Polityka

Glosuje na Kukiza ale jak on mi czyms podpadnie to nie za bardzo mam w czym wybierac poglady na temty gospodarcze Korwina i reszty prawicowych partyjek to po prostu nie moja bajka. Moge, ewentualnie przelknac roznice w kwestiach swiatopogladowcyh ale w gospodarczych to juz niezbyt.
 
No widzisz Kuba a ja pamiętam pierwsze Wyborcze w kiosku jako zapowiedź nowego i lepszego jutra. To było coś co wyczuwały nawet dzieciaki i przy czym chowa się stonogafejsbuk Było wtedy kijowe Razem i Trybuna Ludu albo inne gówno a teraz ci którzy nawet nie byli internowani ( hehehe) twierdzą że wyborcza jest reżimowa i stała tam gdzie wtedy zomo. Ale nie kupuj bo to co sie tam teraz wyprawia to dno. Zaglądam na gazeta.pl i na prawdę bawi mnie jak ludzie jadą po pseudodziennikarzach piszących jakieś bzdury o cyckach i siejących propagandę. O cholera właśnie sobie uświadomiłem że cała swoją wiedzę o świecie czerpie z MMARocks. Niepokornego oczywiście ;)
 
No widzisz Kuba a ja pamiętam pierwsze Wyborcze w kiosku jako zapowiedź nowego i lepszego jutra. To było coś co wyczuwały nawet dzieciaki i przy czym chowa się stonogafejsbuk Było wtedy kijowe Razem i Trybuna Ludu albo inne gówno a teraz ci którzy nawet nie byli internowani ( hehehe) twierdzą że wyborcza jest reżimowa i stała tam gdzie wtedy zomo. Ale nie kupuj bo to co sie tam teraz wyprawia to dno. Zaglądam na gazeta.pl i na prawdę bawi mnie jak ludzie jadą po pseudodziennikarzach piszących jakieś bzdury o cyckach i siejących propagandę. O cholera właśnie sobie uświadomiłem że cała swoją wiedzę o świecie czerpie z MMARocks. Niepokornego oczywiście ;)
czasy się zmieniają. heloł. miała być druga Japonia, Irlandia, teraz strzelam w Uzbekistan. nosz kurwa. mieszkam na zadupiu i widzę, że ludzie powoli, ale zaczynają widzieć na oczy... jeśli Braun i niemieckie gazety mają rację to przeżywamy swego rodzaju exodus na masową skalę. Kto sobie przygotowuje miejsce na przyszłość?
 
Polece troche Braunem, ale taka mnie refleksja ogarnela: rozejrzyjcie sie co sie dzieje we wszystkich krajach tzw. bylego :) wplywu sowietow. Polska, Rumunia, Mołdawia, Macedonia. To te z ostatniego miesiaca, nie chce mi sie szukac dalej.

Dalej, destabilizacja ma dwie zalety:
1) byc moze w kolowrocie zdarzen na gorze uda postawic sie swoje, a na dole cudze
2) nawet jesli sie nie uda, to kraj zaczyna troszczyc sie bardziej co u niego, a nie o to, co za plotem

Przez nastepne miesiace trzeba być spokojnym, obceniać.
 
Polece troche Braunem, ale taka mnie refleksja ogarnela: rozejrzyjcie sie co sie dzieje we wszystkich krajach tzw. bylego :) wplywu sowietow. Polska, Rumunia, Mołdawia, Macedonia. To te z ostatniego miesiaca, nie chce mi sie szukac dalej.

Dalej, destabilizacja ma dwie zalety:
1) byc moze w kolowrocie zdarzen na gorze uda postawic sie swoje, a na dole cudze
2) nawet jesli sie nie uda, to kraj zaczyna troszczyc sie bardziej co u niego, a nie o to, co za plotem

Przez nastepne miesiace trzeba być spokojnym, obceniać.
Upublicznienie pierwszych tasm nie bylo przed ofensywa sierpniowa Rosjan w Donbasie? Byc moze cos jest na rzeczy, ale jezeli nawet to nie wiadomo czy to nie jest falszywy trop, celowo podrzucany, a prawdy sie pewnie i tak w najblizszym czasie nie dowiemy.
 
