Polityka

Panowie, a jak oceniacie pewien fonomen sondażowy.
PiS mimo wszystko wykonało parę bardzo niewygodnych PRowo ruchów robiąc szybki TKM 2015, do tego Antek ministrem itd..
Co na to sondaże ? PO spada mocno poparcie, PiSowi rośnie mocno, pozostali bez większych zmian, ale raczej spadają.
To, że PO spada to mnie nie dziwi, bo jednak część wyborców Nowoczesnej i SLD głosowało na nich wybierając większego misia, ale to że PiSowi rośnie ?
Psychologia ? Idziemy za zwycięzcą ?
ja to, osobiscie wogole bym sie sondazami nie sugerowal. Najczesciej przepytaja "reprezentatywna" grupe 1000-ca osob i mysla, ze to oddaje rzeczywistosc. To bujda i wynik uzalezniony jest od zlecajacego badanie. Prawdziwe sondaze to sa tajne i tylko dla wybranych. Mielismy przyklad na tasmach od Sowy jak sie Sienkiewicz wypowiadal, ze "PIS ma ponad 40 procent" a w ogolnodostepnych sondazach wtedy Platforma byla na prowadzeniu i podawali ze PIS ma ledwo ponad 20%- tak to wyglada
 
PIS zyskałoby na każdym ruchu. Mają kredyt zaufania, obywatele oczekują aktywności i ją dostają. Sama treść ruchów mało kogo obchodzi. Kamiński za Burego to uczciwy układ :D A na pewno tak go przedstawiają.

PIS spadnie z wysokiego konia.
W każdym razie bardzo socjalna polityka, do tego ruchy bardzo populistyczne i zupełnie chore z ekonomicznego punktu widzenia (chociażby ten podatek 65% od wypłacanych premii w urzędach) generują wzrost słupka.

Skąd wniosek, że treść ruchów mało kogo obchodzi?

Akurat ja myślę, że mało kto głosował na pis przez 500 zł na dziecko. Wręz przeciwnie, ludzie wiedzieli ze to pierdolenie wymagane przed wyborami. Może z 5 % tym ugrali.

65% nie ma sensu dla gospodari, ale ma sens by ukrucić patologie premiową w Polskich spółkach. Możesz doprowadzić spółkę na skraj bankructwa, a i tak dostaniesz za to nagrodę.
Wiesz ile firm mogło byc celowo doprowadzanych na taki skraj, bo w zamaian prezes dostanie hajs? Ile sie rozkradlo i mialo w dupie rentownosc - bo sie na chapie, nakradnie a i tak dostanie pare baniek?
 
Skąd wniosek, że treść ruchów mało kogo obchodzi?

Akurat ja myślę, że mało kto głosował na pis przez 500 zł na dziecko. Wręz przeciwnie, ludzie wiedzieli ze to pierdolenie wymagane przed wyborami. Może z 5 % tym ugrali.

65% nie ma sensu dla gospodari, ale ma sens by ukrucić patologie premiową w Polskich spółkach. Możesz doprowadzić spółkę na skraj bankructwa, a i tak dostaniesz za to nagrodę.
Wiesz ile firm mogło byc celowo doprowadzanych na taki skraj, bo w zamaian prezes dostanie hajs? Ile sie rozkradlo i mialo w dupie rentownosc - bo sie na chapie, nakradnie a i tak dostanie pare baniek?
Spółka i tak upadnie, a premię można podnieść, żeby danemu urzędnikowi wyrównać stratę na podatku.

Treść ruchów mało kogo obchodzi, bo treść jest zarezerwowana dla zainteresowanych osób w temacie (w ciemno strzelam, że to maksymalnie 2% ogółu), a masa, czyli społeczeństwo gra na emocjach. Teraz masz zamachy i twarde stanowisko PISu, masz te podatki, czy 500 zł na dziecko. Nawet czystki w TK ludzie traktują jako plus, bo coś się dzieje, stara elita odchodzi itd. No, ale zainteresowani w temacie raczej obgryzają paznokcie pytając gdzie jest granica tych absurdów.
I owszem nie wszystko było idealne, nie wszystko będzie, ale wymiana w niemal 100% jest niebezpieczna, bo powoduje wpadanie z jednej szali na drugą. Oczywiście, jeśli patrzymy na demokrację jako priorytet.

Sądzę, że 500 zł na dziecko znacznie pomogło wygrać PiSowi wybory. PIS nie potrzebował wiele, by zmotywować ludzi do poparcia (zawiedzionych PO), a te 500 zł to idealny niemożliwy do zrealizowania propagandowy chwyt. Każdy chce pomagać dzieciom, nie ma chyba pozytywnej emocji, która zaprzecza pomaganiu dzieciom.
 
