Piłka nożna

@TheLastEmperorrr



Zamawiasz przez internet czy kupujesz w sklepie?



Nie chodzi mi tu konkretnie o koszulkę Barcelony,ale tak ogólnie pytam.
 
"Piłkarze ŁKS Łódź mogą nie przystąpić do wiosennych spotkań T-Mobile Ekstraklasy. Władze sportowej spółki w przyszłym tygodniu zamierzają złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. Zaplanowany na sobotę sparing z Bogdanką Łęczna został odwołany"
 
Podobno zdjęcie z sklepu pod Bernabeu



402569_255556504516823_111095378962937_612960_973382375_n.jpg
 
Mudzini powrócili, na ziemie gdzie schwytano ich ojców ^^
sorki nie jestem rasistą, ale jakoś tak mi się nasunęło
Niech "nasi" z Burkina Faso zdobędą puchar ... zostając przy okazji czarnym koniem rozgrywek :]
 
Transmisją zajmuje się Eurosport. Tak informacyjnie piszę :)







Mecz otwarcia:



Gwinea Równikowa - Libia 1:0. Strzelcem gola w 86 minucie był Balboa. Nie, nie Rocky :-)
 
A ja wrocę do Realu i tak :D Dzisiaj podejmują Bilbao , która jest najlepszą drużyną w lidze z gry głową ,a Real ma z obroną wrzutek ostatnio wielkie problemy. Zapowiada się kłopotliwy mecz , Real musi wyjść szybko na prowadzenie , bo później może być nerwówka po porażce z Barcą.
 
Dawno nie śledziłem nawet włoskiej tabeli , nie wiedziałem , że Juve jest mistrzem jesieni , tym bardziej niespodziewałem się , że niepokonanym. Niespodzianka. I w dodatku z tego co widziałem w skrócie grali ładną piłkę , a bramka nr 2 bardzo mi się podobała.
 
Hiszpania vs. Portugalia w szatni Realu?
O Jose Mourinho zwykło się mawiać, że to taki gość, za którym piłkarze naprawdę wskoczyliby w ogień. Że błyskawicznie nabierają do niego zaufania, traktują jak starszego brata i ślepo wierzą w jego polecenia. Wygląda jednak na to, że magia • The Special One • (albo • The Special Two • , jak nazwał go Tomas Roncero) powoli przestaje działać. Na pierwszym treningu po ostatnim Gran Derbi Sergio Ramos miał mu wytknąć, że nie był piłkarzem, więc pewnych rzeczy nie ma prawa zrozumieć...

O kiepskiej atmosferze w szatni Realu mówiło się od dawna. Ale kulminacja i wyładowanie złych emocji nastąpiło właśnie po meczu z Barcą. Zacytujmy rozmowę, którą wychwycili dziennikarze • Marki • .

Mourinho do Ramosa przy prawie wszystkich zawodnikach: - Zabiliście mnie w strefie mieszanej.
Ramos: - Nie, trenerze, czytał pan tylko to, co jest w prasie, a nie wszystko, co powiedzieliśmy.
Mourinho: - Jasne, bo wy, Hiszpanie, jesteście mistrzami świata i bronią was wasi przyjaciele z prasy. Np. bramkarza... (odnosi się do Casillasa, który trenuje 30 metrów dalej).
Casillas (krzyczy): - Trenerze, takie rzeczy mówi się w twarz, tak?!
Mourinho: - Ale jutro to ja mam świecić oczami na konferencji prasowej.
Któryś z zawodników: - Oczywiście, trenerze, bo nam pan nie pozwala rozmawiać. Ani dawać wywiadów, ani konferencji prasowych.
Inny zawodnik: - Denerwuje się pan na Ikera, bo przeprosił Xaviego, a co zrobił wczoraj Pepe, trenerze?

Po jakimś czasie...

