Polityka

Rozumiem głosy przeciw, ale można to mówić bez agresji, wskazywać konkretne problemy, zamiast szerzyć strach i nienawiść fałszywymi obrazkami i filmami z wyciętym kontekstem, artykułami ze zmyślonymi/przekoloryzowanymi historyjkami, liczbami wyssanymi z kosmosu
sluchaj, sam poslugujesz sie tym co napisales. Zarzucasz innym propagande a sam siejesz takowa tylko z tzw drugiej strony barykady. 75% tzw uchodzcow to mezczyzni, zdrowe konie w wieku poborowym i nie zmienisz tego lzawymi historyjkami o cierpieniu malych dzieci. Uchodzca to czlowiek, ktory ucieka przed wojna z cala swoja rodzina i chodzi mu glownie o to zeby oddalic od siebie i swoich bliskich niebezpieczenstwo smierci, nie wybiera sobie panstwa zostaje w tym gdzie po prostu nie strzelaja. W calym tym tlumie ludzi prawdziwi uchodzcy stanowia mniejszosc, reszta to cwaniactwo, ktore szuka sobie latwego zycia. Myslisz, ze jakby w Niemczech nie bylo socjalu to wybrali by Niemcy? Nie sadze.
Co do tej propagandy, ktora tu co poniektorym zarzucasz, to niestety zyjemy w takich czasach gdzie pewnym mozesz byc tylko tego co sam widziales i te Twoje linki rownie dobrze moga byc propaganda, tylko, ze promujaca inne tezy.
 
75% tzw uchodzcow to mezczyzni, zdrowe konie w wieku poborowym i nie zmienisz tego lzawymi historyjkami o cierpieniu malych dzieci

http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php


I sam wrzucam tu (do wątku obok, bo akurat tam toczyła się dyskusja) linki o problemach, po to żeby nie udawać, że ich nie ma. Więc pierdololo o mojej propagandzie zachowaj dla siebie, wieczny malkontencie.
 
Last edited:
http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php


I sam wrzucam tu (do wątku obok, bo akurat tam toczyła się dyskusja) linki o problemach, po to żeby nie udawać, że ich nie ma. Więc pierdololo o mojej propagandzie zachowaj dla siebie, wieczny malkontencie.
no tak wszyscy posluguja sie propaganda tylko ty jedyny masz monopol na prawde. Myslisz, ze te twoje linki to musi byc prawda objawiona.Skoncz juz, moze z ta swoja herezja bo tego twojego epickiego bolu dupy dotyczacego tych emigrantow, w tym i innych tematach po prostu nie da sie juz czytac. Jestes wielce zdziwiony, ze wiekszosc Polakow, ktorzy do bogatych spoleczenstw nie naleza sprzeciwia sie tym przybyszom. Faktycznie, dziwne to.
 
http://data.unhcr.org/syrianrefugees/regional.php


I sam wrzucam tu (do wątku obok, bo akurat tam toczyła się dyskusja) linki o problemach, po to żeby nie udawać, że ich nie ma. Więc pierdololo o mojej propagandzie zachowaj dla siebie, wieczny malkontencie.
Podajesz dane dot uchodzcow z Syrii (zarejestrowanych) a nie dane dot calosci migracji z jaka mamy do czynienia w kierunku UE. Tak samo bylo z artykulem o tym, ze Afryka przyjmuje wiecej uchodzcow niz ich produkuje, o niby poprawiajacej sie integracji wiadomo kogo w Niemczech i o skladowej narodowosci "ludzi z lodzi". Przysluzmy sie prawdzie a nie ideom bo to sie zawsze konczy zle.
 
Na Śląsku szykuje się mega katastrofa, kryzys jakiego jeszcze w polskim przemyśle nie było.
JSW pada. Fakty:

- ING występuje o wcześniejszy zwrot zadłużenia i swoich akcji.
- Minister Szczurek był kiedyś prezesem ING, został powołany na stanowisko ministra i stąd interesy ING i JSW (JSW i sytuacja na Śląsku po całkowitą kontrolą PO i PSL)
Stąd wniosek, że ING ma z pierwszej ręki czarne informacje o JSW
- Prezes JSW , powołany przez premiera RP, zrezygnował. Teraz rezygnują kolejni jego zastępcy.
- czyli jest bardziej czarno niż przy aferze z Kompanią Węglową, skoro nikt nie chce trzymać żadnych stołków i każdy spierala

Czyli szykuje się efektowne bankructwo większości śląskich kopalń. Fajnie, wygrywam z ojcem zakła, bo kiedy powstawało JSW mówiłem , że ta spółka postaje z myślą o bankructwie. I tak się dzieje. Może teraz ojciec spreda te ich holerne akcje.
 
