Polityka

Sam NIK wydał jakiś czas temu raport, mówiący że w Polsce "nikt nie kontroluje służb". Jakimś Tuskiem nikt sobie tam raczej głowy nie zawracał.
No i szef NIK chwilę później poleciał, po niezbyt jasnej aferze bez dowodów i szczegółów.
 
  • Like
Reactions: JB_
Koleszko, gdybym chcial wystepowac tu z imienia lub nazwiska to taki mialbym kurwa nick. Na chuj stalkujesz?

Co? Pisząc o Kubie miałem na myśli Jakuba Bijana, bo on pierwszy zwrócił uwagę na tę definicje. Serio, nie miałem pojecia że mozesz tez tak miec na imie :)
 
Ten caly NIK to tez jedna wielka sciema, zaslona dymna taka. Maja odwracac uwage od prawdziwych afer. Zadna instytucja nie jest niezalezna w dzisiejszej Polsce.
 
Ten caly NIK to tez jedna wielka sciema, zaslona dymna taka. Maja odwracac uwage od prawdziwych afer. Zadna instytucja nie jest niezalezna w dzisiejszej Polsce.
Ale zauważ, że z Kwiatkowskim jako szefem, odwalili 10x większą robotę, niż dotychczas w swojej historii.
Zatem NIK to polityczna ściema, o ile nie mieli na swoim stołku Kwiatkowskiego.

Zresztą dla byłego ministra sprawiedliwości NIK miał być karą i politycznym zesłaniem na Sybir. A jak się okazało, szef NIK ma zbyt dużą samodzielność i Kwiatkowski z niej zaczął korzystać. Gdy odpowiednie osoby się przekonały, że wylały dziecko z kąpielą, postanowili usunąć Kwiatkowskiego za wszelką cenę. Najpierw zbrukali go z Burym (ekspert od wszelkiego rodzaju afer), a później dali jakieś zupełnie idiotyczne zarzuty, które bez dowodów utkną w sądach na lata. I tak oto zarżną Kwiatkowskiego, który okazał się być zbyt dobrym i zbyt samodzielnym politykiem.
 
Ale zauważ, że z Kwiatkowskim jako szefem, odwalili 10x większą robotę, niż dotychczas w swojej historii.
Zatem NIK to polityczna ściema, o ile nie mieli na swoim stołku Kwiatkowskiego.

Zresztą dla byłego ministra sprawiedliwości NIK miał być karą i politycznym zesłaniem na Sybir. A jak się okazało, szef NIK ma zbyt dużą samodzielność i Kwiatkowski z niej zaczął korzystać. Gdy odpowiednie osoby się przekonały, że wylały dziecko z kąpielą, postanowili usunąć Kwiatkowskiego za wszelką cenę. Najpierw zbrukali go z Burym (ekspert od wszelkiego rodzaju afer), a później dali jakieś zupełnie idiotyczne zarzuty, które bez dowodów utkną w sądach na lata. I tak oto zarżną Kwiatkowskiego, który okazał się być zbyt dobrym i zbyt samodzielnym politykiem.
Nie zapominaj o rozmowach u Sowy miedzy Bienkowska a Wojtunikiem, w ktorych ta pierwsza jasno stwierdza, ze miala byc kontrola NIK-u i niczego nie wykazac.( no i tak bylo) To swiadczy od czego jest tak naprawde ten NIK. Kwiatkowski mimo tego, ze stwarza pozory jakies niezaleznosci to zwykly partyjny aparatczyk nie rozniacy sie zbytni od calej reszty.
 
Nie zapominaj o rozmowach u Sowy miedzy Bienkowska a Wojtunikiem, w ktorych ta pierwsza jasno stwierdza, ze miala byc kontrola NIK-u i niczego nie wykazac.( no i tak bylo) To swiadczy od czego jest tak naprawde ten NIK. Kwiatkowski mimo tego, ze stwarza pozory jakies niezaleznosci to zwykly partyjny aparatczyk nie rozniacy sie zbytni od calej reszty.
Nie zgodzę się z tym określeniem. Nie szufladkowałbym Kwiatkowskiego jako politycznego nieroba tylko dlatego, że należy do Platformy Obywatelskiej.
Ta sama PO zesłała go do NIK na polityczną banicję (przecież to stanowisko dla ministra sprawiedliwości jest bardzo dużą degradacją). Słowem nie jest on partyjnym aparatczykiem, bo ta partia nie bez powodu mu szkodzi.

