Polityka

"Pod wyborczym progiem: SLD i PSL (po 4 proc.), NowoczesnaPL (3 proc.), Twój Ruch i KORWiN (po 2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). "

Ładnie ich utopili. Najbardziej jednak zaskakuje 19% dla PO. Znacie kogos kto na nich jeszcze chce glosowac?
 
Teraz tymi sondazami mozna sie podetrzec, codziennie jakas karuzela. W sierpniu gdzies moze sie sytuacja ustabilizuje, przede wszystkim trzeba czekac co ten Kukiz stworzy.
 
To mnie zawsze ciekawi. Czy na prawdę jak jakas partia umoczy wizerunkowo to jej wyborcy od razu lecą głosować na opozycyjną do niej? Rozumiem,że głosuje sie nie na program czy poglądy tylko na aktualnie mniej umoczonych. Ja bym na Pis zagłosowaał tylko jakbym musiał wybierać między pisem a RN ewentualnie jakby mi zapłacili hehehe
 
Teraz tymi sondazami mozna sie podetrzec, codziennie jakas karuzela. W sierpniu gdzies moze sie sytuacja ustabilizuje, przede wszystkim trzeba czekac co ten Kukiz stworzy.
nic nie stworzy, bo straci wyborców
partia bez programu, jowy i jest girtes
 
Teraz tymi sondazami mozna sie podetrzec, codziennie jakas karuzela. W sierpniu gdzies moze sie sytuacja ustabilizuje, przede wszystkim trzeba czekac co ten Kukiz stworzy.

Na pewno bardziej mi pasuje w tym sondażu 3% dla Nowoczesnej niż 10% w innym...
 
A te codzienne sondarze na jakich próbach są robione? Duże chyba kosztują?

No i czy oni czasem nie dzwonią ciągle do tych samych ludzi z wygody bo wiedza kto odbiera telefon?
 
A te codzienne sondarze na jakich próbach są robione? Duże chyba kosztują?

No i czy oni czasem nie dzwonią ciągle do tych samych ludzi z wygody bo wiedza kto odbiera telefon?
Ogladam tvn24 i znowu jest jakis nowy sondaz od MB. 7 dla nowoczesnej. Jebac te sondaze jak juz mowilem, najpierw trzeba zobaczyc jakie ugrupowania beda walczyc w wakacje.
 
"Pod wyborczym progiem: SLD i PSL (po 4 proc.), NowoczesnaPL (3 proc.), Twój Ruch i KORWiN (po 2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). "

Ładnie ich utopili. Najbardziej jednak zaskakuje 19% dla PO. Znacie kogos kto na nich jeszcze chce glosowac?
Podejrzewam, że mój Ojciec. Twierdzi, że lepsze znane zło, niż nieznane, a poza tym nowi też się będą chcieli nakraść. Z tym, że jak dla mnie PO nie ma umiaru...
 
"Pod wyborczym progiem: SLD i PSL (po 4 proc.), NowoczesnaPL (3 proc.), Twój Ruch i KORWiN (po 2 proc.) oraz Ruch Narodowy (1 proc.). "

Ładnie ich utopili. Najbardziej jednak zaskakuje 19% dla PO. Znacie kogos kto na nich jeszcze chce glosowac?

Lemingusy z mojej rodziny będą na PO głosować.
 
Pieprze te wybory. Jak Gwiazdowski i Cas nie wezmą w nich udziału to nie głosuje. Nie chcę wybierać mniejszego zła. Cytując jakiegoś maga z wiedźmina - jak mam wybierać między mniejszym i większym złem, wolę nie wybierać w ogóle. Z opowiadania' mniejsze zło '
 
Podejrzewam, że mój Ojciec. Twierdzi, że lepsze znane zło, niż nieznane, a poza tym nowi też się będą chcieli nakraść. Z tym, że jak dla mnie PO nie ma umiaru...
Nie wiem po kim spodziewać się czegoś lepszego... Wiadomo władza korumpuje, dużo władzy w długim czasie korumpuje bardzo.
Problem w tym, że na prawdę nie widzę na kogo zagłosować "przeciwko PO", żeby nie czuć, że to leczenie ciężkiej choroby strzałem w głowę. Te wszystkie nowe ugrupowania i antysystemowcy tylko zaniżają i tak już haniebnie niski poziom polityki w naszym kraju, a opinią publiczną manipuluje skutecznie jakiś cwaniak z nagraniami na każdego. Pojedynczy politycy, którzy wyrażają się sensownie nie mają charyzmy by skupić wokół siebie jakieś struktury. Źle to widzę.
 
Wczoraj czytałem, że bezrobocie wśród młodych w Grecji wynosi 50 procent, Hiszpania tyle samo, Włochy 41 % Polska 20 % Niemcy 7...
 