Skąd wniosek, że treść ruchów mało kogo obchodzi?

65% nie ma sensu dla gospodari, ale ma sens by ukrucić patologie premiową w Polskich spółkach. Możesz doprowadzić spółkę na skraj bankructwa, a i tak dostaniesz za to nagrodę.
Wiesz ile firm mogło byc celowo doprowadzanych na taki skraj, bo w zamaian prezes dostanie hajs? Ile sie rozkradlo i mialo w dupie rentownosc - bo sie na chapie, nakradnie a i tak dostanie pare baniek?

A wiesz, ze taki prezes bez problemu moze isc do kazdej inne spolki za granica, wezma go z pocalowaniem w dupe bo dostanie 50% tego co rodowity obywatel, a to 50% to i tak bedzie 5 razy wiecej niz odprawa w Polsce?

Ja nie widze tego, ze ktos kto ma kwalifikacje na prezesa idzie do spolki zeby ja "ujebac" i zabrac odprawe.

Aha i nie mowie, ze ta ustawa jest zla, mi sie relatywnie tez podoba, ale nie doszukiwalbym sie az takich numerow bo nie maja sensu.
 
Ja nie widze tego, ze ktos kto ma kwalifikacje na prezesa idzie do spolki zeby ja "ujebac" i zabrac odprawe.
oj nie tak trudno to dostrzec. Przykladem niech bedzie stopniowe likwidowanie polskiego przemyslu, ktory byl konkurencja dla tego niemieckiego. Wtedy obsadza sie swoich ludzi co by sie przy tym jeszcze nachapac, czyli dwie pieczenie przy jednym ogniu. Mowa o tzw spolkach skarbu panstwa. np spolki gornicze
 
oj nie tak trudno to dostrzec. Przykladem niech bedzie stopniowe likwidowanie polskiego przemyslu, ktory byl konkurencja dla tego niemieckiego. Wtedy obsadza sie swoich ludzi co by sie przy tym jeszcze nachapac, czyli dwie pieczenie przy jednym ogniu. Mowa o tzw spolkach skarbu panstwa. np spolki gornicze

Hmmm, a ktora wieksza spolka gornicza padla? Pytam bez przekasu, poczytam sobie. Wiedzialem, ze ktos sie pozbywa danej, jednej kopalni, ale o spektakularnym upadku spolki gorniczej nie slyszalem.
 
Hmmm, a ktora wieksza spolka gornicza padla? Pytam bez przekasu, poczytam sobie. Wiedzialem, ze ktos sie pozbywa danej, jednej kopalni, ale o spektakularnym upadku spolki gorniczej nie slyszalem.

Kompania Węglowa jest od paru lat bankrutem, JSW to też sztuczny twór i nierentowny.
Zresztą, wobec zarządu i PO już dawno zawiadomienia w prokuraturze są. Może teraz coś się ruszy.
 
Hmmm, a ktora wieksza spolka gornicza padla? Pytam bez przekasu, poczytam sobie. Wiedzialem, ze ktos sie pozbywa danej, jednej kopalni, ale o spektakularnym upadku spolki gorniczej nie slyszalem.
one sa grubo pozadluzane i nierentowne od dawna. Wlasnie poprzez celowe dzialania panow w drogich garniturach z nadania partyjnego.
 
Oczywisćie te spółki które mają być dobrze zarządzane bo mają w tym interesy, to są dobre zarządzane. Jak KGHM czy Orleny.
 
Skąd wniosek, że treść ruchów mało kogo obchodzi?

Akurat ja myślę, że mało kto głosował na pis przez 500 zł na dziecko. Wręz przeciwnie, ludzie wiedzieli ze to pierdolenie wymagane przed wyborami. Może z 5 % tym ugrali.

65% nie ma sensu dla gospodari, ale ma sens by ukrucić patologie premiową w Polskich spółkach. Możesz doprowadzić spółkę na skraj bankructwa, a i tak dostaniesz za to nagrodę.
Wiesz ile firm mogło byc celowo doprowadzanych na taki skraj, bo w zamaian prezes dostanie hajs? Ile sie rozkradlo i mialo w dupie rentownosc - bo sie na chapie, nakradnie a i tak dostanie pare baniek?
Zanim to wejdzie to powinni dopracować przepisy bo cześć wynagrodzenia będzie opodatkowana podwójnie. Do tego z dużych spółek załapią się PGNiG i PGE. Jeżeli ktoś wie o jakiejś jeszcze to niech da znać. Kolejna rzecz to taka że w prywatnych firmach tego nie będzie więc jak jakiś zdolny będzie mógł wybrać to nie wybierze państwowej spółki. Może to prowadzić do jeszcze większego upolitycznienia tych firm. Do tego nawet w partii ciężej będzie znaleźć jelenia który taka odpowiedzialność weźmie za mniejszy hajs.

