Polityka

czy lis od zawsze byl takim debilem czy dopiero jak pisowscy przejeli wladze to mu odjebalo?
Zawsze, tylko wcześniej nie miał tyle okazji do złoszczenia na zły i paskudny kraj (bo się w nim dobrze ustawił) to i jakoś to maskował.
 
@Jakub Bijan Dlaczego deregulator Alan Greenspan jest uwazany za wspoltworce kryzysu ekonomicznego?
Trzymał stopy procentowe znacznie poniżej "stopy naturalnej" (tak wiem, że ustalenie stopy naturalnej nie jest możliwe, ale tu była znacznie poniżej) sztucznie podtrzymując hossę na amerykańskich giełdach oraz doprowadzając do nienaturalnego rozrostu rynku nieruchomości w USA.
 
Trzymał stopy procentowe znacznie poniżej "stopy naturalnej" (tak wiem, że ustalenie stopy naturalnej nie jest możliwe, ale tu była znacznie poniżej) sztucznie podtrzymując hossę na amerykańskich giełdach oraz doprowadzając do nienaturalnego rozrostu rynku nieruchomości w USA.
Mówiłem mu żeby tak nie robił ale nie słuchał.


Tak się przyglądam jednym okiem waszej dyskusji nt studiów i chciałbym się trochę podzielić moim osobistym przypadkiem ale jestem na telefonie i nie wiem czy mi się chce tyle klikać żeby potem zostać zjebanym za to że" jestem młody i chuja się znam ":p
 
@Jakub Bijan @MuraS Czyli drukowanie pieniadza i stopy procentowe (zbyt niskie) przyczyna kryzysu?

I jeszcze do Was jedno pytanie. Bo zawsze jak spotykam studenta Ekonomii to uwaza Keynesizm za cos co wyrwalo Stany Zjednoczone z kryzysu gospodarczego (ten pierwsyz kryzys). Jak to wygladalo? Inwestycje publiczne pomogly wydrzec USA z kryzysu?
 
@Jakub Bijan @MuraS Czyli drukowanie pieniadza i stopy procentowe (zbyt niskie) przyczyna kryzysu?

I jeszcze do Was jedno pytanie. Bo zawsze jak spotykam studenta Ekonomii to uwaza Keynesizm za cos co wyrwalo Stany Zjednoczone z kryzysu gospodarczego (ten pierwsyz kryzys). Jak to wygladalo? Inwestycje publiczne pomogly wydrzec USA z kryzysu?
Wojna wyciągnęła USA z kryzysu. Znajdziesz w necie wiele artykułów o nieskuteczności New Deal do 1939 roku. Jak Europa wyszła już z kryzysu Ameryka jeszcze go odczuwała. Nie było kolorowo.
Drukowanie pieniądza to jeden z najważniejszych powodów kryzysu: do tego dorzuciłbym przekombinowanie sektora finansowego ( w tym przelewarowanie), przepisy prawne (Freddie Mac, Fannie Mae, odpisywanie odsetek od hipotek od podatku, Bazylea 2), społeczne (amerykański styl życia)
 
Trochę praktyki w używaniu sprzętu wojskowego (swoją drogą ten chłopak co strzela wygląda na 16 lat).


Jak twierdzą z liveuamap.com kontrolowana przez siły rebeliantów Marea jest atakowana przez wojska Asada i ISIS. Swoją drogą bez mocnego wsparcia Turcji ten kocioł w okolicy miasta Azaz się nie utrzyma.
Tymczasem Asad zrzuca bombę na obóz dla uchodźców. Inny obóz, będący na froncie walk (w okolicy Azaz) zostaje opuszczony przez około 100 tyś. ludzi.
A tymczasem, chyba bez echa przeszła próba zamachu samobójczego na premiera Turcji Davutoglu. To by było na tyle wspierania ISIS przez Turcję.
Po okresie hucznych medialnych zapowiedzi o wycofywaniu się wszystkiego z Syrii i powszechnego pokoju, Rosja do Syrii przerzuciła świeże wojska, a Obama wysłanie wojsk do Syrii skwitował słowem: aide. W każdym razie nie czekając na Obamę, Turcja wysłała kolejne oddziały. Dość lichy ten pokój.

A może by tak przez przypadek wbić jakiegoś cwela w Nord Stream? Skoro im wolno, to czemu nie wolno nam?
http://energetyka.defence24.pl/356387,akty-dywersji-uderzaja-w-szwecje-nie-tylko-rosyjskie-bombowce
 
Kasisch z Cruzem oficjalnie się dogadali, że jeden drugiemu przekaże swoich delegatów- tylko po to żeby nie wygrał Trump. A nie oszukujmy się, bezpłciowy Cruz i Kasisch nie mają szans w walce z Clintonową...
 
100 likow to ma


Kierwa jedyna sensowna odpowiedz:
I have nothing against twitter publicists, as long as they don't tell twitter-like stories through a twitter publicist's eyes using twitter accounts.
 
Last edited:
13095914_1106267056090928_5847985860839419633_n.jpg
 
http://innpoland.pl/126483,co-szyku...edsiebiorcy-ostrzegaja-przed-aptekarska-mafia

– Ten temat wraca jednak cały czas. Chodzi o to, by apteki nie były sieciowe – komentuje Małgorzata. – To sieciówki są największym zagrożeniem, jest ich bardzo dużo, mogą kupować taniej, mają dużo lepsze warunki hurtowe w aptekach i mogą sprzedawać taniej, przynajmniej te leki, które są poza listą leków refundowanych, więc mają ruchome ceny – dodaje.

Oh Boże, tylko nie taniej jak to wpłynie na dobro pacjenta?!
 
@Jakub Bijan @MuraS Czyli drukowanie pieniadza i stopy procentowe (zbyt niskie) przyczyna kryzysu?
Napędzają cykl koniunkturalny i przyczyniają się do złych inwestycji - niewłaściwa alokacja kapitału.
jeszcze do Was jedno pytanie. Bo zawsze jak spotykam studenta Ekonomii to uwaza Keynesizm za cos co wyrwalo Stany Zjednoczone z kryzysu gospodarczego (ten pierwsyz kryzys). Jak to wygladalo? Inwestycje publiczne pomogly wydrzec USA z kryzysu?
O wielkim kryzysie pisał Rothbard, całą książkę popełnił na ten temat. Jako przyczynę podał własnie interwencje Fedu. Co do interwencji rządu, to w sumie nie dziwne, że ekonomiści się nimi jarają - tak samo jarają się np. planem Marshalla, którego wpływ na wyjście Niemrów z kryzysu był raczej niewielki, a na pewno nie tak duży, jakie robi się wokół niego halo.
E: W zasadzie, gdyby był skuteczny, to dziś wschodnie landy były równie bogate jak zachodnie (wszak od 25 lat płynie tam gruba gotówka z bogatszych rejonów), tymczasem miejscami są biedniejsze niż bardziej zamożne tereny Polski.
 
Back
Top