Polityka

skończyłem filmik z Braunem i zajebiście wypadł, Kraśko wczoraj Korwinowi przerywał co drugie słowo, tutaj dziennikarz nie był tak tragiczny
najlepiej jak ta hiena Kraśko za każdym razem powtarza jak mu to nie szkoda, płacić pieniędzy na ZUS nawet jak nigdy z ZUSu nie skorzystał, a zapomina, że utrzymuje się z naszych podatków, więc to i tak nie jest jego kasa, do tego zarabia kilkadziesiąt tysięcy złotych wszystko za nasze pieniądze
się nie dziwie, że mu się tak wszystko podoba i jawnie robi za prawnika Komorowskiego
 
01yQnN4_NPIkH8RVHZ4u2EXYLPYIvDgOIOBuLBgk,wat.jpg


Braun w TVP dopiero odpaliłem i nieźle leci
http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/dzis-wieczorem/wideo/07052015-1957/19695723
Braun w swoim stylu, aż dziw bierze że ten jego stryj szef tej tuby zwanej telewizją polską aż tak się różni. Najmniej czasu mu poświecili, a w sumie w ogóle, bo jego poglądy są skrajnie nie na rękę obecnym władzom które właśnie wyświadczają przysługi albo ruskim, albo szkopom, albo panom z kraju położonego w Palestynie.

@up bo Ziemiec jednak jakieś jeszcze skrupuły ma i chyba nie jest tak przenicowanym propagandowo przez reżim.
 
Skandal i bluźnierstwo. McGregor ubiera się gorzej od Tanajny, gorzej od Komorowskiego, gorzej od Kukiza, w ogóle ubiera się tak, że nie jest warty poddania jakiejkolwiek analizie w kwestii poprawności ubioru.

Bez przesady od Tanajny i Kukiza ubiera sie lepiej ;-)

A Braun to nie jest bratankiem prezesa tej reżimowej telewizji? To się chyba nie lubią:crazy:

jest. chetnie bym jakies ich wypoweidzi na swoj temat zobaczyl, przeczytal, wysluchal
 
więc to i tak nie jest jego kasa
Trzyha wez zimny prysznic, to juz jest jakies korwinowskie voodoo.

Czyli jak pracodawca zaplaci pracownikowi to to sa nadal jego pieniadze i moze mowic do pracownika "obracasz moimi pieniedzmi"? A co jesli klient tegoż pracodawcy powie: "hola, hola, to moje pieniedze!" a na to wtraci sie pracodawca klienta pracodawcy...

Te pieniadze ktore wpadaja to systemu centralnego pochodza z naszych "skladek", ale nie mow, ze ludzie, ktorzy te pieniadze z systemu centralnego dostana jako wyplate za wykonana prace, obracaja "naszymi" pieniedzmi (kto obraca nie swoimi pieniedzmi? Zlodzieje. Czyli policjanci - nawet w systemie korwinowskim - beda zlodziejami, bo beda mieli nie swoje pieniadze). One nie sa nasze od momentu, eureka!, kiedy nam je zabrano. W tym jest problem.

Być może pisałeś skrótowo, ale musialem to napisac, zeby sie upewnic, czy ty rozumiesz co napisales.

W każdym systemie gospodarczym chodzi o przepływ, rotację pieniądza, tu nie ma jajka i kury, jest nieustanny przepływ, im szybciej (bez oporów) pieniadz płynie, tym bardziej dokrwiona jest gospodarka. System centralny jest mniej efektywny, bo próbuje tym przepływem sterować wbrew siłom rynkowym, co oczywiscie jest kosztowne, wymaga energii (bo jak wiadomo nic nie jest bezstratne).
 
Bez przesady od Tanajny i Kukiza ubiera sie lepiej ;-)



jest. chetnie bym jakies ich wypoweidzi na swoj temat zobaczyl, przeczytal, wysluchal
Nie podrzuce Ci konkretnego linka, bo ostatnio sporo materiałów dodatkowo dosyć długich z Braunem i cięzko by mi sie to przekopywało. Ale w jednym z materiałów mówi, że dziwi się że TVP nie pokazuje jego filmów (rozmowa konkretnie tyczyła "Towarzysz Generał idzie na wojne"), dodatkowo mówił ze TVP blokuje wydanie filmu na DVD. To samo było z "Plusy dodatnie, plusy ujemne".

Edit: znalazłem dotyczący "Generała":

Od 14:58
 
Rozwiń mój drogi bo chyba się w głowę uderzyłeś.
Na bezrybiu i rak ryba jak to powiadają. McGregor w skrócie często ubiera się jak pajac, chociażby na rozdaniu tych nagród co ktoś wyżej wrzucił.
To moje zdanie i już.
 
Korwin się jednostronnie zobowiązał.

