Polityka

Dobry jest bóbr
Screenshot_2021-08-19-20-45-33-384_com.android.chrome.jpg
 
Ha, ha.
Jak to było: jebać Kukiza, szmata.
Ej nie, bez Kukiza nie damy rady.
Teraz: Paweł przyjdź do nas, bądź naszym kolegą, Sikorski buty wyczyści, a Tusk do stołu będzie podawał, Biedroń może zostać ladyboyem :korwinlaugh:





Po zamachach terrorystycznych w Paryżu ogłoszono stan wyjątkowy.
Jestem zajebiście ciekaw, co zrobiłby Ziobro mając do dyspozycji zabawki dzięki wprowadzeniu stanu wyjątkowego, albo Patriot Act w Polsce.
A żeby wyborczą przeszukali :suchykarol:
Byłoby PRAWA CZŁOWIEKA
 
Śmieszne jak dziennikarze TVNu chyba na serio myśleli, że PO to ich przyjaciele.
Tak na spokojnie: ordynacje preferencyjna popierają narodowcy z Konfederacji, Korwiniści to pewnie monarchie ale też pewnie Bosak by ich ogarnął.
Do oderwania Kukiza od Kaczyńskiego nie byłaby potrzebna zmiana konstytucji z tymi JOWami, bo w sumie ta ordynacja preferencyjna ma jakieś cechy proporcjonalności (na pewno większa niż obecnie, był symulacje, że PiS naprawdę dużo nie potrzebowałby do większości konstytucyjnej gdyby tylko była bardzo wysoka frekwencja).
Sam jestem ciekawy jaki byłby wynik wyborów przy ordynacji preferencyjnej i ile byłoby głosów nieważnych przez to numerowanie kandydatów.
Ale za to Olejnik cieszyła się na gwiazdki. Pięknie sami siebie niszczą, pożar w burdelu :tellmemore:
 
Z Afganistanu ucieka dużo dobrze sytuowanych osób. To proste - mają fundusze na lot. Nie rozumiem dlaczego odmawiać ich przyjęcia. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
 
Z Afganistanu ucieka dużo dobrze sytuowanych osób. To proste - mają fundusze na lot. Nie rozumiem dlaczego odmawiać ich przyjęcia. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Bo są państwa bardziej im przyjazne kulturowo, do których jest znacznie bliżej?
 
Z Afganistanu ucieka dużo dobrze sytuowanych osób. To proste - mają fundusze na lot. Nie rozumiem dlaczego odmawiać ich przyjęcia. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
ponieważ tak samo jak w 2015 roku wmieszają terrorystów.
1629406423996.png
to jest zbanowane zdjecie na twitterze po atakach terrorystycznych z tytułem "Normalny jarmark świąteczny w Europie"
BTW Ponad 50% dorosłych mężczyzn w Afganistanie to analfabecie. Nawet czytałem o tym, że Amerykanie robili baze danych o Afgańczykach na podstawie odcisków palców, linii rogówki czy jak to się nazywa itp. bo te dokumenty są mało warte w cholernie skorumpowanym kraju.
Mamy tylko kilku tłumaczy przysięgłych języka paszto i dari. Dokumenty muszą być przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego.
A jakie kraje nie chcą przyjmować? MOże ZEA, mimo że przyjmują hurtowo imigrantów z Indii, Filipin oraz Europejczyków. CHyba 20% mieszkańców ZEA ma ich obywatelstwo.
Dlaczego?


Niech USA i UE zapłacą Uzbekistanowi to przyjmą Afgańczyków tak samo jak Turcja...
 
Z Afganistanu ucieka dużo dobrze sytuowanych osób. To proste - mają fundusze na lot. Nie rozumiem dlaczego odmawiać ich przyjęcia. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Bo nikt nie chce mieć sąsiada z Afganistanu. Chyba, że Ty chcesz to może zgłoś się gdzie trzeba
 
Ale ten kryzys uchodźców jest niesamowity.
DRAMAT
muszę powiedzieć, że prof. Uksfordu dobrze gada, drugi raz w tym miesiącu


A to jest hit, ta posłanka jest hitem demagoga odnośnie manipulacji, nie powiem kto ją podpierdala :tellmemore:


Szwedzi why?


Skąd uchodźcy?




Ci uchodźcy spadli Kaczyńskiemu z nieba. Naprawdę Łukaszenko powinien dostać tira wódki za to :korwinlaugh:
Merkel przyczyniła się do rozwoju AFD, a niemieccy narodowcy to naprawdę nie brzmi dobrze.
Dzięki PO narodowcy są w Sejmie...


,,Pentagon miał na celu zebranie danych biometrycznych 80 procent populacji afgańskiej, aby ułatwić lokalizację terrorystów i przestępców."
A teraz maja te dane Talibowie
 
Nie mówię że mamy przyjmowac. Jestem na etapie próby zrozumienia tego co się dzieje
Przede wszystkim jest jeden podstawowy argument: państwo prawa.
Nie można być państwem prawa wspierając przemytników ludzi. Handel ludźmi jest jednym z najpodlejszych przestępstw, a przemytem ludzi zajmuja sie fachowcy od handlu ludźmi, którzy bawią się w sprzedawanie ludzi do zachodnich burdeli...
Nigeryjska mafia i arabskie klany dorobiły się fortuny na przemycie uchodźców do Włoszech i Grecji.

