Polityka

Zresztą, co to za sąd, który oskarżonego o zlecenie morderstwa polskiego generała, nie aresztuje tylko jeszcze swoimi środkami załatwia ucieczkę mordercy do USA?
Bo przecież z Mazurem tak było - po przesłuchaniu w prokuraturze został odwieziony do prezydenta a stamtąd na samolot do USA.
 
Moze chodzilo o to, ze nie ma zadnego naukowego konsensusu w tej sprawie, wiec skoro tak to Walesa nie jest "agentem?

Naukowy konsensus co do tego, że w latach 70 był agentem jest. To jest udowodnione, i sam Wałęsa to potwierdzał kilka razy, później się wycofując z tych słów nie podająć pwodu dla którego miał sam kłamać na swój temat oczerniająć się.
Można tylko mieć wątpliwosći czy w latach 80 był aktywnym agentem czy nie. Co do lat 70 - nie można mieć wątpliwosći, że był Bolskiem.

Jeszcze raz powiem - gdyby tak było to Wałęsa oskarżał by historyków. Jednak tego nie robi, bo oskarżając za ksiązke, sąd musiał by tą książke zbadać jako dowód w sprawie. Wypowiedz publiczna Wyszkowskiego mógł potraktowac jako klamstwo, bo , jak pokazał sąd, nie musi sprawdzać czy to prawda tylko skazać bez dowodów wg wlasnego uznania. Skazujac za książkę historiyczną nie może tego zrobić - musi sprawdzić ten dowód gdyż to on dotyczy sprawy.
 
Naukowy konsensus co do tego, że w latach 70 był agentem jest. To jest udowodnione, i sam Wałęsa to potwierdzał kilka razy, później się wycofując z tych słów nie podająć pwodu dla którego miał sam kłamać na swój temat oczerniająć się.
Można tylko mieć wątpliwosći czy w latach 80 był aktywnym agentem czy nie. Co do lat 70 - nie można mieć wątpliwosći, że był Bolskiem.

Jeszcze raz powiem - gdyby tak było to Wałęsa oskarżał by historyków. Jednak tego nie robi, bo oskarżając za ksiązke, sąd musiał by tą książke zbadać jako dowód w sprawie. Wypowiedz publiczna Wyszkowskiego mógł potraktowac jako klamstwo, bo , jak pokazał sąd, nie musi sprawdzać czy to prawda tylko skazać bez dowodów wg wlasnego uznania. Skazujac za książkę historiyczną nie może tego zrobić - musi sprawdzić ten dowód gdyż to on dotyczy sprawy.

Ok, brzmi to sensownie, jednak nie zaglebiam sie w takie tematy, po prostu to mnie ciekawilo. Ogolnie nie chce po kims "powtarzac" teorii, a sam nie mam czasu aby przestudiować temat.
 
Ok, brzmi to sensownie, jednak nie zaglebiam sie w takie tematy, po prostu to mnie ciekawilo. Ogolnie nie chce po kims "powtarzac" teorii, a sam nie mam czasu aby przestudiować temat.


Obejrzyj ma początek film "Plusy dodatnie, plusy ujemne". To taka podstawa. Film skłąda się z wypowiedzi , tutaj można sobie mówi, że mogą kłamać, ale i z skanów sprawozdań bezpieki i Bolka. a więc twarde rzeczy.
Film o wielu rzeczach nie wie lub nie wpsomina, np o tym, że Wałęsa wykradł dokumenty ze swojej teczki, bo reżyser filmu tego jeszcze nie wiedział. Wiedział tylko, że zniknęły, dziś wiemy, że wyrwać brakujace srony mógł tylko Wałęsa i wiemy nawet kiedy to zrobił.
O tym w mediach się nie dowiesz.
 
