Kulinaria

10957265_1378798585766804_80169523_n.jpg

10957343_512143782258637_1515995535_n.jpg


Moje ostatnie kulinarne poczynania, nigdy nie lubilem sernika, ale w klasycznej wersji nowojorskiej polecam/10
 
Z kategorii "na szybko zwykle boli":

Przeklęta Biedronka, co krok to przypał, śmierdzi jak kapeć po wujku, smakuje pewnie podobnie (kapci nie jadłem).

E: czuje, że mój organizm nadal z nią walczy:ohmy:
 
Po wiekszosci gotowych produktow wlasnie tego mozna sie spodziewac. Inna sprawa jest, ze ja zostalem obdarzony stalowym zoladkiem (a moze to wycwiczylem jedzac w czasie studiow po najwiekszych spelunach w miescie) i nigdy nie miewam przygod z zatruciem pokarmowym. No moze z wyjatkiem KFC, ktore zawsze mnie pokonuje, ktos z was tez miewa ciezkie wizyty w kiblu po zarciu z kfc?
 
Z pół-produktów to polecam produkty firmy Virtu. :)))
Nie jedzcie produktów z mięsem. Pracowałem tam chwilę i widziałem jak ono wygląda. Bez mięsa polecam krokiety z pieczarkami i serem :)
 
@Saenchai, to jest pizza robiona w domowym piekarniku i warunkach? Lubie robić pizze i czesto mi wychodzi świetna ale ta Twoja wygląda rewelacyjnie. Poproszę o przepis jeśli można
 
@pitir85 Tak, pizza z domowego piekarnika, pieczona na kamieniu szamotowym kupionym na allegro za 60 zl. Przepis na jednej z poprzednich stron.
 
Przepis na Bankowe Jebanko

Przepis ten stosowalem w roznych wersjach, glownym skladnikiem musi byc serce. Chodzi o ksztalt. W czasach liceum a potem studiow dzieki tej tajemnej recepturze zbeszczescilem kilkanascie niewiast, zupelnie nieswiadomych mego podstepu.
Na tegoroczne walentynki sprawdzilem czy to wciaz dziala. No i dziala jak pojebane ;)

skladniki na Szybkie Jebanko:

400g poledwiczki wieprzowej
250g swierzego szpinaku
1kg ziemniakow
1 brokul
sol, pieprz
oliwa

zaczynamy od oczyszczenia poledwiczki z blon. wycinamy je ostrym nozem trzymajac za blone delikatnie wsuwamy noz i lecimy powoli przez cala dlugosc. Poledwice kroimy na 2cm kawalki pod lekkim skosem

24brypc.jpg


kazdy kawalek rozgniatamy reka, solimy i pieprzymy z obu stron

28u5tg1.jpg


Ziemniaki obieramy, kroimy w plastry 1cm

2dwdrpc.jpg


ogarniamy foremke w ksztalcie serca i wycinamy serduszka z ziemniakow

2exasn5.jpg


polecam wlozyc te serca do bardzo zimnej wody/wody z lodem na 10 min przed smazeniem, beda wtedy zlociste a nie spala sie.

szpinak wrzucamy do gara z roztopiona lyzka masla na 6/10 mozliwosci kuchenki i co chwile mieszamy przez jakies 5 min az bedzie taki efekt, solimy i pieprzymy

3499vya.jpg


jak mamy gotowy taki zestaw

symrdc.jpg


grzejemy olej do ziemniakow na jednej patelni, zagotowujemy wode w garnku na brokuly (szczypta soli i szczypta cukru) i zaczynamy smazyc

55j9me.jpg


ziemniaki smazymy z 8 min, brokuly maja byc al dente czyli z 3 min po wrzuceniu na wrzatek
na rozgrzanej oliwie (8/10) smazymy poledwiczki po 1,5 min z kazdej strony, powinny byc zarumienione z zewnatrz ale lekko rozowe w srodku

2s9vn94.jpg


serducha odsaczamy z tluszczu (na papierze kuchennym albo na sitku), brokuly to samo, poledwiczkom dajemy 2 minuty bez ognia zeby sobie doszly.

wykladamy szpinak na talerz, na niego porcje poledwiczek a reszta jak na obrazku

9kp076.jpg



jemy, popijamy winkiem, czarujemy i prowadzimy do lozka.

SMACZNEGO!
 
Teraz już wiem, że samo serce nie wystarczy, musi być usmażone w głębokim tłuszczu. eh te kobiety.
 
