Ojcones

  • Thread starter Deleted member 6793
  • Start date
Nie odsłuchałeś? Przykład propozycji rozwiązań w edukacji
Odsluchalem, tylko nie wiem do konca o co mu chodzi. Kolega ogarnal Montessori w domu. W Polsce. Chyba, ze chodzi o finansowanie. Ale wtedy temat robi sie skomplikowany.
Co tam Panowie, nie dało się syna zrobić?
To do tego tak potrzebujecie tej imigracji braci ze wschodu? :lesnarhappy:


:jjsmile:
 
To czemuś pytał skoro się skojarzyło ;)

Ciężko wejsć w cudze rodziny i po swojemu porządki robić, bez wiedzy co działa, a co nie działa, jakie są dzieci, jakie są ich mocne strony, jakie są słabsze, itd itp. Na to wszystko jeszcze wyznawana hierarchia wartości...

15/16 to prawie dorosłość, więc proporcja wolności (i odpowiedzialności, bo to druga strona dokładnie tej samej monety) do beztroskiego, chronionego rodzicielskim kloszem dziecięctwa (a wspomniane granie w gierki na komputerze kupionym "za urodzinowe", w tym kontekście przecież tym jest, nie jest to "relaks po 8h pracy" tylko często "relaks od relaksu") powinna być duża. I nie chodzi o to żeby zmuszać batem, bo "potem życie bata nie oszczędza", ot chodzi o przygotowanie do tego co nadchodzi.

A to co nadchodzi, wedle mojej subiektywnej oceny oczywiście, będzie mniej stabilne i mniej przyjazne niż ostatnie 30 lat. Apokalipsy nie przewiduje, żeby nie było, ale jest więcej trudniejszych alternatywnych przyszłości, gdzie - wspomniana - pracowitość i samodzielność się przyda, niż alternatywnych przyszłości gdzie będzie "łatwiej". Z resztą: kiedy pracowitość i samodzielność się nie przydają?

Z ciekawostek to ja miałem z moją starszą kilka pogadanek o wartości nabywczej pieniądza, o średniej pensji w PL i proporcji kosztów życia na naszym przykładzie, ale także w jej wymarzonej Norwegii. Widziałem, że kilka rzeczy ją zakoczyło, pytała, i nie "wierzgała się" intelektualnie, jak to często przy takich "wykładach" robi.

EDIT:
I jeszcze jeden temat: czy studia są potrzebne? Czy te 5 lat życia warte? Które kierunki są tego warte, które nie są? To jest moja rozkmina, tym bardziej że jedziemy z edukacją domową już parę lat. Zapraszam do dyskusji.
Studia ale po głębokim przemyśleniu bo jeśli to ja być kierunek humanistyczny albo inna egzotyczna filologia lub filozofia na to sorry
 
Młody jaka dumna mina pod koniec
Ogarnął początek skilla i jeszcze zatrybił co stary robi na codzień, każdego dnia... Teraz dopiero zajarzył czemu stary wraca taki zmęczony każdego dnia i to dodatkowo robi robotę. Ogarnął że sam się taki stanie i będzie ogarniać trudne rzeczy, co daje fajne podstawy do budowy silnej tożsamości i charakteru, stąd taki wyraz twarzy :robertmakeup:
 
Córa poszła wczoraj pierwszy dzień do przedszkola:arielcry:

Jak ją zaprowadziliśmy to praktycznie wszystkie dzieci w grupie płakały i okupowały drzwi wejściowe żeby wyjść, po 3h wróciliśmy po nią (tygodniowa adaptacja) to babka nam powiedziała że tylko dwie dziewczynki nie płakały w tym była nasza. Od jakiegoś tygodnia czy dwóch z żoną jej mówiliśmy że idzie do przedszkola i tłumaczyliśmy sporo rzeczy.
Dzisiaj jak ją odbieraliśmy to jakby z miesiąc tam już chodziła, zajebiscie odnalazła się w tym przedszkolu tylko żeby nie straciła tego zapału bo to różnie bywa.
Duma rozpiera:płacz:
 
