Polityka

Na tle Europy i tak wydajemy dużo na obronność, niestety nie zawsze mądrze, i bez żadnej strategii. Gdyby w NATO i UE była jedność, to Putin by nawet nie kiwnął palcem, ale Rosja, doskonale gra na jej rozbijanie. Kraje zachodu opowiadają bajki o wielkim europejskim kraju, z jednym rządem i armia, a i tak każdy gra na siebie.
Ej no, a Frontex? Nie mów, że nie robi na Tobie wrażenia ta ekipa wysłana na granicę fińsko-rosyjską. Tak sobie wyobrażam: po drugiej stronie granicy stoi Siergiej z Kaukazu, człowiek z rejonu Rosji gdzie nawet zapasy i sambo mają na lekcjach WFu, możliwe że pamięta jeszcze wojnę czeczeńską. Parzy na to zdjęcie :korwinlaugh:

UE miała być sojuszem państw ze stolicą w Brukseli, a stała się antydemokratyczną organizacją ze stolicą w Berlinie, a pojedyncze państwa próbują być w UE i mieć sojusz z Rosją - kosztem innych państw...

Jak myślicie, co się stanie za naszą wschodnią granicą? Według mnie będzie brutalnie, zajęcie połowy Ukrainy z Kijowem włącznie to faktycznie maks 3-5 dni. Obawiam się, że nasi sąsiedzi (przynajmniej cywile) uważają, że będzie to pełzająca wojna jak w Donbasie. Nic bardziej mylnego, bo Putin tym razem przygotował infrastrukturę do tego, aby przejechać po Ukrainie z buta aż po granicę z UE.

Najgorsze jest to, że Ukraińcy (podobnie jak my) nie potrafią poddać się bez walki. A to chyba najlepsze rozwiązanie, bo i tak nikt im fizycznie nie pomoże....

Na naszym podwórku PiS i Duda ewidentnie zakopują w pośpiechu topór wojenny z KE, żeby zgarnąć kasę (oby wydali chociaż część na obronność a nie 15 emeryturę) a USA planuje przysłać kolejne tysiące żołnierzy do Polski.

Mnie zastanawia czy władze Rosji nie boją się reakcji na wojnę z Ukrainą. Ukraińcy mówili przecież, że jeńcami wojennymi były często osoby które zbyt dobrze po rosyjsku nie mówiły, a raczej w tych dialektach kaukaskich, najemnicy zwykli.
A jeśli byłaby otwarta wojna to zaczęłyby wracać trumny i żołnierze inwalidzi do Rosji, zwłaszcza jeśli powołają jeszcze rezerwistów. Jak wtedy zareagują? Teraz w erze inflacji, kryzysu gospodarczego jeszcze wojna?
Cholernie dużo osób zgłasza się do teraz do wojska na Ukrainie, plus ciekawostka: w Polsce jest dużo broni poukrywanej w lasach, na strychach po drugiej II wojnie światowej. Ukraina ma to samo w dużo większej skali. Też słyszałem, że politycy na Ukrainie mocno się męczyli aby te bojówki nacjonalistyczne nie podejmowały działań na własna rękę.


Plus ciekawe jak zachowają się oligarchowie: poprzednio wspierali dość mocno prywatne oddziały przepędzające Ruskich.

To jest ciekawy film dokumentalny o Ukrainie i ich prezydencie. Tam jest jedna z mocniejszych wymian słownych z tymi bojówkami nacjonalistów. TVP ale ta dziennikarka jest akurat normalna. Sam jestem ciekawy czy taka historia mogłaby się powtórzyć w Polsce: aktor grający prezydenta, później startuje w wyborach i wygrywa. A później tworzy partie która wygrywa wybory w parlamencie. Zobaczycie w jaki sposób on się odzywa na konferencjach: przeszedłby taki styl bycia w polskiej polityce?
 
"Wiceminister obrony James Heappey, poinformował w sobotę, 12 lutego, że Wielka Brytania wycofa w ten weekend wszystkich swoich żołnierzy znajdujących się na Ukrainie."

Jeszcze niedawno trąbili o sojuszu brytyjsko-ukrainskim. Lata lecą, ale brytole zawsze zagrywają tą samą kartę jeśli chodzi o heartland.
" Walczymy do ostatniego Ukraińca"
 
"Wiceminister obrony James Heappey, poinformował w sobotę, 12 lutego, że Wielka Brytania wycofa w ten weekend wszystkich swoich żołnierzy znajdujących się na Ukrainie."