@dobryskun po za tym, ze wyglada zajebiscie i ogolnie twoje przepisy sa dobre. Taki maly blad na poczatku jest napisane Przepis na Bankowe Jebanko, a pozniej skladniki na szybkie jebanko. Niby jebanko to jebanko ale chcialbym sie dowiedziec ktora nazwa jest prawdilowa :D
 
Żona rozpieszcza. Potreningowo tarta z kurą, cukinią, papryką i czymś tam jeszcze :)
 

Attachments

  • tarta.png
    tarta.png
    234 KB · Views: 58
Dorsz w ciescie piwnym

2yl017p.jpg


rybe kroimy jak lubimy, osuszamy, solimy, pieprzymy, skrapiamy sokie z cytryny i posypujemy najlepiej swierzym tymiankiem

robimy ciasto
1 jajko
1/3 szlanki piwa
4 lyzki maki
sol
pieprz

ma byc dosc geste, troche gestsze niz nalesnikowe

2jcajc7.jpg


rozgrzewamy olej, wrzucamy krople naszego ciasta, jak sie zarumieni to znaczy, ze temperatura jest git

maczamy w ciescie kazdy kawalek ryby i wrzucamy na olej (pozwalamy nadmiarowi ciasta splynac)
smazymy na zloto z obu stron, wykladamy na papierowy recznik zeby pozbyc sie tluszczu.

podajemy z czym chcemy, ja zrobilem karmelizowane marchewki i kalafior z bulka tarta.

347zmfo.jpg


karmelizowane marchewki - obieramy marchewki i kroimy w dosc male kawalki, wrzucamy na rozgrzana lyzke masla i lyzke oliwy, podsmazamy zeby lekko zarumienic, przykrywamy i dusimy z 10 min, dodajemy lyzeczke brazowego cukru, mieszamy i redukujemy plyn bez przykrycia, solimy pieprzymy i jemy.

SMACZNEGO
 
@dobryskun
Dzisiaj nadszedł ten dzień i wspólnie z żoną zrobiliśmy tortillę meksykańską z Twojego przepisu. Jesteśmy zachwyceni, przepis czasochłonny, ale warty swojej pracy, tortillę pyszne, syte i pożywne. Zrobiliśmy dokładnie jak z Twojego przepisu, tylko zamiast kminu rzymskiego dodaliśmy przyprawy do tortilli meksykańskich, bo nie mogłem nigdzie znaleźć w sklepach tej przyprawy. Zjedliśmy wspólnie 3 i wymiękliśmy. Super przepis, polecam wszystkim, jak się spotkamy na UFC w Krakowie stawiam browarka! Pozdro.
 
@dobryskun
Dzisiaj nadszedł ten dzień i wspólnie z żoną zrobiliśmy tortillę meksykańską z Twojego przepisu. Jesteśmy zachwyceni, przepis czasochłonny, ale warty swojej pracy, tortillę pyszne, syte i pożywne. Zrobiliśmy dokładnie jak z Twojego przepisu, tylko zamiast kminu rzymskiego dodaliśmy przyprawy do tortilli meksykańskich, bo nie mogłem nigdzie znaleźć w sklepach tej przyprawy. Zjedliśmy wspólnie 3 i wymiękliśmy. Super przepis, polecam wszystkim, jak się spotkamy na UFC w Krakowie stawiam browarka! Pozdro.
Ciesze sie i z browarka chetnie skorzystam :)
 
@Saenchai Kupiłem dziś na allegro kamień do pizzy, pewnie przyjdzie w przyszłym tygodniu.
Dam znać jak poszedł pierwszy wypiek :D
 
@Shajs jesli moge Ci dac jakas wskazowke to nie poddawaj sie ;) pierwszych kilka moze i nawet kilkanascie pizz moze sie okazac kiepskich/srednich. Ja przez ok 6 miesiecy pracowalem nad przepisem, ale bylo warto teraz moge jesc pizze codziennie a jej koszt zamyka mi sie ponizej 5 zl :)
 
@Saenchai Spoko, jakbym miał jakieś wątpliwości to będę pytał :)
Mam doświadczenie w robieniu pizzy na okrągłej blasze, zobaczymy jak się to przełoży na kamień. Na pewno muszę odstawić wałek przy wyrabianiu ciasta.
 
Sorry za dubla, ale musze się pochwalić
@Saenchai Kurier się wyrobił i dzisiaj przywiózł kamień.
Ciasto na pizze zrobiłem według swojego przepisu, który stosowałem do robienia pizzy na blasze.
2d6sb6c.jpg

Różnica jest KOLOSALNA. Jesteśmy z żoną zachwyceni.
Z tego co wcześniej czytałem to stosujesz włoską mąkę typu 00, ja użyłem tortowej typ 450 (ta co w biedronce jest- Złote pola).
Podobno typ 450 jest właśnie odpowiednikiem włoskiego 00, jeśli masz z tym jakieś doświadczenia to daj znać czy są różnice w pizzy.
 
@Shajs oj bardzo dawno nie uzywalem zwyklej maki tortowej wiec ciezko mi sie na ten temat wypowiedziec. Ja swoja maka zamawiam z neta w ilosci 10kg+ bo jednak mi troche tego schodzi przy codziennym jedzeniu pizzy. Ostatnio jednak widzialem u siebie w miescie w Piotrze i Pawle make 00, polecam wytestowac i ocenic samemu. Twoja pizza wyglada calkiem apetycznie, jeszcze troche pocwiczysz i bede mial konkurencje
 
Back
Top