Amerykanie zamrozili 7 mld $ rezerw walutowych Afganistanu w amerykańskich bankach.
Prezydent Afganistanu spierdolił trzema samochodami. Wiesz dlaczego? Bo w jednym trudno było wsadzić ponad 100 mln $ :korwinlaugh:
Naprawdę dałoby sie dogadać z Uzbekistanem mając budżet 7 mld $, bo to w końcu nie jest kasa Amerykanów
 
Ale ten kryzys uchodźców jest niesamowity.
DRAMAT
muszę powiedzieć, że prof. Uksfordu dobrze gada, drugi raz w tym miesiącu


A to jest hit, ta posłanka jest hitem demagoga odnośnie manipulacji, nie powiem kto ją podpierdala :tellmemore:


Szwedzi why?


Skąd uchodźcy?




Ci uchodźcy spadli Kaczyńskiemu z nieba. Naprawdę Łukaszenko powinien dostać tira wódki za to :korwinlaugh:
Merkel przyczyniła się do rozwoju AFD, a niemieccy narodowcy to naprawdę nie brzmi dobrze.
Dzięki PO narodowcy są w Sejmie...


,,Pentagon miał na celu zebranie danych biometrycznych 80 procent populacji afgańskiej, aby ułatwić lokalizację terrorystów i przestępców."
A teraz maja te dane Talibowie

Ostatnio w ogóle nie śledziłem tematu tych uchodźców i byłem przekonany, że to jacyś Białorusini próbują do nas spierdolić i aż byłem zadziwiony, czemu ludzie tak agresywnie do nich nastawieni są a dopiero dzisiaj ogarnąłem, że to Łukaszenko ściąga Afganów i nam ich pod granice podrzuca :DC: ciekawe czy się przypadkiem się nie przeliczy i sam z tymi Afgańczykami w Białorusi nie zostanie....
 
A czego konkretnie nie rozumiesz? Nie pytam złośliwie tylko szczerze. Jako ekspert (tak, dzisiaj każdy może sobie nadać taki tytuł) chciałbym pomóc.

Jeśli Ameryka wraz z sojusznikami rodpietdolili ten kraj i doprowadzili do obecnej sytuacji to czy nie powinni odczuwać moralnej powinności pomocy ofiarom własnych decyzji, zamiast przerzucać winę na same ofiary?
 
Jeśli Ameryka wraz z sojusznikami rodpietdolili ten kraj i doprowadzili do obecnej sytuacji to czy nie powinni odczuwać moralnej powinności pomocy ofiarom własnych decyzji, zamiast przerzucać winę na same ofiary?
My nie jesteśmy Ameryka.
Szwedzki premier mówi głośno o błędach przy sprowadzaniu obcych kulturowo ludzi do swojego kraju. Chcesz by i nasz tak kiedyś mówił?
 
Jeśli Ameryka wraz z sojusznikami rodpietdolili ten kraj i doprowadzili do obecnej sytuacji to czy nie powinni odczuwać moralnej powinności pomocy ofiarom własnych decyzji, zamiast przerzucać winę na same ofiary?
Nie wiem czy ogarniasz sytuację jak to wygląda w rzeczywistości, ja sam dopiero się dzisiaj dowiedziałem o co chodzi. W skrócie to jacyś bliżej niesprecyzowani białoruscy biznesmeni ogłaszają się w Afganistanie, że zabiorą stamtąd chętnych ludzi (oczywiście za opłatą), przetransportują samolotem do Białorusi, przekimają na miejscu w hotelu a na następny dzień podrzucą pod granicę i powiedzą w którą stronę jest UE i życzą im powodzenia. Cyniczna rozgrywka Łukaszenki na destabilizowanie sytuacji w państwach będących wschodnią granicą UE, on nawet się z tym za bardzo nie kryje, nawet oko.press o tym pisze:

„Jeśli [red. unijni decydenci] blokują inwestycje i wprowadzają sankcje, nawet sektorowe… Niech nie dziwią się, że nagle pobiegli do nich migranci”.
Swoją drogą jaka to jest gnida bezwstydna to aż mózg paruje.
 
Nie wiem czy ogarniasz sytuację jak to wygląda w rzeczywistości, ja sam dopiero się dzisiaj dowiedziałem o co chodzi. W skrócie to jacyś bliżej niesprecyzowani białoruscy biznesmeni ogłaszają się w Afganistanie, że zabiorą stamtąd chętnych ludzi (oczywiście za opłatą), przetransportują samolotem do Białorusi, przekimają na miejscu w hotelu a na następny dzień podrzucą pod granicę i powiedzą w którą stronę jest UE i życzą im powodzenia. Cyniczna rozgrywka Łukaszenki na destabilizowanie sytuacji w państwach będących wschodnią granicą UE, on nawet się z tym za bardzo nie kryje, nawet oko.press o tym pisze:

Nie wiedziałem o tym. Dzięki! Poczytam. Ta informacja oczywiście zmienia optykę widzenia tego problemu
 
Jeśli Ameryka wraz z sojusznikami rodpietdolili ten kraj i doprowadzili do obecnej sytuacji to czy nie powinni odczuwać moralnej powinności pomocy ofiarom własnych decyzji, zamiast przerzucać winę na same ofiary?
Nie, egoiści to mądrzy ludzie i my też powinniśmy nimi być
 
Back
Top