Polityka

Wtedy chociaż nie psuli, bo że nie naprawiali to inna historia. Teraz tańczą na sznureczku "europy".
Na początku była wojenka z Kaczyńskimi, Lech Kaczyński zawetował kilkanaście ustaw. Później, po Smoleńsku, zrobili kilka ciekawych rzeczy (Prokuratura, podniesienie wieku emerytalnego, sześciolatki do szkoły), dobrze szły inwestycje (np. przed Euro 2012), ale też dobiły wiele polskich firm budowlanych, końcówka i rząd Kopacz to już był dramat. Mogli zrobić zdecydowanie więcej, ale z liberalnych ideałów nic nie zostało, Tusk wyciął wszystkich wartościowych i samodzielnie myślących liderów, i zaczął się umizgiwać do starej lewicy.

Szczerze mówiąc, dorobek PO nie jest imponujący, większych reform się bali, to były lepsze rządy tylko w warstwie estetycznej. Uważam, też, że byli większymi realistami w polityce zagranicznej, i nie mieli takich kompleksów jak obecna władza.

Teraz też nie widzę żadnego planu na jakiś jakościowy skok, szuflady mają puste, jeśli wygrają wybory, to wyłącznie dlatego, że pis i przystawki się totalnie kompromitują.
 
Na początku była wojenka z Kaczyńskimi, Lech Kaczyński zawetował kilkanaście ustaw. Później, po Smoleńsku, zrobili kilka ciekawych rzeczy (Prokuratura, podniesienie wieku emerytalnego, sześciolatki do szkoły), dobrze szły inwestycje (np. przed Euro 2012), ale też dobiły wiele polskich firm budowlanych, końcówka i rząd Kopacz to już był dramat. Mogli zrobić zdecydowanie więcej, ale z liberalnych ideałów nic nie zostało, Tusk wyciął wszystkich wartościowych i samodzielnie myślących liderów, i zaczął się umizgiwać do starej lewicy.

Szczerze mówiąc, dorobek PO nie jest imponujący, większych reform się bali, to były lepsze rządy tylko w warstwie estetycznej. Uważam, też, że byli większymi realistami w polityce zagranicznej, i nie mieli takich kompleksów jak obecna władza.

Teraz też nie widzę żadnego planu na jakiś jakościowy skok, szuflady mają puste, jeśli wygrają wybory, to wyłącznie dlatego, że pis i przystawki się totalnie kompromitują.
Z tymi inwestycjami na euro to trochę poleciałeś
 
rzez owe 8 lat nawet palcem nie kiwnął, by odciąć kościelną sektę od państwowej kasy, by zreformować służbę zdrowia itd. Platforma Obywatelska? Nie, Platforma Trwania przy politycznym korycie. Trwania, dlatego nic nie robienia, by się przypadkiem komuś nie narazić, a co za tym idzie nie stracić koryta. Takie samo polityczne szambo jak pisiory.
Są dwie kategorie wrogów: otwarty wróg i fałszywi przyjaciele. PO to fałszywi przyjaciele od spraw Kościoła aż po Brukselę.
To jest rewelacyjne jak każda władza miała romans z KK, a najbardziej śmieszą mnie Julki mówiące, że SLD coś zrobi: KK dostał najwięcej ziemi za rządów SLD, a w dużych miastach nie rządzi PiS a to przecież tak jak w Gdańsku za Adamowicza KK dostawał kupe ziemi bez żadnego mocniejszego trybu.
Ponad 100 tys. hektarów, budynki sądów, szpitali, parki, domy dziecka...
... teraz spróbujcie to przeliczyć na sztabki złota i w ilu mieszkaniach by się to złoto zmieściło :korwinlaugh:

Plus te sprawy uchodźców z tą Ochojską, ten Giertych mówiący, że postawi Ziobrę przed tym samym trybunałem w którym skazano zbrodniarzy z wojny na Bałkanach -to przypomina mi sekte smoleńską.
Też nie jestem do końca pewien czy Tusk i Sikorski uznaliby za zdradę współpracę z Niemieckim albo amerykańskim wywiadem. Trudno ich nie nazwać europejczykami pochodzenia polskiego zwłaszcza po wypowiedziach TUska o karach za nieprzyjęcie uchodźców w 2015 roku...