To mnie zawsze ciekawi. Czy na prawdę jak jakas partia umoczy wizerunkowo to jej wyborcy od razu lecą głosować na opozycyjną do niej? Rozumiem,że głosuje sie nie na program czy poglądy tylko na aktualnie mniej umoczonych. Ja bym na Pis zagłosowaał tylko jakbym musiał wybierać między pisem a RN ewentualnie jakby mi zapłacili hehehe
tak czytam Twoje wpisy. co ty kurwa robisz w tym PO? Radek? o zgrozo, Stefan?! Przecież wszystko jest OK.
 
Last edited:
Tak jestem hejterem wynajętym przez kondominium. I jak pamiętam aferę rywina to nie poleciałem zaraz po niej głosować na świetojebliwych pseudo solidaruchów bo już wtedy wiedziałem że to takie same złodziejskie nasienie tylko mniej wyrobione politycznie i życiowo. Ja rozumiem że jak ktoś ma 20 lat to myśli że od zwasze rządziło PO i zapomina o innych aferach . A żeby było śmieszniej nigdy nie głosowałem na PO. W nadchodzących wyborach będzie ciężko wybrać mniejsze gówno ale spoko.
 
Tak jestem hejterem wynajętym przez kondominium. I jak pamiętam aferę rywina to nie poleciałem zaraz po niej głosować na świetojebliwych pseudo solidaruchów bo już wtedy wiedziałem że to takie same złodziejskie nasienie tylko mniej wyrobione politycznie i życiowo. Ja rozumiem że jak ktoś ma 20 lat to myśli że od zwasze rządziło PO i zapomina o innych aferach . A żeby było śmieszniej nigdy nie głosowałem na PO. W nadchodzących wyborach będzie ciężko wybrać mniejsze gówno ale spoko.
to po co wybielasz PO? Nie tacy źli, bo inni byli gorsi? jak coś jest gówniane to trzeba to urwać, a ta afera taśmowa przykrywa aferę Rywina i to grubo.
 
dla tych co tam piszą, że akta od Stonogi to destabilizacja kraju i inne bzdety... jakiego kraju? "chuj, dupa i kamieni kupa..." Sienkiewicz. o czym rozmowa? służby na służbach, na obcych wywiadach. wszystko działa jak chce. niezawisłe prokuratury i sądy to mrzonka, służba zdrowia to wrak, leki za granicę wysyłają, bo się opłaca, a Polacy niech zdychają. To jest Mój kraj?
 
Gojilla nie wybielam przecież. Dobrze że im się dostało po dupskach za ośmiorniczki bo nie lubię nieprofesjonalistów. Shamrock zdał testy i nie wpadł na dopingu a jak jest to wiadomo ;) ale zachował się pro i szacunek mu. Polacy chyba mają słabą pamięć albo nienawiść im oczka przesłania. Nie wiem czy o Hoffmanie myślisz "złodziej" czy wrobiony niewinny prawilniak. Czy pamiętasz Kaczorowi kłamstwa i jak potem mu się tabletki pomyliły. Ja pamiętam wszystkim wszystko po prostu. Jak kutas gietrych broni teraz PO czy atakuje pis to dla mnie jest nadal tym samym fiutkiem co był u władzy za kaczora. Powinna powstac taka strona czy serwis gdzie kazdemu politykowi by sie dopisywało obok nazwiska w jakich był partiach, jakie mial i zmieniał poglądy, jakich obietnic nie dotrzymał i w jakich aferach brał udział. Podejrzewam że było by grubo i nie było nazwisk bez skazy.
 
Gojilla nie wybielam przecież. Dobrze że im się dostało po dupskach za ośmiorniczki bo nie lubię nieprofesjonalistów. Shamrock zdał testy i nie wpadł na dopingu a jak jest to wiadomo ;) ale zachował się pro i szacunek mu. Polacy chyba mają słabą pamięć albo nienawiść im oczka przesłania. Nie wiem czy o Hoffmanie myślisz "złodziej" czy wrobiony niewinny prawilniak. Czy pamiętasz Kaczorowi kłamstwa i jak potem mu się tabletki pomyliły. Ja pamiętam wszystkim wszystko po prostu. Jak kutas gietrych broni teraz PO czy atakuje pis to dla mnie jest nadal tym samym fiutkiem co był u władzy za kaczora. Powinna powstac taka strona czy serwis gdzie kazdemu politykowi by sie dopisywało obok nazwiska w jakich był partiach, jakie mial i zmieniał poglądy, jakich obietnic nie dotrzymał i w jakich aferach brał udział. Podejrzewam że było by grubo i nie było nazwisk bez skazy.
to w tym kraju nie ma z grubsza ponad 500 osób, które mogły by rządzić? Na tym forum ze 4/5 bym znalazł.
 