Co do samych kontroli, to ciężko oczekiwać, że takiego zdechłego molocha jak NIK dałoby się w krótkim czasie podnieść do 100% żywotności. Moim zdaniem wiele kontroli NIK-u pokazały, że Kwiatkowski zrobił tam dobrą robotę.

A co do rozmów, to nie wierzyłbym we wszystko, co opublikuje Stonoga, albo jakiś inny wywrotowiec.
 
Jak miło patrzeć, że dzięki internetowi tradycyjne, zakłamane media nie mają już władzy.
Pomimo przeraźliwego lansowania Petru, dawania mu więcej czasu antenowego niż patrii rządzącej, i wszystkie materiały będące pochwalnymi, momentami robiącymi Ryszardowi laskę - pomimo tego, oraz uderzania w jego przeciwników - nie przekracza w sondażach progu wyborczego. Ludzie nie dają się nabrać.
 
No jak maja się dać nabrać ci co głosuja np na pis? Musiałby chyba wojtyła sie objawić żeby fani pisu zagłosowali na kogoś innego.
 
Internet, jako źródło informacji, ma swoje wady i zalety. Największą wadą jest chyba bezmyślne przekonanie, że to co w internecie jest niezależne i stanowi bezwzględną prawdę. Rzygać mi się chcę jak patrze na ten spam odkrywczych obrazków, streszczających istotę problemu do dwóch zdań, często nieprawdziwych.
 
Internet, jako źródło informacji, ma swoje wady i zalety. Największą wadą jest chyba bezmyślne przekonanie, że to co w internecie jest niezależne i stanowi bezwzględną prawdę. Rzygać mi się chcę jak patrze na ten spam odkrywczych obrazków, streszczających istotę problemu do dwóch zdań, często nieprawdziwych.

Oczywiśćie, ze to jest problem. Jednak oglądając kilka politycznych stacji nie masz zadnej mozliwosci weryfikacji, gdy wciskaja Ci kit.
Internet pozwala Ci zweryfikować: jedna czasem możesz "prze"weryfiowac. Jak z tymi mailami od Petru - które jak sie okaząło, zostały w czesci sfabrykowane.
 
Tradycyjne zakłamane media już niedługo maja szansę mieć w szeregach wildsteina Pospieszalskiego i innych takich i będą robiły laskę władzy i wtedy juz nie bedzie krytyki.
Jezu słuchałem tego Gadowskiego ( w ramach dania szansy tzw niezależnym) - rozumiem że po wyborach służby zachodu i Izraela odtajnią dokumenty na rozkaz Dudy i zobaczymy czarno na białym że był zamach w smoleńsku. Jak to dobrze ze sie wyjaśni wszystko. Jednak oszołomy to oszołomy
 
Tradycyjne zakłamane media już niedługo maja szansę mieć w szeregach wildsteina Pospieszalskiego i innych takich i będą robiły laskę władzy i wtedy juz nie bedzie krytyki.
Jezu słuchałem tego Gadomskiego - rozumiem że po wyborach słuzby zachodu i Izraela odtajnią dokumenty na rozkaz Dudy i zobaczymy czarno na białym że był zamach w smoleńsku. Jak to dobrze ze sie wyjaśni wszystko. Jednak oszołomy to oszołomy

A teraz nie robią? Robią. Równie wielką. Ba, nawet posuwają się do świadomych kłamstw dotyczących ich rodzin.

A wątpie by Gadomski powiedzial "i zobaczymy ze byl zamach" pewnie raczej użył określenia "poznamy prawdę".
Co do oszołomów - obie strony mają swoich. Pierwsi powstali po 89 roku w obozie Michnika. Później Rydzyk przygarnął tych zgnojonych przez michnikowsczyzne, i zaczął stosować tę samą retoryke. Michnikowi najpierw "oszołomy, faszysci, nacjonalisci, idioci, wichrzyciele" a potem rydzykowcy "żydokomuna, postkomuna" blbabla. Z tym ze w paru okresleniach rydzykowcy mają racje.
 
