Piłka nożna

sosa

Jungle Fight
Light Heavyweight
to ja rozpocznę temat i wkleję wypowiedz malinowskiego

Pamiętam że w sezonie gdzie Juve grało w Serie B, Wielka trójka Nedved-Buffon-Del Piero nie pobierała pensji, żadnych by pomóc klubowi. To się nazywa oddasnie dla klubu. Ciekawe którzy z obecnych gwiazdorów światowej piłki by tak postapili








oraz swoją odpowiedź i jedziemy












a co do piłkarzy którzy dziś byliby gotowi grać za darmo dla dobra klubu to stawiam na S.Gerarrda ,F.Lamparda, C.Puyola, I.Casillasa , M.Materazziego i R.Gigsa co do nich nie mam wiekszy wątpliwości. Z racji tego ,że jestem kibicem Barcelony mógłbym wymienić jeszcze kilku zawodników ale tylko Puyolowi ufałbym na 99%



edit: no i Gattuso i Terry jeszcze przyszli mi do głowy
 
pilka_nozna








Kto, z kim, kiedy, oceny, przewidywania, scena Polska, Europa i świat, czyli wszystko o Piłce nożnej .







Ps. O Mistrzostwach Europy 2012 - piszemy w temacie poniżej:



http://cohones.mmarocks.pl/topic/euro-2012-losowanie-grup
 
Śledzę - wszystkie mecze kadry, Lecha Poznań, Borusii Dortmund(od niedawna) oraz rozgrywki w europejskich pucharach.
 
Yagiel - Borusia to ze względu na Polaków składzie czy sentyment za dawnymi czasami ?
 
Ze względu na Polaków,nie udaje mi się związywać, zza granicznymi klubami jeśli nie jestem z nimi powiązany w pewien emocjonalny sposób :]
 
Mam to samo ;p^ No chyba że gra Barcelona to już jest kosmos każdy fan lubi to oglądać bez względu na sympatie czy jej brak. Trzeba też przyznać że Borusia gra bardzo przyjemna dla oka piłke wysoki pressing,wymiana pozycji to wszystko robi wrażenie brakuje tylko czasem skuteczności;p
 
Ja Borussie lubiłem z trzech powodów :



- przez jednego z jej dawnych graczy mam taką kswyką a nie inną



- wygrała finał LM z Juve (którego nie znosiłem za pokonanie w poprzednim sezonie LM wspaniałego i pięknie grającego Ajaxu ;))



- podobały mi się ich koszulki.



W tamtym czasie byłem też zapalonym młodym kibicem Legii i powoli dojrzewałem w swojej miłości do Barcy ;)



Wymieniać swojego ulubionego klubu z Angli się nie odważę bo lubię wiele choć w czasach dawnych imponowało mi Newcastle.



We Włoszech miałem dwa Fiorentinę z genialnym Batistutą ,Rui Costą i fajną paką oraz Parmę ze względu na Fifę '97 w której była moją ulubioną drużyną.



Od paru lat kibicuje w Bundeslidze Werderowi ze względu na to ,że nie boją się grać piłką oraz mają wąsatego trenera.



Na piłce francuskiej nie znam się prawie w ogóle więc i ulubionych drużyn brak.



W Hiszpani oczywiście Barca ,choć popatrzeć lubiłem i na Valencię i na Deportivo la Coruna (mają najpiekniej położony stadion piłkarski na świecie ) a i na Real się zdarzało ;)



W Holandi lubie wszystkich wielkich ,a Greckiej piłki nie cierpę ze względu na nędzną jakość transmisji.
 
Real Madryt - byłem dzieciakiem to byłem ich fanem , potem przez jakiś czas na równi z RM , był ManUtd , ale teraz tylko Real. Sentyment z dzieciństwa ( El Siete !!) i teraz nadal . Szczególnie , że grają teraz naprawdę piękną piłkę i jakoś zawsze byłem za tymi którzy byli krzywdzeni (Real jest wręcz tępiony przez UEFA). Na potwierdzenie moich słów:





Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Josó Mourinho znalazł się • jak najbardziej zasłużenie • w trójce nominowanych do nagrody dla najlepszego trenera roku według FIFA i France Football. Jednak oddzielną nagrodę przyznaje UEFA i tu już próżno szukać Portugalczyka w czołówce. Najwidoczniej Platini i spółka stosują kryteria inne niż reszta świata.


W kwietniu Mourinho zastanawiał się, dlaczego Barcelona otrzymuje tyle pomocy od sędziów. Teraz może zapytać, dlaczego, jako trener półfinalisty ostatniej edycji Ligi Mistrzów i najlepszej drużyny fazy grupowej obecnych rozgrywek, nie znalazł się w piątce najlepszych szkoleniowców roku według UEFA. Zaszczytu tego dostąpili natomiast Pep Guardiola oraz sir Alex Ferguson, a nawet Jórgen Klopp z Borussii Dortmund i raczej mało znany Rudi Garcia z Lille.


