Polityka

jedyne posilki jakie by nam wyslali, to kurwa pasztety w puszkach

Nie wiadomo. Mimo wszystko nie było jeszcze od II WS konfliktu Nato/Rosja w bezposrednim udziale panstwa nalezacego do NATO. Było wiele wojen miedzy NATO a ZSRR ale były to nieoficjalne konflikty wspirania państw z poza NATO - Korea, Wietnam, różne akcje na bliskim wschodzie.
 
Ja ostatnio znowu mam podejscie do obronny takie, ze bez sensu jest inwestowanie wiecej pieniedzy w nia bo i tak nie mamy szans obronic kraju przed najwiekszymi tego swiata.
 
z Rosja to trzeba prowadzic interesy a nie wojowac bo jak narazie to my jestesmy kozlem ofiarnym a Niemcy i Francja spokojnie z nimi wspolpracuja naszym kosztem.

Jak nie mamy żadnych kart przetargowych do negocjacji to Rosja nie będzie chciała z nami prowadzić interesów. I tyle.
 
comment_QpxZyZO3AgQpaDO1LKOCwFNAdW7VVSK5.jpg


Oficjalnie pierwszy raz to mówię: To ja już wolę zagłosować na PiS i PO niż na niego.
 
Jak nie mamy żadnych kart przetargowych do negocjacji to Rosja nie będzie chciała z nami prowadzić interesów. I tyle.
handelek jakis, obie strony napewno bylyby zadowolone a nie jakies embarga, ktore sa na reke zachodowi. Przyklad wieprzowina, zamiast kupowac teraz od Francji to Rosja moglaby jak dotychczas brac od polskiego rolnika ale nie bo embargo...
 
Widzę w sieci, że "młodzi, wykształceni, z wielkich miast" panicznie poszukują alternatywy dla zużytego PO.
 
Tak sobie myślę - dlaczego dla Polski szansą jest TYLKO liberalizm na wzór Singapuru. Możecie to wklejać znajomym socjalistom.

Jak za pewne każdy zauważył - wszystkie kraje zachodnie, w których wielki socjał państwa się sprawdza, na czymś wcześniej zbudował swoje bogactwo.
I tak mamy Norwegie która bazuje na zasobach naturalnych i małej liczbie mieszkańców.
Mamy Wielką Brytanie, Francje, Niemcy którzy wzbogacili się na swoich postkolonialnych rynkach zbytu lub budowaniu gospodarki na nisich pdoatkach - rozwoju własnych przedsiębiorstw dzięki liberalnym warunkom.
I te kraje, już bogate zaczęły bawić się w lewice, zabieranie bogatym i dawanie biednym. Oczywiście nawet je to doprowadziło do spirali zadłużeń i kiedy ich bogactwa nie opierają się już na kolonialnym eksporcie - powoli będą te kraje padać.

A Polska? Polska nie wzbogaciła się na niczym ani nie ma szans by się na czymś bogaciła. Ani na wielkich rynkach własnego eksportu, ani zasobach naturalnych.

W takim razie jaka pozostaje nam droga? Tylko i wyłącznie bogacenie się poprzez radykalne zmiany liberalizmu naszej gospodarki czyli na rozwoju przedsiębiorstw, kapitału kapitalistycznego.
Jeżeli ktoś ma inny pomysł, który można połączyć z lewicowymi postulatami - walcie śmiało.
 
ja serio nie moge ogarnac, jak po 8 latach katastrofalnych rzadow, po dalej ma minimum 20% poparcia.. no jak to jest mozliwe
 
@mat01 Jak widzę ten nagłówek Wyborczej "KONIEC DEMOKRACJI" to wyobrażam sobie przeróbkę tego materiału ze Szczepkowską która zmiast powiedziec "skończył sie w Polsce komuinizm" powie w TVP 25.10.2015
"Drodzy Państwo, pragnę powiedzieć, że 25 października 2015 roku skończyła się w Polsce demokracja".

 
Back
Top