Później, po Smoleńsku, zrobili kilka ciekawych rzeczy (Prokuratura, podniesienie wieku emerytalnego, sześciolatki do szkoły), dobrze szły inwestycje (np. przed Euro 2012), ale też dobiły wiele polskich firm budowlanych, końcówka i rząd Kopacz to już był dramat.
Problem z tymi inwestycjami pod Euro jest taki, że to jest naprawdę dziwna sytuacja, gdzie państwo wydaje miliardy na infrastrukturę i to przyczynia się do bankructwa firm...
O ile w przypadku PiSu powiedziałbym, że działali pewnie na zasadzie ,,po co patrzeć mocniej na umowy, jakoś to będzie", o tyle PO śmierdzi w tej sprawie niezłymi przekrętami, bo dało się temu zapobiec odpowiednimi karami umownymi... Tym bardziej że Nowak na Ukrainie i te miliony w skrytkach o czymś świadczą...
Z tą prokuraturą to też tak średnio: w sprawie słynnego 40 miesięcznego aresztu była wizyta u ministra sprawiedliwości Budki...
... powiedział ,,przykro mi ale w tym kraju sądy i prokuratura są niezależne", plus jak zobaczyłem że Kaczyński ma do wyboru człowieka, odpowiedzialnego za utrzymanie dyscypliny wśród sędziów: no rewelacji po Seremecie się nie spodziewałem tak jak po Głódziu wyjaśniania przekrętów w Kościele...
Plus te wyroki za Donald Matole, sądy nie oddalające mandatów za protestowanie pod domem Tuska, prokuratura bawiąca się w aresztowanie człowieka za stronę Antykomor...
Mam wrażenie, że główna różnica pomiędzy PO i PiSem jest taka, że Pawlak i Sikorski na sam telefon od Kulczyków i miliardera S. itp. rzucali wszystko i byli w stanie się spotkać. Kaczyński zapowiadał budowanie nowych elit a nie tej zgnilizny, która zamiast elity okazała się kastą...
... tylko że PiS buduje nową kastę.
Nie mówię, że Kaczyński nie ma powodów do mszczenia się: inwigilacja środowiska Porozumienia Centrum w latach 90, robienie z niego niemal Hitlera podczas rządów w 2005-2007...
... ale nawet to jest robione tragikomicznie...

Zniesienie przymusowego poboru do wojska, Orliki -to się PO udało.
 
... każda władza miała romans z KK, a najbardziej śmieszą mnie Julki mówiące, że SLD coś zrobi: KK dostał najwięcej ziemi za rządów SLD, a w dużych miastach nie rządzi PiS a to przecież tak jak w Gdańsku za Adamowicza KK dostawał kupe ziemi bez żadnego mocniejszego trybu.
Ponad 100 tys. hektarów, budynki sądów, szpitali, parki, domy dziecka...
Żeby być uczciwym, to trzeba powiedzieć, że kk nikomu tych majątków nie ukradł, to efekt 2 tyś. lat współpracy z każdą władzą, pracy nad umysłami ludzi, inwestycji itd.. Mimo to nie miałbym problemu w tym, żeby to jakoś upaństwowić...

W Poznaniu, chyba, prezydent miasta opublikował listę umów miasto-kościół, powychodziły takie kwiatki, że miasto dzierżawi kościołowi budynki za symboliczną złotówkę, a w tym samie czasie, kościół bierze od miasta 150 tys./rok, za to że przez ich działkę przejeżdza kolejka dla dzieci w zoo.
 
Żeby być uczciwym, to trzeba powiedzieć, że kk nikomu tych majątków nie ukradł, to efekt 2 tyś. lat współpracy z każdą władzą, pracy nad umysłami ludzi, inwestycji itd.. Mimo to nie miałbym problemu w tym, żeby to jakoś upaństwowić...

W Poznaniu, chyba, prezydent miasta opublikował listę umów miasto-kościół, powychodziły takie kwiatki, że miasto dzierżawi kościołowi budynki za symboliczną złotówkę, a w tym samie czasie, kościół bierze od miasta 150 tys./rok, za to że przez ich działkę przejeżdza kolejka dla dzieci w zoo.
I prezydenci Poznania są nazywani tęczowymi politykami :korwinlaugh:


Też Komisja Majątkowa, te samorządy -to wszystko funkcjonowało w takim trybie i nadal funkcjonuje, że cholera wie, czy te hektary KIEDYKOLWIEK należały do KK. Przy Komisji Majątkowej praktycznie nic nie musieli udowadniać. Statyczny Jan Kowalski musiałby latać po urzędach, sądach, łapówki dawać...
BTW nie da się sprawdzić w jednym miejscu ile prezydenci miast dają Kościołowi...
Sprawa nr 2: te hektary są jedną z głównych przyczyn upadku zaufania do Kościoła. Na cholerę masz się starać skoro masz taki majątek, że jakby zamienić to w sztabki złota to niezłe mieszkanie trzeba byłoby mieć aby to zmieścić?
Podobnie jest z wyborczą: na cholerę starać się o czytelników skoro są reklamy ze spółek skarbu państwa, a to prenumeraty państwowe? Michnik wprost mówił, że wyborczej dało po kości to, że skończyły się państwowe prenumeraty. Facet przyznał się do tego, że stworzył media bez czytelników!
Kościół bez wiernych, media bez czytelników, organizacje pozarządowe, które nie przetrwają bez pomocy państwa albo Soroza, związki zawodowe bez udziału pracowników -cały dorobek Polski po 89 roku...
Nic dziwnego, że później na ślinę i sznurek trzeba było tworzyć KOD itp...
 
