Polityka

Wizę, że media służą reżimowi ostro.
Gdy kompania weglowa byla w kryzysie -trabili o tym, ze prezes zagrozony.
Gdy JSW jest na skrraju niewyplacalnosci http://gornictwo.wnp.pl/klopot-jsw-bank-chce-wczesniejszego-wykupu-obligacji,256932_1_0_0.html# nikt o tym nie wspomina. A ta spółka jest obecnie bez prezesa!

Gdy doprowadzają do upadku jedyną koksownie przynoszącą zyski, i koksownicy chcą protestować przeciwko zamykaniu - związki zawodowe im zabraniają. Więc też są umoczone po uszy.

Dziwna sytuacja. Masa ludzi pisze do mediów, wszystkich możliwych, dzieją się takie rzeczy - a w mediach nic.
 
Wizę, że media służą reżimowi ostro.
Gdy kompania weglowa byla w kryzysie -trabili o tym, ze prezes zagrozony.
Gdy JSW jest na skrraju niewyplacalnosci http://gornictwo.wnp.pl/klopot-jsw-bank-chce-wczesniejszego-wykupu-obligacji,256932_1_0_0.html# nikt o tym nie wspomina. A ta spółka jest obecnie bez prezesa!

Gdy doprowadzają do upadku jedyną koksownie przynoszącą zyski, i koksownicy chcą protestować przeciwko zamykaniu - związki zawodowe im zabraniają. Więc też są umoczone po uszy.

Dziwna sytuacja. Masa ludzi pisze do mediów, wszystkich możliwych, dzieją się takie rzeczy - a w mediach nic.
Cóż w tym dziwnego?
Mort bracie, nie rozbawiaj mnie. Chyba sam Pan musiałby zesłać klęskę na Arabusów, żeby to powstrzymać. Jak Syryjczycy i inni się rozmnożą i połączą siły z Czeczenami, to przy bierności społeczeństwa, będzie za późno. Do tego będą mieli posiłki z Zachodu, zza Niemieckiej (?) granicy. I wtedy ewentualnie wkroczy Rosja, ale to nie będzie wcale wyjście.
123 lata zaborów przetrwaliśmy, to przetrwamy i arabusów. Polacy akurat najmniej ucierpią na tej imigracji. Najbardziej ucierpią Niemcy, bo u nich odrodzi się (zawsze ideologicznie mocny) ruch nacjonalistyczny i albo niemcy tych imigrantów wypłoszą, albo będą rozróby na ulicach miast i powrócą czasy za przeproszeniem brunatnych koszul. Najgorzej na tym wyjdą Francuzi, bo oni za bardzo pozwolili się ubezwłasnowolnić i pozostaną zupełnie bierni, do tego mocna fala wygonionych muzułmanów z Niemiec zaleje właśnie Francję (Wielka Brytania uszczelni Kanał La Manche i będą mieli spokój). Co więcej Francja najwięcej straciła na laicyzacji, już samo odrzucenie Soboru Wat.II sprawiło głęboki podział w społeczeństwie, dzisiaj religia u rodowitych francuzów jest na drugim, albo i trzecim planie, a coby nie mówić to religia stanowi podwaliny pod tożsamość narodową (taka cecha naszej cywilizacji). Zatem Francję, a konkretnie Paryż czeka miano Mekki Europy, Niemcy będą pogrążone w głębokim chaosie, Skandynawowie powrócą do swoich starych praw (czyli w skrócie oko za oko), a my prześlizgniemy się po tym problemie niemal bez szwanku, doganiając Francję i będąc czołowym państwem w Europie, tak jak to było w 35 rok (nie byliśmy przed Francją oczywiście wtedy, ale byliśmy w czołówce europejskiej).
 
Według wyliczeń UNHCR wśród 366 402 migrantów jacy przedarli się do Europy przez Morze Śródziemne
W trakcie nielegalnych podróży zginęło lub zaginęło około 2800 migrantów.
Jakkolwiek to zabrzmi brutalnie, 8 zgonów na 1000 migrantów to jest to całkiem niski współczynnik śmiertelności.
Z pewnością nie będzie to miało wpływu na wzrost ilości gwałtów...