Jeszcze niedawno trąbili o sojuszu brytyjsko-ukrainskim. Lata lecą, ale brytole zawsze zagrywają tą samą kartę jeśli chodzi o heartland.
" Walczymy do ostatniego Ukraińca"
Sojusz z GB :waldeklaugh:
 
Wałęsa vs Biden
Kto jest w lepszej kondycji umysłowej? Jak mogło do tego dojść, że ktoś taki został wybrany? Wiele razy oglądałem te wywiady Obamy, jego debaty prezydenckie: można było się z nim nie zgadzać, ale to było piękno retoryki, marketingu, piękne budowanie wizerunku.
A tutaj? Rewolucja obyczajowa czy po prostu statystyczny Amerykanin jest coraz biedniejszy i poszli w skrajność?




EDIT: Ten ukraiński oligarcha wystawił finansował bojówki przepędzające Ruskich z Ukrainy oraz to jego telewizja wypromowała obecnego prezydenta Ukrainy dzięki serialowi Sługa Narodu. Jego wywiad dla NYT:

W opublikowanej w środę rozmowie z "NYT" Kołomojski stwierdził, że obywatele Ukrainy nie chcą już wojny. "Ludzie chcą pokoju, dobrego życia, nie chcą być na wojnie" - ocenił. Zarzucił Stanom Zjednoczonym, że chcą prowadzić konflikt zbrojny "do ostatniego Ukraińca" i "nawet nie dają nam za to pieniędzy".

Dodał, że jeśli Amerykanie będą się "wymądrzać" z Ukrainą, to ta zwróci się w kierunku Rosji. "Rosyjskie czołgi będą stały pod Krakowem i Warszawą", a "wasze NATO będzie robiło w portki i kupowało pampersy"
- ostrzegł. Jego zdaniem "Rosjanie i tak są silniejsi". Wezwał jednocześnie do naprawy relacji z Moskwą.

Kołomojski podkreślił w wywiadzie, że wcale nie kocha Rosji, i przypomina Wielki Głód na Ukrainie z lat 30. ubiegłego wieku. Jednak w jego ocenie Zachód zawiódł Ukrainę, nie dostarczył odpowiednich środków i nie otworzył rynków. "Dowiodłem w 2014 roku, że nie chcę być z Rosją. Opisuję obiektywnie, co widzę i dokąd zmierzają sprawy" – tłumaczył reporterom "NYT". Po "pięciu-dziesięciu latach krew zostanie zapomniana".

 
"Wiceminister obrony James Heappey, poinformował w sobotę, 12 lutego, że Wielka Brytania wycofa w ten weekend wszystkich swoich żołnierzy znajdujących się na Ukrainie."

Jeszcze niedawno trąbili o sojuszu brytyjsko-ukrainskim. Lata lecą, ale brytole zawsze zagrywają tą samą kartę jeśli chodzi o heartland.
" Walczymy do ostatniego Ukraińca"

Sojusz z GB :waldeklaugh:
Przyznam szczerze, że jak widziałem naszych oficjeli obok tych z GB i tytuł "sojusz" to mnie zimny pot oblał i ciarki po plecach przeszły...
 
















Od 2014 o 100% Jako ze 2022 mamy dopiero rozpoczety policzmy 7 lat, srednio po 15% rocznie. Ale w TV przeciez mowia co innego...
WlxivQS.png
 
Last edited:
z luźniejszych newsów:
samorządy no otrzymują za mało kasy z podatków, niby po to aby wszystkie rejony Polski rozwijały się w miarę równo co nie wychodzi, ale...
... Kraków, Poznań, Gdańsk a Warszawa to już jest mistrzem świata w tym -dają amunicję PiSowi, że samorządy nawet powinny mniej dostawać kasy z podatków



Patryk Jaki, kiedy antyunijność wejdzie za mocno. CHyba Patryk Jaki chce być polskim Farage


Jednym z podstawowych celów istnienia państwa jest zapewnia bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego i też ochrona środowiska, ale wyobrażacie sobie TK w którym zasiada SPurek i ten TK rozpatruje czy elektrownia atomowa jest zgodna z konstytucją?