Mourinho: - Gdzie byłeś przy pierwszym golu, Sergio?
Ramos: - Kryłem Pique.
Mourinho: - A miałeś kryć Puyola.
Ramos: - Tak, ale robili nam zasłony, więc musieliśmy zmienić krycie.
Mourinho: - Co ty, teraz bawisz się w trenera?
Ramos: - Nie, ale w zależności od sytuacji czasami trzeba zmieniać krycie. Pan nigdy nie grał w piłkę i nie rozumie, że czasami takie coś się zdarza.

Kilku zawodników próbowało interweniować, ale nikt nie wyrażał się tak ostro jak Ramos. Dopiero później w zaciszu szatni mieli narzekać, że • kiedy Real prowadzi 1:0, to nie może się zamykać, bo ośmioma obrońcami nie wygra się meczu • . Niektórym nie podobało się też, że na środku obrony zagrał Ricardo Carvalho, a nie Raul Albiol lub Raphael Varane.

Dziennikarze, konkretnie Carlos Carpio, uważają, że cały konflikt rozpoczął się po meczu pucharowym z Malagą, w którym Real wygrał, ale przegrywał 0:2 po błędach w obronie. • Mou • miał zrzucić w szatnie winę na Casillasa i zagrozić kilku kiepsko grającym zawodnikom, że poda ich nazwiska w prasie. Skończyło się na tym, że swoje żale faktycznie wylał, ale bez personaliów - Niektórzy traktują wakacje jako odpoczynek. Inni się bawią, podróżują, jedzą obiad z ojcem, wujkiem, babcią.... Nie przestają jeść i pić. I chyba wracają troszkę inni.

- Większość zawodników uważa, że Mourinho przekroczył granicę, której nigdy nie można przekraczać. Wszyscy wiedzą, że jest wielkim trenerem, ale to jego obwiniają za złą atmosferę • czytamy w dzisiejszym felietonie Carpio.

Prasa poświęca też sporo miejsca rzekomemu rozłamowi między grupą hiszpańską a portugalską w szatni Realu. Hiszpanie, zdaniem niektórych ekspertów, bardziej skupiają się na utrzymaniu dobrych kontaktów z barcelońskimi kolegami z reprezentacji niż na bronieniu Realu. Nie dziwimy się. Nam też nie zależałoby na bliższych relacjach z niezrównoważonym Pepe.
Autor: Tomasz Ćwiąkała, weszło.com.
 
A dziś o 17 gra WKS z Sudanem a o 20 Burkina Faso z Angolą :) A teraz BVB wznawia sezon i już prowadzi 1:0 z Hamburgiem :)
 
BVB rozbiła HSV no i Polacy grali pierwsze skrzypce, ostatnia bramka poezja, jak na treningu, szkoda, że Lewy lubi tak partolić sytuacje, bo miał jeszcze dwie setki ...
 
Howard Weeb antybohater hitu Angielskiej ekstraklasy. Piekny mecz, ale Balotelliego powinno nie być po debilnym faulu na Parkerze. Nie musze mówić jak się skończył mecz:-)
 
Jak narazie wszystko idzie po mojej myśli, Borussia wygrała po pięknym meczu Polaków, Machester City również zdobył trzy punkty w ciężkim meczu i na chwilę obecną Barca prowadzi.



P.S. Ładnie Messi przymierzył z tej główki.
 
A o 20 Burkina Faso - Angola, ciekawe czy Nakoulma i Traore wybiegną w pierwszym składzie. Szkoda, że meczu nie ma na Eurosporcie :[
 
Były prezes Nigeryjskiego Związku Sędziów- Sam Sam Jaja dopiął swego.Sąd w Abudży rozwiązał Nigeryjski Związek Piłki Nożnej oraz tamtejszą ligę. Nigeryjski Związek Piłki Nożnej ma 90 dni na odwołanie od wyroku sądu. FIFA natomiast zapowiedziała sankcje za ingerencję krajowego wymiaru sprawiedliwości w wewnętrzne sprawy piłkarskiej federacji. Nigeryjczykom grozi nawet wykluczenie z eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014 roku.
 
Back
Top