@TheChosen1 ta syryjska to miliony, a ta afrykanska to setki tysiecy. nie to zebym sie nie zgadzal z Repetowiczem, ale liczby to liczby.

Pytanie czy pomagac jest jednowymiarowe, ja jestem za pomoca, bo co, ci ludzie maja umrzec na ulicach? Chcecie gnijacych cial nie w morzu a juz na naszych ulicach, pod naszymi mostami? Przed smiercia pewnie te ulice - w desperacji - beda grabic, bo innego niby mieliby robic? Tyle, ze:

1) jestem za rownoczesnym dzialaniem na innych plaszczyznach (wzmocnienie granic, kontrola naplywu, przeciwdzialanie grupom przestepczym oraz nawet akcje militarne)
2) trzeba miec perspektywe nie tylko "tu i teraz" ale i konsekwencji naplywu paru milionow ludzi zarowno na plaszczyznie ekonomicznej (pieniedzy przeciez nikt nie dodrukuje, rynek pracy, szczegolnie tej z wysoka wartoscia dodana sie nie zmieni, to samo z przedszkolami, szkolami, szpitalami) oraz spolecznej i demograficznej

Komu zalezy na tym by ci uchodzcy znalezli sie w Europie? Uchodzcom (z roznych powodow), USA (z innych powodow), Rosji (z jeszcze innych powodow) no i naftowym arabskim krajom Afryki polnocnej (ze swoimi motywami).
Europie? Europy nikt nie pyta, bo to i tak ona jest pod sciana.

Trzeba miec swiadomosc, ze to koniec Europy jaka znamy, bo Niemcy w szale zmywania swoich grzechow widza ta sytuacje naprawde jako brak solidarnosci. To sprawi, ze beda politycznie, w innych kwestiach bardziej "samolubni". A samolubne Niemcy, Niemcy z poczuciem krzywdy historycznej, to koniec Europy.
 
Teraz to juz chyba za pozno

Gdy byly warte 30 tys nie sprzedawal bo urosnal. Teraz sa warte 2 tys to nie sprzeda bo woli juz zostawic na pamiotke niz za taka kase oddac. To ja mu mowie na chuj Ci pamiotka po JSW. Daj synowi juz jak 2 tys Ci niepotrzebne. Bede mial na KSW i tworzenie historii na zlocie.
 
Może też być tak, że masa tych uchodźców to są rzeczywiście ubezwłasnowolnione pionki, którym odebrano cały majątek na podróż do raju, a teraz ktoś nimi gra na szachownicy, poświęcając dla wyższych figur. Nie ma większych wątpliwości, że cały ruch migracyjny jest sterowany, a pod nazwą uchodźców podpisują się wszelkiego rodzaju nacje, które od dawna chciały przybyć do Europy, a teraz wykorzystują moment destabilizacji w UE.
Dość spory problem, przynajmniej w przypadku przedstawienia go opinii publicznej to deportacja tych niechcianych, ciężko sobie wyobrazić, że w dobie powszechnej informatyzacji nie zostanie odnotowany strzał ostrzegawczy do łodzi wypełnionej migrantami, albo że żołnierz na granicy Węgierskiej będzie strzelał do "uchodźców". Użycie pałki i gazu łzawiącego społeczeństwo chętniej zaakceptuje, ale jak człowiek zdeterminowany, to zaryzykuje otrzymanie pałą po grzbiecie. Kuli już tak łatwo by nie zaryzykował.
Nie twierdzę, że należy do nich strzelać, ale przede wszystkim, aby ograniczyć tę falę, należy dobrać się do skóry grup, które tymi falami sterują i które je wywołują. W przeciwnym razie czeka nas kryzys humanitarny, bo przybędzie do Europy bardzo duża liczba osób, które trzeba będzie wykarmić, dać schronienie i zapewnić w zimie ciepło. Można liczyć, że było kilka łagodniejszych zim, to i ta będzie łagodniejsza, ale większość migrantów zapewne nie ma pojęcia co znaczy śnieg i temperatury rzędu -20 stopni, a jeśli takie przyjdą, to żaden program pomocowy nie uchroni tych ludzi od zamarznięcia.
Problem jest także w tym, że z naszego punktu widzenia lepiej trzymać tych ludzi w obozach dla uchodźców w Turcji, ale Turcja wcale tak na sprawę nie patrzy. Tym bardziej, że zawierucha migracyjna i skupienie Europy na sobie powoduje kompletne zaniechanie spraw związanych z wojną w Syrii, albo co równie ważne wojną turecko-kurdyjską.
 
