Polityka

Nie podrzuce Ci konkretnego linka, bo ostatnio sporo materiałów dodatkowo dosyć długich z Braunem i cięzko by mi sie to przekopywało. Ale w jednym z materiałów mówi, że dziwi się że TVP nie pokazuje jego filmów (rozmowa konkretnie tyczyła "Towarzysz Generał idzie na wojne"), dodatkowo mówił ze TVP blokuje wydanie filmu na DVD. To samo było z "Plusy dodatnie, plusy ujemne".

Edit: znalazłem dotyczący "Generała":

Od 14:58


ktory to kandydat zajmuje sie polityka narodowa, ale po swiecku? :)
 
Na Kukiza głosują głównie ci, którzy mają dość obecnej władzy i niezbyt interesują się polityką :) Paweł nie ma nic do zaoferowania aktualnie, bo nie ma struktur. Jest przedstawicielem rozczarowanych obywateli, ale nie ma w tym żadnego pomysłu i planu.
 
Na Kukiza głosują głównie ci, którzy mają dość obecnej władzy i niezbyt interesują się polityką :)

Na Korwina też glosuja z pierwszym wymienionym powodem. I owszem, na polityce sie znaja, lecz wiedza tez ze pelna wizja Korwina jest utopijna i i tak nie zostanie w tym kształcie nigdy wprwoadzona w zycie, wiec tu nic nie daje to ze znaja sie na polityce, tej utopi. Wiedza ze nie wprowadza i tak, nawet jak Korwin przejmie wladze, wiec glosuja bo maja dosc obecnej wladzy :)
 
obniżenie podatków, zmiejszenie biurokracji=utopia
w Polsce faktycznie to jest utopia niemożliwa do zrealizowania, bo żyje z tego kilka milionów ludzi, które nigdy nie dopuszczą do takiej możliwości
 
Jako, że jestem leseferystą nie mogę inaczej zagłosować. Poza tym, Korwin w parlamencie będzie powiewem świeżości pod względem myślenia. Wiem doskonale, że nigdy nie będzie rządził, ale jego poglądy zagoszczą na dobre w mediach głównego nurty. Jego myśl niczym kropla będzie drążyć skałę, co może wpłynie na następne pokolenia.
 
No ja dobrze wytypuje w Polsce, że Korwin nie przekroczy 20%, wiec tez moralnie wygram :)
Ale Korwin w żadnym systemie nie będzie miał 20% a Ukip ma poparcie +- 15% i dzięki rewelacyjnym JOWom wprowadza ledwo dwie osoby do parlamentu. Jeśli ktoś myśli że wybieranie tych samych osób w inny sposób nagle zmieni te osoby w odpowiedzialnych obywatelskich polityków to delikatnie mówiąc myli się.
 
obniżenie podatków, zmiejszenie biurokracji=utopia
w Polsce faktycznie to jest utopia niemożliwa do zrealizowania, bo żyje z tego kilka milionów ludzi, które nigdy nie dopuszczą do takiej możliwości

Takie ogólniki to i Kukiz i Palikot ma, widać nie wiele wiesz o poglądach libertariańskich Korwina :)
 
Ale Korwin w żadnym systemie nie będzie miał 20% a Ukip ma poparcie +- 15% i dzięki rewelacyjnym JOWom wprowadza ledwo dwie osoby do parlamentu. Jeśli ktoś myśli że wybieranie tych samych osób w inny sposób nagle zmieni te osoby w odpowiedzialnych obywatelskich polityków to delikatnie mówiąc myli się.

Pytanie czy w systemie partyjnym te 15% tak by sie rozlozylo szczescliwie ze mialby wiele wiecej niz 2 mandaty?
 
@Dzihados no niestety masz racje, Braun w tej "debacie" wypadł słabo, w masie materiałów i wywiadów na YT prezentuje się o wiele lepiej.
nie wiem, mi się po prostu wydaje, że 2 minuty na wypowiedź, dla erudyty takiego jakim jest Braun to po prostu za mało, żeby zaczynać jakikolwiek wątek na poważnie. Zresztą sam mówił po tej debacie, że traktuje ją w stylu teleturnieju 1 z 10, niż poważne pole do polemiki z kontrkandydatami.
 
@halibut przeczytaj co o JOWach napisalem wczesniej. Moze dodatkowo zapytam: dlaczego Pilsudcki wkroczyl do akcji?
Bo zdradził polską rację stanu, bo chciał wprowadzić autokrację na zasadzie Niemiec czy ZSRR (nie czepiam się nazw).
Aż wreszcie dlatego, że Dmowski mając w Warszawie oddział wojskowych nie wzniósł wojny domowej.
 
Duda... Ja kurwa nie wiem jak wykladowca akademicki, prawnik moze mowic o zapisach ustawy. Jakich kurwa zapisach? Umowa ma zapisy, ustawa ma przepisy... elementarz, ja pierdole.

7433221-nie-lubie-pisu-643-485.jpg
 
Bo zdradził polską rację stanu, bo chciał wprowadzić autokrację na zasadzie Niemiec czy ZSRR (nie czepiam się nazw).
Aż wreszcie dlatego, że Dmowski mając w Warszawie oddział wojskowych nie wzniósł wojny domowej.

Pytanie czy zrobił dobrze czy źle. Ja nigdy nie umiałem ocenić, obie strony mają dosc słuszne racje.
 
Pytanie czy zrobił dobrze czy źle. Ja nigdy nie umiałem ocenić, obie strony mają dosc słuszne racje.
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, za dużo zmiennych, za mała wiedza, niech mądrzejsi oceniają.
 
Bo zdradził polską rację stanu, bo chciał wprowadzić autokrację na zasadzie Niemiec czy ZSRR (nie czepiam się nazw).
Aż wreszcie dlatego, że Dmowski mając w Warszawie oddział wojskowych nie wzniósł wojny domowej.
No to zes pomogl w dyskusji o JOWach :) dobrze wiesz o co mi chodzi
 
Back
Top