Rosja jako biedapaństwo:



PKB Manhattanu, czyli centralnej dzielnicy Nowego Jorku, może przekraczać nawet 900 mld dol. Dla porównania, PKB całej Polski wynosi niecałe 2 biliony złotych, czyli około 540 mld dol.



Zakopane królem cen za m2?
,,Dlatego, w tym roku za metra kwadratowy nowego apartamentu trzeba tu zapłacić nawet 40 tys. zł. Średnia cena to 35 tys. zł. Nawet nieduże domki mają tu swoją cenę. Za powstające przy ul. Sabały szeregówki w stanie surowym inwestor chce ponad 2 mln zł.

– Śmiejemy się, że jest u nas drożej niż na Manhattanie. Ale to śmiech przez łzy – mówi w "GW" Agata Wojtowicz, prezeska Tatrzańskiej Izby Gospodarczej."
 
Tak odnośnie tego co pisałem wcześniej jak trudny jest rynek medialny i raczej dla samego exela nikt tam się w to nie bawi. Nie wiem czy jeszcze najbogatszy Polak stracił na Życiu Warszawy 80 mln zł


Pawlak bardzo ładnie tłumaczy jak funkcjonują obecnie media, a to było trochę lat temu. Teraz media społecznościowe dają jeszcze wycisk mediom tradycyjnym




Radio Zet też było sprzedane za małą kwotę i całe szczęście UOKiK wstrzymał sprzedaż tego radia Agorze. 130 mln zł za mega rozpoznawalną markę: Marek Jakubiak miał zarobić za sprzedać małego browaru 60 mln zł...

Czyli co: doszliśmy do tego, że miliarderzy będą decydowali o poglądach politycznych Polaków?
 
Kto uwaza ze nie bedzie zadnej wojny daje lajka
Będzie, oj będzie. I do tego setki tysięcy uchodźców, rannych, kalek...

Najgorszy możliwość scenariusz to wkroczenie do Polski ukraińskiej armii podczas ucieczki. Wtedy według konwencji armia ta powinna zostać rozbrojona a żołnierze deportowani na Ukrainę. Inaczej wojna automatycznie może wejść na teren Polski.
 
Za ile dokladnie sa wybory w Polsce? Okolice półtora roku? Jeszcze rok temu w ogóle nie brałem pod uwagę, że PIS je może przegrać ale teraz to już w sumie nie jestem pewien. Jak oglądam czasami te obrady w sejmie albo wywiady w jakiś radiach polityków PO, Holowni i Pis to nie widze przyszłości dla tego kraju....
 
Za ile dokladnie sa wybory w Polsce? Okolice półtora roku? Jeszcze rok temu w ogóle nie brałem pod uwagę, że PIS je może przegrać ale teraz to już w sumie nie jestem pewien. Jak oglądam czasami te obrady w sejmie albo wywiady w jakiś radiach polityków PO, Holowni i Pis to nie widze przyszłości dla tego kraju....
Mam podobnie. Rządzących nie trawię, z drugiej strony gdyby u władzy było teraz po lub sld, to byśmy już byli zaszczepieni jak bydło.
 
Za ile dokladnie sa wybory w Polsce? Okolice półtora roku? Jeszcze rok temu w ogóle nie brałem pod uwagę, że PIS je może przegrać ale teraz to już w sumie nie jestem pewien. Jak oglądam czasami te obrady w sejmie albo wywiady w jakiś radiach polityków PO, Holowni i Pis to nie widze przyszłości dla tego kraju....

Umownie - 2023 rok.
 
od 6 Konieczny uważa, że wynajem mieszkania nie jest życiem z owoców pracy i jechanie Ikononowiczem ,,
Tu nie chodzi o słabość i niezaradność tych na dole, tylko o pazerność i okrucieństwo tych na górze." i zabierzmy tym co mają więcej, podzielmy pomiędzy tymi co nie mają -i starczy dla każdego :korwinlaugh:

Ale tak bądźmy konsekwentni: wypożyczalnia samochodów, busów, autobusów -też nie jest? Łał nawet samoloty w liniach lotniczych nieraz nie są własnością tych linii lotniczych.