@TheChosen1 ta syryjska to miliony, a ta afrykanska to setki tysiecy. nie to zebym sie nie zgadzal z Repetowiczem, ale liczby to liczby.

Pytanie czy pomagac jest jednowymiarowe, ja jestem za pomoca, bo co, ci ludzie maja umrzec na ulicach? Chcecie gnijacych cial nie w morzu a juz na naszych ulicach, pod naszymi mostami? Przed smiercia pewnie te ulice - w desperacji - beda grabic, bo innego niby mieliby robic? Tyle, ze:

1) jestem za rownoczesnym dzialaniem na innych plaszczyznach (wzmocnienie granic, kontrola naplywu, przeciwdzialanie grupom przestepczym oraz nawet akcje militarne)
2) trzeba miec perspektywe nie tylko "tu i teraz" ale i konsekwencji naplywu paru milionow ludzi zarowno na plaszczyznie ekonomicznej (pieniedzy przeciez nikt nie dodrukuje, rynek pracy, szczegolnie tej z wysoka wartoscia dodana sie nie zmieni, to samo z przedszkolami, szkolami, szpitalami) oraz spolecznej i demograficznej

Komu zalezy na tym by ci uchodzcy znalezli sie w Europie? Uchodzcom (z roznych powodow), USA (z innych powodow), Rosji (z jeszcze innych powodow) no i naftowym arabskim krajom Afryki polnocnej (ze swoimi motywami).
Europie? Europy nikt nie pyta, bo to i tak ona jest pod sciana.

Trzeba miec swiadomosc, ze to koniec Europy jaka znamy, bo Niemcy w szale zmywania swoich grzechow widza ta sytuacje naprawde jako brak solidarnosci. To sprawi, ze beda politycznie, w innych kwestiach bardziej "samolubni". A samolubne Niemcy, Niemcy z poczuciem krzywdy historycznej, to koniec Europy.

Po pierwsze, nie neguje potrzeb emigracji Syryjskiej i uwazam, ze nalezy im pomoc, ale mam dwa warunki: tym, którzy moga wrocic po wojnie pomoc tymczasowo bez prawa do azylu. Tym, którym grozi tam pewna śmierć i są w stanie to udowodnić należy udzielić azylu. Zero emigrantów ekonomicznych, bo sami produkujemy ich w miliony. Reszta to kwestia wspolnej postawy i wspolnej polityki w ochronie granic i pomocy poza granicami. Z twoja konkluzja sie zgadzam, ale szczerze to mam w dupie Niemieckie pouczania w tej kwestii. Wczoraj Junker mowil o tym, ze Polacy maja opory a 20 mln ludzi musialo uciec z Polski w swiat w wyniku wojen i z powodow ekonomicznych. Szczyt bezczelnosci skoro to oni przylozyli sie do tego najbardziej - to raz. Dwa - zastepuje sie haselkami rzeczowa dyskusje bo chodzi o problemy z integracja, ktorych polacy nie maja i finansami, ktorych tez nie mamy nawet dla rodaków. To "zaślepienie bezrozumną miłością", czymkolwiek jest powodowane może nie tylko doprowadzić do upadku UE, ale i do spuszczenia Rosji ze smyczy. Gdzie jest racjonalna dyskusja do cholery?
 
Podajesz dane dot uchodzcow z Syrii (zarejestrowanych) a nie dane dot calosci migracji z jaka mamy do czynienia w kierunku UE. Tak samo bylo z artykulem o tym, ze Afryka przyjmuje wiecej uchodzcow niz ich produkuje, o niby poprawiajacej sie integracji wiadomo kogo w Niemczech i o skladowej narodowosci "ludzi z lodzi". Przysluzmy sie prawdzie a nie ideom bo to sie zawsze konczy zle.

@Scurvol napisał o uchodźcach, nie o imigrantach, jestem jak najbardziej za rozgraniczaniem jednego od drugiego i pomoc (w pierwszym rzędzie) tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Tak jak chociażby chce to zrobić Cameron.


