Polityka

Boję o zmianę na "czynny in minus".


Rozwiń

Co tu rozwijać? Demokraci pozwalają robić Putinowi co chce w Europie Środkowej póki co, nie ruszyli palcem w sprawie Ukrainy, nie ruszą i w sprawie Polski. Do tego dochodzi ciągłe prowokowanie Rosji ze strony obecnych rządów USA. Dlatego śmiem twierdzić, że Trump gdy będzie miał korzyści we współpracy z Polską, to z pewnością nie pozwoli na tyle Putinowi. A 40 milionowe państwo w rękach Rosji, nie jest na korzyść dla Stanów Zjednoczonych, bo żadnej technologii wojskowej od nich nie kupimy, jeżeli zostaniemy autonomicznym państwem pod batutą Rosji. Dla USA potężniejsza Rosja tez nie jest na rękę, dlatego Republikanie z pewnością nie pozwolą robić Putinowi co chce w Europie Środkowej.
 
@Jakub Bijan @MuraS Moj znajomy ekonomista twierdzi, ze Alan Greenspan nie drukowal pieniedzy. Jest gdzies jakis dowod ze drukowal?
Przecież to nie jest żadna wiedza tajemna:
W czasie rządów Greenspana podaż pieniądza M3 wzrosła o 187% z 3,5 bln do ponad 10 bln dolarów, średnio o 5,8% rocznie (procent składany)[1][2] (znacznie powyżej stopy wzrostu PKB). Na przykład w 2004 roku stopa procentowa Fed została ustalona na poziomie 1%, to jest poniżej inflacji[3]. Tak więc Fed w istocie dotował w tym czasie udzielanie kredytów. Zdaniem krytyków nadwyżka podaży pieniądza doprowadziła do powstania baniek spekulacyjnych, takich jak boom dot.comów w 2000 roku.
 
No tak, ale niskie stopy procentowe to nie jest dodruk pieniadza sensu stricto.
Przecież nawet dodruk nie jest dziś de facto dodrukiem, tylko zmianą stanów na rachunkach. Efekt natomiast jest ten sam, zwiększona ilość pieniądza w gospodarce.
 
No tak, ale niskie stopy procentowe to nie jest dodruk pieniadza sensu stricto.
Banki zapożyczają się po bardzo niskiej stopie od Fedu, podaż pieniądza rośnie. Oczywiście nikt nie finansuje deficytu budżetowego, ale poprzez sztucznie niskie stopy dług USA jest tani. @Jakub Bijan pisalem o nie używaniu m3 do mierzenia czegokolwiek, bo oprócz mierzenia nie tyle podaży pieniądza co ilości pieniądza mierzy także skomplikowanie relacji gospodarczych. M3 może rosnąć wbrew malejącym m1 i m2.
 


Jak to powiedzieli niedawno "już niedługo i wszystkie skecze będą premierowe ". Szkoda bo w TVP była mocna reprezentacja wszelkich programów kabaretowych.
 
Coś się zepsuło, także podaje za Lemingopedią;"Na Zachodnim Brzegu w ramach pomocy humanitarnej dla Palestyńczyków UE postawiła 65 domów.
Żeby Palestyńczycy mieli gdzie mieszkać.
Żydom się chyba coś pomyliło, bo te domy zniszczyli buldożerami."
@mat01 to Szewach był za humanitarnym przyjmowaniem imigrantów ? Chyba tylko po to, aby przejechać się po nich buldożerami.
 
Coś się zepsuło, także podaje za Lemingopedią;"Na Zachodnim Brzegu w ramach pomocy humanitarnej dla Palestyńczyków UE postawiła 65 domów.
Żeby Palestyńczycy mieli gdzie mieszkać.
Żydom się chyba coś pomyliło, bo te domy zniszczyli buldożerami."
@mat01 to Szewach był za humanitarnym przyjmowaniem imigrantów ? Chyba tylko po to, aby przejechać się po nich buldożerami.
Ja tam Szewachowi ufam.
 
Ciekawostka:
upload_2016-4-28_14-13-25.png
 
Masa krytyczna w Warszawie dzisiaj

Jak ja was kurwy nienawidzę
I jak ja wami kurwy gardzę
Jak ja was kurwy nienawidzę
Jak do was bym z kałacha bił
Nadejdzie kiedyś taki czas
Za wszystko kurwy zapłacicie
Masa kretyniczna. Nie łapię totalnie logiki tych ludzi - chcą przystosowania miasta pod swoje potrzeby i w tym celu wkurwiają resztę mieszkańców.
 
Popatrzcie na to:

Wielki Janosik XXI wieku coś publikuje...
Chwila Ruch Narodowy to nie są osoby typu Marian Kowalski z logiką ,,tęcza się nie nie podoba, więc warto spalić" po to aby później mówić coś o państwie prawa itp. Przecież ci ludzie mają logikę jak z sami swoi ,,sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie".
Super Kukiz starał się przynajmniej robić coś z sensem. Wiem, że nie wszystko mu się udaję, ale teksty Korwinistów, jaki to on jest słaby w porównaniu do Boga JKM i ile to złego dla KORWIN/KNP/PJKW/UPR/czy cokolwiek nowego co założył.
TO już nawet Liroy jest skuteczniejszym politykiem od JKM. Wyśmiewany(również przeze mnie) stał się dość aktywnym i pracowitym posłem. JKM jest nadal filozofem, który wyskakuje z tekstami z kosmosu. Słowa po wyborach: ,,obawiam się, że nikogo nowego nie przekonaliśmy" oczywiście podparte jakimś cytatem, których JKM chyba wykuł z tysiąc.
Tyle, że Kukiz wprowadził do Sejmu Wilka i posłów byłego UPR. Za to należy mu się szacunek, ale OK lepszy przykład od wykładu.
Chciałem abyście zobaczyli to różnice klas:


Sami oceńcie kto jest politykiem, a kto filozofem. Politycy są od zmieniania świata, a filozofowie od...
 
Masa krytyczna w Warszawie dzisiaj

Jak ja was kurwy nienawidzę
I jak ja wami kurwy gardzę
Jak ja was kurwy nienawidzę
Jak do was bym z kałacha bił
Nadejdzie kiedyś taki czas
Za wszystko kurwy zapłacicie
No nie pierdol...
O której?
 
Back
Top