No widzisz Kuba a ja pamiętam pierwsze Wyborcze w kiosku jako zapowiedź nowego i lepszego jutra. To było coś co wyczuwały nawet dzieciaki i przy czym chowa się stonogafejsbuk...
No właśnie, ja też to pamiętam, "wind of change", nigdy później nie czułem się tak samo, zwycięstwo, satysfakcja, wolność, milicjant mógł Ci skoczyć, mogłeś robić i mówić co chcesz. Dlatego teraz tak mnie wku..a deprecjonowanie tego wszystkiego co osiągnęliśmy, w tym kraju nie trzeba zrobić wiele, jeden rząd z konkretnymi cohones i będzie gitara.

Nie wierzę już w pokolenie matki Solidarności, brak im wyobraźni i osiągnięcia 25-lecia ich zadowalają, boją się zaryzykować. Przy kreatywności i pracowitości Polaków możemy dogonić zachód w 20 lat, potrzeba wizji, planu i trochę odwagi. Z komuną walczyliśmy 50 lat jak nikt i wygraliśmy, a teraz jesteśmy sflaczali i dajemy się dymać frajerom.
 
@mmammag

JKM + Kukiz + Zwiazki zawodowe + CAS + Stonoga =

34546_star_wars_cyklop_broda_dziwolag.jpg

Nie żebym nie patrzył bez ciekawskiej nadziejki, ale troche tak to wygląda...
 
Last edited:
Kiedyś to robili 25-30 latki, ale teraz mamy spedalone towarzystwo w rurkach, więc nie wiem.
A twardzi narodowcy chodzą na Jasną Górę i odmawiają koronkę różańca;) Bez śmiechu, całkiem poważnie. Chyba ostatnią nadzieją jest ten król - jak Braun mówi - "monarchę z prawdziwego zdarzenia ześlij nam Panie"... innej opcji nie ma;)) Żeby tylko znów jakiś Kaligula się nie trafił! Ech, przej*****
 
No właśnie, ja też to pamiętam, "wind of change", nigdy później nie czułem się tak samo, zwycięstwo, satysfakcja, wolność, milicjant mógł Ci skoczyć, mogłeś robić i mówić co chcesz. Dlatego teraz tak mnie wku..a deprecjonowanie tego wszystkiego co osiągnęliśmy, w tym kraju nie trzeba zrobić wiele, jeden rząd z konkretnymi cohones i będzie gitara.

Nie wierzę już w pokolenie matki Solidarności, brak im wyobraźni i osiągnięcia 25-lecia ich zadowalają, boją się zaryzykować. Przy kreatywności i pracowitości Polaków możemy dogonić zachód w 20 lat, potrzeba wizji, planu i trochę odwagi. Z komuną walczyliśmy 50 lat jak nikt i wygraliśmy, a teraz jesteśmy sflaczali i dajemy się dymać frajerom.
Dlaczego mamy dogonić zachód? Dlaczego musimy być pierwsi?
Szczerze, wolę żyć w średniej Polsce, nie potrzebuję być pierwszy, nie chcę doganiać Europy, jedyne co chcę to żeby mi się tutaj dobrze żyło.
Mój wymarzony rząd to taki, który zapewnia mi podstawowe konstytucyjne prawa i nie wtrąca się do mojego życia ponad koniecznym poziomem. A to czy będę miał w kieszeni 100 zł czy 100 euro jest mi obojętne, dopóki będę w stanie kupić za nie chleb, utrzymać przyszłą rodzinę i kupić prezent na urodziny przyszłej córeczce.

Już kilkukrotnie w historii przeżywaliśmy epokę szklanych domów, ani razu nie wychodząc poza złudzenia. Może tak po prostu zmienić cel z doganiania, na zapewnienie sobie godnego bytu. Czy to koniecznie muszą być tożsame słowa.
 
http://www.defence24.pl/232897,mon-rozpoczyna-negocjacje-ws-leopardow-umowa-jesienia
A w komenatrzach, ze jakis dziennikarz (?) John Schindler rozmawial z kims z NATO:



EDIT:
Hmmmm, oby to byl jakis krzykacz
http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas...ygotowuje-sie-na-rosyjska-inwazje,nId,1545431

EDIT:
Aneksja Kaliningradu? W sumie, czemu nie? :)
http://www.defence24.pl/233013,atak-hakerow-na-armie-litwy-celem-saber-strike

Kurcze jak nam brakuje tych dronow i AWACsow...
http://www.defence24.pl/232913,rumunia-w-programie-bezzalogowcow-global-hawk-nato
 
Last edited:


W świetle zmasowanych ćwiczen i tego, że WP po raz pierwszy na serio traktuje swoja pracę, sądze, że oni także nie wykluczaja wojny.
 