@Scurvol jak widać wyżej są osoby, które podzielają Twoje poglądy a jednocześnie w moim odczuciu wnoszą tu więcej niż wieczne narzekanie i mam ochotę ich czytać - ignor ode mnie i proponuję to samo, nie ma sensu się wzajemnie męczyć.
 
jestem jak najbardziej za rozgraniczaniem jednego od drugiego i pomoc (w pierwszym rzędzie) tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Tak jak chociażby chce to zrobić Cameron.
Pelna zgoda. A co dokladnie proponuje Cameron? Zawsze masz linki pod reka :)
 
Pelna zgoda. A co dokladnie proponuje Cameron? Zawsze masz linki pod reka :)

proszę, razem z przemówieniem http://www.theguardian.com/world/20...-20000-syrian-refugees-david-cameron-confirms

@TheChosen1 a co do Afryki, dałbym Ci tam lajka za rozpracowanie tematu, ale pisałeś coś jeszcze w tym poście z czym się nie zgadzam. Nie pozjadałem wszystkich rozumów i wklejam to, co wydaje mi się sensowne, jeśli z czymś się nie zgadzasz to to kwestionuj tak jak tam i po krzyku. Moja prywatna "krucjata" jest wymierzona w celowe zakłamywanie rzeczywistości, toteż specjalnie wrzuciłem tam dla balansu materiał o gettach i problemach, które ma z nimi nawet policja.
 
Last edited:
proszę, razem z przemówieniem http://www.theguardian.com/world/20...-20000-syrian-refugees-david-cameron-confirms

@TheChosen1 a co do Afryki, dałbym Ci tam lajka za rozpracowanie tematu, ale pisałeś coś jeszcze w tym poście z czym się nie zgadzam. Nie pozjadałem wszystkich rozumów i wklejam to, co wydaje mi się sensowne, jeśli z czymś się nie zgadzasz to to kwestionuj tak jak tam i po krzyku. Moja prywatna "krucjata" jest wymierzona w celowe zakłamywanie rzeczywistości, toteż specjalnie wrzuciłem tam dla balansu materiał o gettach i problemach, które ma z nimi nawet policja.
Co ciekawe:
- 65cio milionowa i bogatsza Wielka Brytania planuje przyjecie 20tys w ciagu 5 lat. Francja (66mln) wezmie 24tys. Dobry punkt odniesienia dla 38mln Polski.
- bez prawa do automatycznego azylu, ale z prawem do ubiegania sie o taki po 5 letnim pobycie
- pieniadze wezma z istniejacych "zamorskich" programow pomocowych
- It is absolutely right that Britain should fulfil its moral responsibility to help those refugees just as we have done so proudly throughout our history. But in doing so we must use our head and our heart by pursuing a comprehensive approach that tackles the causes of the problem as well as the consequences

To jest zupelnie inny przekaz niz ten niemiecki, ktorym to jestesmy bombardowani (a w opozycji do ktorego media alternatywne bombarduja przeciwstawna trescia).
 
Last edited:
@DaimonFrey
not_sure_if_serious_meme.jpeg

:)
 
Czy ktoś w UE mówi o akcji zbrojnej? Oczywiście nic nie da wejście tam na maxa, wyparcie ISIS, "wprowadzenie demokracji" i ucieczka, trzeba by było tę Syrię skolonizować na stałe, żeby mogli tam później żyć względnie bezpiecznie (i żebyśmy my mogli także czerpać korzyści z ich bogactw naturalnych). Spotkałem się z jednym głosem przypadkiem usłyszanym w tv, nie pamiętam jak gość się nazywa i kim jest, który mówił, że ostatecznie będzie to prawdopodobnie jedyne wyjście z sytuacji i lepiej prędzej niż później. Porównał to do sytuacji na Bałkanach. Chyba największy problem z takim rozwiązaniem to pałętająca się tam cały czas Rosja. Sąsiedzi Syrii też nie będą zachwyceni, delikatnie mówiąc. No i kto w ogóle miałby tym dowodzić, odpowiadać itd. Myślicie, że jest na to jakakolwiek szansa?
 
@DaimonFrey
A ktoz inny niz Niemcy? Francja juz wyslala mysliwce. UK tez bedzie chetna. PL do takiej koalicji tez powinna sie przylaczyc. Po prostu trzeba uniemozliwic krajom osciennym kupno taniej ropy od ISIS, to bylby dobry poczatek, to jest poczatek tej konstrukcji, ktora utrzymuje ISIS przy zyciu. Turcja, za Repetowiczem, osiaga wymierne korzysci z migracji Kurdow z jej przygranicznych i newragicznych obszarow. Turcja blokuje odbudowe terenow Syrii i Iraku zajetych przez Kurdow, stad sa uchodzcy.