No ja tez @skunx odnioslem podobne wrazenie do @gojilla, ze moze nie wybielasz ale jakbys delikatnie ich bronil, tak to czasem z tresci Twoich postow mozna wywnioskowac. Ja mam swoje latka i pamietam rzady PIS-u i stwierdzam,ze oni przy tej bandzie z platformy to byli swieci i wydaje mi sie, ze bardziej sprzyjaja interesom Polski niz wchodzaca w dupe zachodowi platforma. Nigdy nie glosowalem na PO ale musze szczerze przyznac, ze raz chcialem, dalem sie oglupic Donkowi i jego obietnica. Mieszkalem wtedy w Dublinie, i zrobilem sie na teksty w stylu "druga Irlandia". Gdyby nie to, ze byly straszne kolejki do urn a ja bylem skacowany jak pies to pewnie zaglosowalbym na partie rudego magika (pierwsze wybory, w ktorych wygrala PO). Mysle, ze wszyscy mamy troche wyprane mozgi przez media i te cale PIS nie jest takie straszne jak nam to usilnie przez 8 lat wmawiano. Jak Kukiz przywali w chuja, w moich oczach nie zawaham oddac glosu wlasnie na partie tak wysmiewanego przeze mnie kiedys Kaczora. Chcialbym widziec w wiezieniu cale te towarzycho wzajemnej adoracji z PO, ktore w imie prywatnych korzysci waskiej grupki ludzi zrobilo z Polakow dziadow we wlasnym kraju. Nie jestem jakims super zwolennikiem PISu ale naprawde wydaje mi sie, ze wiecej w nich patriotyzmu niz w sprzedawczykach od rudzielca.
 
PISu ale naprawde wydaje mi sie, ze wiecej w nich patriotyzmu niz w sprzedawczykach od rudzielca.
To czy patriotyzm jest wartością to już nie będę się wdawał w dyskusję ale jeśli chodzi o patriotyzm na pokaz i machanie szabelkami to na pewno więcej jest w Pisie. To cos jak z piknikiem patriotycznym który będzie jutro w wawie. Śmiałem się że na pikniku będą pogadanki o tolerancji, o tym jak sprzątać po sobie i nie śmiecić. Albo jak oszczędzać wodę, płacić podatki i przestrzegać prawa. Jak współpracować ze służbami (nie tylko milicją ale i ratownikami itp) i nie utrudniać im pracy. Jak nie robić wsi za granicą i jak byc goscinnym wobec obcokrajowców. No wiadomo nuuudy co nie? ;) Tymczasem TEN patriotyzm to będą jakieś Gromy żeby Polacy poczuli sie zajebiści, koszulki z jebaną husarią i pełno łysych chudych pojebów z piwkiem w koszuleczkach o powstaniu warszawskim a żadnego z powstaniem w gettcie jakby to nie warszawiacy ginęli wtedy. Będzie kiełbacha i legia warszawa ( patriotyzm regionalny) i pewnie jakieś stoiska nazistów z młodzieży wszechpolskiej czy jak to się tam teraz nazywa. Dobra bo się rozkręcam.
 
Chodzilo mi o patriotyzm w sensie, reprezentowanie interesow Polski i Polakow, tak jak np ma to miejsce w przypadku Niemiec czy Francji. Wspieranie polskiego przemyslu,(teraz to juz nie ma czego wspierac) polskich firm, patriotyzm gospodarczy. To o czym Ty wspomniales to troche dziecinada i wartoby sie zajac terazniejszoscia i przyszloscia bo na przeszlosc juz nie ma sie wplywu. Oczywiscie wato pamietac o ludziach, ktorzy oddali zycie za Polske itp itd ale skupic sie raczej na tym co bedzie.
 
A ja nie rozumiem jak mozna swiadomie cisnac PO za to wszystko co zrobili, a jednoczesnie rowniez swiadomie potem zaglosowac na PIS.
w 99,9% glosuje na Kukiza mimo tego,ze w wielu kwestiach mi z nim nie po drodze. Nie ma parti, z ktora bym sie zgadzal w 100%. Do wyborow jeszcze troche zostalo wiec niewykluczam, ze Kukiz zrobi cos przez co bede musial go skreslic i dopiero wtedy prawdopodobnie zaglosuje na PIS. Choc przyznaje, ze z ciezkim sercem. Byc moze zaglosowalbym na Ruch Narodowy ale szczerze watpie, ze maja jakies szanse by wogole przekroczyc prog wyborczy. Priorytetem dla mnie jest pozbycie sie i najlepiej osadzenie ferajny z platformy i mysle, ze glos na PIS sie do tego przyczyni bardziej niz na RN.
 
Jak dla mnie to jest właśnie to, o czym mówi @skunx - też nie kumam. Od 25 lat mamy karuzelę, na zmianę jedni z drugimi, jedni z drugimi - jak się AWS znudzi, to SLD, jak SLD, to znów co innego, PiS porobi syfu, to PO uratuje... ale jak PO porobi syfu, to znów ratować ma PiS. Istny kosmos. Jak to Einstein mówił: trzeba być niespełna rozumu, by próbując cały czas tych samych rzeczy oczekiwać innych rezultatów - cytat z pamięci. Ja nigdy nie zagłosowałem na żadne mniejsze zło, tak jak nigdy nie kupiłem "Wyborczej". Mam zamiar dochować wierności tym dwóm przekonaniom do końca.
 
Last edited:
Back
Top