Obejrzyj ma początek film "Plusy dodatnie, plusy ujemne". To taka podstawa. Film skłąda się z wypowiedzi , tutaj można sobie mówi, że mogą kłamać, ale i z skanów sprawozdań bezpieki i Bolka. a więc twarde rzeczy.
Film o wielu rzeczach nie wie lub nie wpsomina, np o tym, że Wałęsa wykradł dokumenty ze swojej teczki, bo reżyser filmu tego jeszcze nie wiedział. Wiedział tylko, że zniknęły, dziś wiemy, że wyrwać brakujace srony mógł tylko Wałęsa i wiemy nawet kiedy to zrobił.
O tym w mediach się nie dowiesz.

Dzieki, jak bede mial wiecej czasu to sprawde, ale to nie jest moim priorytetem obecnie, bo nic w moim życiu w najbliższym czasie nie zmieni.
 
Widzę że na czasie. Z okazji wydania książki o tym samym tytule wydawnictwo postanowiło wrzucić niepublikowany wcześniej dokument z 2003 poświęcony historii opozycji i transformacji. Od KORu do objęcia przez Wałęsę fotelu prezydenta. Jeśli się ma czas warto.



 
2ps3fjo.jpg
 
@Plywak
To typowe dla przedstawicieli srodowiska JKM wszystkich inaczej myslacych lub majacych nawet jeden poglad inny od nich uwazaja za idiotow, ktorzy nie wiedza, ze 2+2=4.Oni natomiast maja, kurwa monopol na prawde i racje :facepalm: No coz jak sie ma po 20 lat to tak bywa. Przyznaje, ze w ich wieku moglem miec podobnie...
 
Rozpisze to prosto bo chyba nie za bardzo rozumiesz. W zwyklej pracy bez wyzszego wyksztalcenia i pracy w tym wyuczonym zawodzie dostanies kolo tysiaka EURO. Jezeli bedziesz pracowal w zawodzie z papierkiem z wyzszej uczelni to mozesz liczyc 2000 ale musisz juz pieknie szprechac.

Jak czytam ze potlorej kafla mozna sobie spokojnie ogarnac to od razu wiem, ze nigdy nie byles, nie szukales tam pracy i kompletnie nie masz pojecia o ich rynku pracy.


A szlyszeliscie o PODATKU KASTRALNYM? Bardzo malo o tym w mediach, a szykuje sie kolejny konkretny bat na nasze pieniadze.
Okolo dwóch tysięcy dostaniesz od razu po skończeniu ausbildungu(taka praktyka w zakładzie pracy), oczywiście dużo zależy od wybranego zawodu, ale na rękę przeważnie 1400-1500 wyciśniesz spokojnie. Język jest potrzebny w prawie każdej pracy, bez języka to i tysiac cieżko wycisnąć, bo tu cie tak samo wychujajo jak w Polsce. Z papierkiem z wyższej uczelni ogarniasz taki hajs, ze masz juz wyjebane na wszystko i teraz przejdziemy do..
Ty piszesz tylko o papierkach, a prawda jest taka, ze tam bardziej cenia to, co czlowiek potrafi. Nie mowie, ze ktos po ogolniaku bedzie zarabial 1.5 kafla, szanujmy swoja inteligencje.
Papierek to jest świętość w Niemczech, bez papieru jestes gownem, mozesz na kasie porobić ( na której dostaniesz 12,5€ /H! I to jest w sumie najlepsza robota dla kogoś bez papieru, magazyny sklepowe i kasy), ale jak chcesz zarabiać pieniądze, to chocbys był nie wiadomo jak dobry to musisz mieć ten pierdolony papier . Pozatym Niemcy to jaskinia pośrednictw pracy, nie ma roboty bezpośrednio przez pracodawcę, chyba, ze w dupnych zakładach pracy, no i takie pośrednictwo wpierdala twój hajs do dwóch lat i albo firma cie przyjmie albo budzisz sie z chujem w dupie. Przepraszam za wulgarność, ale tu z papierami jest gorzej niż u nas. Dodam jeszcze, ze mieszkam w najgorszym województwie niemieckim, które dłuższy czas było przyłączone do innego kraju i jest olewane ciepłym moczem przez resztę Niemiec
 