Co ciekawe jest dość popularne podejście i dużo osób się na tym przejedzie, bo masa ludzi kupiła mieszkania za gotówkę aby uchronić się przed inflacją.
Koleś czasami bajeruje, załącza mu się kołczing, ale dość dobre omówienie plus sam dodałbym jeszcze pare punktów:


a jak ktoś jest nieuważny i ma podejście zbytnio na luzie to może tak skończyć: dlatego gminy nie chcą budować mieszkań socjalnych, a za to powinien być kryminał
1644832513366.png





Wszedłem na profil Iknonowicza: salonowy Lepper rządzi. Tu fotka z Iknonowiczem aby mieć starą lewicę, tu fotka z Mają Staśko aby mieć młode lewactwo -to o czym marzy Kaczyński to aby Agrounia dostała 4,99% w wyborach. Zwiększą frekwencję wyborczą, a im większa frekwencja wyborcza tym więcej mandatów bierze zwycięzca :roberteyeblinking::antonio::jarolaugh:

Będzie, oj będzie. I do tego setki tysięcy uchodźców, rannych, kalek...

Najgorszy możliwość scenariusz to wkroczenie do Polski ukraińskiej armii podczas ucieczki. Wtedy według konwencji armia ta powinna zostać rozbrojona a żołnierze deportowani na Ukrainę. Inaczej wojna automatycznie może wejść na teren Polski.
Mnie ciekawi czy Ruscy wykorzystają rezerwistów czy tego jednak nie zrobią z obawy przed spadkiem poparcia. Oj Siergiejom z Rosji nie chce się umierać albo zostać inwalidami za Ukrainę, zwłaszcza teraz w dobie kryzysu pokazującego jakim bieda państwem jest Rosja i tego, że nie zostaną mile przywitani na Ukrainie...
A na Ukrainie wzrosły nastroje antyrosyjskie, poparcie dla partii prorosyjskich nieźle spadło a już zablokowanie 3 stacji prorosyjskich za sabotaż wojenny -tego nie da się zrobić nie mając poparcia społecznego.
 
Najsmutniejsze jest to, ze ten cytat idealnie pasuje to tego co sie teraz dzieje na swiecie...
Myślę, że JKM mega się pomylił. Instagram, fejs działa na tej korwinowskiej zasadzie, a nawet whistler blower facebook'a mówiła wprost, że to chore, że Zuckenberg ma badania psychologiczne, że instagram jest szkodliwy dla psychiki i mimo wszystko chcą tworzyć insta dla dzieci...
 
Ten rzekomy debeściak rządził przez 8 lat, a przez 5 wiosen miał za pazia prezydenta Komorowskiego, także odpadały weta i inne kije w szprychy. Przez owe 8 lat nawet palcem nie kiwnął, by odciąć kościelną sektę od państwowej kasy, by zreformować służbę zdrowia itd. Platforma Obywatelska? Nie, Platforma Trwania przy politycznym korycie. Trwania, dlatego nic nie robienia, by się przypadkiem komuś nie narazić, a co za tym idzie nie stracić koryta. Takie samo polityczne szambo jak pisiory.
Jak po 8 latach trwania słupki w sondażach zaczęły lecieć na pysk, spierdolił z podkulonym ogonem do Brukseli, zostawiając po sobie burdel, który próbowała ogarnąć Kopacz. W Brukseli też trwał, robiąc za lokaja Merkelowej i Macrona. Trwałby do dzisiaj, gdyby pisiory same sobie nie zaczęły kopać politycznego grobu przez wewnątrzpartyjne wojenki. Rudy wytrzeszcz przegrywać nie potrafi, dlatego poczekał na odpowiedni moment, wrócił praktycznie na gotowe, pozując na zbawcę narodu.
 
Last edited:
Ten rzekomy debeściak rządził przez 8 lat, a przez 5 wiosen miał za pazia prezydenta Komorowskiego, także odpadły weta i inne kije w szprychy. Przez owe 8 lat nawet palcem nie kiwnął, by odciąć kościelną sektę od państwowej kasy, by zreformować służbę zdrowia itd. Platforma Obywatelska? Nie, Platforma Trwania przy politycznym korycie. Trwania, dlatego nic nie robienia, by się przypadkiem komuś nie narazić, a co za tym idzie nie stracić koryta. Takie samo polityczne szambo jak pisiory.
Wtedy chociaż nie psuli, bo że nie naprawiali to inna historia. Teraz tańczą na sznureczku "europy".
 
Back
Top