Dużo pytań co do tego a chcą zdążyć do końca roku. To nie jest dużo czasu.
 
ciekawostka, ta typka co sie wysadzila w sint-denis, mieszkala niedaleko mnie, ludzie ja tam znali i najlepsze jest to, ze nie byla wcale taka wierzaca jak tu mieszkala, pozniej przeprowadzila sie z matka do paryza, a ojca odwiedzala i siedziala tu po kilka miesiecy
 
Tylko ze tutaj zadne orly na kierownikow do spolek panstwowych nie przychodzily. Byla rotacja aby wyciagnac odprawy i szli do nastepnej spolki. W firmach prywatnych nie przyjmuje sie ludzi, ktorzy maja w CV same zaslugi typu "zmniejszenie zyskow", a tam tak.
 
Tylko ze tutaj zadne orly na kierownikow do spolek panstwowych nie przychodzily. Byla rotacja aby wyciagnac odprawy i szli do nastepnej spolki. W firmach prywatnych nie przyjmuje sie ludzi, ktorzy maja w CV same zaslugi typu "zmniejszenie zyskow", a tam tak.
Dlatego ruch który pogłębia ten stan nie jest dobry o czym z resztą napisałem.
 
Czym się różni swoim poziomem TVN od SE?
Uganianie się za ludźmi, którzy nie chcą z nimi rozmawiać, niezapomniany poziom ,,Teraz my", a teraz to:

Ten filmik dedykuje osobom z tekstami typu ,,jak ci idioci głosowali". Kolejny przykład, że polityka to gra dla niedoinformowanych.
 
Zanim to wejdzie to powinni dopracować przepisy bo cześć wynagrodzenia będzie opodatkowana podwójnie. Do tego z dużych spółek załapią się PGNiG i PGE. Jeżeli ktoś wie o jakiejś jeszcze to niech da znać. Kolejna rzecz to taka że w prywatnych firmach tego nie będzie więc jak jakiś zdolny będzie mógł wybrać to nie wybierze państwowej spółki. Może to prowadzić do jeszcze większego upolitycznienia tych firm. Do tego nawet w partii ciężej będzie znaleźć jelenia który taka odpowiedzialność weźmie za mniejszy hajs.

Dużo pytań co do tego a chcą zdążyć do końca roku. To nie jest dużo czasu.

to moze w koncu prywatyzacja?
 
Nie, bo zostawisz im motywacje do pracy, a nie do odchodzenia. Z reszta nie zostana z gola dupa, bo oblozenie 65% jest powyzej jakiejs krotnosci dochodow.
To jest wciąż osłabianie atrakcyjności stanowiska. To tak jakby w mojej lub twojej umowie ktoś zmienił zapis o odprawie w skutek czego byłaby mniejsza i to dało ci większą motywacje do pracy teraz bo jak stracisz pracę to mniej dostaniesz.

Po co nakładać podatek który stwarza więcej biurokracji, papierów, procedur, zapisów itd. Do tego podatek który będzie potrącany razem z podatkiem dochodowym, a więc część odszkodowania z tytułu zakazu konkurencji i odprawa będzie opodatkowana dwa razy.

Jeżeli zakaz z tytułu konkurencji obowiązuje wraz z podjęciem pracy to może być ustalony na dowolnym pułapie, a jeżeli obowiązuje po zakończeniu umowy to jest o minimum 25% tego co zarobił w trakcie trwania umowy. Łatwiej byłoby zapisać górną granicę w tym samym "paragrafie" niż teraz wprowadzać kolejne prawo które będzie opodatkowywać hajs wypłacany w firmach z kontrolnym pakietem SP. Do tego w tych zapisach jest mowa o podatniku. Więc niezależnie od stanowiska, jeżeli odprawa będzie wynosiła ponad 3xwypłata to nadwyżka zostanie ucięta o 65%. Czyli właściwie przy długim stażu pracy gdy nastąpi skrócenie okresu wypowiedzenie to dodatkowy hajs zostanie potrącony o ten podatek. Nie wiem jak jest dokładnie we wszystkich spółkach ale myślę że zwykli pracownicy nie będą też się cieszyć z tego. Co np z odprawami emerytalnymi? Z tego co czytałem jakiś czas temu jak rozmawialiśmy tu na forum o kopalniach (wtedy jak były te strajki i gadanie o likwidacjach) to pamiętam zapis że górnik po 30 latach pracy jak idzie na emeryturę to może dostać 20K odprawy. To jemu też nadwyżkę opodatkują. No chyba że do końca roku (jak mówi Pani która wprowadzeniem tej zmiany się zajmuje) zdążą przepisy uszczegółowić w taki sposób że nie będą one uderzać w zwykłych pracowników oraz nie będą się kłóciły z innymi zapisami prawa.