Naczytałem się tych wszystkich argumentów przeciwko przeciwników opodatkowania KK. Argumenty jednego z obrońców to taka abstrakcja:
http://kontrowersje.net/tresc/kto_m...ta_bedzie_finansowal_polski_kosciol_katolicki
Myślę, ze można by było znaleźć kompromis:
KK lubi stosować argumenty typu Imwięcej mają tym więcej się dzieląI wszyscy są szczęśliwi. . Jestem ciekawy jakie byłyby ich reakcje, jeśli cały podatek dochodowy(oczywiście po zrównaniu stawki podatkowej ze statystycznym Janem Kowalskim) musieliby odpisać na wybraną organizację charytatywną.Budżet zbyt dużo by nie stracił(ok. 200 mln to nie są wielkie pieniądze w budżecie), a ich misja nie byłaby zagrożona. Tylko zasada: nie ma odpisywania na organizacje charytatywne, którymi zarządzają firmy w których się pracuje-powinna obowiązywać wszystkich obywateli.
 
http://natemat.pl/144311,efektownym-kongresem-zalozycielskim-nowoczesnapl-i-ryszard-wchodza-do-gry

Portal Lisa i media już lansują, Najlepszy dowód, że mam racje w komentarzach. Zresztą widzę, że internauci tam w większosći sami to widzą, że powstaje PO bis, na tych samych hasłach, tym samym szwindlu i nawet tworzone rpze ztych samych ludzi
Przeciez to jest oczywiste. Czlowiek myslacy jak widzi, ze Lis cos popiera spierdala od tego jak najdalej. Jeszcze kilka tygodni temu myslalem, zeby zobaczyc jak to sie rozwinie, teraz cofam te slowa, jebac ich.
 
Przeciez to jest oczywiste. Czlowiek myslacy jak widzi, ze Lis cos popiera spierdala od tego jak najdalej. Jeszcze kilka tygodni temu myslalem, zeby zobaczyc jak to sie rozwinie, teraz cofam te slowa, jebac ich.


Najlepsze jest to, jak czytam komentarze, że "przecież Olechowski,Frasyniuk , Balcerowicz tylko nowoczęsną założyli ale nie są jej członkami, wiec jesteś głupi, nie możesz twierdzić, ze to starzy politycy. Przeież nie są jej "członkami"/
 
Okolo dwóch tysięcy dostaniesz od razu po skończeniu ausbildungu(taka praktyka w zakładzie pracy), oczywiście dużo zależy od wybranego zawodu, ale na rękę przeważnie 1400-1500 wyciśniesz spokojnie. Język jest potrzebny w prawie każdej pracy, bez języka to i tysiac cieżko wycisnąć, bo tu cie tak samo wychujajo jak w Polsce. Z papierkiem z wyższej uczelni ogarniasz taki hajs, ze masz juz wyjebane na wszystko i teraz przejdziemy do..

Papierek to jest świętość w Niemczech, bez papieru jestes gownem, mozesz na kasie porobić ( na której dostaniesz 12,5€ /H! I to jest w sumie najlepsza robota dla kogoś bez papieru, magazyny sklepowe i kasy), ale jak chcesz zarabiać pieniądze, to chocbys był nie wiadomo jak dobry to musisz mieć ten pierdolony papier . Pozatym Niemcy to jaskinia pośrednictw pracy, nie ma roboty bezpośrednio przez pracodawcę, chyba, ze w dupnych zakładach pracy, no i takie pośrednictwo wpierdala twój hajs do dwóch lat i albo firma cie przyjmie albo budzisz sie z chujem w dupie. Przepraszam za wulgarność, ale tu z papierami jest gorzej niż u nas. Dodam jeszcze, ze mieszkam w najgorszym województwie niemieckim, które dłuższy czas było przyłączone do innego kraju i jest olewane ciepłym moczem przez resztę Niemiec
Język niemiecki czy angielski trzeba znać?
 
