Mundial 2014 - komentarze do meczy

Moim zdaniem wynik finału wcale nie jest taki oczywisty - Argentyna nie gra porywająco, nie strzela wiele, ale na koniec meczu i tak wygrywa, coś jak Niemcy za dawnych lat. Tymczasem dzisiejsi Niemcy są nierówni - po 4:0 z Portugalią był remis z Ghaną, przed destrukcją Brazylii i dobrym meczem z Francją mieli problemy z Algierią. Poza tym będzie na nich ciążyć dużo większa presja. Oczywiście, jeśli Niemcy coś szybko strzelą i Argentyna będzie musiała się otworzyć to może być kolejny pogrom, ale z upływem czasu bez goli rośnie szansa, że o wyniku zadecyduje pojedyncza akcja - nagły przeblysk geniuszu Messiego czy też jakiś przypadkowy gol; gdyby doszlo do karnych to też faworyzwoałbym Argentynę, głównie ze względu na mniejsze obciązenie psychiczne - dla nich sam finał jest sukcesem, dla ich rywali 2 miejsce byłoby porażką.
 
Jak to możliwe że Kolumbia czy Francja już wcześniej odpadły a taka marna Argentyna prześlizguje się przez kolejne szczeble..
Szczęściu trzeba pomagać i to robi Argentyna. Poza tym w takich turniejach trzeba być konsekwentnym i to również robią Argentyńczycy. Co z tego jak by zachwycali piękną grą i rozbijaniem rywali w grupie jak pewnie skończyło by się tak jak zawsze. A tak "Step baj step" jak kiedyś powiedział weteran KSW - Pudzilla. Małymi Kroczkami do celu.
Szkoda tylko, że i tak wygrają Niemcy.
 
to mamy rewanż za finały z ery maradony.



ten w meksyku wygrała argentyna po dobrym i dramatycznym meczu.



cztery lata później niemcy (wtedy rfn) odegrali się wygrywając 1-0 po brzydkim i nudnym meczu.



jak będzie teraz?



faworytem niemcy, ale z góry nie skreślałbym argentyny.



https://www.youtube.com/watch?v=QpDc3HiuTnM



https://www.youtube.com/watch?v=A0zy_UakAnY



reansumując mieliśmy jeden z lepszych finałów i taki o którym najlepiej zapomnieć...
 
A ja życzę Niemcom pucharu, zawsze są blisko ale nie wygrywają. Teraz będzie inaczej.
Stawiam dom na Niemcy po kursie 2.25:-)
 
Argentyna zasłużene - wygrali bez przewałów , ale taktyki na Hiszpanów czyli gra na remis albo 1:0 to jest tragedia



Oby puchar przyleciał tam gdzie jego miejsce czyli na Strary Kontynent.
 
Oglądałem to wątpliwe widowisko do 120 minuty, po to żeby usnąć przed karnymi :( Zdążyłem jednak pomyśleć, że skoro nie zdecydowano się na wpuszczenie Krula to wynik jest przesądzony. Mam nadzieje, że Niemcy rozjadą Argentynę.
 
Mam znajomego psychofana Messiego. Wchodze na fb i jak widze jak sie mota z kumplami z radości to az smiac mi sie chce. Za granie takich nudnych meczy powinna być dysklasyfikacja.
 
Tyle mam do powiedzenia o ARG



https://twitter.com/aquacuba/status/487157803547914241



Tymbardziej mi szkoda takich drużyn jak Chille, Kolumbia, Francja
 
Po tym komentarzu już widze, że kibic Barcelony. Laqi zejdz na ziemie, oglądam La Ligę i widze, że Messiemu po prostu sie nie chciało biegać i niby własnie na Mundial się oszczedzał, teraz tak to wygląda jakby na final się tylko oszczędzał ;)
 
Z punktu historycznego i to również należy pamiętać Argentyna zapewniła bezpieczne schronienie nazistowskim zbrodniarzom, ukrywał się tam m. in. Josef Mengele później uciekł do Brazylii. Nigdy nie odpowiedział za swe zbrodnie, bo te dwa kraje chroniły go jak swojego obywatela.
 
O nic mi nie chodzi, ale pół roku już to słyszę o Messim

że "ogranicza" swój potencjał ale może tylko oszczędza siły?


a może już nie ma siły? albo coś mu jest, albo forma nie ta?
 
Laqi pełna zgoda, chciałęm żeby mundial wygrała europejska drużyna, liczyłem na Oranje, a teraz komu kibicowac? żeby chociaż Angel zagrał w finale;)
 
Za to Holandia grała wprost porywający futbol w fazie pucharowej :D Mówicie, że Argentyna miała łatwą drabinkę. Popatrzcie na drabinkę Holandii...