Każdy ma racje w paru określeniach, to oczywiste. Wiadomo ze zydokomuna kontra faszyści i oszołomy. Po co się wstydzić tego? Moim zdaniem nikt nie jest bez winy. ;)
 
Tradycyjne zakłamane media już niedługo maja szansę mieć w szeregach wildsteina Pospieszalskiego i innych takich i będą robiły laskę władzy i wtedy juz nie bedzie krytyki.
Jezu słuchałem tego Gadowskiego ( w ramach dania szansy tzw niezależnym) - rozumiem że po wyborach służby zachodu i Izraela odtajnią dokumenty na rozkaz Dudy i zobaczymy czarno na białym że był zamach w smoleńsku. Jak to dobrze ze sie wyjaśni wszystko. Jednak oszołomy to oszołomy
Jesteś, kwa, gorszym zrzędą niż ja. Jak bum, cyk, cyk.
 
A co do rozmów, to nie wierzyłbym we wszystko, co opublikuje Stonoga, albo jakiś inny wywrotowiec.
ale przeciez to jest nagrana rozmowa, to w co ja mam nie wierzyc? ze ktos im kazal tak gadac? no zastanow sie. Co Stonoga sfabrykowal te rozmowy?
nie chce mi sie zaglebiac w temat Kwiatkowskiego ale jesli ktos wierzy, ze on nie dziala zgodnie z wytycznymi rzadu to jest naiwniakiem i dal zrobic sie na tzw uwiarygadnianie jego osoby poprzez rozne ruchy w stylu ujawnienie jakis tam nieprawidlowosci, ktore pewnie i tak nie koliduja z interesem platformy a mozliwe, ze bruzdza jakims ich tam zakulisowym wrogom.


Co do samych kontroli, to ciężko oczekiwać, że takiego zdechłego molocha jak NIK dałoby się w krótkim czasie podnieść do 100% żywotności. Moim zdaniem wiele kontroli NIK-u pokazały, że Kwiatkowski zrobił tam dobrą robotę.
Przeciez jasnym musi byc, ze NIK musi gdzies te nieprawidlowosci wykryc, w ten sposob uwiarygadnia sie troche jego osoba jako niby niezalezna. Jak widac na Ciebie podzialalo. Kwiatek wykryl pare nieprawidlowsoci zeby rzadaca klika mogla spokojnie dalej leciec z przekretami.
 
Co do partii Petru, to zobaczymy po wyborach. Sondaże są o kant dupy rozbić.
ale przeciez to jest nagrana rozmowa, to w co ja mam nie wierzyc? ze ktos im kazal tak gadac? no zastanow sie. Co Stonoga sfabrykowal te rozmowy?
nie chce mi sie zaglebiac w temat Kwiatkowskiego ale jesli ktos wierzy, ze on nie dziala zgodnie z wytycznymi rzadu to jest naiwniakiem i dal zrobic sie na tzw uwiarygadnianie jego osoby poprzez rozne ruchy w stylu ujawnienie jakis tam nieprawidlowosci, ktore pewnie i tak nie koliduja z interesem platformy a mozliwe, ze bruzdza jakims ich tam zakulisowym wrogom.



Przeciez jasnym musi byc, ze NIK musi gdzies te nieprawidlowosci wykryc, w ten sposob uwiarygadnia sie troche jego osoba jako niby niezalezna. Jak widac na Ciebie podzialalo. Kwiatek wykryl pare nieprawidlowsoci zeby rzadaca klika mogla spokojnie dalej leciec z przekretami.
Nie wiem, czy odkrywanie nieprawidłowości w ministerstwach jest na rękę rządzącym.
 
Już nie będę.
Ale szykuje sie do wyborów i do ostrych merytorycznych dyskusji na Cohones. powiem Ci że przez wybory na prezydenta przebrnąlem wyłącznie czytając posty tutaj bo tv nie posiadam a newsów z tzw gazet i mediów sie mi nie chciało czytac i zgłębiać. Byłem bliżej ludu dzięki temu i to było pouczające ;)
 
  • Like
Reactions: JB_
Cohones ma jednak ograniczenia. Nie ma tu przedstawicieli lewicy. Tzn są, ale boją się ujawnić.