Co robia reporterzy by miec dobry material?
http://www.irishtimes.com/news/worl...after-kicking-and-tripping-migrants-1.2345416
 
O tak kolonizacja afryki i arabistanów dobry pomysł. Proponuje przyjąć 10000kobiet arabskich a w zamian odesłać na czarny ląd naszych kolonizatorów czyli kiboli. Będą mieli okazje się wykazać a w nagrodę dla nich śmierć za ojczyznę albo folwark dla najdzielniejszych. Nabór mmożna by przeprowadzić 11 listopada jak przyjadą niszczyć Warszawę w patriotycznym szale. Podstawić ciężarówki i póki szał nie ostygnie słać ich do
Syrii na wojnę. Przy okazji pozbędziemy się dilerów i bandytów.
 
To że tam militarnie cały czas się działa to wiem. Czy w powietrzu, czy na lądzie, wygramy z nimi pewnie bez większych strat po naszej stronie jak pójdziemy na całość. Handel ropą możemy zatrzymać, to jest dobry początek, ale co dalej? Mamy aż nadto przykładów, że wygranie wojny i namieszanie tam (oddanie władzy miejscowym) tylko zaognia sytuację w Afryce, bo ci ludzie ewidentnie nie potrafią sobie sami poradzić, do tego dochodzą różne formy nacisków i mieszania między nimi, więc trzeba by ich było (tak mi się wydaje) cały czas kontrolować (no ale Rosja, sąsiedzi itd.). Nie kojarzę jakichś poważnych głosów za tym, ani materiałów, w których rozpracowywano by ten temat. Jak możesz (możecie) coś polecić to chętnie poczytam. Art o Turcji z defence mam do nadrobienia, czeka w zakładce, długie cholerstwo (i dobrze, oczywiście).
 
Last edited:
W takich momentach świat tęskni za Stalinem. Po Jałcie rozstawił wszystkich jak leci w państwach narodowych, a resztę wymieszał (np. 120.000 Ukraincow w Polsce z zakazem powrotu na płd-wschód) i jest spokój.
 
Co do samej wojny, nie potrzebny jest zmasowany atak całymi siłami w ISIS, wystarczyłoby zdobyć kilka kluczowych punktów strategicznych (np. elektrowię wodną pod Haditha, która jest głównym ośrodkiem produkującym energię w regionie). Siły specjalne spokojnie dałyby sobie radę, jedyny problem to w miarę niepostrzeżenie dotrzeć do tych punktów, które z morza są dość trudno osiągalne.
Problematyczne może też okazać się wybranie strony, po której staniemy. Jeśli Europa będzie patrzeć na problemy z imigrantami, a zapomni o regionie, to Rosjanie mogą wygrać walkę o tę część świata (która dla Europejczyków jest kluczowa, ze względu na właśnie ominięcie strefy rosyjskich wpływów).
Z punktu widzenia makro przydałoby się też przełamać impas w Aleppo, niby coś słychać o jakichś ruchach, ale wciąż podział miasta pozostaje niezmieniony. Daleko jeszcze do zdobycia Mosulu przez Kurdów, raczej nie prędko Turcja pozwoli by ISIS przegrało w tym kluczowym dla niepodległości Kurdystanu mieście.

Tymczasem ISIS używa gazu musztardowego.
 
kto tam w ogole komu pomaga?
jak rozumiem są cztery strony ISIS, Asad, opozycja i Kurdowie
każdy z każdym walczy?
Rosja i Iran wspieraja Asada, kogo USA i UE?
ma ktoś jakas mapke jak granice sie zmienialy od poczatku walk?
 
ISIS, Asad, umiarkowana opozycja, Al-Kaida, Kurdowie, Hezbollah i teraz już z butami na glebie Rosjanie i sporadycznie Turcja.

Rosja, Chiny, Iran i Hezbollah popierają reżim Asada. USA, szerokopojety Zachod, panstwa Plw. Arabskiego popieraja oficjalnie lub mniej oficjalnie kogo sie da przeciwko Asadowi, a Izrael prawdopodobnie kogokolwiek kto pozwoli na większe zniszczenia w tym panstwie. Turcja wydaje sie stac pomiedzy stanowiskiem Izraela a USA.
 
Back
Top