Dlaczego mamy dogonić zachód? Dlaczego musimy być pierwsi? ...
Nie musimy być pierwsi, ale żeby rodzina, która dzisiaj ma 400zł. na osobę mogła pojechać na wakacje do Bułgarii, musimy podnieść jej dochód trzy razy. To jest zadanie dla polityków na kilkanaście lat.
Europa zachodnia jest zblazowana, nachapali się na planie Marshala i teraz mają wywalone, mam tam trochę kontaktów i widzę to zjawisko, zero ambicji i chęci do roboty. Średnio rozgarnięty Polak przy ich możliwościach nakryłby ich czapką. Uwolnienie potencjału jest kluczowym zadaniem dla decydentów.
 
JKM + Kukiz + Zwiazki zawodowe + CAS + Stonoga =
Czyli nadzieja w : filozofującym od dekad wariacie, teoretyku nie do przegadania który ma w chuj kasy i nic nie musi robić i może sobie być szowinistą i populistą ile chce + Piosenkarzu podnieconym samym sobą, niemającym pojęcia o niczym a na pewno nie o polityce który jak tylko do niej wejdzie popełni milion gaf + Związkach pełnych chujków co w dupie maja rację stanu i jakiekolwiek ustępstwa, wycierających sobie mordy czerwonym napisem na es, zabezpieczonych finansowo i przed zwolnieniami no i sterowanych przez dużą politykę, cwaniaków i nierobów+ loży jedynych fachowców w tym towarzystwie skoncentrowanych na sobie podobnych palaczach cygar+ pospolitym cwaniaku i niepospolitym przestępcy który naraził swoje dziecko na wjazd policji na chatę i zabił swoja matkę każąc jej odwiedzać siebie we więźniu, wzór dla młodzieży i konstytucjonalista = aaaaa i ja za to wszystko bede musiał płacić? Fuck
 
W świetle zmasowanych ćwiczen i tego, że WP po raz pierwszy na serio traktuje swoja pracę, sądze, że oni także nie wykluczaja wojny.
Właśnie te ćwiczenia i mobilizacje oddziałów wojskowych w okolicach przygranicznych budzą niepokój przynajmniej mój (jako laika).
Co do samej wojny to trzeba odpowiedzieć kto miałby ją wywołać, a po drugie jaki miałby być jej cel.
Nie musimy być pierwsi, ale żeby rodzina, która dzisiaj ma 400zł. na osobę mogła pojechać na wakacje do Bułgarii, musimy podnieść jej dochód trzy razy. To jest zadanie dla polityków na kilkanaście lat.
Europa zachodnia jest zblazowana, nachapali się na planie Marshala i teraz mają wywalone, mam tam trochę kontaktów i widzę to zjawisko, zero ambicji i chęci do roboty. Średnio rozgarnięty Polak przy ich możliwościach nakryłby ich czapką. Uwolnienie potencjału jest kluczowym zadaniem dla decydentów.
Ok, o to mi chodzi, żeby 400 zł/os wystarczało na godny (i szczęśliwy cokolwiek to znaczy) byt rodzinie.
Może i łatwo dogonić zachód, jednak nie podoba mi się to sformułowanie. Jak zawodnik mma mówi, że jego celem jest zdobycie pasa UFC to prawdopodobnie go nie zdobędzie, wielcy mistrzowie tego sportu powtarzali zawsze, że chcą być najlepsi, a pas to ukoronowanie ich dążeń. Cain nie mówi chcę utrzymać pas UFC, mówi chcę być najlepszy.
Tak samo Polska nie powinna chcieć dogonić zachód, tylko jeśli już, to powinna chcieć być najbogatsza, albo mieć najlepszy status życia obywateli na świecie. Załóżmy, że dogoniliśmy zachód i co dalej? Gonimy króliczka, albo go nie chcemy złapać?