Córa poszła wczoraj pierwszy dzień do przedszkola:arielcry:

Jak ją zaprowadziliśmy to praktycznie wszystkie dzieci w grupie płakały i okupowały drzwi wejściowe żeby wyjść, po 3h wróciliśmy po nią (tygodniowa adaptacja) to babka nam powiedziała że tylko dwie dziewczynki nie płakały w tym była nasza. Od jakiegoś tygodnia czy dwóch z żoną jej mówiliśmy że idzie do przedszkola i tłumaczyliśmy sporo rzeczy.
Dzisiaj jak ją odbieraliśmy to jakby z miesiąc tam już chodziła, zajebiscie odnalazła się w tym przedszkolu tylko żeby nie straciła tego zapału bo to różnie bywa.
Duma rozpiera:płacz:
Nasza idzie w przyszłym roku, może pomyślicie że głupota ale już teraz ma czasem wspomniane że pójdzie do przedszkola z innymi dziećmi i że tam nie będzie mamy i taty. Czasem sama zawoła (jak jej się przypomni) żeby "włączyć przedszkole" na YT są bajki o 1 dniu w przedszkolu
:wink:

Edit jakiś kryzys może przyjść któryś dzień albo nawet kilka dni i będzie płakać
 
Córa poszła wczoraj pierwszy dzień do przedszkola:arielcry:

Jak ją zaprowadziliśmy to praktycznie wszystkie dzieci w grupie płakały i okupowały drzwi wejściowe żeby wyjść, po 3h wróciliśmy po nią (tygodniowa adaptacja) to babka nam powiedziała że tylko dwie dziewczynki nie płakały w tym była nasza. Od jakiegoś tygodnia czy dwóch z żoną jej mówiliśmy że idzie do przedszkola i tłumaczyliśmy sporo rzeczy.
Dzisiaj jak ją odbieraliśmy to jakby z miesiąc tam już chodziła, zajebiscie odnalazła się w tym przedszkolu tylko żeby nie straciła tego zapału bo to różnie bywa.
Duma rozpiera:płacz:

Nasza idzie w przyszłym roku, może pomyślicie że głupota ale już teraz ma czasem wspomniane że pójdzie do przedszkola z innymi dziećmi i że tam nie będzie mamy i taty. Czasem sama zawoła (jak jej się przypomni) żeby "włączyć przedszkole" na YT są bajki o 1 dniu w przedszkolu
:wink:

Edit jakiś kryzys może przyjść któryś dzień albo nawet kilka dni i będzie płakać
giphy.gif
 
Córa poszła wczoraj pierwszy dzień do przedszkola:arielcry:

Jak ją zaprowadziliśmy to praktycznie wszystkie dzieci w grupie płakały i okupowały drzwi wejściowe żeby wyjść, po 3h wróciliśmy po nią (tygodniowa adaptacja) to babka nam powiedziała że tylko dwie dziewczynki nie płakały w tym była nasza. Od jakiegoś tygodnia czy dwóch z żoną jej mówiliśmy że idzie do przedszkola i tłumaczyliśmy sporo rzeczy.
Dzisiaj jak ją odbieraliśmy to jakby z miesiąc tam już chodziła, zajebiscie odnalazła się w tym przedszkolu tylko żeby nie straciła tego zapału bo to różnie bywa.
Duma rozpiera:płacz:


:jarolaugh:
 
Niektóre twity są cenzurowane i po wklejeniu tutaj nie pokazuje linka - poprawność polityczna. Ostatnio w takim przypadku wkleiłem kometarz do takiego posta i na około, przez sprawdzenie do czego to komentarz można było wejść
no wlasnie tutaj jakby nie dziala?
bo powinno pojsc przez https://twitter.com/i/web/status/XXXX
Code:
https://twitter.com/i/web/status/1699532806886457577

ale nie idzie
 
Back
Top