KSW vs. UFC - walka o przyszłość

Style robią walki
Nie style, a styl w jakim toczona jest walką ją tworzy. I co to w ogóle znaczy w tym kontekście, przecież to żaden argument, bo to nijak się ma do poziomu sportowego.
Serio miałeś emocje w walce Porczyk z Shaparenko?
Ja nie, bo staram się nie oglądać walk kobiet, ale znakomita większość widzów najbardziej żywiołowo reagowała podczas tej walki. No i to starcie zbierało też bardzo dużo komentarzy.
 
bo to nijak się ma do poziomu sportowego.
Bo już tak zbiliśmy z wątku ;-) Szczerze to nie chce mi się już go kontynuować, bez urazy :-)

No na galach jest wielu januszy, nie ma co się dziwić. Oglądając w TV tego nie widzimy tak jak na żywo. No, ale nie nazwałbym tego typową walką kobiet w dzisiejszym MMA. To jak przez skille Burneiki określać, że tak walczą mężczyźni ;-) To był freak-fight i tyle. Zawsze o nich się najwięcej rozmawia, bo januszy głównie on interesuje, a znających się kibiców najbardziej dziwi/bawi co też rodzi dyskusje i tu.
 
UFC bierze Fabińskiego, KSW Grudniewskiego, Wolański idzie do XFC, na przestrzeni kilkudziesięciu godzin widać jak bardzo zmienia się sytuacja na naszym rynku. Zawodnicy osiągający sukcesy, z dobrymi rekordami mają realny wybór swojej sportowej drogi.

Zastanawiam się do czego to doprowadzi, być może kontrakty z których trudno się wyplątać staną się zmorą KSW i będą zmuszeni zmienić politykę?
 
Zastanawiam się do czego to doprowadzi, być może kontrakty z których trudno się wyplątać staną się zmorą KSW i będą zmuszeni zmienić politykę?
Poki co wiele sie chyba nie zmienilo. Znamienne jest to, ze Patryk Grudniewski jest zawodnikiem o zdecydowanie najmniej znaczacych osiagnieciach sposrod Polakow, ktorzy w ostatnim czasie znalezli nowych pracodawcow. Filip podpisal kontrak z XFC na 2 lata. Mozna, wiec przypuszczac, ze ewentualny kontrakt z KSW blokowalby go na znacznie dluzej. Vide Karolina, ktora niby wypelnila kontrakt lecz wolnej reki jak sie zdaje nie ma.
 
Każda duża organizacja ma kontrakty z których ciężko sie wyplątac. Czy to KSW, Bellator, UFC czy nawet M-1. To jest logiczne zabezpieczenie firmy. Pakują kase w zawodników, ich promocje więc logiczne że musza mieć to tak zabezpieczone aby zawodnik ich nie potraktował jak trampoline do UFC a punkt docelowy swojej kariery.
 
Będzie tak jak w boksie, do najciekawszych pojedynków trudno będzie doprowadzić.

W boksie jest zbyt wiele pasów. Każdy może zostać mistrzem więc nie kwapią sie do walk z najlepszymi. W dodatku dochodzi utrata 0 w rekordzie. Nie wiem czemu ale w bokserzy strasznie sobie to cenią.
 
Bo kibice sobie to cenią ;-). Jak ludzie, którzy kiedyś interesowali się jedynie boksem widzą w MMA starcie 15-2 z 14-4 to ich entuzjazm spada, bo walczą zawodnicy, którzy spotkali na drodze kogoś kto ich obił. Jesli już mieliby oglądać to tych co ich obili ;-D

W MMA też jest wiele pasów i organizacji, ale organizacji liczących się na świecie jest porównywalnie jak w boksie, choć jednak pas UFC góruje nad wszystkimi innymi.
 