Chcę mieć godne życie, oczekuję od państwa że mi to umożliwi, uważam że najlepszą drogą jest .... i wybieram rządzących takich, którzy ten kraj poprowadzą moją wizją rozwoju (tyle w teorii). Swoją drogą to jest przekleństwo demokracji, bo sam bym sobie dzisiaj nie dał prawa decydowania za los mojej dziewczyny (a strach pomyśleć, że jest 25% społeczeństwa takiego jak ja - młody, głupi, leniwy ignorant, 50% społeczeństwa nie mającego o niczym pojęcia, nawet w tak mizernym jak mój zakresie, 20% społeczeństwa którymi rządzi przypadek, a 5% społeczeństwa, które ma rzetelną i solidną wiedzę, na podstawie której mogą świadomie podjąć kluczowe dla rozwoju kraju decyzje).
 
W świetle zmasowanych ćwiczen i tego, że WP po raz pierwszy na serio traktuje swoja pracę, sądze, że oni także nie wykluczaja wojny.
Ja mieszkam w pi*drzwi w okolicy Powidza, ostatnie miesiace przypominaja mi o tym, bo przez 15 (?) lat byl spokoj, a teraz czesto cos tam po niebie lata. Słychać F16, widać helikoptery i transportowiec.
 
Ja mieszkam w pi*drzwi w okolicy Powidza, ostatnie miesiace przypominaja mi o tym, bo przez 15 (?) lat byl spokoj, a teraz czesto cos tam po niebie lata. Słychać F16, widać helikoptery i transportowiec.
wojna idzie synu, i to nie kurewki z PO czy innego syfu staną bronić tego kraju. tak strzelałem z AK. jak się wciska, że militarnie i gospodarczo trzeba być przygotowanym na wojnę z Rosją to śmiechy, chichy.... Braun to oszołom wg. niektórych, ale tylko on oficjalnie powiedział o broni jądrowej dla Polski...
 
Last edited:
Właśnie te ćwiczenia i mobilizacje oddziałów wojskowych w okolicach przygranicznych budzą niepokój przynajmniej mój (jako laika).
Co do samej wojny to trzeba odpowiedzieć kto miałby ją wywołać, a po drugie jaki miałby być jej cel.

Ok, o to mi chodzi, żeby 400 zł/os wystarczało na godny (i szczęśliwy cokolwiek to znaczy) byt rodzinie.
Może i łatwo dogonić zachód, jednak nie podoba mi się to sformułowanie. Jak zawodnik mma mówi, że jego celem jest zdobycie pasa UFC to prawdopodobnie go nie zdobędzie, wielcy mistrzowie tego sportu powtarzali zawsze, że chcą być najlepsi, a pas to ukoronowanie ich dążeń. Cain nie mówi chcę utrzymać pas UFC, mówi chcę być najlepszy.
Tak samo Polska nie powinna chcieć dogonić zachód, tylko jeśli już, to powinna chcieć być najbogatsza, albo mieć najlepszy status życia obywateli na świecie. Załóżmy, że dogoniliśmy zachód i co dalej? Gonimy króliczka, albo go nie chcemy złapać?

Chcę mieć godne życie, oczekuję od państwa że mi to umożliwi, uważam że najlepszą drogą jest .... i wybieram rządzących takich, którzy ten kraj poprowadzą moją wizją rozwoju (tyle w teorii). Swoją drogą to jest przekleństwo demokracji, bo sam bym sobie dzisiaj nie dał prawa decydowania za los mojej dziewczyny (a strach pomyśleć, że jest 25% społeczeństwa takiego jak ja - młody, głupi, leniwy ignorant, 50% społeczeństwa nie mającego o niczym pojęcia, nawet w tak mizernym jak mój zakresie, 20% społeczeństwa którymi rządzi przypadek, a 5% społeczeństwa, które ma rzetelną i solidną wiedzę, na podstawie której mogą świadomie podjąć kluczowe dla rozwoju kraju decyzje).

znacznie mniej niż 5%, ostro przeszacowałeś.
 
