Kulinaria

Placuszki z twarogu i płatków owsianych #gotujzKirasem

Od jakiegoś czasu jak mam chwile to robie sobie takie pełnowartościowe placki ze wszystkiego.W sumie dobra bomba dla takich lamusów jak ja czyli ektomorfików.
Skład:
300g twarogu chudego
3 jajka
3 banany
100g płatków owsianych
40g orzechów włoskich
50g odżywki Iron Mass 7 (dodaje gdzie tylko moge bo zostało mi dużo i za nic nie moge przejeść i też troche sie nie chce bo motywacji brak generalnie)
garść rodzynek
garść żurawiny
cukier waniliowy

We wszystkim pomaga blender.Wbijamy trzy jajka,następnie po kawałku dorzucamy twaróg.Mielimy płatki owsiane maksymalnie razem z orzechami ,nastepnie dorzucamy banany w kawałkach do czego dosypujemy odżywke. Po powstaniu jednolitej masy dorzucamy wedle życzeń rodzynki,żurawiny i cokolwiek się chce.Mase wylewamy łyżką na rozgrzaną patelnie.
Mi wyszło 22 placki nie do przejedzenia nawet na 2 razy.Wrzucam tabelke która pokazuje wartości odżywcze:
1zd9agi.jpg

Jeśli wchodzić w to głębiej to każdy placek w przybliżeniu ma mniej więcej ~ B:6 W:10 T:2.5 86kcal

Łatwe w przygotowaniu i każdy luj powinien sobie poradzić.Dla smaku można posmarować dżemorem albo jakąś nutellą czy co kto lubi.
153v5p2.jpg
 
Propsy, robię to samo codziennie rano/wieczorem na rano. Najlepsze i najsmaczniejsze co może być dla koksów. <3 Tylko, że ja robię jeden duży plackor, pycha!
 
Tong Po Hui
Tajska zupa z krewetkami


potrzebujemy:

krewetki (u mnie koktajlowe w skorupkach)
2 papryczki chili
kawalek pora
papryke zielona lub jakakolwiek inna
trawe cytrynowa
marchewke
kukurydze
3 zabki czosnku
4 cm imbiru
makaron ryzowy
mleko kokosowe
sos ostrygowy
cytryna
zlohw3.jpg



ja robie zupe na wywarze z glow i skorupek krewetek ale mozna wrzucic kostke rosolowa czy cus

rozgrzewamy olej (sezamowy) w garnku i wrzucamy skorupki, smazymy na ostrym ogniu kilka minut

2iuiyq.jpg


wlewamy do garnka 700ml goracej wody, rozbijamy trawe cytrynowa zeby puscila soki i tez wrzucamy do gara

qq8tc9.jpg


gotujemy na dosc mocnym ogniu przez 20-30 min i odcedzamy wywar przez sito

rozgrzewamy olej w garnku i wrzucamy przetarty imbir, wycisniety czosnek, papryke, marchewke i papryczki chili pokrojone jak na pierwszym obrazku

2rmr193.jpg



obsmazamy chwile zeby wydobyc aromaty i zalewamy naszym wywarem, dodajemy por i kukurydze

22xhzd.jpg


dodajemy 3 lyzki lub wiecej sosu ostrygowego (moze byc rybny albo ew sojowy) tak zeby wywar byl wyrazny w smaku ewentualnie troche solimy.
gotujemy przez 10 minut i wlewamy pol puszki (200ml) mleka kokosowego

nb4ztg.jpg


gotujemy jeszcze 3 min, w tym czasie przygotowujemy makaron wedlug instrukcji z opakowania (w zaleznosci od makaronu)
odstawiamy z ognia, wciskamy sok z cwiartki cytryny i doprawiamy sola albo sosem wedlug uznania

do miseczki wykladamy makaron, wrzucamy krewetki i zalewamy goraca zupa
mozna posypac kolendra i skropic cytryna

xpajxs.jpg


najlepiej jesc zaraz po przygotowaniu

SMACZNEGO
 
W którym momencie obierasz to robactwo ze skorupek? Bo wygląda megazajebiście i chyba się skuszę w tygodniu.
 
W którym momencie obierasz to robactwo ze skorupek? Bo wygląda megazajebiście i chyba się skuszę w tygodniu.
Obierasz na samym poczatku
Ja uzylem koktajlowych w skorupkach, ktore sa juz zalane wrzatkiem. Najlepsze beda swieze tigery ktore obierasz i ze skorupek robisz wywar a ogony wrzucasz do zupy na samym koncu juz jak dodasz mleko kokosowe i beda sie gotowac z 3 min.
Albo podmaz na masle i czosnku tak przez minute - dwie i wrzuc juz do miski i zalej zupa.
 
@Masu
Ogolnie jak masz surowe krewetki to im dluzej je meczysz tym bardziej chujowe sie robia. Najlepiej na szybko na ostrym ogniu.
 
@Masu
Ogolnie jak masz surowe krewetki to im dluzej je meczysz tym bardziej chujowe sie robia. Najlepiej na szybko na ostrym ogniu.


Nigdy nie robiem niczego z owoców w domu. Czasem tylko ślubne na mieście wiec to będzie niezły debiut.
 
Nigdy nie robiem niczego z owoców w domu. Czasem tylko ślubne na mieście wiec to będzie niezły debiut.
Na poczatek polecam krewetki w czosnku, chilli i pietruszce.
wchuj dobre, wchuj proste i szybkie.

Potrzebujemy
krewetki tiger/jumbo surowe
3zabki czosnku
1 chili czerwone
natka pietruszki
grzanki

Rozgrzewamy lyzke masla i wrzucamy czosnek i chili, smazymy na lekko zloto na srednim ogniu zeby nie spalic czosnku.
Wrzucamy obrane surowe krewetki, podrzucamy patelnie zeby obtoczyly sie w masle, smazymy 1 min, zdejmujemy z ognia, dodajemy lyzke masla i przykrywamy.
Robimy grzanki:
Bagietke kroimy na 3 cm kawalki, kropimy oliwa i posypujemy tymiankiem,wkladamy do pieca z rozgrzanym grilem i pieczemy na zloto z obu stron, nacieramy czosnkiem.
Gotowe.

Najprostrzy przepis a urywa dupe!
 
ostatni mój wymysł kulinarny na ciepło to jogurt naturalny : ) wszystko czy to wątróbka czy skrzydełka musi być w jogurcie, przyprawy ofkors najebane : D
 
Moje ostatnie dzielo
Nie poddaje sie- szukam tego swietego grala jesli chodzi o dodatki

Wypas, mógłbyś czasem wrzucić jakie składniki dodajesz :)
Wczoraj też upichciłem pizze na kamieniu razem z bułeczkami -rewelacja!
 
@Shajs pizza ze zdjecia byla z sosem z pomidorow san marzano (epicko, ze moge je kupic w osiedlowym warzywaniaku !) mozzarelle, szynke wolowa, czerwona cebulke i pieczarki. good as fck/10
 
Muszę poszukać u nas takiej szynki. Dzisiaj przyszło mi 5kg mąki typu 00, także można działać.
 
Back
Top