To nie jedyny kontrowersyjny wybór UEFA. Wśród 55 piłkarzy nominowanych do jedenastki roku jest zaledwie sześciu madridistas: Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, Mesut ózil, óngel Di Maróa, Marcelo i Fóbio Coentróo, przy czym Portugalczyk w ostatnim sezonie występował jeszcze w barwach Benfiki. Doceniono więc pracę tylko czterech zawodników Królewskich, pomijając na przykład Pepego, Sergio Ramosa, Xabiego Alonso, Gonzalo Higuaóna czy Karima Benzemę. Wszyscy oni są półfinalistami najważniejszego europejskiego trofeum, ale zostali wyprzedzeni przez takich graczy, jak Siergiej Ignaszewicz (CSKA Moskwa), Xherdan Shaqiri (FC Basel), Rolando (FC Porto), Adil Rami (Valencia), Gervinho (Lille/Arsenal) czy Antonio Di Natale (Udinese)


Kryterium zastosowane przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich trudno racjonalnie wytłumaczyć. Staje się to łatwiejsze, jeśli spojrzy się wstecz i przeanalizuje stosunek włodarzy europejskiego futbolu do Realu Madryt. Skandaliczne błędy sędziowskie w meczach z Barceloną, wypowiedzi Platiniego na temat transferów Królewskich albo wręcz wyraźna krytyka Los Blancos
w oficjalnych publikacjach wystarczająco dobrze pokazują niechęć UEFA do klubu z Madrytu. Jak długo potrwa ta sytuacja?
 
HubiSSJ3 Real faktycznie ostatnio nie ma dobrych stosunków z UEFA ale jeszcze parę lat wcześniej wyglądało to zupełnie normalnie i "zdrowo". A co do tych piłkarskich nominacji to jednak taki Benzema z tego co pamiętam nie zachwycał swoją grą (a na jego pozycji jest w Europie chyba kilku lepszych) i nie rozumiem czemu miałby być nominowany, Pepe w takich konkursach jest spalony, Higuain z tego co pamiętam miał poważne kontuzje i staracił z pół sezonu. Co do Ramosa i Xabiego Alonso to nie wiem kto jest nominowany na ich pozycjach więc się nie wypowiem



Dziwi mnie jedynie brak nominacji Mou ale patrząc na to jaką antyreklamę stara się robić Uefie .... A poza tym patrząc przez pryzmat na to jakich transferów dokonał Real a co osiągnął to Mou nie wygląda tak dobrze jak Klopp czy Garcia.
 
real moze jest czasem tepiony, jak kazdy inny klub ale nigdy nie zapomne jaka smieszna kare dostal Mourinho za jebniecie plaska czy tam wsadzenie palca w oko Titowi w superpucharze Hiszpanii
 
Bodzio ja nie lubie ogladać, dla mnie to najnudniejsza gra na świecie .



Niedawno nawet zasnąłem oglądając ich mecz, także to mówi wszystko.



Wcześniej zasnąłem tylko na finale LM Milan - Juventus, ale obudziłem się na karne. :-)
 
Żeby pokazać stronniczość UEFY zacytuję:

W następnej kolejności Platini zaznaczył jednak, że Leo Messi ma łatwiej od wirtuozów z przeszłości, ponieważ jest specjalnie chroniony przez sędziów. "Chciałem zaznaczyć, że Messi ma przewagę nad wszystkimi innymi, o których już wspomniałem. W tych czasach Messi jest bardziej chroniony przez sędziów, ale to dobrze, że tak się dzieje. Może grać w piłkę i w pełni wyrazić swój talent. Przed laty specjalnie utalentowani zawodnicy musieli najpierw myśleć, aby uniknąć uderzenia, zanim coś zrobili", wyjaśnił.






http://www.fcbarca.com/37890-platini-messi-jest-specjalnie-chroniony-przez-sedziow.html
 
Gaara







A Vilanova jaką karę dostał na plaska w strone Mou? Villa jaką karę dostał za kopnięcie Ozila i zwyzywanie od pierdolonych muzułmanów i obrazę jego wiary ? Cała Barca za symulkę? Jaką karę dostał El Padaka ( Busquets) za symulowanie i rasistowskie okrzyzki w stronę Marcelo? Mou dostał 5 meczów za powiedzenie prawdy - sędziowie faworyzują Barcę. I czy im się podoba to czy nie , ta "antyreklama" , którą ja nazywam prawdą , nie ma żadnego wpływu na to jakim jest szkoleniowcem, a nim jest bezwątpienia genialnym.







A wdg mnie Xabi Alonso to najgenialniejszy rozgrywający i musiał zostać nominowany po prostu.



