Polityka

Poczekaj do finiszu kampanii. To będzie apogeum obecnych jasełek. Będzie beka jak konfa zrobi 15% lub lepiej a tęczowa zaraza z biedroniem spadnie z progu wyborczego jak robert Mateja za "najlepszych" czasów.
Mateja, na tego to ciężkie kurwy spadały przed tv
:antonio:
:waldeklaugh:
 
Jeszcze jedna uwaga. Co wybory wszystkie partie coraz bardziej próbują szokować, polaryzować i wywlekać gówno schlebiajace co raz to gorszym instynktom. Patrząc na to z boku polska polityka jest zwyczajnie obrzydliwa.
 
1.Czy nie lepiej zrobić tabletki 72h bez recepty niż mordować dzieci? Przecież wy chcecie aborcji bez recepty, bez kolejek i na NFZ. Tabletka wyszłaby taniej.
2. A co z dna? Czy to nie wystarczy, żeby uznać takie "coś" za człowieka? Czy wystarczy początek tworzenia mózgu czy żeby nie usuwać ma być całkowicie wykształcony?
3. A co w sytuacji że matka chce usunąć a Ojciec nie chce usuwać? Alimenty dla Ojca? Odszkodowanie za straty moralne?

1. Tabletka dzień po powinna być bez recepty. Aborcja też powinna być bez recepty, bez kolejek i na NFZ.
2. Komórki nowotworowe mają ludzkie dna, więc samo dna nie wystarczy by uznać za człowieka.
3. Matka ma płacić ojcu alimenty na martwe dziecko? Utrzymanie martwego dziecka kosztuje 0 zł, więc 0 zł alimentów.
 
A co z duszą? Chyba, że żyjesz w przekonaniu, że ludzie nie posiadają duszy?

Dusza to kwestia wiary. Święty Tomasz z Akwinu nie traktował aborcji jako morderstwa, jeśli została dokonana w ciągu 40 dni od zapłodnienia w przypadku płodu męskiego i 80 jeśli w przypadku płodu żeńskiego, ponieważ uważał, że dusza pojawia się dopiero po tylu dniach. Święty Augustyn dawał 3 miesiące.
 
Dusza to kwestia wiary. Święty Tomasz z Akwinu nie traktował aborcji jako morderstwa, jeśli została dokonana w ciągu 40 dni od zapłodnienia w przypadku płodu męskiego i 80 jeśli w przypadku płodu żeńskiego, ponieważ uważał, że dusza pojawia się dopiero po tylu dniach. Święty Augustyn dawał 3 miesiące.
A Ty osobiście uważasz, że człowiek ma duszę?
 
Chciałbym w to wierzyć, natomiast nie ma na to żadnego dowodu i nie wiem czy moja wiara jest tutaj jakimkolwiek argumentem w dyskusji

Rozumiem. Ja chciałem poznać Twoje zdanie, niezaleznie od tego, czy coś jest udowodnione naukowo, czy nie. Nauka nie jest nieomylna, a świat jest tak niesamowicie skonstruowany, że to, co niewidoczne i niemierzalne, jest najbardziej niesamowite i bazuje właśnie na wierze.
Ja uważam że jesteśmy duszami zmaterializowanymi w ciele. A ten wymiar fizyczny, który znamy i widzimy, to tylko jeden z wielu.

Na przeszkodzie do odkrycia swojego prawdziwego ja często stoi zbyt duże zaufanie do umysłu. Niestety, ale żyjemy w czasach, w których umysł jest gloryfikowany. Nie jest to natomiast narzędzie doskonałe. Dobry władca to człowiek potrafiący również czuć, patrzeć z poziomu serca. Nie pije do Ciebie, tak ogólnie mówię.

Na koniec takie pytanie w formie delikatnego żartu

Czy wiecie, jaka jest osoba, która bierze wszystko na umysł?
ograniczona umysłowo :mamed:

Bo te najpiękniejsze rzeczy się umysłowi wymykają. Można dążyć do jak największego zrozumienia pewnych rzeczy, zjawisk, procesów, ale nijak się to ma do doświadczania tych rzeczy.
 