Btw macie jakieś typy na nagrody indywidualne? Turniej wchodzi w decydującą fazę, więc najwyższy czas się zastanowić... ;) Moje typy:

Złota Piłka - w zależności, kto wygra w finale wg mnie powinni to być Kross lub Messi
Młody Piłkarz Mistrzostw - James już się chyba nie łapie, bo 21 skończone, cieżko jednoznacznie wskazać kogoś innego, ja wybrałbym kogoś z dwójki Pogba - Origi
Złota Rękawica - Keylor
 
Złota Piłka - Neuer, Messi, James, Muller,Robben



Młody piłkarz - James o ile może bo skończył akurat 22, a jak nie on to Neymar. Pomyłka Neymar też ma 22 lata to ja nie mam pojęcia.



Złota rękawica - Manuel Neuer
 
Rozmyślanie o złotej piłce 6 miesięcy przed jej rozdaniem to głupota, ale pójde w to :). Dlaczego np: Di Maria jest pomijany? jeśli Argentyna wygra mundial to właśnie Angel przejdzie do historii i jako trzeci piłkarz w historii który sięgnął tym samym roku Ligę Mistrzów i mistrzostwo świata. Chciałym żeby chociaż był nominowany.
 
Mueller nie jest wedlug was brany pod uwage? wedlug mnie daje duuuuzo Niemcom (poza bramkami oczywiscie), jesli to wygraja to on dla mnie pierwszym kandydatem. koles jest totalnie 'bezbarwny', ale jak go pilka szuka to nie mam pytan. dla mnie to jest ksiaze Bawarii taki, nie wiadomo jak go oceniac, ale jego wklad w gre IMO jest wielki, wiele sytuacji tworzy, walczy, no i strzela.



jesli chodzi o mlodzika to jak juz decydujemy miedzy Pogba - Origi to IMO Francuz lajtowo wygrywa ten contest. James powinien honorowo cos dostac, bo dla mnie ciagnal Kolumbie az milo bylo patrzec.



zlote rekawice? moze byc i Keylor, ale dla mnie Neuer jest za duzym kocurem zeby go nie docenic. to co wyciagal z Brazylijczykami, to co gral co mecz, poezja. zapominamy juz o Ochoi dzieki ktoremu Meksyk w ogole mial mozliwosc zagrania paru spotkan wiecej. wedlug mnie jakosciowo interwencje to on mial najlepsze, pilki nie do wyciagniecia praktycznie.
 
Prawda, że Mueller daje bardzo dużo Niemcom, ale IMO to Kroos jest tym najważniejszym trybikiem niemieckiej maszyny. Prawie każda akcja Niemców przechodzi przez niego. Przez cały turniej nie zawiódł ani razu. Gdy jego koledzy podają mu piłkę wiedzą, że jej nie straci. Chyba nigdy nie zdarzyło mu się podjąć jakiejś pochopnej czy nieodpowiedzialnej decyzji. Jego dojrzałość, przegląd pola i inteligencja boiskowa dają dojczlandom w uj dużo.
 
jasne, ze tak, Kroos jest swietnym zawodnikiem i IMO jest ulepszona wersja Szwajniego ktory lata najlepsze ma juz za soba, ale moim glownym argumentem jest to - w pilce noznej wygrywa sie bramkami. wiem, ze Toni kreuje gre, ale to od Muellera zalezy baaardzo duzo jak dana akcja sie skonczy, pilki go po prostu szukaja, walczy jak pojebany z obroncami, placze, krzyczy i w koncu zawsze cos ukuje. ogolnie Niemcy maja piekna sytuacje, moga sie klocic kto z ich zawodnikow gra cudowniej, po prostu efektowna, skuteczna maszyna futbolowa. nie wiem jak mozna ich nie doceniac, szczegolnie na tej imprezie. mam nadzieje, ze zniszcza Argentyne.



wybor miedzy Tonim, a Thomasem jest o tyle dziwny, ze maja calkowicie rozne role na boisku i duzo zalezy kto co sobie ceni w zawodnikach. wiadomo, ze kreatorzy sa glownym 'zapalnikiem' wiekszosci akcji, ale ktos musi konczyc, ktos musi dac ta przewage druzynie, a to robi juz ksiaze Bawarii.



jesli RM naprawde sciagnal Toniego to strasznie zazdroszcze (soreczka), on bylby idealny do United. licze caly czas, ze rozbija bank na Jamesa... ;)
 
"Najzabawniejsze, że pewnie 90% z tych co się przypierdalają do kibicowania Niemcom, krzyczą, że Unia taka dobra i cudowna."



Od kiedy Unia to tylko Niemcy? Ja bym ich z niej wyrzucił i żył w zgodzie z innymi. Tymczasem każe się nam żyć głównie w zgodzie z Niemcami i ucząc ich języka ;-) To nie Unia, to germanizacja raczej ;)



Brawo dla Argentyny, że znowu po niewielkim wysiłku odprawiła kolejnych rywali do domu. Czekam na ten finał, ale i mecz o 3 miejsce chętniej obejrzę w układzie jaki jest. Holandia mierzyła w finał, a Brazylia musi się trochę odkuć za słaby występ z Niemcami. Tyle, że Holandia powinna zrobić to samo, klepać i nie bać się. Z Brazylią się wygrywa przyciskając ich, a nie dając im pole do grania i popisów.
 
Back
Top