnie glosowali na PO.
klucz. Nie wygrali, ale koalicja ich nie blokuje w rozpierdalaniu kraju w żaden sposób.

Żeby LEWICA mówiła rozsądniej no to już jest gruba przesada.
Wygrali bo ludzie, ktorzy byli po srodku, wahajacy sie, zdecydowali sie oddac glos na PSL/Holownie, bo PISowi zaczelo odwalac, czuli sie bezkarni i nie do ruszenia.
Oni mają to w dupie, bo za 8 lat nikt nie będzie pamiętał tak jak teraz, a przyglupy pokroju karateki będą klaskać, że dobrze robią.
Ja się dziwie, że ktoś kto pamięta tamte czasy teraz dobrowolnie na ten syf zagłosował. To jest abstrakcja.
Moga teraz zaklinac rzeczywistosc. Tlumaczyc sie, ze to wyborcy PO glosowali na 3droge, zeby ratowac wynik wyborow, ale nikt normalny chyba w to nie wierzy.

@Siwy25_1 UE nie jest doskonala. Mam nadzieje, ze po wyborach dojdzie do glebokich reform. Dla Polski, wedlug mnie, nie ma innej drogi. No chyba, ze teskinimy za czasami po 2 WS.
Odnosnie cen pradu to ma byc jakis bon? Wiadomo jak to sie przeklada na realna ulge w rachunkach?
Ale co da rodzinie jednorazowy bon 500 zł jak prąd od lipca idzie o 50% do góry
(12x250=3000 + 50%= 4500 TO JEST ŚREDNIO 1000 ZL WIECEJ ROCZNIE NA MAŁE MIESZKANIE)
, bo w Unii rządzą pojebani komuniści, którym rudy robi z połykiem?
:siara:
 
Dla mnie poczatek rzadow obecnej wladzy to dramat.
To dlaczego jesteś uśmiechnięty Polak ?
Jestem zwolennikiem CPK, elektrowni atomowych,budowania oraz modernizacji polskich portow.
To dlaczego Tusk?
Nie mam nic przeciwko rozliczaniu złodziei i niegospodarnosci
To dlaczego wybrałeś ludzi z tego samego układu co poprzednia władza ?
Wszelkiego rodzaju doplaty uwazam, za marnowanie pieniedzy.
To jak mogles głosować na bandę czworga ?
tak-wiele-pytan_2021-07-16_08-07-14.jpg

Obraz dla uwagi
 
Dlaczego wszyscy zwolennicy nowego rządu na krytykę mają tylko jedne argument: a bo PIS to, a bo PIS tamto. Mam znajomego, złoty człowiek, ale mocny zwolennik PO. Jak czasem w rozmowie mu wytkne jakiś nowy wał Tuska to od razu słyszę kontrę, a PIS to dopiero wały robił, a Obajtek to dopiero nakradł, a to PIS temu Kierwinskiemu wódkę lał do gumiaków przed przemówieniem. Jak wychodzi kolejna pedofilska afera PO to od razu kontra na że Korwin chciak gwałcić dzieci :siara:
 
Dlaczego wszyscy zwolennicy nowego rządu na krytykę mają tylko jedne argument: a bo PIS to, a bo PIS tamto. Mam znajomego, złoty człowiek, ale mocny zwolennik PO. Jak czasem w rozmowie mu wytkne jakiś nowy wał Tuska to od razu słyszę kontrę, a PIS to dopiero wały robił, a Obajtek to dopiero nakradł, a to PIS temu Kierwinskiemu wódkę lał do gumiaków przed przemówieniem. Jak wychodzi kolejna pedofilska afera PO to od razu kontra na że Korwin chciak gwałcić dzieci :siara:
Staryt, oni potrzebują bóldupy by żyć
Mam sąsiada jebać pisa, straszy niewidomy dziadek. Teraz mu przeszkadza, że ludzie w ogóle są tacy co popieraja pis, i to według niego jest powodem, dla którego jest chujowo
No ale cóż, to dawny kucharz Jaruzelskeigo :korwinlaugh:
 
Back
Top