No proszę, gala za miesiąc a UFC bez zbytniej promocji w polskich mediach wyprzedała zdecydowaną większość hali. Pal licho kto kupił bilety, naprawdę ładnie to wygląda. UFC na pewno do Nas wróci, być może nawet w tym roku... o ile Asia zgarnie pas. :)
 
Tak wygląda to dobrze, tylko pytanie na ile te miejsca są faktycznie wyprzedane bo zmienia się ich ilość jak w kalejdoskopie, raz jakieś miejsca są, później ich nie ma, a później znowu są. Spore wyzwanie zapełnić taką halę, takim fightcardem. Na pewno zdają sobie sprawę, że mogliby sprzedać więcej miejsc gdyby się w to bardziej zaangażowali. Jeżeli Asia zdobędzie pas to na pewno wrócą do Polski, ale wątpie czy w tym roku.
 
Po weekendzie sytuacja się trochę zmieniła, do USA wyjechała Asia, a wróciła ikona polskiego mma. Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na frekwencję w Krakowie? UFC na razie przykryło KSW31 i przejęło inicjatywę, do tego Mazur wspominał w PR24, że kontrakt z TV jest blisko. Będzie ciekawie.

Czy KSW pogratulowało Joannie i Arrachionowi tego sukcesu, czy nie zauważyli tego epizodu?
 
lemmy w bajki wierzysz? KSW by miało czegoś gratulować swojej konkurencji i osobom z nimi związanych? Przecież takich pyszałków to w życiu nie widziałem... Pisałem już że dla nich to się liczy pasek od spodni nic nie znaczący Cipka niż prawdziwy tytuł Aśki( nie usuwać moich postów bo ostatnio ktoś mi usunął!). Nie zdziwiłbym się wcale jakby trzymali kciuki za Carlą... To samo Czeczen... widzieliście go że życzył powodzenia Asi? W filmiku byli wszyscy tylko nie on... KSW,Mamed są siebie warci!
 
ciekawe co Mamed teraz czuje?
wiadomo, że jest szczęśliwy, że Asia zdobyła pas, ale czy nie przechodzą mu takie myśli, ze to mógł być on, bo jakby nie patrzeć raczej już Khalidov schodzi na drugi plan w polskim mma, a mógł być teraz gwiazdą światowego formatu
no nic ale to jego sprawa, pewna kasa jaką dostaje w KSW jest jednak dla niego bardzo ważna, a w UFC musiałby podjąć ryzyko
 
ciekawe co Mamed teraz czuje?
wiadomo, że jest szczęśliwy, że Asia zdobyła pas, ale czy nie przechodzą mu takie myśli, ze to mógł być on, bo jakby nie patrzeć raczej już Khalidov schodzi na drugi plan w polskim mma, a mógł być teraz gwiazdą światowego formatu
no nic ale to jego sprawa, pewna kasa jaką dostaje w KSW jest jednak dla niego bardzo ważna, a w UFC musiałby podjąć ryzyko
IMO jeśli już, to droga Mameda do pasa byłaby ZNACZNIE dłuższa i bardziej wyboista, więc takie gdybanie można sobie wsadzić w buty. Wybrał jak wybrał, na chuj drążyć temat (po raz tysięczny).
 
Wojsław Rysiewski nie chodziło mi o Ciebie tylko o właścicieli to chyba rzecz jasna! O Mamedzie nie zmieniam zdania... Jeśli ktoś uważa nadal że oni się cieszą i ten sukces jest im na rękę to jesteście jeszcze bardziej głupi ode mnie!
 