1. Tabletka dzień po powinna być bez recepty. Aborcja też powinna być bez recepty, bez kolejek i na NFZ.
2. Komórki nowotworowe mają ludzkie dna, więc samo dna nie wystarczy by uznać za człowieka.
3. Matka ma płacić ojcu alimenty na martwe dziecko? Utrzymanie martwego dziecka kosztuje 0 zł, więc 0 zł alimentów.
1 @Karateka@ czy Wy chcecie poprostu mieć możliwość zabijania.
2 z komórki nowotworowej nie urodzi się dziecko
3 Mężowi ktoś zamordował dziecko. Czy to nie jest strata która kosztuje "bezsenność"?
 
Rozumiem. Ja chciałem poznać Twoje zdanie, niezaleznie od tego, czy coś jest udowodnione naukowo, czy nie. Nauka nie jest nieomylna, a świat jest tak niesamowicie skonstruowany, że to, co niewidoczne i niemierzalne, jest najbardziej niesamowite i bazuje właśnie na wierze.
Ja uważam że jesteśmy duszami zmaterializowanymi w ciele. A ten wymiar fizyczny, który znamy i widzimy, to tylko jeden z wielu.

Na przeszkodzie do odkrycia swojego prawdziwego ja często stoi zbyt duże zaufanie do umysłu. Niestety, ale żyjemy w czasach, w których umysł jest gloryfikowany. Nie jest to natomiast narzędzie doskonałe. Dobry władca to człowiek potrafiący również czuć, patrzeć z poziomu serca. Nie pije do Ciebie, tak ogólnie mówię.

Na koniec takie pytanie w formie delikatnego żartu

Czy wiecie, jaka jest osoba, która bierze wszystko na umysł?
ograniczona umysłowo :mamed:

Bo te najpiękniejsze rzeczy się umysłowi wymykają. Można dążyć do jak największego zrozumienia pewnych rzeczy, zjawisk, procesów, ale nijak się to ma do doświadczania tych rzeczy.

Nie do końca się zgadzam z tym co napisales, ale muszę przyznać i docenić to, że napisałeś bardzo ładnie i składnie. Propsy.


1 @Karateka@ czy Wy chcecie poprostu mieć możliwość zabijania.
2 z komórki nowotworowej nie urodzi się dziecko
3 Mężowi ktoś zamordował dziecko. Czy to nie jest strata która kosztuje "bezsenność"?

Aborcja to nie morderstwo.
 
Nie do końca się zgadzam z tym co napisales, ale muszę przyznać i docenić to, że napisałeś bardzo ładnie i składnie. Propsy.




Aborcja to nie morderstwo.
Aborcja to Morderstwo. Tak jak policjant zabija kogoś kto celuje do ciężarnej z broni. To i to to są morderstwa. Jednak pierwsza forma morderstwa póki co jest mniej akceptowalna niż druga. Ale finalnie dokonuje się pozbawienia drugiej formy życia o zgrozo życia.
 
Aborcja to Morderstwo. Tak jak policjant zabija kogoś kto celuje do ciężarnej z broni. To i to to są morderstwa. Jednak pierwsza forma morderstwa póki co jest mniej akceptowalna niż druga. Ale finalnie dokonuje się pozbawienia drugiej formy życia o zgrozo życia.

Od momentu zapłodnienia?
 
Od momentu zapłodnienia?
Nie wiem od kiedy. Ale uważam, że 72h to wystarczająco dużo czasu żeby podjąć decyzję. Nie pamiętam teraz w którym tygodniu byliśmy z lubą na USG ale dosyć szybko bo ginekolog sama mówiła, żeby się jeszcze nie podjarywać bo może nic z tego nie wyjść. Dla mnie to już wystarczyło, żeby mój środek ciężkości przesunął się w stronę nie mordowania takiego jak dla mnie dziecka dla Ciebie płodu.
 
F0QpELkXwAAa1-C
 
Nie do końca się zgadzam z tym co napisales, ale muszę przyznać i docenić to, że napisałeś bardzo ładnie i składnie. Propsy.




Aborcja to nie morderstwo.
Siedzę w temacie trochę, mam milion powodów, żeby być przekonanym o tym, o czym pisze. Niemniej szanuję odmienne postawy. Napisałeś odnośnie duszy "chciałbym w to wierzyć". Gwarantuje Ci, że jesteś w stanie w to uwierzyć :) kwestia rozmontowania pewnych blokad umysłowych
 
Back
Top