No to chuja.
To taki zakład, że Kukiz może sobie wymyśleć:
udowodnie, że JOW są dobre a obecny system zły. Jeżeli Korwin nie dostanie więćej niż 20 % to znaczy, że obecny system jest zły. Jeżeli przegram, to odchodze z polityki.
 
dwa mandaty, a w naszym systemi mieliby 80
No to chuja.
To taki zakład, że Kukiz może sobie wymyśleć:
udowodnie, że JOW są dobre a obecny system zły. Jeżeli Korwin nie dostanie więćej niż 20 % to znaczy, że obecny system jest zły. Jeżeli przegram, to odchodze z polityki.
Korwin po prostu chciał udwodnić, że JOWy niczego nie zmienią, tylko zmienią na gorsze
 
Odchodząc trochę od tematu, nie macie wrażenia że polscy politycy nie mają zdolności myślenia przyczynowo- skutkowego? Czasem aż uszy bolą. Pod tym względem Korwin się wyróżnia i całkiem na poważnie rozkminiam na ile przyczynia się do tego fakt, że Korwin jest szachistą i brydżystą.
 
dwa mandaty, a w naszym systemi mieliby 80

Korwin po prostu chciał udwodnić, że JOWy niczego nie zmienią, tylko zmienią na gorsze

No a ja udowodnie, że obecny system też nic nie zmienia, jest gorszy. Przepowiadam - w obecnym systemie Korwin nie przekroczy 20% ;p
 
Wychodzi na to, że Korwin miał rację. Szanuje Kukiza, ale wygląda na to że kurczowe trzymanie się tych Jowów tylko dla samej zasady jest co najmniej dziwne ...
 
Nie podrzuce Ci konkretnego linka, bo ostatnio sporo materiałów dodatkowo dosyć długich z Braunem i cięzko by mi sie to przekopywało. Ale w jednym z materiałów mówi, że dziwi się że TVP nie pokazuje jego filmów (rozmowa konkretnie tyczyła "Towarzysz Generał idzie na wojne"), dodatkowo mówił ze TVP blokuje wydanie filmu na DVD. To samo było z "Plusy dodatnie, plusy ujemne".

Edit: znalazłem dotyczący "Generała":

Od 14:58

Ja tego nie czaje, ze czlowiek, ktory moze powiedziec to, co powiedzial (mozna sie z tym zgadzac lub nie, ale ciekawie wysluchac) w powyzszym filmiku, w szansie, w medialnym lufciku zwanym debata, prezentuje sie zupelnie inaczej.
 
Wychodzi na to, że Korwin miał rację. Szanuje Kukiza, ale wygląda na to że kurczowe trzymanie się tych Jowów tylko dla samej zasady jest co najmniej dziwne ...

Przeczytaj co napisałem. Jeżeli Korwin nie zdobędzie 20% to uznasz, że mam racje i obecyn system jest zły i nie ma co sie go trzymać?
 
Wychodzi na to, że Korwin miał rację. Szanuje Kukiza, ale wygląda na to że kurczowe trzymanie się tych Jowów tylko dla samej zasady jest co najmniej dziwne ...
W tym kontekście przywołałem niezdolność myslenia przyczynowo- skutkowego u niektórych. Akurat samego Kukiza nie krytykuję, bo wykonał mega pracę by się przebić do świadomości ludzi, nawet jak nie ma racji to jego osoba rozruszała kampanię wyborczą. Wyobraźcie sobie co by było bez niego? Bul stojący na krześle, Duda recytujący podpowiedzi Prezesa i na tym w mediach koniec.
 
Przecież ludzie nie głosują na Kukiza bo popierają JOW'y bo z 90% z nich nie wie o co chodzi, głosują bo głosi postulaty walki z partiami, układem, jest autentyczny i umiarkowany a ludzie rozczarowani sytuacją w kraju. Wybory w UK nie zmienią tu zupełnie nic poza moralnym zwycięstwem Krula.
 
Przecież ludzie nie głosują na Kukiza bo popierają JOW'y bo z 90% z nich nie wie o co chodzi, głosują bo głosi postulaty walki z partiami, układem, jest autentyczny i umiarkowany a ludzie rozczarowani sytuacją w kraju. Wybory w UK nie zmienią tu zupełnie nic poza moralnym zwycięstwem Krula.

W jaki sposób moralnie wygrał?
 
dodam do @ALIG8R , ze ci ktorzy glosuja na Kukiza dla JOWów, to glosuja po to by zdecentralizowac partie a przywiazac posłow do lokalnych wyborcow (ze wszystkimi tego konsekwencjami, ktore mozna opisac skrotowo: a) dwupartyjność b) "I Rzeczpospolita"). Mysle ze jednak wiekszosc glosuje z innych powodow.
 
Przecież ludzie nie głosują na Kukiza bo popierają JOW'y bo z 90% z nich nie wie o co chodzi, głosują bo głosi postulaty walki z partiami, układem, jest autentyczny i umiarkowany a ludzie rozczarowani sytuacją w kraju. Wybory w UK nie zmienią tu zupełnie nic poza moralnym zwycięstwem Krula.
jego główny postulat wprowadzi do istnienia tylko dwóch partii politycznych w sejmie, więc faktycznie walczy z partiami
a Polacy tak się znają na polityce jak Kukiz
 
jego główny postulat wprowadzi do istnienia tylko dwóch partii politycznych w sejmie, więc faktycznie walczy z partiami
a Polacy tak się znają na polityce jak Kukiz
Nie koniecznie nawet dwie partie, oznaczaja ze bedzie gorzej. Wrecz przeciwnie - teraz i tak masz taki sam beton jaki niby mowisz ze bedzie przy JOW. Z tym, ze przy jow jedna partia bedzie wewnątrz miala wiele niezaleznych opozycji, tak jak jest w USA, wiec wiele mozna ugrac, zmienic, poniewaz bedzie sie liczyc sila kazdego czlonka partii bo on zapenwia glosy. Teraz jest tak, ze system i tak masz skostnialy, tlyko kilka partii, lecz sa skazane na skostnienie, bo nie ma w nicch szans na zmiany, reformy, bo nie jest tak ze czlonkowie cos znacza, ich czlonkowie to psy.
 
Back
Top