Mamed jest jaki jest, ale dajcie już spokój z tymi teoriami które są tak naciągane że głowa mała ... Khalidov wybrał to co wybrał, ale on również wie co jest największym osiągnięciem w świecie mma --> http://www.sportowefakty.pl/mma/507...-historyczny-wystep-swojej-klubowej-kolezanki
A że K&L mieli by kibicować Carli to już większej głupoty dawno nie słyszałem... A jeżeli dla was dowodem na potwierdzenie tej tezy jest to, że nie ma oficjlanych gratulacji na Fb czy twitterze to na serio macie mocne dowody :smile:
 
Jak dla mnie to KSW jest na rękę, że Polka święci triumfy w Stanach. Co prawda z nazwy nie wymieniała, ale w paru wywiadach poszło w świat, że mamy największą organizację w Europie i jest sporo wysokiej klasy fighterów. Jak na ceny amerykańskie to ppv oferowane przez KSW nie jest zawyżone, tak więc pewnie mogą spodziewać się nowych klientów zachęconych możliwością sprawdzenia jak wygląda opisywana przez Jędrzejczak federacja.
 
Po zdobyciu pasa przez Joasie, w calej tej dyskusji jedna rzecz wydaje sie najistotniejsza. Nasza mistrzyni wchodzi wlasnie na taki poziom finansowy, ktory dla KSW jest absolutnie nie osiagalny, a to dla niej dopiero poczatek. Najlepsi, najbardziej uzdolnieni i przede wszystkim najbardziej ambitni zawodnicy i zawodniczki MMA maja teraz namacalny dowod na to, ze ambicje sportowe mozna pogodzic z dbaloscia o wlasny sukces finansowy. Dlatego wlasnie KSW mimo, ze potrafi zaoferowac wiele, nie jest w stanie zakontraktowac tych najbardziej obiecujacych a ta tendencja bedzie sie moim zdaniem nasilac.
 
poleaxe czyli twierdzisz że nagle Amerykanie zaczną kupować PPV KSW? Większej głupoty dawno nie czytałem... Nie wykupują tłumnie PPV siły nr 1 na świecie gdzie mają mega rozpiski a tu nagle mają jakieś cyrki oglądać? Zejdź na ziemię...
 
Po zdobyciu pasa przez Joasie, w calej tej dyskusji jedna rzecz wydaje sie najistotniejsza. Nasza mistrzyni wchodzi wlasnie na taki poziom finansowy, ktory dla KSW jest absolutnie nie osiagalny, a to dla niej dopiero poczatek. Najlepsi, najbardziej uzdolnieni i przede wszystkim najbardziej ambitni zawodnicy i zawodniczki MMA maja teraz namacalny dowod na to, ze ambicje sportowe mozna pogodzic z dbaloscia o wlasny sukces finansowy. Dlatego wlasnie KSW mimo, ze potrafi zaoferowac wiele, nie jest w stanie zakontraktowac tych najbardziej obiecujacych a ta tendencja bedzie sie moim zdaniem nasilac.
No dobra, ale jaki procent tych perspektywicznych, obiecujących zawodników jest w stanie dojść do tego co ma Aśka? Jej przykład jest nieporównywalny i nieprzystający do niczego, bo to jest fenomen i trochę specyfika damskiego MMA. American dream po prostu. A jednak pieniądze, które zarabia choćby Materla czy może niedługo Bedorf/Borys są bardzo konkretne i znacznie bardziej realne...

Jeśli już, to bardziej działającym na wyobraźnie i przede wszystkim osiągalnym przykładem jest Piotrek Hallmann, który gdyby nie wpadka to zarobiły w UFC 200k$ i to w rok od debiutu.
 
Last edited:
poleaxe czyli twierdzisz że nagle Amerykanie zaczną kupować PPV KSW? Większej głupoty dawno nie czytałem... Nie wykupują tłumnie PPV siły nr 1 na świecie gdzie mają mega rozpiski a tu nagle mają jakieś cyrki oglądać? Zejdź na ziemię...
Nie podniecaj się tak. Nie napisałem nigdzie, że będą tłumy, tylko możliwi nowi klienci. Już teraz zagraniczniacy kupują transmisje na ipli stwierdzając, że jest śmiesznie tania. Tak więc sukces Asi, możliwe że przyciągnie (jak dla mnie to jest pewne) trochę więcej ludzi do oglądania KSW. Ci nowi ludzie będą komentować wydarzenie i może się sława rozniesie.
 
Back
Top