Moj glos dostaliby tylko i wylacznie wtedy, kiedy odcieli sie stanowczo od PO i UW poprzez nie przyjmowanie wczesniejszych jej czlonkow. Oczywiscie to nie nastapi. Moje watpliwosci budzi tez propozycja niefinansowania partii z budzetu, kiedy mowi o tym partia wspierajaca wielki biznes. Nie chce drugiej, ponowoczesnej Ameryki tutaj.
 
http://natemat.pl/144311,efektownym-kongresem-zalozycielskim-nowoczesnapl-i-ryszard-wchodza-do-gry
Portal Lisa i media już lansują, Najlepszy dowód, że mam racje w komentarzach. Zresztą widzę, że internauci tam w większosći sami to widzą, że powstaje PO bis, na tych samych hasłach, tym samym szwindlu i nawet tworzone rpze ztych samych ludzi
Celują w ten sam elektorat co PO, liberalne centrum, jest wielu byłych wyborców platformy, którzy czują się mocno wydymani tym lawirowaniem przez 8 lat. Jeśli teraz Lis i spółka wezmą się za ich PR, wyświadczą im niedźwiedzią przysługę.
 
Niemiecki głownie, zależy od roboty. ale najlepiej oba.
Że się tak włączę w dyskusję, a jeżeli mam 4 lata technikum inf, 5 lat studiów inf, tytuł technika, inżyniera, magistra i obywatelstwo niemieckie, ale niemieckiego nichuja ? Tylko angielski.
 
ale na rękę przeważnie 1400-1500 wyciśniesz spokojnie.
mam znajomych w Hamburgu, wyjechali jakies 7 lat temu i juz wtedy, na samym poczatku na budowie mieli 1500 eur, teraz maja wiecej wiec ja nie wiem skad sie tam komus wzielo, ze do 1000 mozna zarobic i wiecej nie da rady.
 
Że się tak włączę w dyskusję, a jeżeli mam 4 lata technikum inf, 5 lat studiów inf, tytuł technika, inżyniera, magistra i obywatelstwo niemieckie, ale niemieckiego nichuja ? Tylko angielski.
To bez problemu znajdziesz zatrudnienie i będziesz trzepać gruby hajs
 
Najlepsze jest to, jak czytam komentarze, że "przecież Olechowski,Frasyniuk , Balcerowicz tylko nowoczęsną założyli ale nie są jej członkami, wiec jesteś głupi, nie możesz twierdzić, ze to starzy politycy. Przeież nie są jej "członkami"/
Panowie Balcerowicz, Olechowski, Steinhoff czyli przedstawiciele bankow znalezli sobie po prostu tzw slupa w osobie bylego doradcy Leszka, pana Petru. Osoba dosc znana medialnie gdyz wystepowala czesto w roli "eksperta" lansujacego za pieniadze tezy swoich mocodawcow.Pasuje jak ulal zeby byc twarza "nowej" formacji. Mam nadzieje, ze Polacy przejrzeli na oczy.
 
Czekam aż do partii Petru zaczną uciekać pierwsze szczury z PO, ażeby powiedzieć: A nie mówiłem? Ale to jeszcze z 2 miesiące. Na razie Lisy i inne Olejnikowe muszą zrobić dobry grunt pod interesy. W końcu trzeba przekonać Polaków, że PO zawiodło, wszak jednak jest doskonała alternatywa.
 
Kukiz o Nowoczesna.pl

"Powstaje nowa partia zagranicznych banków i korporacji. Kolejne wcielenie Unii Wolności. Nowoczesna jak kredyty we frankach
Lemingiado - pojawiła się dla Was nadzieja! :) Kity do góry! :)"
 
  • Like
Reactions: mat
Back
Top