Chłopaki, nie bójcie się...jest tu jakiś lewak? :evil:
 
ale przeciez to jest nagrana rozmowa, to w co ja mam nie wierzyc? ze ktos im kazal tak gadac? no zastanow sie. Co Stonoga sfabrykowal te rozmowy?
To jest właśnie to co lubię: Służby wszelkiej maści fabrykują zabijają wieszają i przekupują i łatwo w to uwierzyć a Stonoga prawilniak wcale nie jest na pasku FSB czy wywiadu kameruńskiej straży granicznej tylko jest świety kulturalny wychowany i z dobroci ludzkiej ujawnił. Może ty coś ujawnij. A nie możesz - a to czemu? Nie masz dostępu do informacji? Przecież każdy pseudobiznesmen ze wsi ma ale tylko Stonoga ujawnia bo jest taki zajebisty ziomek. Nie no spoko nikt nim nie manipuluje hahahaha Proszę Cię.
 
Tradycyjne zakłamane media już niedługo maja szansę mieć w szeregach wildsteina Pospieszalskiego i innych takich i będą robiły laskę władzy i wtedy juz nie bedzie krytyki.
Jezu słuchałem tego Gadowskiego ( w ramach dania szansy tzw niezależnym) - rozumiem że po wyborach służby zachodu i Izraela odtajnią dokumenty na rozkaz Dudy i zobaczymy czarno na białym że był zamach w smoleńsku. Jak to dobrze ze sie wyjaśni wszystko. Jednak oszołomy to oszołomy
Pospieszalski jest ciagle w tvp, tylko po wyborach go przeniosa z 22:30 w czwartki na 21:50 w poniedzialki :D Do tego cala banda niezaleznych z republiki i mamy jedyne niezalezne i opiniotworcze medium.
 
To jest właśnie to co lubię: Służby wszelkiej maści fabrykują zabijają wieszają i przekupują i łatwo w to uwierzyć a Stonoga prawilniak wcale nie jest na pasku FSB czy wywiadu kameruńskiej straży granicznej tylko jest świety kulturalny wychowany i z dobroci ludzkiej ujawnił. Może ty coś ujawnij. A nie możesz - a to czemu? Nie masz dostępu do informacji? Przecież każdy pseudobiznesmen ze wsi ma ale tylko Stonoga ujawnia bo jest taki zajebisty ziomek. Nie no spoko nikt nim nie manipuluje hahahaha Proszę Cię.
nie obchodzi mnie Stonoga a tresc tej rozmowy, w ktorej jest mowa jak dziala Kwiatkowski i jego NIK. Ty widze bawisz sie w platforme interesuje Cie nie tresc rozmow a kto je ujawnil.
Wg mnie Stonoga to bardzo podejrzany typek i nie wykluczam, ze jest na pasku jakis sluzb.
 
Pospieszalski jest ciagle w tvp, tylko po wyborach go przeniosa z 22:30 w czwartki na 21:50 w poniedzialki :D Do tego cala banda niezaleznych z republiki i mamy jedyne niezalezne i opiniotworcze medium.

No LIS to gówno, i oglądalność miał dobrą tylko dlatego, że dali mu czas w najlepszym prime time.
Nawet gdybym ja w czwartek po 21 wyskoczył pokazać jaja - to też miałym dużą oglądalność.

To taki co głosuje na lewicowy Pis czy jak?

Tu ciekawe zagadnienie podnisłeś. Lewicą dziś może być partia która uważa, że małżeństwa homo są słuszne. Ot - prawica to tradycyjne wartości, lewica to wprowadzanie novum.
Np w UK partia prawicowa uznała tolerancje gejów za konserwatywną wartość.
To samo PIS - generalnie lewicowi gospodarczo, bo socjaliści.
Ale z drugiej strony - socjalizm może być już uznany za wartość konserwatywną, czyli prawicową.

Pojebane, nie?
 
  • Like
Reactions: JB_
Pospieszalski jest ciagle w tvp, tylko po wyborach go przeniosa z 22:30 w czwartki na 21:50 w poniedzialki :D Do tego cala banda niezaleznych z republiki i mamy jedyne niezalezne i opiniotworcze medium.
Na panią Pochanke mam uczulenie, ale to co się w tych "Republikach" wyczynia to dopiero jest TRUE dziennikarstwo.
 
Na panią Pochanke mam uczulenie, ale to co się w tych "Republikach" wyczynia to dopiero jest TRUE dziennikarstwo.
Polecam program "kulisy manipulacji". Wielce obiektywni redaktorzy omawiaja jakies wycinki z innych mediow i gadaja, ze za malo tam pisu. To chyba ich najlepszy program. :rofl:
 
  • Like
Reactions: JB_
Back
Top