PS: Wydaje mi się, że to dobra pora na inwestycje w branży wszelkich artykułów służących do samoobrony. Rzecz jasna w "cywilizowanych" krajach poprawne politycznie będzie raczej stosowanie antykoncepcji niż gazu pieprzowego.
Może inwestycja w rynek żywności się opłaci, taką masę ludzi trzeba wyżywić, a w tym roku susza i nieurodzaj, choć embargo z Rosji nieco nas mimowolnie ratuje.
Albo trzeba inwestować w rynek "gogo". Tyle facetów :D

A tak poważniej, to migracja mężczyzn nie wydaje mi się zaskakująca, zwykle bywa tak, że najpierw jedzie ojciec "przygotować miejsce", a później ściąga do siebie rodzinę (widać to choćby po migracji polaków na wyspy). Ten % osób co migruje z całym dobytkiem (w sensie ojciec, żona, dzieci, dalsza rodzina) to można powiedzieć realni uciekinierzy z rejonów objętych działaniami wojennymi, reszta to albo ludzie, którzy spodziewają się, że w niedługim czasie przełamany zostanie impas w walkach i dotknął one ich miejsc zamieszkania, albo zwykli emigranci "za chlebem".
 
zwykle bywa tak, że najpierw jedzie ojciec "przygotować miejsce", a później ściąga do siebie rodzinę
Gdy rodzina jest niezagrozona - owszem. Moje plany na ewentualne zielone ludziki w PL byly zupelnie odwrotne, $$$ dla zony i dzieci, do fury, na zachod, a ja tu sobie poradze i przypilnuje czego trzeba.
 
Gdy rodzina jest niezagrozona - owszem. Moje plany na ewentualne zielone ludziki w PL byly zupelnie odwrotne, $$$ dla zony i dzieci, do fury, na zachod, a ja tu sobie poradze i przypilnuje czego trzeba.
Jesteś wyjątkowy i w ogóle. Zresztą u Ciebie emigracja odpada, bo ktoś musi pilnować magicznego przycisku wyłączenia forum.
 
A tak poważniej, to migracja mężczyzn nie wydaje mi się zaskakująca, zwykle bywa tak, że najpierw jedzie ojciec "przygotować miejsce", a później ściąga do siebie rodzinę
czyli co? facet jedzie i zostawia zone i dziecko w objetym wojna rejonie? ciekawe podejscie do sprawy. Mylisz tzw uchodzce z emigrantem zarobkowym. Problem w tym, ze wsrod tych uchodzcow jest gro tzw emigrantow, ktorym nie powinien nalezec sie socjal tylko za to, ze przyjechali. Zaden Polak nie mial takich warunkow jak owi "uchodzcy" maja miec zapewnione. Porownywanie emigracji Polakow za chlebem z emigracja islamistow za socjalem to jakies nieporozumienie.
 
Last edited by a moderator:
http://www.defence24.pl/254513,niel...cy-kryzys-grozi-destrukcja-ladu-europejskiego
W dodatku, trzeba realnie brać pod uwagę również wystąpienie potencjalnych epidemii chorób zakaźnych, które mogą wybuchnąć w tymczasowych obozach dla nielegalnych imigrantów. Dotychczasowe działania Czerwonego Krzyża i innych organizacji niosących pomoc są i pozostaną niewystarczające. Z drugiej strony wątpliwe jest, by systemy służby zdrowia w Macedonii, Gracji, Bułgarii, Serbii poradziły sobie bez zewnętrznej pomocy w przypadku konieczności reakcji na zagrożenie życia i zdrowia własnych obywateli oraz licznych nielegalnych imigrantów. Stąd tak ważne wydaje się możliwe zaangażowanie formacji wojskowych na większą skalę.
Tekst z defence jak zawsze świetny, trafne spostrzeżenie, które zupełnie mi umknęło zacytowałem.
czyli co? facet jedzie i zostawia zone i dziecko w objetym wojna rejonie? ciekawe podejscie do sprawy. Mylisz tzw uchodzce z emigrantem zarobkowym
Ten % osób co migruje z całym dobytkiem (w sensie ojciec, żona, dzieci, dalsza rodzina) to można powiedzieć realni uciekinierzy z rejonów objętych działaniami wojennymi, reszta to albo ludzie, którzy spodziewają się, że w niedługim czasie przełamany zostanie impas w walkach i dotknął one ich miejsc zamieszkania, albo zwykli emigranci "za chlebem".
Dalsza część mojej wypowiedzi (w sumie ten sam akapit).
 