@Karateka@
i to nie jest wina tych biednych ludzi.

Ile energii, czasu i checi trzeba poswiecic by zdobywac wiedze o swiecie? To tak jakby wymagac od "znacznej" ilosci populacji umiejetnosci latajacej balachy :)

@gojilla
Ja mam teorie ze to nie - przynajmniej w duzej mierze - nie PO sro, tylko dobrobyt. Orgazm bys przerwal w imie czego?
Znam wielu z zachodu, oni naprawde mysla, ze oddali sprawy wolnosci, walki w "profesjonalne" rece i to juz nie ich problem.
 
@Karateka@
i to nie jest wina tych biednych ludzi.

Ile energii, czasu i checi trzeba poswiecic by zdobywac wiedze o swiecie? To tak jakby wymagac od "znacznej" ilosci populacji umiejetnosci latajacej balachy :)

@gojilla
Ja mam teorie ze to nie - przynajmniej w duzej mierze - nie PO sro, tylko dobrobyt. Orgazm bys przerwal w imie czego?
Znam wielu z zachodu, oni naprawde mysla, ze oddali sprawy wolnosci, walki w "profesjonalne" rece i to juz nie ich problem.
oczywiście, że nie tylko PO, po drodze był AWS, SLD, UW, PiS i inne chujstwa. Co mamy na chwilę obecną? ten śmieszny pakt NATO, którym można se dupe podetrzeć :) jak ktoś wkręcony w Wieśka to rzyć;) organizacyjnie i militarnie to jesteśmy w głębokiej dupie. :]
 
@Karateka@
i to nie jest wina tych biednych ludzi.

Ile energii, czasu i checi trzeba poswiecic by zdobywac wiedze o swiecie? To tak jakby wymagac od "znacznej" ilosci populacji umiejetnosci latajacej balachy :)

W pelni sie zgadzam. Nie da sie znac na wszystkim i dlatego trzeba waskiemu gronu ludzi zostawiac sprawy, na ktorych sie znaja. Prawnicy specjalizujacy sie w danej galezi prawa powinni tworzyc kodeksu (tak bylo w miedzywojniu i powstaly kodeksy, ktore byly zrozumiale dla przecietnego Kowalskiego), tworzeniem mebli powinni sie zajmowac stolarze, balachami zawodnicy bjj itd itp. Oczywiscie kazda z tych grup to grubo poniżej 5% i tak powinno być, bo nie da się być specjalistą od wszystkiego. Trzeba ogromnej siły woli, czasu, konsekwencji, determinacji by wspiąć się na poziom wyższy niż średnio-zaawansowany w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Dlatego też moje zainteresowanie polityką maleje coraz bardziej, bo 1. nie ma wpływu na politykę 2. nigdy nie będę zawodowym politykie by móc spełnić punkt pierwszy 3. ogrom czasu trzeba poświęcić by być w czymś dobrym, a czas jest ograniczony i trzeba z czegoś zrezygnować by móc się czymś zajmować na poważnie.

Politykowanie to prokrastynacja, podobnie jak oglądanie seriali :D

PS: Tak, lubię seriale :D
 
Już miałem iść spać, ale ostatnim rzutem zaglądam na YT a tu takie delicje :D


Michalkiewicz musi mieć dobrą beczkę, kiedy opisuje tę naszą krainę niczym z powieści.
 
Ja mam teorie ze to nie - przynajmniej w duzej mierze - nie PO sro, tylko dobrobyt. Orgazm bys przerwal w imie czego?
Pełna zgoda. Ludziom jest za dobrze, mają gównianą pracę biurową, mają co jeść, mają co poruchać, mają gdzie spać. Zero wysiłku i problemem staje się żeby przebiec 10 m do autobusu.
Orgazm to dobre słowo opisujące stan większości obecnego społeczeństwa.
 
Krolowi? Sluzbom?

Jesli teoria o sluzbach jest prawdziwa, to nie ma takiej mocy bysmy im wladze zabrali. Natomiast czy krol sie bedzie znal? Roznie z tym moze byc ;-) Kima bym nie chcial, ale takiego Premierea Singapuru chetnie bym do Polski sprowadzil.
 
Back
Top