Noże i broń biała

Pany, myślę nad jakimś scyzorykiem dla dzieciaka. Jest jeszcze na etapie gubienia rzeczy, więc nie wiem czy warto inwestować więcej, ale może macie jakieś tanie rozwiązania do polecenia?

Bo przyznam że skłaniam się do jakiegoś chińczyka póki co.
 
Pany, myślę nad jakimś scyzorykiem dla dzieciaka. Jest jeszcze na etapie gubienia rzeczy, więc nie wiem czy warto inwestować więcej, ale może macie jakieś tanie rozwiązania do polecenia?

Bo przyznam że skłaniam się do jakiegoś chińczyka póki co.
Kup mu jakiś fajny. Pobawi się tydzień i rzuci w kąt, a ty sobie weźmiesz do auta albo do kieszeni spodni.
 
Pany, myślę nad jakimś scyzorykiem dla dzieciaka. Jest jeszcze na etapie gubienia rzeczy, więc nie wiem czy warto inwestować więcej, ale może macie jakieś tanie rozwiązania do polecenia?

Bo przyznam że skłaniam się do jakiegoś chińczyka póki co.
1 Oczywiście jakiś Vicek, w fajnym kolorze, z różnymi zestawami narzędzi oraz oczywiście cenami. Przykładowe linki:


fajny komentarz :)

2 Opinel z zaokrąglonym czubkiem:


3. Jak chciałbyś pójść w kierunku multitoola, to:

4. Jak w kierunku motylków:


5. Jak Kaszojad jest za mały na powyższe, to:
https://www.victorinox.com/pl/en/Products/Swiss-Army-Knives/Accessories/Pocket-Knife-Toy/p/9.6092.1

6. lub po hardkorze (przeklikaj ofertę z ogłoszenia, bo tam są różne):


7. Któryś ze znanych, starych producentów miał kiedyś scyzoryk który miał plastikowe ostrze, ale można było wstawić normalne. Muszę sobie przypomnieć i napiszę który, bo niestety nie mam teraz czasu googlować

8. Jak chcesz po "taniości" ale w pełni użytkowy to polske Oskardy (prawowity następca Gerlacha - sam Gerlach to już chińszczyzna):

 
Last edited:
Home protector 900

Optimized-21.jpg
 
@Szaba
Fajne żelazo, jak przwidujesz używać? Do lodu/morsowania raczej nie :)

Ładnie wyprofilowany trzonek. Ile waży/który to rozmiar?

Ceny widzę nawet spoko, myślałem że będzie drożej.

Ja w aucie mam zwykłego fiskarsa (X7 XS) i do lodu, do lasu, na ognisko jest spoko.
 
@Szaba
Fajne żelazo, jak przwidujesz używać? Do lodu/morsowania raczej nie :)

Ładnie wyprofilowany trzonek. Ile waży/który to rozmiar?

Ceny widzę nawet spoko, myślałem że będzie drożej.

Ja w aucie mam zwykłego fiskarsa (X7 XS) i do lodu, do lasu, na ognisko jest spoko.

Jest powód dla którego dodałem to zdjęcie do działu Broń biała a nie Surival :beczka: Trzymam to w domu na wypadek jak ktoś kiedyś postanowi wejść do mnie bez zapowiedzenia. Może kiedyś trzeba będzie ściąć jakieś małe drzewko etc. Kupiłem do domu.
Cena bardzo dobra. 22 funty na amazonie uk. Jakość wykonania bardzo dobra niemniej jednak będę ją ostrzył jeszcze.


Model to Roughneck ROU65671. Na kilku stronach sprawdzałem wymiary i na każdej było co innego więc sam zmierzyłem.
Waga 823g
Wymiary na zdjeciu.
21wymiary.jpg




 
Jest powód dla którego dodałem to zdjęcie do działu Broń biała a nie Surival :beczka: Trzymam to w domu na wypadek jak ktoś kiedyś postanowi wejść do mnie bez zapowiedzenia. Może kiedyś trzeba będzie ściąć jakieś małe drzewko etc. Kupiłem do domu.
Cena bardzo dobra. 22 funty na amazonie uk. Jakość wykonania bardzo dobra niemniej jednak będę ją ostrzył jeszcze.


Model to Roughneck ROU65671. Na kilku stronach sprawdzałem wymiary i na każdej było co innego więc sam zmierzyłem.
Waga 823g
Wymiary na zdjeciu.
View attachment 90733



No plany konkretne XD
 
Pany, myślę nad jakimś scyzorykiem dla dzieciaka. Jest jeszcze na etapie gubienia rzeczy, więc nie wiem czy warto inwestować więcej, ale może macie jakieś tanie rozwiązania do polecenia?

Bo przyznam że skłaniam się do jakiegoś chińczyka póki co.
Nie kupuj dziecku noża
Piłkę mu kup
Kilogram bananów
Pomidory
Ale nie nóż to zły pomysł
 
Nie kupuj dziecku noża
Piłkę mu kup
Kilogram bananów
Pomidory
Ale nie nóż to zły pomysł
Mordo, jak ma wyrosnąć na normalnego Polaka, jak mu będę blokować dostęp do ostrzy czy innych narzędzi?

Piłkę ma, banany są, pomidory je w postaci sosu pomidorowego. Teraz czas na systematyczne zaznajamianie się z bronią i narzędziami. To normalny kierunek.

A że przy okazji wyjaśniam od razu, że użycie noża jak go ktoś wkurwi to zły pomysł, chyba że to będzie inny typ z nożem czy innym sprzętem to chyba normalne.

Ja miałem pierwsze scyzoryki i inne finki jak byłem w cholerę młodszy od niego, a nikogo nie musiałem żenić kosą, nie licząc zwierząt i jednego frajera w podstawówce. Choć jego to ożeniłem akurat widelcem w łapę, w sumie dobrze ze nie nożem, bo poprawczak jak nic :lesnarhappy:
 
Mordo, jak ma wyrosnąć na normalnego Polaka, jak mu będę blokować dostęp do ostrzy czy innych narzędzi?

Piłkę ma, banany są, pomidory je w postaci sosu pomidorowego. Teraz czas na systematyczne zaznajamianie się z bronią i narzędziami. To normalny kierunek.

A że przy okazji wyjaśniam od razu, że użycie noża jak go ktoś wkurwi to zły pomysł, chyba że to będzie inny typ z nożem czy innym sprzętem to chyba normalne.

Ja miałem pierwsze scyzoryki i inne finki jak byłem w cholerę młodszy od niego, a nikogo nie musiałem żenić kosą, nie licząc zwierząt i jednego frajera w podstawówce. Choć jego to ożeniłem akurat widelcem w łapę, w sumie dobrze ze nie nożem, bo poprawczak jak nic :lesnarhappy:
Świadomy rodzic
Szanuje :conorsalute:
 

@Miskatonic paczaj Anżej jaki ładny nożyk se masz kupić w prezencie. Jeszcze świeci w ciemności, to w sumie wisiorek jest, w końcu coś będzie dyndać :gabi_much_love:

1000032540.jpg
 


Co robi rzutka z ciałem? Coś robi czy ściema?

Ściema, przecież już tu ziomki wyjaśnili że nie działa :jjsmile:
 
Back
Top