Wam też blokuje facebook wpisy niepochlebne o imigrantach, linki i dostajecie ostrzeżenia? Mój ojciec tak mial, i paru jego znajomych
 
Wam też blokuje facebook wpisy niepochlebne o imigrantach, linki i dostajecie ostrzeżenia? Mój ojciec tak mial, i paru jego znajomych
Na TVN-ie wlasnie Seremet pierdolil, ze beda sprawy ludziom zakladac za wpisy w necie. PRL-bis, tudziez blef srefauenu bo rzeczywistosc nie pasuje do zalosnej propagandy, ktora karmia swojego odbiorce. Trzeba zmienic tych pajacow przy wladzy, dosyc premierowania Angeli w Polsce. Co do mediow to wartoby wprowadzic kilka znaczacych ustaw wykluczajacych sianie propagandy w interesie obcego panstwa.
 
Kommiersant" podkreśla, że "realizacja projektu uczyni z Niemiec główne centrum dystrybucji rosyjskiego gazu w Europie i w istocie rzeczy pozwoli zrezygnować z dostaw surowca przez Ukrainę, co pozbawi Kijów wpływów z tranzytu".
To chyba o to chodzi Angeli w tej europejskiej solidarnosci.
 
Kommiersant" podkreśla, że "realizacja projektu uczyni z Niemiec główne centrum dystrybucji rosyjskiego gazu w Europie i w istocie rzeczy pozwoli zrezygnować z dostaw surowca przez Ukrainę, co pozbawi Kijów wpływów z tranzytu".
To chyba o to chodzi Angeli w tej europejskiej solidarnosci.
- bierzecie muslimow?
- nie
- to nie dostaniecie gazu
 
czyli wychodzi na to, ze wiekszosc tych ludzi to z uchodzcami nie ma nic wspolnego bo uchodzca to tak jak piszesz zabiera wszystko co ma i ucieka gdyz obawia sie o zycie swoje i swoich bliskich.
Nasuwa mi się takie pytanie, skoro mają być przyjmowani tylko uchodźcy wojenni po uprzednim "gruntownym" sprawdzeniu każdej jednostki, co będzie z tymi którzy tej procedury nie przejdą i nie otrzymają azylu? Odeślą ich? Jeśli tak to gdzie? Czy może to my dostaniemy taki prezent od niemców?

Ktoś ma jakieś pomysły jak to będzie wyglądać?
 
Nasuwa mi się takie pytanie, skoro mają być przyjmowani tylko uchodźcy wojenni po uprzednim "gruntownym" sprawdzeniu każdej jednostki, co będzie z tymi którzy tej procedury nie przejdą i nie otrzymają azylu? Odeślą ich? Jeśli tak to gdzie? Czy może to my dostaniemy taki prezent od niemców?

Ktoś ma jakieś pomysły jak to będzie wyglądać?
szczerze mowiac nie mam pojecia. Co do tego "prezentu" to jest calkiem prawdopodobny.
 


2u55kci.gif
 
FAQ
"Co powinniśmy wiedzieć o uchodźcach [15 WAŻNYCH PYTAŃ]
Czy Polska musi przyjąć uchodźców? Ile to kosztuje? I jak nasze służby sprawdzają, czy nie ma wśród nich terrorystów?"
http://wyborcza.pl/1,75477,18731087,co-powinnismy-wiedziec-o-uchodzcach.html#ixzz3l7iOoONQ

Co powinniśmy wiedzieć o uchodźcach z Ukrainy i Polskich repatriantach? Czemu Polski nie stać na dofinansowywanie posiłków w szkolnych stołówkach dla biednych dzieci? Jak służby sprawdzają kto jest warty dofinansowania, a kto nie? Dlaczego Polskie rodziny dostają 700 zł świadczeń, a imigranci dostaną dużo więcej? Jakie są pomysły rozwiązania kwestii bezrobocia w Polsce? Ilu ludzi zginęło w walce o wolną Polskę? Kto decyduje się na emigrację z Polski i dlaczego?
 
Back
Top