Polityka

Nie wiedziałem o tym. Dzięki! Poczytam. Ta informacja oczywiście zmienia optykę widzenia tego problemu
No właśnie, nie zdążyłem, Kolega wyżej wyjaśnił. Do tego ci na naszej granicy to nie są te Afgany uciekający przed Talibami. To mogą nawet nie być Afgany, na początku mówili, że to Irakijczycy, teraz się retoryka zmieniła bo bardziej pasuje. Kłamią skurwysyny na każdym kroku.
Haha, sama prawda. Oni sami się orają.
Dokładnie, jak widziałem tych dwóch pajaców z dwoma śpiworami i tego lalusia z Lewicy co rzucał w nich paczkami to od razu sobie pomyślałem, że te debile po prostu nie są w stanie wygrać żadnych wyborów.
 
Z Afganistanu ucieka dużo dobrze sytuowanych osób. To proste - mają fundusze na lot. Nie rozumiem dlaczego odmawiać ich przyjęcia. Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Nie wiedziałem o tym. Dzięki! Poczytam. Ta informacja oczywiście zmienia optykę widzenia tego problemu
Jasne, a jeszcze wczoraj uważałeś, że bogate afgańce fundują sobie lot do Łukaszenki (wizę załatwiają pewnie na lotnisku :lol: ) i stamtąd już prostą drogą do Polski, która przecież powinna ich przyjąć.
 
Jeśli Ameryka wraz z sojusznikami rodpietdolili ten kraj i doprowadzili do obecnej sytuacji to czy nie powinni odczuwać moralnej powinności pomocy ofiarom własnych decyzji, zamiast przerzucać winę na same ofiary?
USA i Izrael to jak to powiedział Ajatollah duży i mały szatan.
To wiara w etykę USA to jest jakiś polski fenomen. USA które pozostawiło Kurdów, z CIA z tajnymi więzieniami, które wykonuje wyroki śmierci za granicą, kupowało artykuły w Washington Post i pewnie wiele innych działań...

ALe fakt faktem nieźle ci Afgańczycy i Irakijczycy zostali wydymani przez Białorusinów, ale jak ktoś w Afganistanie był w stanie tyle kasy zapłacić to biedny nie był. W kraju gdzie jest mnóstwo analfabetów ludzie z iPhone, no widziałem dzieciaki 2 letnie z komórkami, ale jednak cieżko jest ogarnąć komórkę nie znając liter :korwinlaugh:

@Betonowy Krzychu wikileaks opublikowało dane o tym, że majątek Łukaszenki to około 1 mld $ więc pewnie nie pierwszy to jego brudny interes. Nie dziwiłbym się jakby na Białorusi przemyt nie tylko ludzi, ale też papierosów, narkotyków itp. był organizowany przez samą władze. BTW ciekawe jak przemyt papierosów jest zyskowny: wyprodukowanie na Ukrainie czy Białorusi to grosze, a później jeśli to trafi do Niemczech czy UK to zysk jest zajebisty...

BTW mnie to dziwi jak ci dyktatorzy ciągną do końca próbując utrzymać władze: Hussain, Kadafi, Czauczesku mieli kupę kasy i byli pewnie w stanie dogadać się na immunitet w zamian za oddanie władzy...

EDIT:
twitter.com/BostonTea84/status/1428691357183401991


Oczywiście to może być ściema, ale sam jest ciekaw jakie byłyby wyniki sondażu z takim pytaniami, jeśli przeprowadzono by go wśród uchodźców
 
Last edited:
1629474748484.png
 

nie takie rzeczy przechodziły: zeznania świadka z Kuwejtu.
Później okazało się, że mam inne nazwisko i że jest to córka ambasadora Kuwejtu :suchykarol:
Chociaż no trzeba przyznać, że to przypomina te dymy po śmierci Georga Floyd'a. Prawactwo i lewactwo szaleje, a fakt faktem: no trochę ludzi zostało przez Białorusinów nieźle wydymanych na hajs.
 