A Karim w tym roku prezentuje b.dobrą formę , w odwrocie do Rooneya , czy Villi.
 
Może i ładnie gra(Messi) ale nie ma co go porównywać do gwiazd sprzed lat chłopak nie ma startu np. do Ronaldo(tego z Brazyli dla jasności).
 
Real Madrid CF, Borussia Dortmund BV, Arsenal FC, Manchester United, FC Porto, jeśli chodzi o polskie drużyny to na codzień w lidze kibicuję beniaminkowi Ekstralkasy z Bielska a w LE/LM kibicuję każdej polskiej drużynie.







A co do fauli na Messim i spółce radzę obejrzeć poniżśze wideo.
 
Kiedyś, za małolata bardziej jarałem się europejską piłką. Śledziłem każdy mecz w tv, czy to LM, puchar Uefa, Mistrzostwa Świata, czy Europy. Również miałem swoje ulubione kluby piłkarskie za granicy. Teraz gdy większość moich idoli z dziecinstwa pokończyła kariery lub rozmieniają się gdzieś na drobne, zmagania tych najlepszych już nie budzą we mnie tyh samych emocji. Kiedyś Real Madryt (głównie przez R. Carlosa) był moim ulubionym klubem, a teraz nawet nie wiem które miejsce mają w lidzę.



Zostałem wierny tylko jednemu, z mojego miasta. Na stadion przy Bułgarskiej chodzę od jakiś 10 lat i mecze tylko tej drużyny budzą we mnie emocje piłkarskie :) "Od małego tak się kręci... :D "
 
Real za czasów Carlosa, Zidane, Figo i spółki to dla mnie kosmos i najlepsza drużyna wszechczasów mimo, że zawsze w sercu bliższa Barca
 
o widzę fan Kolejorza :] żałuje, że Poznań jest tak daleko ode mnie, choć planuje być na hicie w Warszawie, w kwietniu,bo mam znacznie bliżej :) myślałem, aby jechać na Lecha jak była Liga Europy, ale fani z Poznania bardziej zasługują na miejscówki, więc nie chciałem aby któryś był poszkodowany na rzecz kibica z drugiego końca kraju hehe:)
 

Kadra na towarzyskie spotkanie z Bośnią i Hercegowiną:

Bramkarze:

Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)Michał Gliwa (Polonia Warszawa)

Obrońcy:


Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)
Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań)
Marcin Kamiński (Lech Poznań)
Maciej Sadlok (Polonia Warszawa)
Filip Modelski (PGE GKS Bełchatów)
Adam Danch (Górnik Zabrze)

Pomocnicy:


Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa)
Rafał Murawski (Lech Poznań)
Szymon Pawłowski (KGHM Zagłębie Lubin)
Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
Waldemar Sobota (Śląsk Wrocław)
Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok)

Napastnicy:


Arkadiusz Woźniak (KGHM Zagłębie Lubin)
Arkadiusz Piech (Ruch Chorzów)
Maciej Jankowski (Ruch Chorzów)

Franciszek Smuda
nie mógł powołać na najbliższe zgrupowanie zawodników Legii Warszawa i Wisły Kraków, którzy będą rywalizować w rozgrywkach Ligi Europejskiej.

hmmm...

Gwoli ścisłości, przeciwnikami drużyny Smudy nie będzie pierwsza reprezentacja Bośni i Hercegowiny, ale zespół U-23 ograniczony do zawodników występujących w krajowych klubach.

Jak ktoś przyjdzie do mnie po abonament to napluję mu w twarz.
 
Malinowsky : z tego co pamiętam to uefa zalecała ochronę wszystkich piłkarzy grających bardziej technicznie w tym i Cristiano Ronaldo ,a że wziąłeś newsa ze strony Barcy to nic dziwnego ,że cytat o messim.



Z tego co wiem nagrody są za poprzedni sezon a Karim nie miał go najlepszego.



Xabi Alonso na pewno nie jest najlepszym rozgrywającym świata bo choćby w swojej drużynie ma lepszego Ozila.



Madman , filmików z nurkującym Di Marią czy Cristiano też jest sporo...
 
Nie zgodzę się z tym że Ozil lepiej kreuje gre. Xabi to wirtuoz Niemiec faktycznie jest bardziej usposobiony ofensywnie strzela więcej bramek według mnie z powodzeniem mógł by grać podwieszonego napastnika ale z pewnością nie ma takiego przeglądu pola jak Alonso.
 
OO Lech + Pogon ciekawe polaczenie :D ich kibice tez pewnie za soba przepadaja :P



Ja od zawsze JUVENTUS FC !
 
sonnenpalm-631x500-featured.jpg




W temacie trochę :) Ja kibicuje Gunnersom, choć na początku sezonu wstyd się było przyznawać hehe
 
Back
Top