Wolałbym żeby wybrano inne rozwiązanie które przyniesie podobny skutek, a nie nakładanie kolejnego podatku. Wolałbym też żeby dążono do ograniczania ilości przepisów, a dopracowywano ich jakość i niezawodność. Jeżeli gdzieś popełniłem błąd w myśleniu i tym przepisie to niech ktoś kto się zna na prawie da mi znać.
 
one sa grubo pozadluzane i nierentowne od dawna. Wlasnie poprzez celowe dzialania panow w drogich garniturach z nadania partyjnego.
Z nadania związkowego też. Załatwić związki zawodowe i już się poprawi.
Państwowe kopalnie były celowo kierowane by upaść, w ich miejsce mają powstać niemieckie.
Gdzieś kiedyś ktoś powiedział, że Niemcy nie chcą po upadku naszych kopalni otwierać swoich. Wg tej opinii im zależy na tym, by wzrosła cena surowca na rynku przez mniejszą konkurencję.
Coś w tym może być, tym bardziej, jeśli porównamy nasz węgiel, z niemieckim i rosyjskim (ruski węgiel to bardziej czarne kamienie są).
 
bo maczane w ropie :crazy:
Może tak być, ale u mnie (skąd pochodzę) ruski węgiel ma całkiem niezłe branie. Polski kosztuje około 800 zł/t ruski kosztuje 600zł/t i że tak powiem, no nie pali się. Ludzie wyrzucają nadpalone kamienie z pieca, a popiołu z tego tyle, że jak wrzucisz nieco więcej węgla do pieca, to cały ruszt popiół zabija i trzeba ciągle chodzić i wybierać.
Ruski węgiel to raz, że mieszany z kamieniem, a dwa, że sam jest kamieniem. Widać to gołym okiem, nawet taki laik jak ja rozróżni kaloryczny węgiel, od czarnego kamienia.
 
Ależ dobry komentarz Pana Staszka! Jest forma:)) #arkaNOEGO #telewizyjneDUPEŃKI #szklanyNOCNIK #adidas #chrabąszcze

Michalkiewicz byl tez wczoraj w republice, niestety nie ma filmu :( Ale pamietam jeden fragment. Hejke mowila o sondzie sms z pytaniem "czy prokuratura powinna wystosowac nakazy rewizji w lokalach nalezacych do PBK?", a Michalkiewicz "ciekawi mnie jaki wplyw na prokurature bedzie miala ta sonda, jesli wiekszosc ludzi zaglosuje na nie to czy prokuratura zrezygnuje?" z odpowiednia gracja :lol:

BTW jak sobie przypominam te smiechy w TVN i innych mediach z Kurskiego, ze go Jarek kopnal w tylek itd, a tu bang, wiceminister kultury, ktory najprawdopodobniej bedzie robil czystki w TVP :D
 
Z nadania związkowego też. Załatwić związki zawodowe i już się poprawi.
Zwiazki zawodowe powinny byc wyprowadzone z zakladow pracy. Powinna byc to ogolna organizacja zrzeszajaca wszystkich pracownikow, od fryzjerow po menadzerow. Utrzymywac sie powinny z co miesiecznych skladek pracowniczych. Model irlandzki by mi bardzo pasowal bo tam jest wlasnie tak jak napisalem. Zwiazki sa silna organizacja, z ktora kazdy sie tam liczy i sam widzialem jak to potrafia zadbac o przestrzeganie praw pracowniczych. Dzieki swoim wyspecjalizowanym prawnikom nieuczciwy pracodawca ma niewielkie szanse w tzw sadzie pracy i czesto przychodzi placicic mu, nie tylko odszkodowanie pracownikowi ale rowniez gigantyczna kare dzieki , ktorej na drugi raz nie bedzie kombinowal, z reszta podejrzewam, ze drugiego razu to finansowo by juz nie przetrwal. Pracujac w Irlandi nalezalem do zwiazkow, z reszta tam wiekszosc pracownikow nalezy, skladka miesieczna to nie jest jakas wielka kwota( nie chce wporwadzac w blad ale co chyba max 20eur) a w zamian, w razie klopotow masz do dyspozycji prawnika, na ktorego watpie zeby bylo Cie stac gdyby nie zwiazek.
 
Back
Top