Ale jakieś potwierdzenie, że te media są generalnie za tym? Bo ja np. rano na Onecie czytałem artykuł który wprost pisał jak jest, bez uderzania w żadne tony typu "powinniśmy ich przyjąć".
 
Ale jakieś potwierdzenie, że te media są generalnie za tym? Bo ja np. rano na Onecie czytałem artykuł który wprost pisał jak jest, bez uderzania w żadne tony typu "powinniśmy ich przyjąć".
boje się czytać onet po tym co robi red. naczel. Onetu Węglarczyk i jego legendarne artykuły NYT zaniepokojony (autor dziennikarka wyborczej), ale Fakty i TTV to jest jakaś masakra ,,mamy ośrodki gdzie możemy tych ludzi przyjąć" (ośrodki przejściowe dla imigrantów to trochę lżejsze wiezienia), ,,dlaczego ich nie przyjmuje mimo".

No co za dzban


Jezus ona nie rozróżnia immunitetu od paszportu dyplomatycznego. Ona decyduje o życiu prawie 40 mln Polaków. Chciałbym się dowiedzieć dlaczego ludzie na nią głosowali, mogę zrozumieć głosowanie na PO, ale nie na takich ludzi...
:iamdone:
 
Gotowi są podpalić Polskę byle dorwać się do koryta. Ciekawe skąd znali imiona i nazwiska tych wszystkich ludzi?
Później w TVN będą krzyczeć, że PIS realizuje plan Putina!!! Jeśli mamy w Polsce jeszcze jakieś działające służby to mają tu co robić.

 
BTW na TVP vod jest jeszcze film dokumentalny Sekielskiego o ośrodkach przejściowych dla nielegalnych imigrantów. Jeśli ktoś chce tam wpakować kilkadziesiąt tys. ludzi aby zajęło się nim kilku tłumaczy przysięgłych (3 osoby w Polsce mają uprawnienia) i powodzenia :iamdone:



Głupsza od Jachiry?

Aż sprawdzałem czy to nie jest człowiek bóbr
 
Kto ma IQ przynajmniej minimalnej dwucyfrowej wartości ten po ostatnich akcjach nigdy nie powinien zagłosować na PO, choćby nie wiem co.
 
Myślę, że za sto lat kadencje POPiSu zostaną nazwane latami ciemnymi i przynajmniej przez historie ci ludzie zostaną osądzeni.
Rozumiem jak Tusk był za uchodźcami: zarobił 8 mln zł w PE, plus to co może mieć na lewo, ale że reszta go małpuje z powtarzaniem ckliwych tekstów? Przecież sukces PiSu w 2015 roku polegał na tym, że wiele osób nie wierzyło w teksty celebrytek, dziennikarzy TVNu, profesorów że uchodźcy nie stanowią zagrożenia, bo wielu albo widziało co sie dzieje na zachodzie, albo ich rodzina o tym mówiła. Gdyby nie ten fakt to skończylibyśmy jak Niemcy ż żołnierzami z karabinem maszynowym na sylwestrze. To jest porażka jak państwa w Europie muszą wyprowadzać żołnierzy na ulice....
Już tylko Sikorski się wyłamuje teraz w sprawie uchodźców, wcześniej w sprawie Żydów.
Ładnie Tusk wykosił wszystkich których podejrzewał, że są bystrzejsi i sprytniejsi od niego.
Ciekawe czy z PiSem bedzie tak samo, bo Kaczyński przecież w końcu odejdzie na emeryturę.
BTW chyba upływa kadencja jednego z sędziów TK Leona Kieresa. Jaka byłaby reakcja gdyby PiS mianował na sędziego TK Jarosława Kaczyńskiego? :korwinlaugh: Bo Pawłowicz nic mnie nie zdziwi.
 
Back
Top