A dla równowagi po pośle Razem macie bananowca.
Bierze ojciec bananowca do firmy, myśli że coś z niego bedzie a ten idzie na wywiad i daje taki popis :juanlaugh::wow:

1644856935224.png


- Kiedy wchodziło 500+, sytuacja na rynku budowlanym zmieniła się diametralnie, ponieważ
pracownicy na budowach pracowali wcześniej 6 dni w tygodniu
. Nie było problemów z
nadgodzinami
. Nagle,

od kiedy weszło 500+,
5 dni w tygodniu bez żadnych nadgodzin
- żalił się.

Opowiadał, że wtedy rozpoczęło się podkupywanie pracowników z jednej firmy do drugiej. Przyznał, że ta
sytuacja doprowadziła go do bankructwa
.



Koleś żali się na kapitalizm czy po prostu nie zna branży? Podkupują to straszne...

Gdyby w TVP pracowały asy dziennikarstwa to mielibyśmy ładne dramy TVP vs kołcze z bananowcami.
Oj a jak by dali jeszcze asów, którzy wpisują do umów kary umowne 700 tys. zł za złamanie zakazu konkurencji wiedząc, że są one nielegalne :muttley:

Chociaż w sumie KSW też straszyło, że jeden Turek miał dostać karę kilkaset tysięcy EUR i nic nie słuchać o sprzedaży tego długo do Inkasso...

Zdarzało mi się parę lat w Niemczech podkupywać Polaków pracujących w polskich firmach aby pracowali w niemieckich. Historie z niektórymi polskimi Januszami były zajebiste, nawet z jednym miałem proces za stalking i groźby i to wszystko za to, że ich pracownicy zdecydowali się pracować na budowie za więcej niż kasa w punkcie ksero :brainoverload:
 
@andrzej_t.

Na poważnie. Gdy pisze komentarz w tym dziale masz nic nie wspominać o bezdomności, bo sobie tego nie życzę. Mam nadzieję że się zrozumieliśmy, bo już nie pierwszy raz to widzę. To co się dzieje w Ełku , zostaje w Ełku. Jeśli chcesz mnie kojarzyć z innymi rzeczami niech to będzie - kino Azjatyckie.
 
@andrzej_t.

Na poważnie. Gdy pisze komentarz w tym dziale masz nic nie wspominać o bezdomności, bo sobie tego nie życzę. Mam nadzieję że się zrozumieliśmy, bo już nie pierwszy raz to widzę. To co się dzieje w Ełku , zostaje w Ełku. Jeśli chcesz mnie kojarzyć z innymi rzeczami niech to będzie - kino Azjatyckie.
:juanlaugh:
 
Ło Panie, to już nieporównywalnie wyższy poziom kontentu.
jestem tak stary, że pamiętam jeszcze czasy, kiedy Pasent jechał po Giertychu, że LPR oznacza niskie IQ :suchykarol::roberteyeblinking:
Mnie ciekawi, czy gdyby Ziobro postanowił zmienić front to mógłby liczyć na karierę niczym Giertych :iamdone:
 
jestem tak stary, że pamiętam jeszcze czasy, kiedy Pasent jechał po Giertychu, że LPR oznacza niskie IQ :suchykarol::roberteyeblinking:
Mnie ciekawi, czy gdyby Ziobro postanowił zmienić front to mógłby liczyć na karierę niczym Giertych :iamdone:


Tak strzelałem właśnie , że masz te 80 lat.
 
...Mnie ciekawi, czy gdyby Ziobro postanowił zmienić front to mógłby liczyć na karierę niczym Giertych ...

Albo Jarek... :bye:

Gdyby Jarek wyszedł z PIS, zaczął jeździć po swoich byłych kolegach, bronić LGBT i krytykować Macierewicza za Smoleńsk, to w TVN i Wyborczej mogłoby dojść do lawiny samobójstw.
 
Albo Jarek... :bye:

Gdyby Jarek wyszedł z PIS, zaczął jeździć po swoich byłych kolegach, bronić LGBT i krytykować Macierewicza za Smoleńsk, to w TVN i Wyborczej mogłoby dojść do lawiny samobójstw.
a ja powiem jeszcze mocniej: wyobrażam sobie Kaczyńskiego jako lidera KODu i Michnika mówiącego ,,odwal się od mojego marszałka".
Ba Michnik i jego wyborcza jest w takim stanie, że jeśli Kaczyński powiedziałby ,,dostaniecie reklamy ze spółek skarbu państwa, ale za to MIchnik i Wielowieyska oraz Lis mają być służbą w takich strojach" -zgodziliby się
1644928431364.png
 
Back
Top